Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kā izvēlēties auto līzingu?

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Gan līzings, gan auto kredīts šķiet sarežģītas procedūras ar daudziem nosacījumiem, kuros nav iespējams orientēties? Tieši tāpēc mēs nolēmām novilkt precīzas līzinga robežas un izdalīt tā galvenos parametrus, pastāstīt par to, kāds tas mēdz būt. Zinot par līzingu visu, jums nebūs grūti izvēlēties optimālo piedāvājumu!


Kāpēc līzings ir izdevīgs?


Līzings – tas ir finanšu pakalpojums automašīnas izīrēšanai. Šādus pakalpojumus piedāvā līzinga kompānijas, kuru īpašumā ir vairākas automašīnas vai veseli auto plači. Brīdī, kad vēršaties līzinga kompānijā, tā var arī nebūt jūsu kārotā transportlīdzekļa īpašniece, bet, ievērojot dažus nosacījumus, kompānija nopirks šo automašīnu un izīrēs to jums.


Galvenais auto līzinga nosacījums ir pirmā iemaksa. Parasti ar šo naudu tiek segti sākotnējie sagatavošanās un automašīnas apkalpošanas izdevumi vai noformēta apdrošināšana. Automašīnas lietotājs (līzinga kompānijas klients) saņem transportlīdzekli savā rīcībā uz noteiktu laika periodu (parasti 2-4 gadi) un uzņemas saistības katru mēnesi veikt obligāto maksājumu. Šīs iemaksas ir daudz mazākas par kredīta maksājumiem, tāpēc līzings tiek uzskatīts izdevīgāks par auto kredītu. Kaut arī abos gadījumos klients var pilnvērtīgi izmantot transportlīdzekli.


Pēc vairākiem gadiem līzingā ņemtais auto novecos, un tad jums būs tiesības samazināt līzinga maksājumus. Kad pienāks līzinga līguma darbības perioda beigas, jums tiks piedāvāti turpmākās rīcības varianti:


1. Automašīna tiek atgriezta līzinga kompānijai.
2. Automašīna tiek iegādāta par atlikušo vērtību.
3. Transportlīdzeklis tiek mainīts pret mūsdienīgāku.


Papildus tam, ka līzings ir daudz lētāks par auto kredītu, var atzīmēt arī tādu priekšrocību kā “auto maiņas iespēju”: ja jūsu automašīna kādā brīdī pārstāj jūs apmierināt, jūs vienmēr varat izmantot citu transportlīdzekli, ko piedāvā tā pati līzinga kompānija.


Ja domājat, ka līzingā var nopirkt tikai lietotu automašīnu, jūs maldaties! Līzingā var iegādāties arī pilnīgi jaunu automašīnu. Galvenā priekšrocība jaunu automašīnu līzingā ir tā, ka jūs varēsiet notestēt jaunu un dārgu automašīnu un nebūs nepieciešams to uzreiz iegādāties!


Vispārēja informācija par līzingu


Kamēr neesam tikuši skaidrībā ar līzinga klasifikatoru, var runāt par tā kopīgajām iezīmēm, kurām ir arī trūkumi:


• Līzinga periodā automašīna piederēs līzinga kompānijai, nevis jums.
• Limits nobraukumam – līzinga kompānija nosaka maksimālo kilometru skaitu, kuru jūs varat nobraukt gada laikā. Ja ar to nepietiek, iespējams iegādāties papildus kilometrus, bet jau par atsevišķu samaksu.
• Līzinga kopējā cena var būt daudz lielāka, nekā jūs gaidījāt.


Pēdējam punktam nepieciešams paskaidrojums: tā kā daudzas līzinga kompānijas piedāvā līzingu kopā ar papildus opcijām (tehniskā apskate, riepu montāža, tehniskā apkalpošana un remonts), tad auto noma var būtiski sadārdzināties. Rezultātā parastajam līzingam tiek pievienoti riepu iegādes un maiņas izdevumi, kā arī izmaksas, kas saistītas ar citu rezerves daļu nomaiņu. Visus šos tēriņus klients būtu veicis jebkurā gadījumā, bet ja tas ietilps līzinga pakalpojumus, tad sadārdzināsies tieši līzings. Tomēr tad jūs saņemsiet kompleksu servisu un vienkārši lietosiet automašīnu atbilstoši tās mērķim.


Iegādājoties jaunu automašīnu, tehniskā apkope vairākus gadus tiks piedāvāta bez maksas. Bet ņemiet vērā, ka, pilnībā izpērkot jaunu automašīnu jau pēc 3-5 gadiem, jūs varat pazaudēt līdz 20% no tās sākotnējās vērtības (ikviena jauna automašīna pirmajos gados stabili zaudē cenu).


Līzinga galvenās priekšrocības:


• Saprātīgi ikmēneša maksājumi.
• Servisa apkalpošana.
• Oficiāls darījuma apliecinājums.
• Labas atlaides partneru kompānijām.


Līzingu tipi


Pastāv vairāki galvenie līzingu veidi, kaut arī sastopami jaukta tipa līzingi. Īpaši izdevīgs līzings ir uzņēmumiem (juridiskām personām), jo ļauj bez kapitāliem ieguldījumiem iegādāties autoparku, neapgrūtinot uzņēmuma bilanci. Turklāt līzings nepalielina jūsu kredītu slogu, kā to dara kredīts. Ja auto ir noformēts līzingā, vajadzīgajā brīdī jūs varat droši cerēt uz jebkuru finanšu piedāvājumu.


Galvenie auto līzinga veidi:


1. Finanšu.
2. Operatīvais.
3. Atgriezeniskais.

Finanšu līzings


Šī līzinga veida gala rezultāts ir automašīnas iegāde pilnā apmērā. Pēc vairākiem gadiem pienāk brīdis, kad līzinga kompānija var pārdot klientam automašīnu par atlikušo vērtību. Šai brīdī vairākus gadus veiktie amortizācijas maksājumi ir būtiski samazinājuši transportlīdzekļa cenu, un klients dabū automašīnu par “smieklīgu naudu”. Katra kompānija līzinga maksājumu grafiku veido dažādi, tāpēc klients var piemeklēt sev visērtāko sadarbības formu:


• Maksāt lielu pirmo iemaksu, lai ikmēneša maksājumi būtu mazāki un atlikusī vērtība pārvērstos nenozīmīgā summā.
• Sadalīt automašīnas cenu vienādos maksājumos un atmaksāt līzingu vienmērīgos maksājumos.
• Katru mēnesi maksāt pavisam nelielas iemaksas (tikai amortizāciju) un neapgrūtināt sevi ar izdevumiem, bet līguma beigās samaksāt lielu summu.


Līzinga līguma darbības termiņa beigās klients var izvēlēties sev visoptimālāko rīcību:


• Atgriezt automašīnu atpakaļ līzinga kompānijai.
• Pagarināt līzinga termiņu.
• Pārdot automašīnu trešajai personai, pašam kļūstot par līzinga devēju.


Salīdzinot ar kredītu, līzings ir ērts un plastisks instruments, piemērots visiem, kas vēlas iegādāties savu transportlīdzekli. Izņēmums ir tikai tie klienti, kam ir pietiekami daudz naudas, lai uzreiz iegādātos automašīnu.


Ar ko atšķiras finanšu līzings no vienkāršas nomas?


1. Automašīnu iegādājas kompānija ar mērķi nodot to lietošanā klientam, lai gūtu peļņu.
2. Klients var izpirkt līzingā noformēto automašīnu vēl pirms līzinga līguma darbības beigām.
3. Par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli atbild klients, kas noformē automašīnu līzingā.
4. Līzinga periods parasti tiek pielīdzināts automašīnas garantijas apkalpošanai.
5. Līzinga kompānijas klients var pārtraukt līgumu par auto izmantošanu vēl pirms līguma darbības termiņa beigām. To darot, viņam nebūs jāatmaksā zaudējumi, kas saistīti ar priekšlaicīgu līguma laušanu.


Finanšu līzinga priekšrocības


• Auto cena tiek atmaksāta nelielos maksājumos, bieži vien bez lielas pirmās iemaksas.
• Atmaksas grafikas tiek noteikts kopā ar klientu un pielāgots viņa iespējām. Maksājums netiek noteikts kā fiksēts un tas netiek palielināts bankas procentu likmes pieauguma, inflācijas vai citu ekonomisko rādītāju dēļ.
• Klients var noformēt līzingā pilnīgi jaunu automašīnu jebkurā sev tīkamā komplektācijā.
• Vienādi ikmēneša maksājumi.
• Nodokļi līzingā iegādātajai automašīnai uzņēmumam tiks aprēķināti, vadoties pēc ikmēneša maksājuma apmēra, nevis transportlīdzekļa cenas.
Minimālas auto iegādes izmaksas.
• Pastāvīgs atbalsts no līzinga kompānijas.
Negatīvās līzinga puses
• Līzinga saistību nepildīšana negatīvi ietekmē klienta reputāciju, īpaši, ja klients ir uzņēmums.
• Īpašumtiesības uz automašīnu pieder tikai līzinga kompānijai.
• Ja klients bankrotēs, automašīna tiks nodota atpakaļ līzinga kompānijai.
• Ja klients nepilda saistības, automašīna tiek atgriezta līzinga kompānijai, nekompensējot jau veiktos maksājumus.
• Apdrošināšanas iemaksas veic pats lietotājs.
• Noformējot automašīnu līzingā, klients uzņemas visus riskus, kas saistīti ar auto izmantošanu, tas ir, visi bojājumi ekspluatācijas periodā lietotājam būs jānovērš par saviem līdzekļiem.


Operatīvais līzings


Operatīvā līzinga periods ir daudz īsāks par finanšu līzingu. Operatīvais līzings tiek noformēts uz neilgu laika periodu un beidzas ātrāk nekā auto ekspluatācijas periods. Pēc līzinga līguma beigām klients atgriež transportlīdzekli līzinga kompānijai bez saistībām pilnībā izpirkt automašīnu.


Noformējot operatīvo līzingu, līzinga kompānija jau sākumā aprēķina gaidāmos amortizācijas izdevumus auto ekspluatācijas periodam un ieliek tos līzinga pamatsummā. Operatīvais līzings vairāk atgādina auto nomu, jo tā gala mērķis nav auto izpirkšana pilnā apmērā. Operatīvajā līzingā var noformēt kā jaunas, tā arī lietotas automašīnas.


Operatīvo līzingu atmaksā ikmēneša maksājumos, kas ir daudz mazāki nekā finanšu līzingā, jo maksājumos netiek iekļauta automašīnas cena. Līzinga cena var būtiski sadārdzināties, ja galvenajam mērķim – auto nomai tiks pievienotas papildus opcijas: tehniskā apkope, riepu montāža, profilaktiskie darbi vai remonta darbi.


Operatīvajā līzingā visbiežāk tiek noformēta daudz dārgāka tehnika, piemēram, spectehnika vai VIP klases automašīnas. Ar operatīvā līzinga palīdzību līzinga kompānijas klienti var nomāt dārgas automašīnas vai izmantot ārkārtīgi jaudīgu tehniku (paceļamos krānus, evakuatorus) biznesa mērķiem. Juridiskām personām (uzņēmumiem) operatīvais līzings ir tikpat izdevīgs kā finanšu līzings: visas nodokļu saistības uzņemas līzinga kompānija, klients tikai saņem konkrētas privilēģijas, piemēram, nodokļu atskaitījumus no ikmēneša līzinga maksājumiem.


Operatīvais līzings ideāli palīdz tiem, kas vēl nav tikuši skaidrībā ar savas automašīnas zīmolu un modeli, tāpēc, meklējot optimālo automašīnu, gūst lielisku iespēju izmēģināt dažādus transportlīdzekļu modeļus. Līzinga kompānija neko nezaudē, piedāvājot līzingā savas automašīnas: transportlīdzeklis tiek atgriezts ar jau izmaksātu amortizāciju un to var nodot līzingā jau citam lietotājam. Mazliet zaudējot cenu, viena un tā pati automašīna nes kompānijai nesliktu peļņu visā tās ekspluatācijas laikā un tās vērtība pilnībā atmaksājas.


Daudzi biznesa projekti savas darbības sākumā varējuši sasniegt nospraustos mērķis tikai, pateicoties tam, ka līdzās bijusi veiksmīga līzinga kompānija, kas varējusi nodrošināt klientu ar nepieciešamo tehniku. Finanšu līzings, tāpat kā operatīvais var tikt piedāvāts lielā skaitā, palīdzot izveidot uzņēmumu autoparkus un piegādājot ražošanai nepieciešamo tehniku. Finanšu pasaulē finanšu līzings ir sastopams biežāk kā operatīvais, un tas ir saistīts ar to, ka kompāniju, kas piedāvā operatīvo līzingu (līzingu ar auto izpirkšanu) ir daudz mazāk. Īpašus panākumus gūst tās līzinga kompānijas, kas piedāvā abus līzinga variantus.


Noformējot operatīvo līzingu, klientam neviens nevarēs aizliegt izpirkt automašīnu, ja viņš to vēlēsies. Ja konkrētu mašīnu iekāros uzreiz vairākas personas, tad prioritāras tiesības uz izpirkumu būs tam klientam, kurš jau lieto šo automašīnu.


Operatīvā līzinga priekšrocības:


• Elastīga izmantošana (automašīnu iespējams mainīt).
• Vienkārša grāmatvedība uzņēmumiem pēc līzinga noformēšanas.
• Nodokļa atskaitīšana no līzinga maksājumiem.
• Automašīna nepāriet klienta īpašumā, tātad, klients neriskē, ka iegādātais transportlīdzeklis varētu novecot un zaudēt savu cenu.
• Viegla automašīnas gala cenas fiksēšana.

Kam ir vairāk piemērots operatīvais līzings, nevis finanšu līzings?


Biznesā operatīvo līzingu biežāk izmanto nesen izveidoti uzņēmumi, kuru rīcībā vēl nav vajadzīgā transporta. Tāpat šajā kategorijā nonāk arī mazā biznesa uzņēmumi, kas neplāno iegādāties dārgu tehniku, jo trūkst vajadzīgā kapitāla. Lielāki uzņēmumi un vidēja izmēra uzņēmumi biežāk izvēlas finanšu līzingu: tas ļauj plānveidīgi izpirkt transportlīdzekli atbilstoši gūtajai peļņai. Lielākiem uzņēmumiem biežāk ir nepieciešama dārga tehnika, tāpēc tiem ir izdevīgāk izpirkt transportlīdzekli pilnībā, nevis visu laiku maksāt par tā nomu.


Privātpersonas izmanto operatīvo līzingu, ja tās ir publikas personas un tām ir jāuztur imidžs ar elitārām eskorta automašīnām, vai arī tad, ja klients vēl nav ticis skaidrībā ar savas nākamās automašīnas modeli.


Atgriezeniskais līzings


Šis līzinga veids vairāk atgādina kredītu, bet ar nomas elementu. Atgriezeniskā līzinga būtība: automašīnas īpašniekam ir steidzami vajadzīga konkrēta naudas summa, bet viņš nesteidzas noformēt naudas kredītu. Šajā gadījumā viņš pārdod savu automašīnu līzinga kompānijai par līdzīgu cenu, saņem naudu un uzreiz noformē to līzingā, lai turpinātu pilnvērtīgi izmantot transportlīdzekli. Rezultātā viņam ir vajadzīgā naudas summa, automašīna un nav kredītsaistību. Scenārijs ir izdevīgs kā privātpersonām, tā arī uzņēmumiem, ja steidzami nepieciešama nauda, bet bez automašīnas nav nekā cita, ko piedāvāt.


Finanšu tirgū līzings skaitās daudz populārāka procedūra nekā kredīts, kas ir pilnībā pamatoti: elastīgi maksājumi, noformēšana, kompleksa apkalpošana un plaša auto izvēle. Turklāt līzings neizslēdz iespēju pilnībā izpirkt automašīnu (jaunu vai lietotu), un izvēles tiesības vienmēr ir klientam.


Kurš līzinga veids būs jums piemērots, ir atkarīgs no tā, kādu rezultātu jūs gribat sasniegt. Bet var pilnīgi droši apgalvot, ka līzinga pasaulē atrast piemērotu automašīnu ir daudz vieglāk, nekā kredītu piedāvājumā.

 

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem