Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Vai naktī iespējams droši braukt pie stūres?

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.

Bet, ja ievēro dažus noteikumus un jau iepriekš sagatavojas šādam braucienam, tad visu automašīnā klātesošo drošība naktī vairākkārt palielinās.


Vai auto vadīšana diennakts tumšajā laikā var būt droša?


Daudz autovadītāji ar stāžu uzskata, ka diennakts tumšajā laikā vadīt automašīnu ir daudz drošāk kā dienas laikā. Un savu pozīciju viņi skaidro ar to, ka naktī uz ceļa ir daudz mazāk mašīnu. Tiem vadītājiem, kas vada auto diennakts tumšajā laikā, ir laba auto vadīšanas pieredze, ko nevar teikt par iesācējiem (no viņiem uz ceļa var sagaidīt visneparedzamākās darbības). Vadoties no šīm divām likumsakarībām, sanāk, ka vadīt automašīnu diennakts tumšajā laikā ir daudz drošāk.


Bet ir arī cita auto vadītāju kategorija, kas apgalvo, ka auto vadīšana nakts laikā nevar būt droša apriori: aizbraucot ārpus apdzīvotām vietām auto vadītājs redz tikai ierobežotu ceļa daļu, to, ko izgaismo lukturi. Tāpēc notriekt gājēju, garām skrienošu dzīvnieku vai ietriekties citā automašīnā ir daudz vieglāk.


Uz bīstamiem nakts vadīšanas momentiem var attiecināt arī to, ka nakts ir laiks, kad braukā iereibuši auto vadītāji. Nav svarīgi kādā reibumā var būt bīstamais auto vadītājs, bet šādus auto vadītājus visbiežāk var sastapt tieši nakts laikā. Arī pārdrošā un bezatbildīgā jaunatne braucieniem izvēlas tieši nakti. Turklāt vadītāji pat ar labu auto vadīšanas stāžu nakts tumšajā laikā mēdz kļūdīties: palēnināta reakcija noguruma dēļ, tādēļ nav izslēgti aizmigšanas gadījumi pie stūres. Tieši nogurums un neizgulēšanās kļūst par biežiem avāriju iemesliem uz ceļa profesionāliem auto vadītājiem.


Lai kā arī jūs neskatītos uz braukšanu naktī, jums agrāk vai vēlāk nāksies sēsties pie stūres diennakts tumšajā laikā. Tieši uz šo soli vadītājus bieži spiež neparedzēti apstākļi: jums ir steidzami jāpalīdz tuvam cilvēkiem un to nedrīkst atlikt līdz rītam, jūs esat aizsēdējies darbā utt. Arī vasaras atpūtas braucieni pie stūres neiztiks bez auto vadīšanas diennakts tumšajā laikā. Aizbraukt uz citu valsti, kurā esat plānojis uzturēties, jums neizdosies vienas dienas laikā, jo gribēsiet atpūsties vai apstāties, lai papusdienotu, tāpēc ceļā būs jāpatērē ne mazums laika. Lai laicīgi nokļūtu līdz galamērķim, būs jābrauc arī diennakts tumšajā laikā.


Ko darīt, lai vadīšana diennakts tumšajā laikā būtu maksimāli droša? Protams, sagatavošana būs jāiziet ne tikai jums, bet arī jūsu automašīnai.


Kā sagatavoties auto vadīšanai diennakts tumšajā laikā


Lai droši vadītu auto diennakts tumšajā laikā, jūsu redzei ir jābūt gandrīz ideālai. Ja jūs uztrauc kādi slimīgi simptomi attiecībā uz acīm, regulāri apmeklējiet okulistu. Ja jūs jau lietojat brilles, netraucētu iegādāties brilles ar pretatspīduma pārklājumu. Nereti problēmas ar redzi var jums uz visiem laikiem liegt vadīt automašīnu diennakts tumšajā laikā, ja jums ir diagnosticēta diplopija.


Diemžēl drošība, braucot diennakts tumšajā laikā, ir atkarīga ne tikai no redzes. Tikpat svarīgi kā labi redzēt, vadītājam ir - justies modram. Ja jūs jau iepriekš zināt, ka jums būs jābrauc naktī, tad dienā noteikti nepieciešams pagulēt. Ja pirms nakts brauciena nav iespējams atpūsties, izanalizējiet savu iepriekšējās nakts miegu un atbildiet uz jautājumu “Vai es šonakt varu droši vadīt automašīnu?” Ja jums ir grūti atbildēt uz šo jautājumu, labāk pārcelt braucienu uz citu datumu.


Braucot naktī, nodrošinieties ar produktiem, kas jūs uzmundrinās: auksta kafija, konfektes ar kofeīnu u.c. Neaizmirstiet arī par to, ko jūs gribētu paklausīties ceļā: paņemt līdzi interesantas audiokasetes, mūziku. Ja brauksiet kompānijā ar draugiem vai tuviniekiem, palūdziet viņus palasīt skaļi ziņas vai jebkuru interesantu informāciju. Iesaistoties tēmā, jūs varēsiet vēl ilgi uzturēt sarunu, neļaujot sev aizmigt.


Kā sagatavot automašīnu braukšanai diennakts tumšajā laikā


Jūsu automašīnai, tieši tāpat kā jums, pirms braukšanas diennakts tumšajā laikā ir nepieciešami sagatavošanas pasākumi. Dažas lietas var izdarīt jau laicīgi pirms brauciena, bet dažas būs jādara pa ceļam. Pirmkārt, pievērsiet uzmanību lukturos uzstādītajām lampām – tām ir jābūt tieši tādām, kā norādīts automašīnas ekspluatācijas instrukcijā. Ja jums nav pa rokai šāda informācijas avota – visus normatīvus attiecībā uz apgaismojumu varat atrast internetā. Vēlāk pārbaudiet, vai lukturi nav netīri no iekšpuses un katra luktura uzstādīšanas leņķi (lukturim ir jāspīd tālumā, nevis uz augšu vai leju).


Stikla tīrītāju stāvoklis – viens no svarīgiem aspektiem. Pārbaudiet, cik labi tie notīra stiklu no netīrumiem. Ja netīrumi vienkārši izsmērējas pa loga virsmu, tad, braucot diennakts tumšajā laikā, auto vadīšana jums un jūsu pasažieriem nebūs droša.


Pirms izbraukšanas notīriet automašīnas lukturus no ārpuses, lai gaisma maksimāli izgaismotu iespējamo telpu. Lieliski, ja jūsu automašīna ir aprīkota ar spoguļiem, kas prot automātiski aptumšot gaismu no citu mašīnu lukturiem: uzreiz pārejiet uz spoguļu nakts režīmu. Ja šādas funkcijas nav, tad spoguli var vienkārši piepacelt un jūs vairs nežilbinās aiz jums braucošo mašīnu lukturi. Lai acīm būtu vēl komfortablāk, iekārtu paneļa apgaismojumu pārvediet nakts režīmā, to pašu var izdarīt arī ar navigatoru.


Ja automašīnas bagāžnieku ir nācies piepildīt maksimāli pilnu, tad mašīnas virsbūve noteikti nolaidīsies uz leju aizmugurē un pacelsies priekšpusē. Tiklīdz ievērosiet, ka mašīna tieši tā ir mainījusi savu stāvokli, priekšējie lukturi obligāti jānoliec uz leju, pretējā gadījumā tie izgaismos tikai debesis.


Kā droši vadīt auto diennakts tumšajā laikā


Protams, automašīnas sagatavošanai ir jāpievērš galvenā nozīme, bet ja jūs pats nesekosiet līdzi savai uzvedībai pie stūres, diez vai jums palīdzēs jūsu automašīnas ideālais stāvoklis. Galvenais drošas auto vadīšanas ienaidnieks vienmēr būs miegs, un uz to jums ir jāreaģē vispirms. Dariet jebko (dzeriet kafiju, enerģijas dzērienus, klausāties mūziku, grāmatas, sarunājaties), tikai neļaujiet sev iesnausties.


Labāk pazaudēt dažas minūtes un izkāpt no automašīnas, lai paelpotu svaigo nakts gaisu vai iedzertu tasīti kafijas, nekā nokļūt avārijā. Ja vien ir iespēja, apstājieties tuvākajā auto stāvvietā un paguliet vismaz dažas stundas. Pamodies, jūs jutīsities daudz možāks un varēsiet droši turpināt ceļu. Nekas ārkārtējs šādā pārtraukumā nenotiks: jūs nokļūsiet līdz galapunktam dažas stundas vēlāk. Toties varēsiet nodrošināt drošu auto vadīšanu un nogādāsiet savus pasažierus sveikus un veselus, kā arī nesabojāsiet automašīnu.


Atrodoties automašīnā diennakts tumšajā laikā, neskatieties uz pretī braucošo mašīnu lukturu gaismu. Pretējā gadījumā jūsu acis ātri nogurs un auto vadīšana vairs nebūs droša. Ja neizdodas izvairīties no gaismas – novērsiet acis. Cieniet citas automašīnas un to vadītājus, pārejiet uzreiz uz tuvo gaismu, tiklīdz ieraudzīsiet pretī braucošo mašīnu vai sāksiet sekot pa priekšu braucošajām automašīnām. Ja ar savu darbību pakļausiet briesmām citus vadītājus, tad arī paši nejutīsities droši.


Vēl viens noteikums, no kura nedrīkst atteikties ne nakts, ne arī dienas laikā – ceļu satiksmes noteikumu ievērošana. Sēžoties pie stūres jebkurā dienas laikā, jums ir jāzina, ka vienkārši nepastāv cita alternatīva kā ievērot visus ceļu satiksmes noteikumus.


Strīdīgi jautājumi par automašīnas vadīšanu


Viens no visstrīdīgākajiem jautājumiem, kas attiecas uz drošu braukšanu, ir paaugstināts ātrums. Daudzi vadītāji apgalvo, ka tiklīdz viņi izbrauc ārpus pilsētas robežām un palielina automašīnas ātrumu līdz maksimāli iespējamam, viņiem sāk izstrādāties adrenalīns. Tieši šī hormona izstrāde padzen miegu un vadītājs jūtas možs, izzūd miegainība. Bet neticiet šim apgalvojumam – tie ir absolūti meli! Vadot auto naktī, svarīgs ir akurātums un piesardzīgums, nevis ātrums. Nakts laikā palielinātais ātrums tikai samazina reakcijas ātrumu neparedzētās situācijās. Ja esat nolēmis sēsties pie stūres naktī, tad jo lēnāk jūs brauksiet, jo ātrāk nonāksiet galapunktā – plūstoša un piesardzīga kustība ne tikai jūs pasargās, bet arī ieekonomēs jūsu laiku ceļā.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 23% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 84 mēneši