Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kā nopirkt lietotu franču auto

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.

Rīgas ielās aizvien biežāk ir sastopamas tieši franču ražotāju automašīnas un tas ir pilnībā saprotams: Francijā, tāpat kā citās attīstītās Eiropas valstīs ir savi uzticami un populāri auto zīmoli, kuri ražo samērā mūsdienīgas automašīnas, kas komplektētas ar visjaunāko tehnoloģisko “pildījumu”. Ar šādu tendenci mīti par nekvalitatīvām Francijas automašīnām sāk pakāpeniski izkliedēties, tāpēc pieprasījums pēc šīm mašīnām tikai palielinās.


Francijas automašīnu iegādes metodes


Automašīnas iegāde Francijā balstīta uz tiem pašiem principiem kā automašīnas iegāde Vācijā vai Holandē. Lieliski, ja Francijas teritorijā jums ir draugi vai tuvinieki, kas var jums palīdzēt sameklēt automašīnu, īpaši, ja nezināt franču valodu. Bet ko darīt, ja Francijas teritorijā jums nav neviena, kas varētu jums palīdzēt ar automašīnas iegādi.


Visdrošākais veids kā iegādāties automašīnu no Francijas – nolīgt autovadītāju – profesionāli no Latvijas, kurš īsā termiņā (dažu dienu laikā) atdzīs jums vēlamo auto modeli. Izvēlēties vajadzīgo automašīnu iespējams kopā ar izpildītāju, atverot Francijas online auto žurnālu. Viss pārējais – autovadītāja – profesionāļa darīšana. Šādu auto piegādi no Francijas piedāvā kā privātpersonas, tā arī veselas kompānijas, kas nodarbojas ar automašīnu pārvadājumiem no Francijas.


Ja esat nolēmis iegādāties automašīnu Francijā saviem spēkiem, tad pirmām kārtām jums būs jāiepazīstas ar atsauksmēm par Francijas auto, lai zinātu, kādas nianses jūs var sagaidīt, veicot pirkumu. Lai patstāvīgi atdzītu mašīnu, lētāk ir izmantot automašīnu tūres pa Franciju. Bet pirmā problēma, ar kuru jūs saskarsieties – tā ir franču valoda. Franči – tā ir patriotiska nācija, kas neatzīst neko svešu, tai skaitā arī valodu. Tāpēc Francijā diez vai ar jums gribēs runāt angļu valodā. Ja esat nolēmis iegādāties automašīnu Francijā patstāvīgi, bet, izņemot mašīnas uzbūvi, nesaprotat neko citu (franču valodu), jums ir jāpaliek mājās un jāuztic iegāde kādam, kam ir lielāka pieredze.


Tomēr, ja jūs negribat nevienam uzticēt automašīnas iegādi Francijā, daudzas mašīnas var atrast privātpersonu sludinājumos (izmantojot auto žurnālus), izsolēs un auto plačos. Katrs no šādiem plačiem apkopo daudzus desmitus tūkstošu automašīnu. Jums ir tikai jāizvēlas piemērots modelis, jāpārbauda tā tehniskais stāvoklis un jāatgriežas ar jaunu auto Latvijā.


Viena no populārām metodēm kā iegādāties pienācīgu automašīnu Francijā – tās ir izsoles, kaut arī savu popularitāti tās ieguvušas pavisam nesen. Šobrīd izsoles ir līderes “labāko auto plaču” nominācijā. Tajās var iegādāties auto no Francijas, ko pirms tam lietojusi nevis vienkārša privātpersona, bet valsts iestāde vai liels uzņēmums. Tomēr mašīnu izsolei ir viens liels trūkums – pirms iegādes jūs nevarat izbraukt ar izvēlēto automašīnu, respektīvi, testa draivs nav pieejams. Maksimums, ko ar atļaut izsoles rīkotāji – pirms pasākuma iedarbināt automašīnu, lai gribētāji to iegādāties varētu dzirdēt, cik labi strādā mašīnas dzinējs. Auto ārējo izskatu var novērtēt bez ierobežojumiem. Nereti mašīnas iegāde šādās izsolēs beidzas ar globālu kapitālo remontu, jo jūs novērtējat mašīnu tikai pēc tās pievilcīguma, bet neko nezināt par tās tehnisko stāvokli.


Nevajadzētu cerēt arī uz to, ka izsolē jums nebūs nepieciešamas franču valodas zināšanas – pasākums notiek tikai valsts valodā. Ja nezināt franču valodu, izsoli labāk aizvietot ar kādu citu mašīnas iegādes metodi.


Pirms izsoles sākuma jūs varat precizēt nodokļu summu, kas būs jāsamaksā, iegādājoties automašīnu.


Dokumenti automašīnai no Francijas


Neatkarīgi no tā, kādā veidā tiks iegādāta jūsu automašīna (privātpersona, izsole vai auto placis), jums ir jāsaņem šādi dokumenti:

 

  1. Pirkuma – pārdevuma līgums, kurā jābūt precīzi norādītai jūsu faktiskās dzīvesvietas adresei.
  2. Carte Grise – apliecība par automašīnas reģistrāciju, kas izsniegta uz jaunā īpašnieka vārda.
  3. Certyficate de non gage – apliecība, kas atspoguļo informāciju par īpašnieku un apliecina, ka automašīnai nav uzlikti finanšu apgrūtinājumi.


Tiklīdz visi šie dokumenti būs jums uz rokām, jums ir jāiet uz vietējās pašvaldības iestādēm, lai saņemtu atļauju automašīnas izvešanai no valsts un speciālas numura zīmes. Kopumā jums nāksies iztērēt aptuveni 30-50 eiro. Ar pilnu dokumentu komplektu jums atliks vien noformēt starptautisko apdrošināšanu, lai varētu netraucēti pārvietoties pa Latviju. Šādas apdrošināšanas cena nepārtraukti mainās (atkarībā no gadalaika), aptuvenā cena: 90-120 eiro.


Esiet uzmanīgs, pērkot automašīnu, kas cietusi ceļu satiksmes negadījumā. Ja tās stāvoklis neļauj pastāvīgi pārvietoties pa ceļu, tad jums dokumentos un vīzā var ielikt atzīmi „circulation intredite”, kas nozīmē – braukšana aizliegta. Šajā gadījumā jums būs jāpārved iegādātais auto uz Latviju tikai ar piekabes palīdzību.


Kā ievest automašīnu Latvijā


Tiklīdz mēs ar jauno auto nokļūsim līdz Latvijai, mūs gaidīs kārtējā formalitāte, jo būs jāveic automašīnas ievešana no citas ES valsts. Pirmkārt, jāsteidzas uz tulkošanas biroju, kur tiks iztulkoti visi automašīnas dokumenti. Otrais solis: automašīna ir jāatmuito. Šīs operācijas gaitā mums būs jāsamaksā akcīzes nodeva un IRS. Tiklīdz saņemsiet visus nepieciešamos dokumentus, varēsiet uzlikt mašīnu uzskaitē Latvijā.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem