Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kam pievērst uzmanību, iegādājoties avarējušu auto

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Iegādājoties nevis jaunu auto, bet lietotu, jūs varat viegli saskarties ar virkni pirmajā brīdī neredzamu bojājumu, kas nākotnē jums dārgi izmaksās. Piemēram, pilnīgi negaidīti var salūzt dzinējs, jo auto jau ir nobraucis pietiekamu daudzus kilometrus. Ja gribat iegādāties lietotu automašīnu, turklāt vēl arī pēc avārijas, riski šeit ir tādi paši kā “krievu ruletes” spēlē – varat cerēt tikai uz veiksmi.


Avarējuša auto iegāde ir ļoti riskants solis, un pirms izšķiraties par šādu soli, jums ir kārtīgi jāpadomā, lai izsvērtu visus “par” un “pret”. Pat, ja esat nolēmis iegādāties šādu auto, jums noteikti nāksies izpildīt vairākus noteikumus, kas palīdzēs maksimāli sevi nodrošināt.


Ja bojājumi ir jau remontētam auto?


Tas skanēs kā paradokss, bet visizdevīgāk ir iegādāties avarējušu auto, kas vēl nav remontēts. Bet kāpēc? Viss ir vienkārši: par minimālo cenu nopērkot šo automašīnu, jūs to remontēsiet “sev” ar maksimālo atbildību un sirdsapziņu. Jūs nežēlosiet naudu savai drošībai un komfortam, tāpēc pirksiet tikai kvalitatīvas un oriģinālas rezerves daļas. Jūs veiksiet skrupulozu auto apskati un sastādīsiet visu trūkumu sarakstu. Rezultātā jūs nomierināsieties tikai tad, kad visi, pat nenozīmīgi bojājumi, tiks novērsti. Pērkot auto pēc avārijas, kuru jau ir remontējis agrākais īpašnieks, jūs riskējat saņemt nekvalitatīvi atjaunotu automašīnu. Iespējams, pārdevējs ir centies piešķirt mašīnai “pārdošanas izskatu”, lai pēc iespējas ātrāk to pārdotu un iegūtu naudu, tāpēc pirka vislētākās detaļas un ne pārāk kārtīgi sekoja līdzi to uzstādīšanai.


Iespējams, avārija – tā ir tikai maskēšanās, un auto ticis salikts kopā no dažādām beigtu mašīnu detaļām? Šai gadījumā, iegādātais auto – tas ir tikai konstruktors no ekspluatācijai sen nederīgām detaļām. Lai ar to tiktu skaidrībā, mums būs obligāti jāpārbauda mašīnas vēsture.


Auto vēstures pārbaude


Visvienkāršākais veids, kā pārbaudīt automašīnu, tai skaitā tās juridisko “tīrību”, ievadīt tās VIN kodu speciālā online servisā un uzreiz saņemt detalizētu informāciju par transportlīdzekli. Pēc dažu pogu nospiešanas mums atklāsies informācija par sekojošo:

 

  1. Cik daudzās avārijās iekļuvusi automašīna.
  2. Vai automašīna nav uzskaitē kā aizdzīta.
  3. Vai šī automašīna nav zagta.
  4. Kādu aprīkojumu automašīnā uzstādījusi rūpnīca – izgatavotājs (šī informācija palīdzēs samazināt gaidāmā remonta izmaksas).


Šāda pārbaude ir jāveic neatkarīgi no tā, vai auto ir remontēts pēc avārijas vai nav. Šo monitoringu var izmantot, kad gribēsiet iegādāties lietotu, neavarējušu auto labā stāvoklī.


Jo jaunāks, jo labāk


Ja arī iegādāties auto pēc avārijas, tad tikai pēdējo gadu modeli, nekādā gadījumā ne vecu. Jo auto ir vecāks un lētāks, jo mazākas iespējas atrast tam oriģinālas jaunas rezerves daļas. Un pat ja jums palaimēsies atrast šādas detaļas, to cena var būt pārāk augsta. Tāpat neaizmirstiet par to, ka dažus vecus auto var remontēt tikai ar oriģinālo detaļu palīdzību, kas kopumā var izmaksāt vairākas reizes dārgāk kā tāda paša auto cena, tikai labā stāvoklī.


Noteikti apskatiet auto


Ja esat nolēmis iegādāties auto, kas jums iepaticies tikai, balstoties uz tā fotogrāfiju vai video internetā, jūs pats sev radāt nopietnas problēmas! Jums noteikti ir pašam ir jāredz savs pirkums un jānovērtē tas vizuāli. Pat, ja neplānojat iegādāties lepnu Premium klases automašīnu, jūs tomēr riskējat pirkt “kaķi maisā”. Daudzi pircēji ir saskārušies tieši ar tādu problēmu – viņi ir naivi uzticējušies mašīnas aprakstam internetā un nolēmuši veikt pirkumu, nepaskatoties uz “preci”, par ko vēlāk ļoti nožēlojuši.


Pat, ja foto kvalitāte ir augsta un tajā ir redzams auto no visām pusēm, tomēr nav garantijas, ka automašīnai nav virkne slēptu problēmu. Nopērkot mašīnu tikai pēc foto, jūs pats labprātīgi iesaistāt sevi remontā, kas var ievilkties uz ilgāku laiku. Ja tā ir avarējusi automašīna, tā jāapskata vēl skrupulozāk.


Tikai meistara klātbūtnē


Neatkarīgi no tā, vai auto, kuru jūs gribat nopirkt, ir cietis avārijā vai nē, laba auto meistara konsultācija jums būs nepieciešama jebkurā gadījumā. Pirmkārt, meistars var reāli novērtēt auto stāvokli un nosaukt faktiskos bojājumus, kā arī mašīnas “vājās” vietas (tās ļoti ātri būs nepieciešams remontēt). Otrkārt, ja gribēsiet iegādāties avarējušu auto, auto meistars palīdzēs adekvāti novērtēt esošos bojājumus un nosauks gaidāmā remonta cenu.


Nereti ar vienu auto meistaru ir par maz, tāpēc potenciālajam pircējam ir jāatdzen iepatikusies automašīna uz tehniskās apkopes servisu, lai pilnībā pārbaudītu mašīnas stāvokli. Ja jums neizdodas atvest sev līdzi auto meistaru vai atdzīt mašīnu uz auto servisu, testa draivs būs nepieciešams jebkurā gadījumā. Ja gribat, jūs varat apmaksāt pārdevējam degvielas patēriņu un pabraukāties ar auto vairākus desmitus kilometru vai mazāk. Ja pārdevējam nav ko slēpt, viņš piekritīs šādam braucienam un par to pat priecāsies. Jūs, savukārt, varēsiet kārtīgi novērtēt mašīnas stāvokli, braucot ar to ilgāku laika periodu.


Ja gribat iegādāties avarējušu auto un testa draivs nebūs iespējams, jo mašīna vienkārši nevar braukt, bez laba speciālista neiztikt. Profesionāla meistara konsultācija jums izmaksās vairākus desmitus reižu mazāk kā iespējamais neplānotais remonts.


Avarējušas automašīnas


Apskatot auto pirms tā iegādes, mums noteikti jānoskaidro, kādi trūkumi tika novērsti, kādi vēl pastāv. Ja negribat apgrūtināt sevi ar nemitīgiem dažādu detaļu meklējumiem, vislabāk izvēlēties auto no standarta klāsta, vislabākais no tām mašīnām, kas vēl joprojām tiek ražotas. Tādā veidā jūs ieekonomēsiet gan naudu, gan laiku, jo vajadzīgā rezerves daļa katru reizi nebūs jāmeklē pa visiem veikaliem un tīmekļa vietnēm. Apkopojot visu augstākminēto, lai 100% pārbaudītu auto, jums būs nepieciešams:

 

  1. Lai auto apskata mehāniķis vai jāieplāno servisa apmeklējums.
  2. VIN koda pārbaude speciālā interneta resursā.
  3. Testa draivs.


Ja pratīsiet ievērot visas mūsu rekomendācijas, varēsiet maksimāli sevi pasargāt no neparedzētas auto salūšanas vai slēptiem defektiem. Jebkurā gadījumā, jums vienmēr ir jābūt pārliecinātam pat to, ka jūsu un jūsu pasažieru drošība ir daudz svarīgāka un dārgāka kā iespējamais labums, kas gūts no auto iegādes.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem