Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Pārkreditēt automašīnu

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Šāda situācija izveidojusies tāpēc, ka daudzi ir “paspējuši” noformēt mašīnu kredītā pie vispieejamākajiem kreditoriem, bet vēlāk, sajutuši atmaksas slogu, aizņēmēji aizgūdamies sāka meklēt visizdevīgākās kredītprogrammas. Bet kā “pārsēsties” no viena kredīta otrā, nešķiroties no sava dzelzs drauga, daudziem paliek jautājums Nr.1.


Kas pamudina aizņēmēju uz auto pārkreditāciju?

 

  • Trešdaļa aptaujāto kā galveno iemeslu auto pārkreditācijas saņemšanai nosauca kredītprogrammu izdevīgumu citās finanšu iestādēs. Piemēram, cilvēks jau izmaksā auto kredītu ar 15% gadā, bet darbā kolēģis iegādājās tieši tādu pašu modeli kredītā, bet jau par 10% gadā. Atšķirība šajos 5%, neapšaubāmi, ir jūtama, tāpēc aizņēmējs tūlīt izrēķina, cik viņš varēs ieekonomēt, izmantojot lētāku programmu.

 

Bet ir viens “BET”: ne vienmēr gada likme atspoguļo pilnu automašīnas sadārdzināšanos par visu kredīta atmaksas periodu, tāpēc iesākumā jātiek skaidrībā, kādi vēl maksājumi slēpjas zem šādas superizdevīgas programmas.

 

  • Otrā trešdaļa cilvēku meklē auto pārkreditāciju, jo, beidzoties pirmajam kredīta atmaksas gadam, KASKO apdrošināšanas cena ir kāpusi 200-300%. Tā notiek, kad banka piedāvā atlaižu apdrošināšanu pirmajam kredīta atmaksas gadam, bet, sākot ar otro, aizņēmējam ir jāatmaksā pilna polises vērtība. Turklāt banka pati nosaka, pie kura aizņēmēja jums ir jāiziet šī procedūra. Tā kā automašīna ir jāapdrošina katru gadu, aizņēmēji sāk interesēties par auto pārkreditāciju citās bankās, kuras piedāvā daudz plašāku apdrošināšanas kompāniju sarakstu.
  • Atlikusī trešdaļa vienkārši kāro nomainīt mašīnu pret jaunāku ar auto pārkreditācijas palīdzību. Piemēram: jūs esat nopircis jaunu automašīnu un nobraucis ar to tikai gadu un tagad gribat citu, bet arī jaunu. Tāpēc jums ir jāatmaksā jau paņemtais kredīts un jāatver jauns. Labākais instruments šim risinājumam – auto pārkreditācija ar izdevīgu procentu likmi.


Auto pārkreditācija pie cita kreditora


Paskatoties uz situāciju ar kreditora acīm, tad auto pārkreditācija ir teorētiski iespējama, bet praksē – iespēja, ka pieteikums tiks apstiprināts, ļoti maza. Bet tas nebūt nenozīmē, ka ikvienam, kas vēlas pārkreditēt auto, ir uzreiz jānolaiž rokas. Grūtības saņemt auto pārkreditāciju slēpjas tur, ka automašīna aizņēmējam pilnībā nepieder. Iegūt mašīnu 100% viņš varēs tikai pēc tam, kad būs pilnībā dzēsis visu parādu. Bet pagaidām – jebkuras darbības “bremzē” pat tas, ka aizņēmējam uz rokām nav pat automašīnas tehniskā pase.


Ejot uz citu banku ar cerību saņemt auto pārkreditāciju, 80% no 100 gadījumos jums tiks atteikts, paskaidrojot, ka šādas programmas kreditoram nav, un kuram gan gribas iesaistīties šādā sarežģītā situācijā. Kas būs jādara bankai, ja tā apstiprinās pieteikumu auto pārkreditācijai:

 

  • Jānovērtē automašīna.
  • Jādzēš jūsu parādsaistības.
  • Jāieliek jau lietotā automašīna savas bankas aktīvos.
  • Jānoformē auto pārkreditācija ar savu procentu likmi.
  • Jākontrolē apdrošināšanas polišu noformēšanas savlaicīgums.


Šādu procedūru sarakstu var nosaukt par “uzdevumu ne no vienkāršajiem”, tāpēc reti kurš kreditors piekritīs auto pārkreditācijai. Tomēr visi ar to nodarbojas un, protams, ir iemantojuši popularitāti. Aizņēmējam tiek piestiprināts darbinieks - kredītu pavadonis, kas tad arī nodarbosies ar aizņēmuma pārformēšanu. Šādus kreditorus patiešām var ieskaitīt “apzinīgo un uzticamo” skaitā, jo tie visiem spēkiem cenšas palīdzēt savam klientam.


Tikai neaizmirstiet, ka, pārkreditējot, jūsu auto jau tiks uzskatīts par lietotu, tāpēc gada likme var būt augstāka, nekā auto kredītam. Un šeit galvenais ir nepārrēķināties, lai nenonāktu parādu jūgā. Tomēr ekonomija uz KASKO būs jūtama. Jebkurā gadījumā, uzmanīgi izlasām kredītlīgumu un salīdzinām esošās programmas nosacījumus ar pārkreditāciju.


Auto pārkreditācija ar patēriņa kredītu


Viss ideālais ir vienkāršs, un šajā gadījumā auto pārkreditācija nav izņēmums. Ja pēc jūsu aprēķiniem jums ir izdevīgāk dzēst atlikušo parādu kā vienkāršu patēriņa kredītu, tā arī dariet. Jums būs nepieciešams savākt visus dokumentus par esošo aizņēmumu un atnest tos jaunajam kreditoram. Vēlāk – tie ir divu banku savstarpējie norēķini, kad tie būs veikti, jūs varēsiet saņemt uz rokām savas automašīnas tehnisko pasi un maksāt par vienkāršu patēriņa kredītu.


Protams, patēriņa kredīta procentu likme var būt augstāka kā auto kredīta likme, bet aizņēmējam vairs nav nepieciešams nepārtraukti maksāt apdrošināšanu, jūs varat atstāt apdrošināšanu tikai auto aizdzīšanas gadījumam un vairs nemaksāt par papildpakalpojumiem. Jebkurā gadījumā, jūs varēsiet sajusties komfortablāk un brīvāk, bet ja nevarēsiet tikt galā ar parasta aizņēmuma atmaksu – pārdosiet auto un atmaksāsiet parādu. Bet, noformējot patēriņa kredītu, ņemiet vērā vienu aspektu: šī aizņēmuma summa nevar nosegt jūsu parādu, ja esat maksājis, piemēram, tikai dažus mēnešus. Racionālāk ir noformēt šādu piedāvājumu, kad līdz atmaksai ir palicis pavisam nedaudz, bet jums vairs nav pa spēkam maksāt visu apdrošināšanas “slogu”.


Protams, visus, kas vēršas pēc auto pārkreditēšanas, var uzskatīt par netālredzīgiem aizņēmējiem, jo tas nozīmē, ka viņi ir vienkārši pasteigušies ar izvēli, nav pilnībā izanalizējuši finanšu tirgu un nav detalizēti izpētījuši līguma nosacījumus, kur tika norādīts, kā tieši un kādos apmēros tiks maksāta apdrošināšana. Bet ļoti priecē tas, ka arī šādās situācijās pastāv kreditori, kas ir gatavi iet pretī un palīdzēt klientam atbrīvoties no smagās nastas. Tieši šādas finanšu organizācijas ir pelnījušas īpašu cieņu.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem