Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Automašīnu ievešana no Lietuvas

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Tāpat arī ar auto no Latvijas: visi zina cik tas ir izdevīgi, bet reti kurš pats brauc iegādāties mašīnu tieši tur. Ko nozīmē auto ievešana no Lietuvas, kā veikt reģistrāciju un kādas formalitātes jūs var sagaidīt – par to visu mēs tūlīt pastāstīsim.


Jebkurš pircējs intuitīvā līmenī grib ieekonomēt savu naudu un nopirkt vislabākās kvalitātes preci par izdevīgu cenu. Bet šāds piedāvājums ir iespējams tikai tad, ja tirgū ir plašs sortiments. Tieši šādos apstākļos pārdevēji sāk konkurēt savā starpā un ievērojami samazina sākuma cenu. Tieši šādi, pircējam izdevīgi, apstākļi ir Lietuvā. Pateicoties savai ģeogrāfiskajai atrašanās vietai un nodokļu politikai, lietotu auto pārdošanas apgrozījums sasniedz maksimālos rādītājus pasaulē.


Tomēr šai situācijai ir arī otra puse: reizē ar zemajām lietotu auto cenām, ir samērā viegli nokļūt krāpnieku nagos. Tāpēc, lai patiešām izdevīgi iegādātos automašīnu Lietuvā, ir jāievēro daži noteikumi vai jānodarbojas ar ievešanu, izmantojot pieredzējuša starpnieka – palīga pakalpojumus. Jebkurā gadījumā, jūsu darbību gaitai ir jābūt atkarīgai no tā, kāpēc jūs iegādājaties automašīnu Lietuvā: personīgai lietošanai vai ar mērķi to realizēt tālāk.


Ja auto nav reģistrēts Lietuvā


Atbraucot uz Lietuvu un atrodot iepatikušos automašīnu, pārdevējam un pircējam ir jāparaksta savstarpējs pirkuma – pārdevuma līgums. Šis dokuments nav obligāts darījuma nosacījums, bet pircējam tā būs garantija, ka tieši viņš ir mašīnas īpašnieks un nopircis to no konkrētas personas.


Tiklīdz auto kopā ar līgumu nonāks jūsu rokās, jāsteidzas uz Registra. Šī iestāde ir pielīdzināma Latvijas CSDD, un tieši šeit notiek automašīnas dokumentu pārbaudīšana, to salīdzināšana, bet tehniskā apskate netiek veikta. Tāpat šajā procedūrā ietilpst arī OCTA polises noformēšana. Pēc tam numuru zīmes tiek aizvietotas pret pagaidu vai tranzīta ar atļauto izmantošanas termiņu – līdz 30 dienām.


No šī brīža auto jaunais īpašnieks var netraucēti izbraukt no Lietuvas uz Latviju, lai turpmāk to reģistrētu jau savā valstī.


Lielāko pircēju daļu visvairāk interesē darījuma finansiālā puse, cik maksās auto reģistrācija Lietuvā, lai auto ievestu Latvijā. Tieši tāpēc mēs esam sagatavojuši aptuvenās gaidāmās izmaksas.


Auto datu salīdzināšanas procedūra Lietuvā jums izmaksās aptuveni 6 eiro, apdrošināšana – 10 eiro. Par mašīnas pagaidu reģistrāciju jums būs jāsamaksā 12,50 eiro. Pašu tranzīta numuru cena – 8,4 eiro. Kopā visa reģistrācija Lietuvā jums izmaksās aptuveni 37 eiro.


Bet tagad informācija tiem, kas dedzīgi kāro veikt nereāli izdevīgu pirkumu! Pārdevējs – krāpnieks var piedāvāt pircējam veikt datu pārbaudi un ļoti ātri saņemt tranzīta numurus un bez jūsu līdzdalības. Bet reizē ar šādu procedūru afēristi var samainīt īsto līgumu pret viltotu, kurā pārdevējs būs auto sākotnējais īpašnieks, piemēram, no Vācijas, bet pircējs būsiet Jūs.


Protams, pēc tam jūs varat braukt ar jauno auto uz Latviju un tur CSDD veikt sākotnējo reģistrāciju. Bet pirms izšķirties par šādiem nosacījumiem, novērtējiet visus iespējamos riskus! Šajā situācijā jums vairs neviens nespēs atlīdzināt jebkādus vēlāk konstatētus būtiskus zaudējumus. Bet ja atklāsies, ka automašīna ir uzskaitē kā aizdzīta, tad jūs pazaudēsiet ne tikai mašīnu, bet arī par to samaksāto naudu.


Visi augstākminētie gadījumi nebūt nav retums. Lai par to pārliecinātos personīgi, apmeklējiet jebkuru Lietuvas auto forumu un iepazīstaties ar citu cilvēku bēdīgo pieredzi. Auto izvešanas profesionāļi no Lietuvas uz Latviju silti iesaka noslēgt pirkuma – pārdevuma līgumu un pašam veikt turpmāko reģistrācijas procedūru.


Lietuvā nereģistrētas automašīnas var iegādāties arī no juridiskām personām vai kompānijām, kas nodarbojas ar automašīnu realizāciju. Ja jūs vēlāk atklāsiet kādus defektus, tad varēsiet vērsties tiesā ar prasību par zaudējumu atlīdzināšanu. Ja pircējs par kaut ko šaubās, tad pārdevējs var atbraukt kopā ar viņu uz Latviju un veikt pilnu auto reģistrāciju. Lai veiktu šo procedūru, pircējam būs nepieciešama pase un autovadītāja tiesības.


Ja automašīna ir reģistrēta Lietuvā


Ja auto jau ir izgājis reģistrāciju Lietuvā, tad pircēja turpmākās darbības ir atkarīgas no tā, kādā veidā automašīna nokļūs Latvijā. Pārvadājot mašīnu, auto jau iepriekš būs jānoņem no uzskaites. Ja automašīna no Lietuvas brauks pati, tad būs jāparūpējas par pagaidu reģistrāciju, tranzīta numuriem un OSAGO apdrošināšanas polises noformēšanu. Jebkurā gadījumā ir obligāti jānoslēdz pirkuma – pārdevuma līgums starp pārdevēju un pircēju.


Kopš 2015.gada darbojas jauns auto pirkuma – pārdevuma līgums


2015.gada novembrī Regitra izstrādāja jaunu automašīnu pirkuma – pārdevuma līguma paraugu. Tieši šo dokumenta paraugu silti ieteicams izmantot pārdevējiem un pircējiem darījuma noslēgšanas brīdī, lai izslēgtu iespējamo krāpniecību.


Šobrīd līgums ir pieejams tikai lietuviešu valodā, bet cerēsim, ka drīzumā tas parādīsies arī latviešu valodā. Šī dokumenta īpatnība ir tā, ka tajā tiek detalizēti aprakstīts auto stāvoklis:


1. Ja auto ir nokļuvis ceļu satiksmes negadījumā, tad pārdevējs norāda, kuras mašīnas daļas ir cietušas visvairāk.
2. Odometra rādītāji, tas ir faktiskais auto nobraukums.
3. Defekti vai bojājumi, ja tādi ir dažādos mezglos un sistēmās.


Cik izmaksās auto transportēšana?


Mums jau ir aptuvens priekšstats par to, cik maksā auto reģistrācija Lietuvā. Atliek uzzināt, cik maksās automašīnas pārvešana no vienas valsts uz otru. Ja jums ir savs kravas transports vai piekabe, tad segsiet tikai degvielas izdevumus. Ja nolemsiet izmantot nomātu piekabi no Latvijas, tad šī pakalpojuma cena izmaksās aptuveni 25-40 eiro diennaktī.


Protams, var ņemt arī kravas taksi, bet tad nāksies maksāt 0,7 eiro par katru ceļa kilometru. Un, ja pārvadātājs brauks no Latvijas uz Lietuvu, viņš prasīs apmaksāt arī transporta izdevumus ceļā pie jums.


Auto ievešanas noteikumi Latvijā


Sākuma procedūra, reģistrējot auto Latvijā – tā ir dokumentu pārbaude un salīdzināšana. Šis pasākums maksā 3,78 eiro. Auto reģistrācija jums izmaksās 4,60 eiro. Pēc tam auto īpašniekam tiks izsniegta apliecība par automašīnas uzlikšanu uzskaitē – 7,68 eiro. Neiztikt arī bez numura zīmēm: vēl 27,87 eiro. Kopā auto ievešanas izdevumi Latvijā sastādīs 43,93 eiro. Mazliet vairāk, nekā automašīnas izvešanas procedūra no Lietuvas. Bet ar to izdevumi var nebeigties. Individuālā kārtībā jums var likt apmaksāt arī dažas valsts nodevas, to daudzumu un apmēru jūs varat uzzināt oficiālajā CSDD tīmekļa vietnē.


Vai Latvijā var braukt ar Lietuvā reģistrētu automašīnu?


Daudzi auto īpašnieki cenšas pēc iespējas izdevīgāk ekspluatēt savu automašīnu, tāpēc negrib to reģistrēt Latvijā, bet braukt ar Lietuvas reģistrāciju. Un šai vēlmei pilnībā atbilst Lietuvas likumdošana: automašīnas tehniskā apskate ir jāveic tikai vienu reizi divos gados (ja auto ir vecāks par trīs gadiem), bet ikgadējās iemaksas par automašīnu ir pilnībā atceltas.


Savukārt Latvijā patiešām ir atļauts braukt ar mašīnām, kurām ir citu valstu reģistrācija. Detalizētāk ar šo reglamentu varat iepazīties oficiālajā CSDD tīmekļa vietnē. Bet pārāk nesapriecājieties, jo ik pēc 92 dienām jums nāksies šķērsot Latvijas robežu un iebraukt valstī atkārtoti.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem