Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kā izdevīgi noīrēt automašīnu ceļojumam pa Latviju

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Īpaši pieaug to ceļotāju skaits, kuri brauc šeit “nesagatavojušies”, tas ir, bez tūristu maršruta iegādes: rezervē viesnīcas numuru tiešsaistē, kā arī atrod automašīnu īrei, lai tuvāk iepazītos ar Latvijas apskates vietām.


Ir pietiekami interesanti paklausīties Latvijas viesus, kas braukuši pēkšņi, neplānojot, bet rezultātā ir guvuši daudz lielāku lērumu emociju, nekā parastie tūristi gida pavadībā. Kāpēc tā notiek? Atbilde ir acīmredzama: cilvēku grupa, kas nolēmusi patstāvīgi izpētīt visus unikālos Latvijas nostūrus, iepriekš visu saplāno, izveido grafiku un maršrutu dažādo apskates vietu apmeklēšanai. Un šis maršruts bieži vien ir piesātinātāks vai blīvāks kā ierasts. Lai visu iecerēto pārvērstu realitātē, atliek izvēlēties automašīnu īrei, kurā satilps Jūsu draugi un tuvinieki, kuri dodas ceļojumā kopa ar Jums.


Kā veiksmīgi noīrēt automašīnu


Negodprātīgi uzņēmumi ir visur, un Latvija nav izņēmums. Nokļūstot svešā valstī, bieži ir valodas barjera, daudzi tūristi bieži saskaras ar iepriekš nezināmiem “zemūdens akmeņiem”. Bet, ja uzzinātu lielāko daļu viltību, īpatnību un nianšu, kas attiecas uz automašīnas īri, tad veiksmīgi varat izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem.


Vasaras sezonas gaidās, viens no automašīnu klubiem ir sastādījis ieteikumus autovadītājiem, kuri ir nolēmuši izīrēt automašīnu, lai ērtāk pavadītu savu atpūtu. Šis ieteikumu apkopojums ir kļuvis tiešām par universālu un pielietojamu jebkurā ES valstī. Ja ceļojot pa Latviju Jūs ievērosiet šos vienkāršos noteikumus, tad Jūsu ceļojums kļūs daudz košāks un krāsaināks, un to nekas nespēs izbojāt.


Tātad, lūk kā izskatās ieteikumi autovadītājiem, kuri nolēmuši izīrēt automašīnu Latvijā:

 

 1. Automašīnas rezervāciju īrei, lai dotos ceļojumā pa Latviju, ir jāveic savā valstī. Tas nepieciešams tāpēc, lai līgumi un dokumenti tiktu sastādīti krievu valodā. Šādā gadījumā visus nepārvaramās varas apstākļus varēs risināt ar uzņēmuma pārstāvniecību Krievijā.
 2. Samaksu par automašīnas īri skaita ar 24 stundu laika intervāliem. Citiem vārdiem sakot, ja šodien paņēmāt automašīnu īrei 8 no rīta tikai uz vienu diennakti, tad automašīnu ir jāatgriež nākamās dienas 8 no rīta. Nokavējot pa stundu, automašīnas izīrēšanas uzņēmums var Jums pieprasīt papildus samaksu par nākamajām 24 stundām. Šādā veidā, ja braucienu grafiks ir sastādīts jau iepriekš, visi apmeklējumi ir saplānoti pa stundām, tad automašīnas īre neprasīs neparedzētus papildus ieguldījumus.
 3. Rezervējot automašīnu īrei ieteicams izmantot full-to-full. Tas nozīmē, ka mašīnu Jums iedos ar pilnu degvielas tvertni, un to jāatgriež tādā pašā stāvoklī. Kā likums, šāda izvēle ir daudz izdevīgāka, jo automašīnas cena īrei ar iepriekšēju uzpildīšanu tiek novērtēta augstāk. Lai viss notiktu bez aizķeršanās, pirms automašīnas atgriešanas piepildiet pilnu degvielas tvertni, un saglabājiet čeku (drošības labad).
 4. Netaupiet apdrošināšanai. Ja Jums piedāvās dažādas automašīnas apdrošināšanas paketes, izvēlieties dārgāko, kas pasargās Jūs mašīnas nozagšanas gadījumā, avārijas gadījumā, utt. Šādā gadījumā apdrošināšanas summa nevar būt zemāka par 1 mljn. €. Visbiežāk iznomātājiem tiek sasisti priekšējie stikli, nolauzti spoguļi, sabojāta virsbūve vai noskrāpēti diski. Lai Jums nebūtu jāsedz šos zaudējumus, izvēlieties automašīnas apdrošināšanas paketi, kurā iekļauti visi iespējamie bojājumi un automašīnas nozagšana.
 5. Daži automašīnu iznomāšanas uzņēmumi atsevišķiem tarifiem nosaka nobraukuma ierobežojumu, tas ir, diennaktī Jūs varat nobraukt tikai noteiktu km skaitu, bet papildus kilometrus būs jāapmaksā papildus. Izvēlieties pakalpojumu paketi, kur nav šādu ierobežojumu, jo atpūtā jaunu iespaidu iegūšanai nevajadzētu traucēt šādiem ierobežojumiem.
 6. Apspriediet papildus pakalpojumu izmaksas, piemēram, bērnu drošības krēsla izmantošana. Dažādos uzņēmumos šāda papildus aprīkojuma īre krasi atšķiras. Neņemot vērā šo niansi, automašīnas īre Jums var izmaksāt daudz dārgāk.
 7. Nepieciešamības gadījumā iegādājieties navigācijas sistēmu, uzziniet tā cenu jau iepriekš. Dažreiz, tikai šāda aprīkojuma izmantošana nedēļu var izmaksāt 80€. Kā kompromisa risinājums varētu kļūt savas navigācijas sistēmas izmantošana, kas atrodas Jūsu mobilā telefona aplikācijā, bet neaizmirstiet par interneta pakalpojumu tarifiem Latvijā.
 8. Automašīnas iznomāšanas rezervācijas procesam būtu jānoslēdzas ar kopējo īres summu, ieskaitot visas papildus opcijas. Pretējā gadījumā, Latvijā Jūs var sagaidīt neparedzēti izdevumi, kas var veidot diezgan ievērojamu naudas summu.
 9. Ja jau esat nokļuvis Latvijā, bet automašīnas izīrēšanas uzņēmumā nav rezervētās kategorijas automašīnas, bet darbinieki Jums piedāvā izmantot bezmaksas uzlabojumus – nepiekrītiet, kamēr nebūsiet pārliecinājies, ka tas neradīs Jums papildus izmaksas.
 10. Kolīdz saņemsiet atslēgas no izīrētās automašīnas, uzreiz pārliecinieties, ka visi bojājumi, buktes un skrāpējumi ir ierakstīti mašīnas nodošanas dokumentos. Mašīnu ir jānodod tikai uzņēmuma darbinieka klātbūtnē. Pēc šīs procedūras pabeigšanas Jums ir jāsaņem uz rokas dokumentu, kas apstiprina, ka automašīnai nav jaunu bojājumu.

 

Liekas, tāds vienkāršs un nedārgs darījums var pārvērsties par pavisam nepatīkamu strīdu procesu un zaudējumu atlīdzināšanu. Bet, ja sekosiet šiem pavisam vienkāršajiem noteikumiem, varēsiet izvairīties no nepatīkamām situācijām.


Automašīnas īre ir garantēti izdevīgs darījums, ja esat nolēmuši ceļot ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Lai saprastu izdevīgumu, mēs piedāvājam piemēru ar taksometra izmaksām populārākajās pasaules vietās (novērtējums tika veikts, braucot 4 km darba dienā):

 

 1. Londona. Trafalgāra laukums – Alberta halle: 11£.
 2. Roma. Svētā Pētera laukums – Porteze osta: 12€.
 3. Berlīne. Potzdamer Platz – Aleksandra laukums: 11€.
 4. Dublina. Trīsvienības koledža – Zoo: 8,6€.
 5. Madride. Prado muzejs – Karaliskā pils: 8,3€.
 6. Parīze. Luvra – Triumfa arka: 8€.
Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem