Kā skaidrot klientu neapmierinātību par “Nord Auto Līzings”

Aizņēmēju diskusijas par neapmierinātību ar saviem kreditoriem šķiet bezgalīgas un neizsmeļamas. Visi tā vien kāro runāt par to, ka “pārmaksājuši ļoti daudz”, bet gandrīz neviens neatsakās parakstīt līgumu apmaiņā pret vajadzīgo naudas summu vai automašīnu. Un auto līzings šajā pretenziju stāstā nav izņēmums. Katru reizi mēs dzirdam, kā kreditors ir “viltus” ceļā piedāvājis “krāpnieciskus” nosacījumus un tai pašā laikā redzam, kā aizņēmējs ne pirmo gadu brauc ar līzingā iegādāto mašīnu.

 

 Nord auto līzings atsauksmes

 

Kā kreditors pieņem lēmumu par iesniegumu: pirmkārt, viņš vēlas pasargāt savus klientus no “parādu sloga”, un, ja pamana nespēju tikt galā ar pieprasītās naudas summas atgriešanu, tad atliek kredīta izsniegšanu vai samazina tā apjomu. Kā uzskates materiālu mēs izmantosim reālos esošo sūdzību piemērus par “Nord Auto Līzings”.


1.) “… pirmo reizi ierados birojā, lai iesniegtu pieteikumu, otro reizi – lai apspriestu līzinga nosacījumus, jo procentu likme bija palielināta.. manu apmeklējumu laikā neviens man nepateica, ka kredīta summa tiks palielināta par 10% (540€). Šī summa, kā man paskaidroja, tiek iekasēta par līguma apstrādi, bet es negaidīju, ka tā ietilps līzinga kopējā summā. Tāpat samaksāju 80€ par līguma parakstīšanu, bet par to es zināju jau iepriekš… Vēlāk līgumā ieraudzīju, ka procentu likme ir aprēķināta ne tikai par paša kredīta summu, bet arī par šiem 540€…. Ja būtu zinājis to ātrāk, nekad nebūtu noformējis līzingu šajā kompānijā…”

 

Norādīto summu 540€ apmērā viegli izskaidro izdevumi, kas saistīti ar automašīnas iegādi. Līzinga kompānijai ir jāapmaksā visi izdevumi par mašīnas uzlikšanu uzskaitē, jānoslēdz pirkuma – pārdevuma līgums, jāapmaksā notariālie izdevumi un jāsamaksā darba alga darbiniekiem, kas nodarbojās ar visiem šiem pasākumiem. Turklāt automašīna ir no visām pusēm jāapdrošina, jo tā tika nodota ekspluatācijā un kreditoram bija jānovērš visi iespējamie riski. Visdrīzākais, ja aizņēmējam būtu šāda summa (540€) skaidrā naudā, tad papildus izdevumi tiktu apmaksāti uz vietas, nevis pievienoti līzinga summai.

 


2.) “Ar online servisa palīdzību nosūtīju savu līzinga pieteikumu kopā ar izziņu par saviem ienākumiem. Man piezvanīja un teica, ka mana pieprasītā summa 5900€ apmērā ir apstiprināta un es varu ierasties birojā. Bet pēc tam mašīnas cena sludinājumā krasi pacēlās līdz 7300€. Nākamajā dienā devos uz kompānijas biroju, un kad atkārtoti nosūtīja pieprasījumu attiecībā uz manu pieteikumu, apstiprināti bija tikai 5000€, ikmēneša maksājums bija 160€. Tam, ka man bija galvotājs, nebija nekādas nozīmes, jo viņa ienākumi bija nelieli. Pēc stundas nosūtīja pieteikumu vēl vienu reizi – jau bija apstiprināti 6060€. … Ja vakar ikmēneša maksājums bija 160€ uz 60 mēnešu termiņu, tad šodien tas izauga līdz 230€ uz tiem pašiem 60 mēnešiem… Saskaņā ar grafiku šajā laika periodā man būs jāatgriež 14000€, bet automašīnas cena ir 5900€. Bez komentāriem!... Šāda pieredze man izmaksāja 80€, jo es jau iepriekš veicu iemaksu par dokumentu apstrādi.”

 

ATSTĀT SŪDZĪBU ŠEIT...Nu, bet tagad detalizēti izskatīsim katru sūdzības punktu par Nord Auto Līzings:

 

  1. Es teiktu, ka tas pat nav ētiski apvainot kreditoru par to, ka mašīnas pārdevējs “krasi” pacēlis cenu pārdošanā esošajam auto. Grūti iedomāties līzinga kompāniju, kas apzvanīs šādus sludinājumus un lūgs pacelt cenu, turklāt, kam tādam kāds diez vai piekritīs. Bet tāpat rezultātā, pēc autora vārdiem, līzinga summa tika noteikta 5900€ apmērā, nevis 7300€, tāpēc situācija vairāk atgādina neuzmanību un paviršību.
  2. Tas, ka līzinga summa nepārtraukti tika piedāvāta dažādos apmēros – tās ir milzīga automatizēta pakalpojumu kompleksa darba īpatnības. Kreditora serviss racionāli sadala savas iespējas, kas ik minūti mainās. Klientam netika atteikts, kā arī starpība starp summām bija neliela,1000€ robežās, kas ir pieļaujami. Šādos gadījumos, ja jums tieši tagad ir apstiprināts pilnībā viss kredīta apmērs, nav jāgaida nākamā diena, bet uzreiz jādodas uz kompānijas biroju vai jāgaida nākamais veiksmīgais risinājums.
  3. Ikmēneša maksājums izauga no 160€ līdz 230€: kāpēc tā notika? Pirmkārt, katru reizi nosūtot pieteikumu, saņemot apstiprinošu atbildi, bet, neizmantojot kreditora piedāvājumu, jūs kaitējat savai kredītvēsturei. Otrkārt, ziņas par galvotāju varēja izskatīt mazliet vēlāk un arī tā zemie ienākumi varēja ietekmēt ikmēneša maksājuma apmēru. Treškārt, tā arī nav skaidrs, par kādu summu jūs nosūtījāt pieteikumu. Iespējams, saņemot apstiprinājumu 5000€, maksājuma apmērs arī bija 160€, bet kad līzinga summa palielinājās līdz 5900€, tas dabiski izauga.
  4. No potenciālā aizņēmēja paņēma 80€ par datu apstrādi: tā ir vispārpieņemta prakse visās Eiropas finanšu iestādēs, jo dokumentu izskatīšanas procesā tiek iesaistīts ne viens vien cilvēks, kam ir jāsaņem darba alga. Es pat nevaru iedomāties, kādi zaudējumi būtu kredītorganizācijām, ja tās visus pieteikumus, kas iet caur viņu servisu, apstrādātu bez maksas…

 

3.) 3. “… Iesākumā viss gāja gludi – bez pirmās iemaksas, procentu likme 12-15%. Man piedāvāja 14% - nav slikti, pat zemāk kā patēriņa kredītam… Patiesībā pēc maniem aprēķiniem šis procents sastāda 21%...”

 

Un vēl viens kļūdains aizņēmēju uzskats: auto līzingam kredītā nav nekā kopēja ar kredītu, izņēmums ir tikai gada likmes. Spriežot pēc tā, ko varēja izrēķināt sūdzības autors, viņš atrada līzinga, nevis gada likmes sadārdzināšanās lielumu. Likme bija nemainīga, un tas ir rakstīts līgumā, bet reizē ar to aizņēmējam ir jāapmaksā visi izdevumi, kas saistīti ar auto iegādi, tā uzlikšanu uzskaitē un visas pavadošās apdrošināšanas iemaksas. Finālā tā ir paliela summa, kuru aizņēmēji nav spējīgi sākumā nomaksāt, tāpēc tā tiek “izmētāta” pa visu parāda atmaksas termiņu kopā ar līzinga pamatsummu. Turklāt ievērojiet, ka autors bija nolēmis izmantot piedāvājumu bez pirmās iemaksas – arī tas varēja novest pie vēl lielākas programmas sadārdzināšanās 5 gadu garumā.

 

Visu sūdzību rezumējums: izskatot katru, var atrast loģisku izskaidrojumu jebkurai Nord Auto Līzings darbībai. Turklāt visas vienošanās vienmēr ir izklāstītas līgumā, kuru jums ir tiesības parakstīt vai neparakstīt. Manuprāt, autoriem vieglāk būtu savākt mašīnas iegādei vajadzīgo naudas summu saviem spēkiem, tā viņi vispār neko nepārmaksātu. Reizē ar to viņiem nāktos saskarties ar darbībām, kas saistītas ar darījuma noformēšanu. Bet viņi izvēlējās kļūt par automašīnas īpašniekiem nekavējoties, kā rezultātā bija jāapmaksā ne tikai izsniegtā nauda, bet arī visi papildus izdevumi.

 

Rezumējot, gribētos aicināt autorus, kas raksta šāda veida sūdzības par Nord Auto Līzings, nerakstīt tādā stilā, jo šie secinājumi nav objektīvi un tiem nav ekonomiska seguma. Lai saprastu, kāpēc kompānija rīkojas tā vai citādi, pirmkārt ir jāpaskatās uz situāciju no pretējās puses: jāiedomājas, it kā jūs kādam par savu naudu būtu iegādājies auto, bet vēlāk – atļāvis ar to braukt. Otrkārt, detalizēti jāiztaujā kreditors, no kā sastāv tā vai cita maksājumu summa.

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem