Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kur ES iespējams visizdevīgāk nopirkt automašīnu?

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Neskatoties uz to lietoto stāvokli, automašīnu cenas Beļģijā var uzskatīt pat par pievilcīgākām, nekā citās ES valstīs. Kāpēc tas tā ir un kā nopirkt lietotu auto no Beļģijas – lasiet tālāk.


Beļģija ir neliela valsts ar 11,5 miljoniem iedzīvotāju, ģeogrāfiski atrodas starp Franciju un Vāciju. Beļģijas iedzīvotāji runā 4 valodās: vācu, franču, angļu vai holandiešu. Beļģijas nacionālā valūta ir eiro, valsts galvaspilsēta – Brisele. Automašīnu skaits Briselē sasniedz 11 miljonus, kas nozīmē: katrs otrais beļģietis ir prestiža Eiropas līmeņa auto īpašnieks.


Protams, Latvijā lielākā daļa automašīnu nonāk no Francijas un Vācijas, tāpēc automašīnu piegāžu ziņā Beļģija atrodas trešajā vietā. Salīdzinot lietotās automašīnas no Beļģijas ar vācu vai franču, tad pirmās izceļas ar labāku nobraukumu (reālais un nesagrozītais nobraukums ir kļuvis par jaunu pievilcīguma faktoru pircējiem). Salīdzinājumam: automašīnas, kas ir aptuveni 10 gadus vecas, uz Latviju no citām ES valstīm atbrauc ar nobraukumu līdz 200 000 km. Bet patiesībā šie cipari ir vairākas reizes samazināti.


Beļģijā automašīnas, kas iekļuvušas avārijā, reti kad tiek remontētas – tās uzreiz tiek pārdotas. Tas ir saistīts ar to, ka katrs transportlīdzeklis ir apdrošināts ar pieklājīgu naudas summu pat neliela bojājuma gadījumā. Saņemot apdrošināšanas izmaksu, īpašnieks var atļauties nopirkt sev citu lietotu automašīnu, bet iepriekšējo pārdot par samērā pievilcīgu cenu.


Auto tirgus īpatnības Beļģijā


Beļģijas auto tirgū var atrast kā lietotus transportlīdzekļus, tā arī jaunus. Bet starp pārdevējiem dominē nevis privātpersonas, bet lieli auto saloni, kas tirgo plaša klāsta auto modeļus. Attīstītā apdrošināšanas sistēma, lielais automašīnu nobraukumus, ko iespējams pārbaudīt, izmantojot speciālu auto vēstures pārbaudes servisu, tikai veicina cenas samazināšanu automašīnām.


Vēl viena Beļģijas auto tirgus priekšrocība ir plašs diplomātisko auto parks. Šīs automašīnas ir ideālā stāvoklī, bet to vēsture attaisno reālo kvalitatīvas apkopes ainu. Šādi transportlīdzekļi ir tehniski labi aprīkoti, bet ja arī tiek pārdoti, to cena ir maksimāli pievilcīga.

Kur var nopirkt automašīnu no Beļģijas?


Labu lietotu automašīnu Beļģijā visprātīgāk ir meklēt valsts iekšējos interneta resursos. Protams, arī lielās Eiropas reklāmas tīmekļa vietnes piedāvās informāciju par auto iegādi Beļģijā, bet vairāk piedāvājumu ar daudz izdevīgākiem nosacījumiem jūs varēsiet atrast vietējās Beļģijas tīmekļa vietnēs. Minēsim piemērus resursiem, kur var atrast beļģu transportlīdzekļus:

 

 • Kopējā Eiropas tirdzniecības vietne – mobile
 • Beļģijas vietējās auto platformas: hebbes, vroom, autoscout24, gocar, 2dehands


Kādas formalitātes ir jāievēro, noslēdzot darījumu?


Lai pārdotu automašīnu Beļģijā, transportlīdzeklim ir jāiziet tehniskā apskate un jāsaņem sertifikāts. Būtībā šī kontrole atgādina mūsu ierasto tehnisko apskati un tiek dēvēta par Contrôle / Technische Controle.


Tālāk spēkā stājas Beļģijas birokrātiskās prasības, tāpēc darījuma noslēgšanas laikā jaunajam īpašniekam no agrākā ir jāsaņem uz rokām šādi dokumenti:


1. Pirkuma – pārdevuma līgums, kas pierāda darījuma noslēgšanu. Šajā dokumentā ir jāieraksta šāda informācija:

 

 • Auto zīmols un modelis, kā arī dzinēja jauda.
 • Agrāko īpašnieku, pārdevēju personas dati.
 • PVN apmērs (auto cena bez PVN, PVN likmes apmērs, PVN summa naudas ekvivalentā, pilna auto cena ar PVN summu).


2. Apliecība par uzlikšanu CSDD uzskaitē.


3. Tehniskās pārbaudes akts.


4. Pieteikums jaunai reģistrācijai.


5. Auto sertifikāts par to, ka transportlīdzeklis ir labā tehniskā stāvoklī un ir gatavs ekspluatācijai.


6. Ja automašīna ir aprīkota ar gāzes sistēmu, tad apliecība par tās uzstādīšanu.


7. Atbilstības sertifikāts – dokuments, kas apliecina, ka šī automašīna pilnībā atbilst Eiropas drošības normām un izmešu daudzumam.


8. Auto vēsture, kas tiek ierakstīta tehniskās apkopes ierakstos.


Ja pārdevējs ir PVN maksātājs, viņam ir papildus jāsniedz pircējam:

 

 • Faktūrrēķins, kurā tiks norādīts auto zīmols un modelis, kā arī cita papildus informācija par transportlīdzekli.
 • Pamatojums PVN aprēķinam un rekvizīti tā apmaksai.


Lai ar iegādāto auto izbrauktu no Beļģijas, jums nāksies noformēt apdrošināšanu un tranzīta numurus, pēc tam jādodas uz Briseli. Tranzīta numuru cena ir 75 eiro, tie būs derīgi 30 dienas.


Priekšrocības transportlīdzekļu importam no Beļģijas:

 

 1. Bagāts daudzveidīgu automašīnu marku un modeļu klāsts.
 2. Plašs cenu diapazons automašīnām, kas nokļuvušas avārijā.
 3. Iegādājoties automašīnu, tās vēsture tiek ātri un viegli pārbaudīta.


Trūkumi transportlīdzekļu importam no Beļģijas:

 

 1. Ceļa izdevumi un dzīvošana Beļģijā palielina iegādājamā auto cenu.
 2. Transportlīdzekļa iegādei Beļģijā jūs patērēsiet ne mazums spēka un laika.


Kad auto iegādi Beļģijā var uzskatīt par izdevīgu?


Jums ir patrāpījies izdevīgs auto iegādes piedāvājums Beļģijā un pārdevējs ir gatavs dažas dienas pieturēt jums automašīnu? Nedomājot, sameklējiet visu nepieciešamo un dodieties pēc savas sapņu automašīnas! Apskatot transportlīdzekli pirms tā iegādes, ņemiet vērā, ka nobraukums uz odometra būs daudz augstāks nekā attiecīgā vecuma automašīnām Latvijā.


Otrais iegādes variants būs daudz vienkāršāks, bet izmaksās mazliet dārgāk: jūs iegādājaties auto Beļģijā ir interneta resursu palīdzību, bet saņemt jūsu pirkumu un nokārtot visas formalitātes varēs profesionāls auto dīleris. Protams, par šo pakalpojumu jums nāksies samaksāt, bet rezultātā pirkums tomēr izrādīsies izdevīgs un jūs ieekonomēsiet savu spēku un laiku.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem