Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Auto dzinēja čipošana: kāpēc un kādā nolūkā

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Tomēr, ja jūsu auto jau ir aprīkots ar inžektoru, panākt labas īpašības iespējams daudz vieglāk. Tieši šajā rakstā mēs nolēmām pastāstīt, ko nozīmē “auto čipošana”, ko tā ietekmē un kā to var izdarīt.


Iestatījumi pēc noklusējuma


Automašīnu, kas aprīkota ar dzinēja vadības bloku, noteikti vada standarta programma, ko uzstādījusi pati rūpnīca – izgatavotājs. Tieši šādas programmas “pēc noklusējuma” speciāli samazina dzinēja jaudu un tā īpašības, lai auto iegūtu pēc iespējas apjomīgākus resursus: īpašniekam ir iespēja lietot automašīnu, bet ne uz visu jaudu, un to kavē pats vadības bloks. Auto dzinēja jaudu arī mākslīgi samazina, lai atmosfērā tiktu izmestas pēc iespējas mazāk kaitīgās vielas.


Tomēr katrs vadītājs spriež pa savam. Kādam ir nepieciešams braukt ātri, kādam citam – lēti. Tāpēc rūpnīcas programmas iestatījumi vadības blokā apmierina vien nedaudzus.


Ko dod čipošana?


Automašīnas čipošanu jeb čiptūningu izmanto spēkiekārtas jaudas celšanai vai degvielas ekonomijai. Kaut arī nereti auto čipošanu veic abos gadījumos. Ja auto čipošanu salīdzina ar vienkāršu pāraprīkošanu, tad čipošanai ir divas priekšrocības:

 

  • Izdevīgums. Veco programmu aizvietot pret jaunu vadības blokā ir daudz lētāk nekā pilnībā mainīt, piemēram, kloķvārpstu.
  • Ērtība. Lai veiktu čipošanu, jums nebūs jāizjauc sarežģīti mezgli, arī patērētais laiks nebūs ilgs.


Tomēr uz čiptūningu var paskatīties arī no pretējā skatu punkta, kas ļauj izdarīt šādu secinājumu: auto čipošanu izvēlas tikai tie autovadītāji, kuriem daudz jaudīgāku mehānismu iegāde un nomaiņa ir pārāk dārgs prieks.


Kā tiek veikts čiptūnings?


Mūsdienās ātrākais un pieejamākais auto čipošanas veids – tā ir kontrolera noregulēšana, izmantojot vienkāršu datoru. Lai šādā veidā veiktu čiptūningu, pietiek iegādāties speciālu auklu, kas savienos auto vadības bloku ar pašu datoru, un programmu dzinēja darba uzstādījumu maiņai.


Šis augstākminētais čiptūnings ir vislētākā auto čipošanas metode, turklāt tā ir samērā vienkārša, tāpēc to varēs veikt jebkurš vidēji statistiskais autovadītājs.


Bet pastāv arī vēl viens čiptūninga veids, kam nav nepieciešama programmatūra. Šī tūninga uzdevums ir dzinēja produktivitātes palielināšana, saglabājot tā sākotnējo potenciālu. To var izdarīt, nomainot auto vadības bloku: jūsu mazāk jaudīgais tiek nomainīts pret daudz efektīvāku. Šāds čipošanas veids dod iespēju lietot ne tikai superjaudīgu dzinēju, bet arī mainīt virkni iestatījumu tā darbā. Diemžēl šī čipošanas metode ir daudz dārgāka par pirmo, tāpēc to izmanto vien daži.


Kādas mašīnas tiek čipotas


Šis jautājums ir samērā vienkāršs. Neviens auto ar izlaiduma gadu līdz 1996.gadam netiek čipots. Šajās mašīnās uzstādītas pārāk vienkāršas mikroshēmas ar vienkāršu darbību secību, kurās nav iespējams mainīt parametrus. Turklāt tām nav izeja pieslēgšanai pie datora.


Līdz 2000.gadam izlaistu auto var čipot, bet ar nosacījumu, ka pirms tam tajā tiks nomainīta galvenā elektroplate. Pēc 2000.gada visas automašīnas tika ražotas jau ar iesmidzināšanas sistēmu, tāpēc tajās nebūs grūti veikt čipošanu.


Lai uzskatāmi redzētu kā mainās dzinēja ražīgums pēc tūninga, apskatīsim divus gadījumus, kad divām dažādām automašīnām tiks veikta čipošana.


1. BMW X3

 

  • Sākuma dati – 177 zirgspēki.
  • Faktiskā jauda – 173 zirgspēki.
  • Dzinēja jauda pēc čipošanas – 202 zirgspēki.
  • Pieaugums % - 16,7.


2. Hyundai Santa Fe

 

  • Sākuma dati – 112 zirgspēki.
  • Faktiskā jauda – 107 zirgspēki.
  • Dzinēja jauda pēc čipošanas – 128 zirgspēki.
  • Pieaugums % - 19,6.

 

Ja gribat uzzināt precīzas auto čipošanas cenas, jums ir jāvēršas jebkurā tehniskajā auto servisā un jāsniedz pilna informācija par savu automašīnu. Lai atrastu piemērotu meistaru ar labu stāžu un reputāciju, iepazīstaties ar čiptūninga atsauksmēm Latvijā. Uzreiz atzīmēsim, ka jums neradīsies grūtības ar vajadzīgā meistara atrašanu, automašīnas čipošanu Jelgavā un Liepājā iespējams veikt daudzos servisa punktos aptuveni par vienādām cenām.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem