Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kā izdevīgi nopirkt mašīnu ar automātisko transmisiju

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs

Protams, daudzi! Lai gan ir arī tādi klasiskās mehānikas mīļotāji, kas aizgūdamies apgalvo, ka automātiskā kārba vadītājam beidzas ar degradētu domāšanu uz ceļa. Bet tādu ir ļoti maz.


Jo tālāk “soļo” auto rūpniecība, jo uzticamākas kļūst automašīnas ar automātisko pārnesumkārbu. Viedoklis par to, ka šāda transmisija ātri saplīst, bet tās remonts prasa ne mazums līdzekļu, ir gandrīz izzudis, pateicoties daudz pilnīgākiem un pārdomātākiem mezgliem. Protams, automātiskā kārba tomēr ir un paliek “Ahilleja papēdis”, bet salūšanas gadījumi ir sastopami ļoti reti. Parasti tas notiek, nopērkot lietotu automašīnu.


Kas ir automašīnas ar APK pirmais ienaidnieks?


Nav grūti iedomāties, ka automašīnas ar automātisko pārnesumkārbu galvenais ienaidnieks ir pats mašīnas īpašnieks. Daudzi no viņiem vienkārši ignorē galvenās auto ražotāju rekomendācijas, tāpēc sarežģītais tehniskais mezgls pārstāj darboties.


Kādas darbības var izraisīt automātiskās kārbas salūšanu:

 

  • Automašīnai ar automātisko pārnesumkārbu būs nepieciešams dārgs transmisijas remonts, ja notiks eļļas pārkaršana. Tā mēdz notikt, buksējot pa sniegu vai dubļiem.
  • Katrai automašīnai ar automātisko pārnesumkārbu ražotājs iesaka izmantot konkrētu eļļu. Eļļas izvēle nav atkarīga no “automāta” tipa: ar hidrotransformatoru, variatoru vai robotu. Jums vienkārši ir jāielej norādītais eļļas tips.


Nereti liela daļa automātiskās kārbas salūšanas gadījumi ir saistīti tieši ar to, ka mašīnā vienkārši tika ielieta ne TĀ eļļa vai zemākās šķiras izejmateriāls. Šādās situācijās detaļas sāk ātri nolietoties, un īpašnieks saskaras ar grandioziem remontēšanas darbiem.


Ja gribēsiet nopirkt automašīnu ar automātisko pārnesumkārbu lietotā, ne jaunā stāvoklī, tad, pirmkārt, jums būs nepieciešams pārbaudīt transmisijas izturību. Lai veiktu pilnvērtīgu apskati un noskaidrotu defektus, būs jāzina tikai dažas APK salūšanas riska pazīmes. Tās var izraisīt tikai situācija, kad automašīnas iepriekšējais saimnieks ir to neatbilstoši ekspluatējis.


Pārbaudīšana pirkšanas brīdī


Pirmkārt, apskatot automašīnu ar automātisko pārnesumkārbu, jums ir jāiztaujā pārdevējs par jau veiktajiem remontiem. Ja remonts ticis veikts kaut kur netālu, uzziniet, kur tieši, jo meistaru, kas var remontēt šo mezglu, nav nemaz tikt daudz un, iespējams, nākotnē jums šī informācija būs noderīga.


Otrkārt: vai automašīnai ar automātisko pārnesumkārbu ir piekabes āķis. Tas, ka mašīna ir bieži “vilkusi” piekabi, liecina par regulārām buksēšanām, kas varēja pamatīgi nolietot transmisijas detaļas.


AKP darbspējas: pārbaude


Lai saprastu, kādu automātisko kārbu jūs varat iegūt, pirmkārt, pārbaudām eļļas līmeni un kvalitāti:


1. Iedarbinām mašīnu, ļaujam tai darboties tukšgaitā.
2. Pārslēdzam APK sviru uz stāvokli “P”, tas ir, novietojam to stāvvietā.
3. Izņemam mērstieni, notīrām un ieliekam atpakaļ dzinējā.
4. Vēlreiz izņemam mērstieni un to novērtējam.
5. Velkam ar mērstieni pa baltu papīra lapu, pēdām ir jābūt caurspīdīgām bez jebkādiem blakus objektiem.
6. Ja eļļas krāsa ir sarkana, tā tikusi mainīta pavisam nesen, brūnā krāsa liecina par to, ka automašīna ar šo izejvielu jau tikusi izmantota. Savukārt melna krāsa ir brīdinājums.
7. Eļļai nedrīkst būt deguma smakas.


Un tā, blakuselementi, melna krāsa jeb degušas eļļas smaka jūs brīdinās, ka labāk turpināt mašīnas ar automātisko pārnesumkārbu meklējumus un nekādā ziņā nepalikt pie šī varianta.


Par otro etapu ir jākļūst ātrumu pārslēgšanas iekārtai. Ja kārba uz pārnesumu pārslēgšanu reaģēs lēni, ar klaudzieniem vai grūdieniem, tad transmisija nedarbojas kā nākas. Lai pārbaudītu, mēs:

 

  • Iedarbinām, sildām, novietojam “P” pozīcijā.
  • Kad apgriezieni sasniedz 650-850 robežu, spiežam bremzes pedāli un pārvietojam APK rokturi “D” pozīcijā.


Pēc šiem manevriem automašīnai ir jāsāk plūstoši braukt uz priekšu, nedrīkst būt nekādu blakus trokšņu, klaudzienu, grūdienu vai vibrācijas.

 

  • Vēlāk pārejam uz ātrumu “N”, pēc tam uz “R”. Pārslēgšanai ir jābūt plūstošai un klusai – automašīnai ir jāripo atpakaļ ļoti lēnām.
  • No “R” režīma pārejam uz “D” režīmu – arī šai pārejai jānotiek nemanāmi.


Izvēlētā režīma ieslēgšanas periods nedrīkst būt ilgāks kā 1 sekunde. Ja esat izvēlējies “D” režīmu, tas ir, kustību uz priekšu, mašīnai ir jāsāk slīdēt uz priekšu pirmās sekundes laikā. Ja tas ir noticis mazliet vēlāk – ar kārbu kaut kas nav kā nākas.


Pārbaudām kārbu kustībā


Ieslēdzam kustības režīmu uz priekšu un uzgāzējam automašīnu ar automātisko pārnesumkārbu līdz 60 km/h. Ieskrējiena laikā APK ir patstāvīgi jāpārslēdzas 2 reizes, plūstoši un bez izrāvieniem. Pārslēgšanas laikā apgriezieni motorā var samazināties, bet pati dzinēja darbības skaņa mainīs savu tembru.


Ar nonēsātu automātisko kārbu šādi pārslēgumi būs skaļi un jūtami, nereti var būt dzirdami spēcīgi sitieni paša mezgla iekšienē.


Pēc tam pārejam pie 50 km/h ātruma un pilnībā nospiežam “gāzes” pedāli līdz tas atduras. Labā stāvoklī automātiskā kārba palielinās apgriezienus, bet pārslēgs ātrumu uz zemāku.


Ja mašīna ir ražota Japānā vai ASV, tajā ir jābūt pogai ar overdrive režīmu, šis pārslēdzējs atrodas pa kreisi uz pārslēgumu roktura. Un tā, ieskrienamies līdz 70 km/h, turklāt ceļam ir jābūt līdzenam, un spiežam pogu. Pēc nospiešanas jāieslēdzas daudz lielākam ātrumam, atslēdzot režīmu, kārba pāriet uz pazeminātu transmisiju.


Vēl viena automašīnas ar automātisko pārnesumkārbu “kaite” – izslīde, tas ir, motora apgriezieni kļūst biežāki, bet ātrums paliek iepriekšējā līmenī. Tāpēc apskates laikā jums ir jāseko līdzi tam, ko rāda ierīces.


Rezumējums


Ja esat pamanījis aplūkojamajā mašīnā vismaz 1 no augstākminētajām “neveselas” APK pazīmēm – atsakieties no pirkuma. Jebkurā gadījumā, pacentieties pēc iespējas ilgāk pabraukāt ar to apskates laikā, jo, uzkarstot eļļai, var parādīties arī citas novirzes.


Ja ir elektroniskā vadības sistēma, pietiek, ja mašīnu aizdzen un tehniskā servisa staciju un ar datordiagnostikas palīdzību uzzina par visām problēmām, par kurām var noklusēt pārdevējs.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās

Procentu likme no 2% - 23% gadā*
* atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 84 mēneši