Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Ieraksti par auto apkopi: ko ir gatavs darīt pārdevējs

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Bet bieži šādi darījumi izvēršas galvu reibinošos remonta izdevumos. Varbūt ir vērts vairāk uzticēties servisa grāmatiņām, jo tajās ir jānorāda visi darbi, kurus “pārdzīvojusi” iepatikusies automašīna? Bet varbūt izmantot abas metodes kopā? Par to un arī par to, kā uzticēties servisa grāmatiņām parunāsim tālāk.


Kas ir servisa grāmatiņa?


Kas ir auto servisa grāmatiņa? Tas ir žurnāls, kurā regulāri tiek izdarīti ieraksti, kas liecina par veikto automašīnas apkopi. Turklāt pievērsiet uzmanību, ka šai apkopei ir jānotiek oficiāli pie īsta auto dīlera. Ja pārdevējam ir servisa grāmatiņa, tas atsevišķos gadījumos paaugstina auto cenu pat par 23%. Šāds uzskaites žurnāls ir jāuztur no automašīnas iegādes brīža. Automašīnas izmantošanas laikā sakrājas milzīgs daudzums firmas zīmju un hologrammu no paša auto izgatavotāja un oriģinālo rezerves daļu ražotājiem. Zīmogi, čeki, spiedogi un darba ieraksti – tam visam ir jāliecina par to, ka automašīna patiešām iziet apkopi tikai pie oficiālā pārstāvja, un visas tās rezerves daļas ir kvalitatīvas un oriģinālas, kas uzstādītas atbilstoši izmantošanas instrukcijai.


Atpazīt to, ka automašīnas servisa grāmatiņa, precīzāk sakot, tās dati neatbilst patiesībai, ir samērā vienkārši. Jums nav jābūt auto ekspertam, bet vienkārši jāzina, kam tieši jāpievērš uzmanība. Šāds pakalpojums internetā maksā tikai dažus eiro. Servisa grāmatiņas viltojumu atpazīt ir samērā vienkārši – krāpnieki pārāk nenopūlas, lai oriģinālās servisa grāmatiņas kopiju padarītu precīzāku.


Automašīnas servisa grāmatiņas viltojuma pazīmes

 

  1. Tinte. Ja automašīna ir dažus gadus veca un apkope veikta regulāri, tad pirmajos ierakstos tinte būs izbalējusi, pirmā un pēdējā lapa būtiski atšķirsies pēc sava “svaiguma”. Ja automašīnas servisa grāmatiņa izskatās tā, it kā tā būtu aizpildīta uzreiz vienā reizē – tā ir 100% krāpšana. Tas pats attiecas arī uz rakstīšanu ar spalvu: ja visi ieraksti ir izdarīti ar spalvas palīdzību, visdrīzākais, servisa grāmatiņa ir viltota.
  2. Sazināšanās ar dīleri. 2011.gadā daži auto ražotāji izveidoja vienotu datu bāzi, kurā tagad tiek apkopti visi dati par veikto apkopi. Tāpēc, lai pārliecinātos par servisa grāmatiņas īstumu, jums ir tikai jāpiezvana uz centru, lai precizētu informāciju. Jebkurš veiktais darbs ar automašīnu pie oficiālā dīlera noteikti parādīsies kopējā datu bāzē.
  3. Autoservisa analīze. Krāpnieki ir slinki, bet nav muļķi, tāpēc, lai izvairītos no kriminālatbildības par zīmogu viltošanu, viņi izveido savus fiktīvu autoservisu zīmogus. Izmantojot Google meklētāju, pārbaudiet, vai šāda apkopes stacija eksistē. Ja meklēšanas sistēmā šī servisa adrese būs nezināma, jūs esat saskāries ar krāpšanu.
  4. Dārgu auto rezerves daļu, mezglu, agregātu iegādes čeki. Saprotams, ja pārdevējs pavisam nesen ir veicis konkrētu automašīnas rezerves daļu nomaiņu, uzstādot kvalitatīvas un oriģinālas detaļas, viņš noteikti saglabās šo pirkumu čekus. Pirmkārt, tā ir garantija pašai rezerves daļai, otrkārt, viņam būs ko jums uzrādīt kā pamatojumu automašīnas augstākai cenai. Ja servisa grāmatiņā nav norādīts, ka šāda nomaiņa veikta – tas ir pirmais signāls, ka uzrādītā servisa grāmatiņa nav nekas cits kā lēts viltojums.
  5. Remonta ģeogrāfija. Pievērsiet uzmanību tam, kur veikti remontdarbi. Ja tas ir noticis kardināli pretējā Latvijas pusē, tas ir bezjēdzīgi un neloģiski.
  6. Rokraksts. Īpatnība, kuru var attiecināt uz tintes kvalitātes sadaļu. Ja servisa grāmatiņa aizpildīta vienā rokrakstā – tā ir skaidra viltojuma pazīme. Kaut arī krāpnieki var mēģināt mainīt rakstības stilu, lai līdzība tik ļoti nekristu acīs, bet tas nav tik vienkārši: pildspalvas spiediena pakāpi uz papīra viltot nav iespējams. Tieši pēc šī principa jūs varēsiet noskaidrot, vai servisa grāmatiņa nav viltota.
  7. Neliels nobraukums. Ja redzat, ka automašīnas vizuālais stāvoklis neatbilst norādītajam nobraukumam, labāk pārbaudiet kārtīgi. Turklāt odometra rādītāji var būt tādi paši kā automašīnas servisa grāmatiņā, bet tas vēl nenorāda uz to autentiskumu. Lai noskaidrotu patiesību, pievērsiet uzmanību riepām, stūrei un durvīm. Ja to nolietojums neatbilst norādītajam nobraukumam, visdrīzākais jūs grib apmānīt. Arī jauna stūre vai auto riepas liecinās par to, ka no jums gribējuši noslēpt automašīnas reālo nobraukumu.
  8. Pedāļi. Jūs bieži dzirdat par to, ka kāds no jūsu paziņām ir nomainījis esošos pedāļus pret jauniem? Iespējams, ka tas tā arī notiek, bet to dara tikai perfekcionisti vai restauratori. Bet ja ne viens, ne otrs neattiecas uz jūsu situāciju, tad pedāļu uzliktņi ir nomainīti tāpēc, ka tie bijuši ļoti nolietoti. Lai noslēptu reālo nobraukumu vai lietota auto stāvokli, pārdevējs ir krāpies tieši šādā veidā.


Kā servisa grāmatiņa ietekmē automašīnas cenu?


Ja esat nolēmis iegādāties lietotu automašīnu, bet tās īpašniekam nav servisa grāmatiņas, tas ir labs iemesls “nosist” cenu. Šādu atlaidi argumentēt ir samērā vienkārši: īpašnieks nevar uzrādīt remonta un savas automašīnas apkopes vēsturi, tāpēc var uzskatīt, ka jūs pērkat “kaķi maisā”, jo nav nekādu pierādījumu, ka kāds no mezgliem ir nesen remontēts, bet konkrētās rezerves daļas nomainītas pret jaunām un oriģinālām. Rezultātā jūs saņemat lietotu auto bez mazākajiem priekšstatiem par tā tehnisko stāvokli. Bet šādi riskēt – tas ir 100% nepamatoti!


Spriežot pēc statistikas, nopirkt automašīnu bez servisa grāmatiņas var daudz lētāk nekā identisku auto modeli ar detalizētu visu veikto tehnisko manipulāciju aprakstu. Tomēr nevar apgalvot, ka pirkt lietotu automašīnu bez servisa grāmatiņas ir kategoriski aizliegts. Šī žurnāla nozaudēšana varēja notikt dažādu iemeslu dēļ, iespējams, ka vienkārši beidzies garantijas termiņš bezmaksas apkopei pie dīlera un pārdevējs nav gribējis pārmaksāt, tāpēc vērsies lētākos tehniskās apkopes centros. Lai pilnībā noskaidrotu auto stāvokli, jūs varat vērsties pie speciāla servisa, kas visiem gribētājiem sniedz detalizētu automašīnas vēsturi, piemēram, pēc tās VIN koda.


Ievērojiet maksimālu piesardzību un izmantojiet jebkuru iespēju, lai pārbaudītu jums sniegtās ziņas. Atcerieties, ka tieši jūs esat atbildīgs par lietotas automašīnas iegādi, tāpēc visi turpmākie izdevumi gulsies tikai uz jūsu pleciem. Tāpēc jums ir pilnas tiesības pieprasīt no pārdevēja jebkuru informāciju par iepatikušos auto. Ja uz kādiem jautājumiem lietotā auto īpašnieks nesniedz atbildi vai slēpj to no jums, jums ir jāaizdomājas par šīs personas patiesīgumu.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem