Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Automašīna firmai uz kredīta

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Ne katram uzņēmumam ir iespēja uzreiz iegādāties pienācīgu autoparku vai speciālo tehniku, kas nepieciešama savas ražošanas apkalpošanai. Tāpat ne katra kompānija var atļauties noformēt kredītu par šādu grandiozu summu. Vienīgā pareizā izeja no šīs situācijas – auto līzings firmai (juridiskai personai) ar pirmo iemaksu. Kaut arī šo nosacījumu līzinga devējs bieži nepiedāvā. Bet, ja tāds ir, tad iemaksas procents jau ir samērā zems, aptuveni līdz 10% salīdzinājumā ar laiku, kad līzings tik tikko parādījās finanšu pakalpojumu tirgū.

Auto līzinga būtība firmai ir tāda, ka uzņēmumam lietošanā ir viss nepieciešamais autotransports tikai par amortizācijas atskaitījumu un apdrošināšanas maksas cenu. Tāpat līzinga iemaksās ietilpst mašīnas apkalpošanas izdevumi, tās uzlikšana uzskaitē u.t.t. Galvenais pluss: firmai nenāksies atdot uzreiz lauvas tiesu no saviem ienākumiem šādu procedūru noformēšanai. To visu apmaksā līzinga devējs, bet firma jau norēķinās ar maziem ikmēneša maksājumiem.

Rezultātā auto līzinga līguma termiņa beigās kompānija gandrīz par velti saņem savā valdījumā jau ierasto automašīnu vai izpērk to par simbolisku samaksu.

Katrai finanšu iestādei var būt savas auto līzinga saņemšanas, noformēšanas īpatnības firmai, tas atšķirsies arī ar individuālām prasībām vai nosacījumiem. Bet visas auto līzinga programmas firmai iespējams vispārināt un izdalīt to priekšrocības un trūkumus, par ko mēs parunāsim tālāk.

Auto līzings firmai – labi vai slikti?

Pirmais “pluss”, par ko mēs stāstījām jau iepriekš, ir tas, ka salīdzinājumā ar kreditēšanu firmai nav obligāti jāveic pirmā iemaksa. Auto līzings pats sedz visus mašīnas uzturēšanas izdevumus (apdrošināšana, uzlikšana uzskaitē, servisa tehniskā apkope), bet līzinga saņēmējs atgriež šīs summas pa nelielām daļām, nenoslogojot uzņēmuma budžetu.

Vissvarīgākais labums, ko gūst no auto līzinga firmai – finanšu iestādes atļauj apmaksāt savus pakalpojumus kompānijas – līzinga saņēmēja veiksmīga darba procesā. Ja tehnisku iemeslu dēļ ražošana tiek apstādināta vai strādā tikai noteiktu gada sezonu vai periodu, auto līzinga līgumā firmai tiek noteikti attiecīgi nosacījumi. Tieši šis punkts ļauj apmaksāt līzingu tikai uzņēmuma darba aktīvajos periodos.

Ja lūgsim finanšu ekspertiem novērtēt auto līzingu firmai, izdzirdēsim šādu priekšrocību klāstu:

• Automašīnas īpašnieks ir līzinga kompānija, tāpēc visi izdevumi, kas saistīti ar mašīnas uzturēšanu, neattiecas uz līzinga saņēmēju.

• Lai noformētu auto līzingu firmai, nav nepieciešamas daudzas izziņas un dokumenti.

• Tiklīdz auto līzings firmai tiks juridiski noformēts, mašīna tiks uzlikta kompānijas bilancē. Tas nozīmē, ka amortizācijas iemaksas un citas komisijas nodevas attieksies uz kopējiem izdevumiem un palīdzēs samazināt peļņas nodokļa apmēru.

• Lielās līzinga kompānijas dod iespēju izmantot pilnu papildpakalpojumu spektru: evakuators, remonts, apkope, kas veicina transporta uzturēšanas izdevumu samazināšanos abām darījuma pusēm.

• Auto līzinga atmaksas grafiks tiek ērti pieskaņots uzņēmuma ienākumiem, lai neapgrūtinātu budžetu.

• Pastāv milzum daudz auto līzinga programmu firmai, kas spēcīgās konkurences dēļ zaudējušas procentu likmes, komisijas maksas un citas pārmaksas.

Līguma termiņa beigās, pateicoties paātrinātam amortizācijas procesam, izmantotās automašīnas zaudē savu sākotnējo cenu ne mazāk kā 80%, tāpēc jebkura firma bez pūlēm varēs beidzot atļauties kļūt par “sava” transporta pilnvērtīgu īpašnieci. Bet ne visi uzņēmumi rīkojas šādi. Dažas firmas noformē auto līzingu, bet jau absolūti jaunai un daudz pilnveidotākai tehnikai.

Reizē ar priekšrocībām auto līzingam firmai ir arī daži trūkumi, tāpat kā jebkuram citam finanšu darījumam, kuru var apskatīt dažādos rakursos:

• Pats auto līzinga termiņš nav liels, maksimums 5-7 gadi, tāpēc daudzām kompānijām, kas izmanto mūsdienīgu spectehniku vai autobusus, tas ir apgrūtinoši.

• Līzinga saņēmējs vienmēr riskē pazaudēt automašīnu savu saistību neizpildes dēļ, piemēram: kavēta maksājuma dēļ. Šāds pārkāpums var novest pie transportlīdzekļa izņemšanas un biznesa attiecību pārtraukšanas vienpusējā kārtībā.

• Līzinga saņēmēja rīcības ierobežošana attiecībā pret īres auto, t.i, firma nevar nodot mašīnu apakšīrē, uzticēt auto vadīšanu trešajai personai, šķērsot valsts robežas, patstāvīgi izvēlēties apdrošināšanas kompāniju vai autoservisu.

• Daži līzinga devēji īrētās automašīnas zādzības gadījumā liek saviem klientiem veikt līzinga maksājumus no apdrošināšanas izmaksu saņemšanas vai tiesas sprieduma pasludināšanas brīža.

Šādi strīdīgi momenti, kā piemērā ar pēdējo punktu, liek juridiskajām personām maksāt par līzingu vairāku gadu garumā, kaut arī pašas automašīnas jau sen vairs nav.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem