Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Automašīna uz kredīta

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Kvalificēts speciālists pratīs ne tikai atpazīt visus „zemūdens akmeņus” pievienotajā līgumā, bet arī panāks maksimāli izdevīgus nosacījumus savai firmai.


Pats mašīnas iegādes process līzingā sastāv no vairākiem etapiem. Ievērojot pasākumu secību, noslēgt darījumu un izdevīgi nopirkt mašīnu uzņēmumam izdosies arī bez jurista palīdzības.


Etaps Nr.1: piedāvājumu izpēte un izstrāde


Pirms tikšanās ar līzinga kompānijas pārstāvi uzņēmumam – pircējam ir precīzi jāzina nepieciešamais mašīnu skaits un to modifikācija. Tiklīdz līzinga devējs piedāvās katalogu ar esošajiem auto, juridiskā persona varēs ātri sameklēt nepieciešamo transporta kategoriju, pēc tam marku un modeli. Kad galvenā izvēle tiks izdarīta, jāpievērš uzmanība iepatikušos mašīnu kompektācijai. Pēc tam – jāiepazīstas ar kompānijas papildpakalpojumiem un jānoskaidro: tieši kāpēc sadarbība ar šo kompāniju būs daudz izdevīgāka nekā ar citiem līzinga devējiem.


Šajā gadījumā līzinga kompānija noteikti paudīs savu lojalitāti, aizstāvot savu reputāciju, tādējādi jūs varēsiet saņemt nesliktas atlaides!


Pie līzinga devēja jāiet jau sagatavotam: tāpēc būs jāpatērē mazliet laika, lai izpētītu informāciju par firmas reputāciju. Uzzinot visu informāciju, jums būs vieglāk uzdot jautājumus par sadarbību un izvērtēt partnera iespējas. Galvenajam sarunā tomēr ir jābūt līzinga pamatnosacījumu noskaidrošanai:

 

 1. Pirmās iemaksas apmērs, parasti tas variējas robežās no 0 līdz 49% no pašas mašīnas vērtības.
 2. Atmaksas grafiks un ikmēneša minimālā maksājuma apmērs.
 3. Nosacījumi, ar kuriem jūs varēsiet atmaksāt līzingu pirms termiņa vai atgriezt mašīnu līzinga devējam.


Kad uzņēmums nolems, ka konkrēta līzinga devēja nosacījumi viņu apmierina vairāk par pārējiem, atliks vien sastādīt pieteikumu mašīnas iegādei līzingā un nosūtīt to izskatīšanai. Izskatīšanas termiņu katra līzinga firma nosaka individuāli: dažiem pietiek ar 2 dienām, bet dažiem lēmuma pieņemšanai būs nepieciešamas vairākas nedēļas. Šajā laikā līzinga kompānijas novērtēs jūsu uzņēmuma maksātspēju. Saprotams, pamatojoties uz jūsu iesniegtajiem grāmatvedības pārskatiem.


Etaps Nr.2: dokumentu iesniegšana


Ja esat nolēmis pirkt mašīnu līzingā, jebkurā gadījumā paketi ar dokumentiem lietderīgāk sagatavot jau iepriekš. Tiklīdz izvēlēsities piemērotu līzinga devēju, jums būs jāiesniedz nepieciešamie dokumenti, lai pēc iespējas ātrāk sāktu lietot iegādāto transportu.


Kam ir jāietilpst dokumentu paketē:

 

 • Juridiskās personas pieteikums ar vēlēšanos iegādāties mašīnu līzingā ar vadītāja parakstu.
 • Anketa līzinga operācijas noslēgšanai (jāapliecina ar uzņēmuma – pieteicēja zīmogu).
 • Kompānijas – pircēja spēkā esošo Statūtu kopija.
 • Vadītāja pases datu kopijas, ja nepieciešams: tamlīdzīga informācija par visiem firmas dibinātājiem.
 • Pavēles kopija par konkrētas personas iecelšanu direktora amatā.
 • Apliecība par uzņēmuma iereģistrēšanu nodokļu maksātāju reģistrā (kopija).
 • Kompānijas jaunākais finanšu darbības pārskats.
 • Informācija par visiem esošajiem uzņēmuma kontiem.
 • Piekrišana personīgo datu pārbaudei.


Dažas līzinga kompānijas, piedāvājot iegādāties mašīnas juridiskām personām, pieprasa arī papildus ziņas, kas vēlreiz var apliecināt firmas maksātspēju.


Etaps Nr.3: līguma izskatīšana un noslēgšana


Tiklīdz tiks noskaidroti visi mašīnas iegādes nosacījumi līzingā, var ķerties pie līguma sastādīšanas un parakstīšanas. Darījums tiek uzskatīts par noslēgtu dokumentu parakstīšanas brīdī.


Ar īpašu uzmanību iepazīstieties ar līzinga maksājuma grafiku: tam ir jāsakrīt ar jūsu peļņas apmēru dažādās gada sezonās.


Līzinga maksājumi nedrīkst apgrūtināt uzņēmuma bilanci un kavēt uzņēmējdarbību. Maksājuma apmēram ir jāatbilst kompānijas iespējām un tam ir jābūt gandrīz nejūtamam. Ja juridiskās personas darbībai ir sezonāls raksturs, līzinga devējs var panākt soli pretī un lielāko izmaksu daļu pārnest tieši uz bilances aktivizācijas periodu.


Daudzas līzinga kompānijas personīgi ierodas savu klientu birojos, lai noslēgtu līgumu. Tomēr nav vērts steigties ar līguma parakstīšanu. Pirmkārt, ar dokumentu ir jāiepazīstas juristam. Tikai pēc tam, kad speciālists uzskatīs, ka dokuments ir izdevīgs un caurspīdīgs, to varēs parakstīt.


Etaps Nr.4: pirmā iemaksa


Tiklīdz tiks veikta līzinga pirmā iemaksa, uzņēmumam būs iespēja izmantot mašīnu saviem mērķiem. Parasti šī maksājuma apmērs svārstās no 5% līdz 15% no auto novērtēšanas vērtības, bet dažos gadījumos līzinga devēji atļauj noformēt mašīnu līzingā vispār bez pirmās iemaksas vai ar maksājumu, kas vienāds ar ½ no auto cenas. Līzinga līgums parasti ir spēkā 2-5 gadus.


Etaps Nr.5: auto saņemšana


Saņemt auto līzingā pircējs varēs pie trešās puses – starpnieka. Tas var būt auto salons vai dīleris. Apdrošināšanas polišu noformēšanu mašīnai un to apmaksu veic atkarībā no līzinga devēja un līzinga saņēmēja vienošanās. Automašīna ir obligāti jāuzliek CSDD uzskaitē.


Brīdī, kad līzingā paņemtā mašīna tiek nodota, visa darījuma tehniskā puse gulstas uz juridiskās personas pleciem, tas ir, remontus un tehnisko apkopi veiks persona, kas ekspluatē automašīnu. Nereti līzinga kompānija piedāvā paplašinātas mašīnas kompleksās apkopes iespējas.


Tiklīdz beidzies līzinga līguma darbības termiņš, uzņēmumiem ir jāatgriež automašīna līzinga devējam un jāuzliek tā savas firmas bilancē, atmaksājot atlikušo vērtību. Šie nosacījumi pusēm ir jāatrunā jau iepriekš, vēl pirms līzinga līguma parakstīšanas.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem