Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Mašīna ar gāzes aprīkojumu: plusi, mīnusi un nepamatota kritika

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Mašīnbūves industrijas attīstības tempi nepārtraukti spieduši pilnveidoties arī gāzes aprīkojumam, tāpēc mūsdienās gāzes dzinējs pēc savām īpašībām ne ar ko neatpaliek no dīzeļa vai benzīna motora. “Svaigs” gāzes aprīkojums pilnībā atbilst visām normām un drošības prasībām, bet uzstādīt to vai nē – katrs auto īpašnieks izlemj pats. Nereti lēmums par gāzes iekārtas uzstādīšanu tiek pieņemts ekonomijas nolūkos. Bet, iespējams, mūsdienu auto industrijā pastāv arī citas auto “gāzes” puses, par kurām ne visi ir informēti?


Ja var ticēt Auto asociācijas datiem, tad šobrīd pa Latvijas ceļiem pārvietojas vairāk kā 45 tūkstoši auto, kas aprīkoti ar “gāzi”. Šis cipars veido aptuveni 7% no Latvijas kopējā autoparka.


Nomainīt parasto iekšdedzes dzinēju pret gāzes iekārtu nav pārāk sarežģīts uzdevums, ar kuru var tikt galā jebkurš tehniskais serviss vai “garāžas meistars”. Bet vai šī iekārta pilnībā atbildīs jūsu auto? Kaut arī galvenā gāzes ekspluatācijas nianse nav tikai tā, jo automašīna pēc šādas iekārtas uzstādīšanas būs jānoregulē atkārtoti, bet ar to var tikt galā tikai šauras specializācijas speciālists, kam ir sertifikāts šādu darbu veikšanai.


Kompetence – svarīgākais


Ja jaunā gāzes iekārta nebūs pareizi noregulēta, tad pavisam drīz jūsu auto borta dators rādīs kļūdu ar nosaukumu “Check Engine”. Tomēr šis paziņojums var nozīmēt daudz un dažādas kļūmes. Iespējams, šāds paziņojums būs saistīts ar degvielas maisījumu, šai gadījumā tas negatīvi ietekmēs dzinēja darbu.


Auto, kas darbojas ar gāzi, galvenā priekšrocība ir ideāli sakārtota gāzes apgādes sistēma un pilnīga detonācijas neesamība, jo gāzei degšanas nodalījumā ir jāsadeg vienmērīgi. Turklāt automobiļiem tiek izmantotas pavisam vieglas gāzes, kas nesatur svaru vai sēru, tāpēc pēc sadegšanas kameras iekšienē nepaliks pat nogulsnes. Bet galvenais faktors gāzes sistēmas uzstādīšanai tomēr ir gāzes cena: tā ir 2 reizes lētāka par benzīna cenu.


Vienīgais neapstrīdamais gāzes mīnuss – tas ir balons, kas tagad “apmetīsies uz dzīvi” jūsu bagāžniekā un būs tur visu laiku, samazinot brīvo telpu. Lai racionālāk sadalītu vietu bagāžniekā, piemeklējiet piemērotu balona modeli, kas efektīvi aizpildīs tikai nelielu brīvās telpas apjomu.

Vai gāzi var uzstādīt uz visiem auto?


Iekārta, kas automobilim ļauj strādāt ar gāzi, ir izstrādāta jebkuram auto modelim, izņēmums ir tikai tie transportlīdzekļi, kas strādā pēc tiešās izsmidzināšanas principa. Jo jaunāks ir auto, jo sarežģītāk uzstādīt uz tā gāzes iekārtu, jo jaunās ekoloģiskās normas liek auto ražotājiem izmantot sistēmas ar vismazāko gāzes izmešu tilpumu.


Kā jau tika iepriekš minēts, izņēmums “gāzes’” uzstādīšanai ir tikai tie auto, kas darbojas ar tiešo izsmidzināšanu, jo tiem benzīna sprauslas atrodas sadedzes kamerās. Ne katru šādu automobili iespējams pāraprīkot, lai uzstādītu gāzes balona sistēmu. Bet ja kāds arī izšķirsies par šādu soli, viņam nāksies radīt jaunu auto darba algoritmu, bet to izdarīt nav nemaz tik viegli, jo jums nāksies saņemt savu sertifikātu no gāzes balona iekārtu ražotāja.


Pati par sevi automobiļu gāzes aprīkojuma nozare pastāvīgi attīstās un pilnveidojas. Un tas viss tiek darīts, lai atbilstu jauniem un mūsdienīgiem auto modeļiem un to dzinēju versijām. Gāzes aprīkojuma sistēmām auto dzinējiem ar tiešo izsmidzināšanu ir individuāli kodi, atkarībā no tā, kādam modelim tika izstrādāta gāzes balona sistēma. Ja kāds no auto īpašniekiem vēlas uzzināt par gāzes iekārtas uzstādīšanas iespējām savai automašīnai, tad vispirms ir jāapmeklē tehniskais serviss, kam ir speciāls sertifikāts gāzes balona aprīkojuma uzstādīšanai. Tikai šāda organizācija varēs sniegt ticamu informāciju par atbilstošo gāzes iekārtas versiju jūsu auto modelim.


Ja domājat, ka hibrīda auto nevar pāraprīkot ar gāzi, tad dziļi maldaties! Ja jums ir hibrīda automašīna, gāzes iekārta palīdzēs vēl vairāk ieekonomēt uz degvielas patēriņa, bet tad transportlīdzeklim nāksies uzstādīt GPL sistēmu. Kaut arī gāzes ekonomija hibrīda automašīnām nebūs tik pamanāma kā “tīrajām” benzīna automašīnām, jo pēdējām ir samērā vienkāršs iekšdedzes dzinējs.


Vai auto ar gāzi ir drošs?


Daudzi auto īpašnieki uzskata, ka gāzes iekārta ir pārāk bīstama un labāk pilnībā atteikties no tās izmantošanas. Pavisam nesen tieši pie “Rīgas” lidostas termināla aizdegās viens no taksometriem, kas darbojās ar gāzi. Runājot par mūsdienu gāzes iekārtu, tajā jau ir speciāla aizsardzības sistēma, kas neļaus tik viegli aizdegties automašīnai, jo:

 

  1. Tai ir daudzi vārsti, kas nodrošina stabilu sistēmas darbu;
  2. Degvielas bāka gāzes sistēmā tiek izgatavota no 4-5 mm bieza tērauda, bet benzīna automašīnām šis elements ir izgatavots no plastmasas.


Ja gāzes iekārta tikusi uzstādīta saskaņā ar visām mūsdienu prasībām, montāžas procesā izmantotas tikai kvalitatīvas detaļas un pati uzstādīšana veikta specializētā servisā, tad šāda automašīna būs absolūti droša.


Pieredzējuši meistari no kāda Latvijas tehniskā servisa, kas nodarbojas ar sertificētu gāzes iekārtu montāžu, mums izstāstīja, ka ir arī tādi auto īpašnieki, kam patīk eksperimentēt ar savu auto: brīdī, kad salūzt kāda detaļa, viņi nomaina to pret “analogu”, kas pēc viņu domām ne ar ko neatšķiras no oriģinālās auto rezerves daļas. Šādi “eksperimentētāji”, mainot caurules, bieži meklē tās būvniecības veikalos un nopērk caurules, bet pavisam citas: kas nav paredzētas darbam augstā spiedienā. Neapšaubāmi, šāda ekonomija uz rezerves daļām bieži noved pie bēdīgām sekām.


Sabiedrībā auto gāze iemantojusi nepelnīti negatīvu “slavu”. Par šādiem auto uzskata, ka tie ir pārāk bīstami, bet pati gāze ļoti slikti ož. Nu, bet noslēgumā vēl viens maldīgs uzskats: gāzes iekārtu automašīnai uzstāda tikai nabagi, kam nepietiek naudas parastai degvielas uzpildei.


Patiesībā auto, kas darbojas ar gāzi, saudzē ne tikai dabu, bet arī sava īpašnieka naudas maku. Ja gāzes iekārtas uzstādīšana veikta speciālā tehniskā servisā un pēc tam automašīnai veikta atbilstoša apkope, tad dzinējs strādās kārtīgi un ilgi.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem