Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kāpēc automašīna no Lielbritānijas ir tik lēta un pieejama

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Pagaidām nevar paredzēt, pie kā novedīs šī atļauja, bet uzreiz var teikt, ka no Lielbritānijas atdzītās automašīnas maksās daudz lētāk par tām, ar kurām jau ir pilns Latvijas auto tirgus vai par tām, kuras var atdzīt uz Latviju no jebkuras citas Eiropas Savienības valsts.


Vai esat pievērsuši uzmanību tam, ka tad, kad mūsu iedzīvotāji atgriežas no Anglijas ar automašīnu, visas atdzītās automašīnas attiecas uz Premium klasi? Piemēram, 2011.izlaiduma gada 5.sērijas BMW Lielbritānijā var nopirkt par 5500 sterliņu mārciņām. Ja šo naudas summu pārvērš eiro, sanāk 6200. Iemesls?


Stūre labajā pusē


Viens no iemesliem šādai lētai cenai automašīnai, kas atvestas no Lielbritānijas, ir stūre labajā pusē. Kontinentālajā Eiropā automašīnas virzās pretēji pulksteņrādītāja virzienam, Lielbritānijā un Īrijā – otrādi. Tieši tāpēc Eiropu interesē automašīnas ar kreisās puses stūri, nevis labo.


ES palikušas tikai divas valstis, kurās nedrīkst reģistrēt auto ar stūri labajā pusē: Slovākija un Latvija. Tāpēc pagaidām var uzskatīt, ka cenas automašīnām ar stūri labajā pusē no 1.novembra Latvijā krasi nepaaugstināsies.


Apdrošināšana


Pavisam nesen autovadītāji Latvijā uzsāka īstu cīņu ar apdrošināšanas kompānijām OCTA polišu krasās sadārdzināšanās dēļ. Un tam ir pamats: cena ierastajai apdrošināšanas polisei gada laikā no 50-60 eiro izauga līdz 150 eiro. Bet šie latviešu izcenojumi salīdzinājumā ar Lielbritāniju jums drīzāk šķitīs patiešām smieklīgi!


Gados jauni angļi, parasti, izmanto Premium klases auto ar dzinēja tilpumu līdz 2 litriem. Šāda dzinēja jauda viņus pilnībā apmierina, arī degvielas patēriņš ir ekonomisks. Lielbritānijā OCTA apdrošināšanas polises cena tikai sākas no 1500 eiro!


Lielbritānijas analītiķi šai sakarā veica pētījumu. Iegūtie rezultāti liecināja par to, ka kopš 2018.gada aptuveni 7,5 miljoni angļu nevar izmantot savas personīgās automašīnas pārāk dārgās apdrošināšanas dēļ. Tieši tāpēc viņi ir spiesti masveidā pārdot savas automašīnas, bet tā kā šīs mašīnas ir aprīkotas ar labās puses stūri, tad Eiropā pēc tām nebija nekādas intereses. Kaut arī, ja cena būs pārāk zema, par to ir nopietni jāaizdomājas. Auto apdrošināšanas cenas Lielbritānijā nestāv uz vietas, tās aizvien pieaug un spiež aizvien vairāk angļu “atvadīties” no sava transporta.


Bet arī auto apdrošināšana Lielbritānijā – tie nav vienīgie auto īpašnieka izdevumi, tikai viens no obligātajiem. Kādi vēl izdevumi sagaida auto īpašnieku Lielbritānijā: degvielas cena, citi transporta nodokļi, tehniskā apkope, maksa par auto novietošanu un citi. Šis izdevumu saraksts daudziem angļiem nav pa spēkam, tāpēc viņi nolemj pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no savām mašīnām un pārsēsties sabiedriskajā transportā.


Protams, tiem, kas nodarbojas ar auto rezerves daļu tirdzniecību, mašīnas no Lielbritānijas ir “zelta ādere”. Tur tās tiek iepirktas gandrīz par velti, bet Latvijā tās jau pārdod pa daļām (detaļām), gūstot peļņu, kas vairākkārt pārsniedz pašas automašīnas cenu. Tāpēc esiet uzmanīgs, iegādājoties lukturus no privātpersonām, jo tie var nebūt jauni un tiem var būt defekti, tādi kā plaisas, robi un skrāpējumi.


Sabiedriskais transports


No tā visa ir jāizdara secinājums, ka nepārtraukti pieaugošo auto uzturēšanas izdevumu dēļ Lielbritānijā aizvien lielāks kļūst to cilvēku skaits, kas vēlas atbrīvoties no savām automašīnām. Savas automašīnas vietā angļi sāk dot priekšroku sabiedriskajam transportam, un tālākā nākotnē ir paredzams, ka ES pakāpeniski atteiksies no personīgā transporta ekspluatācijas lielo pilsētu centros, cīnīsies ar to un izskaudīs ierasto auto “iebrukumu” megapolisēs.


Par pirmo pilsētu, kas atklās cīņu pret automašīnām, kas aprīkotas ar iekšdedzes dzinējiem, kļūs Parīze. Šī pilsēta savā pasākumu plānā līdz 2030.gadam ir paredzējusi aizliegumu iebraukt šādām automašīnām savā centrā.


Par rezerves daļu iegādi


Katrs auto vadītājs agri vai vēlu saskaras ar rezerves daļu nomaiņu savai automašīnai. Bet ko izvēlēties: oriģinālu un dārgu detaļu vai jau lietotu, bet kuras cena ir tikai puse no tās vērtības? Protams, situācija ar lietotām rezerves daļām vairāk atgādina azartspēli “ruleti”, jo nekad nevar zināt, cik ilgi vēl nokalpos lietota detaļa. Vārdu sakot, rezerves daļas izvēle, ņemot vērā tās kvalitāti, pilnībā paliek uz paša mašīnas īpašnieka sirdsapziņas.


Kur parasti iegādājas detaļas automašīnai? Protams, ir daudzi veidi kā iegādāties vajadzīgo rezerves daļu, bet no visiem esošajiem mēs izvēlēsimies 4 vispopulārākos:

 

  1. Stacionārs veikals, kurā pārdod automašīnu rezerves daļas.
  2. Interneta veikals ar piegādes pakalpojumu.
  3. Mašīnu apkopes tehniskais serviss.
  4. Oficiālais auto dīleris.


Ja jums kādreiz ir nācies kaut ko iegādāties interneta veikalā, tad jūs, visticamāk, esat ievērojis izdevīgu atšķirību cenā salīdzinājumā ar parasto veikalu. Tāpēc viena un tā pati detaļa interneta veikalā maksās 1,5 vai pat 2 reizes lētāk, kā, piemēram, “BMW” oficiālajā apkopes servisā.


Stacionārā veikala priekšrocības var novērtēt tie īpašnieki, kuriem detaļa ir nepieciešama ļoti steidzami: auto vienkārši nevar pārvietoties, ja tam netiek ātri nomainīta konkrētā rezerves daļa, agregāts vai mezgls. Šai gadījumā stacionārā veikalā jūs uzreiz varat samaksāt par rezerves daļu un to saņemt, negaidot piegādi, kā tas parasti notiek, gaidot piegādi no interneta veikala.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem