Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kāpēc tonē automašīnas stiklus?

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Tonētas plēves priekšrocību saraksts ir samērā garš, bet mēs redzam tikai galvenos šīs aizsargvirsmas “plusus”:


1. Tonējums uz auto stikliem vienmēr izskatās stilīgi un izdevīgi uz kopējā jūsu automašīnas “fona”. Ar tonēšanas palīdzību auto īpašnieks var akcentēt sava auto galvenās iezīmes un līnijas, izveidot personīgu telpu mašīnas iekšienē, piešķirt automašīnai unikalitāti.
2. Stiklu tonēšana novērš ultravioleto staru iekļūšanu mašīnas salonā, kā arī būtiski samazina temperatūru karstās vasaras dienās.
3. Ar kvalitatīvi notonētiem stikliem automašīnas salons nemainīs savu spožumu, audums neizbalēs, bet vadības panelis saglabās savu sākotnējo stāvokli (nesaplaisās saules staru ietekmē).
Ja sadursmes vai avārijas laikā auto stikls ieplaisā, tad tonējums noturēs to kopā un lauskas nevarēs jūs ievainot.
4. Izvēloties tumšu tonējumu, zagļi nevarēs redzēt cauri stiklam, kādas mantas atrodas automašīnas salonā.
5. Stiklu tonēšana ar plēvi – tā ir arī ekonomija. Pateicoties tam, ka cauri tonējumam saule tikpat kā neiesprauksies automašīnas salonā, temperatūra mašīnā būs zemāka, līdz ar to kondicionieris strādās mazāk.
6. Un vēlreiz par auto stiklu tonēšanas drošību: dienā jūs nežilbinās saules stari, bet naktī – pretim braucošo un aiz jums braucošo mašīnu lukturi.
7. Tonēšana ar kvalitatīvām ASV ražotām auto plēvēm nevarēs apgrūtināt jūsu pārvietošanos ar auto.
8. Izmantojot kvalitatīvas stiklu plēves, kas ražotas ASV (LLumar, 3M, Sun-Gard Madico), jūs varēsiet ilgāk saglabāt sava auto sākotnējo stāvokli un, ja būs nepieciešams pārdot mašīnu, patīkami pārsteigsiet potenciālos pircējus.


Grūti iedomāties, ka auto stiklu tonējums var nodrošināt tādas īpašības jūsu auto. Tāpēc lielākai daļai autovadītāju vienkārši nerodas šaubas par tā lietderīgumu.


Par auto stiklu tonēšanas kvalitāti


No visām tonēšanas plēvēm vislabākā reputācija ir ASV ražotajām plēvēm: LLumar, 3M, Sun-Gard Madico. Vairākums sevi cienošu auto servisu uzstāda tikai šo izgatavotāju plēves un pēc uzklāšanas garantē pārklājuma kvalitāti nākamos 6-12 gadus.


Ko nozīmē ASV ražotās auto stiklu tonēšanas plēves garantija:

 

 • Plēve neizbalē.
 • Tonējums nemainīs savu sākotnēji pievilcīgo ārējo izskatu un neatslāņosies.
 • Ar laiku plēve nemainīs savu nokrāsu uz zilu vai violetu.
 • Tonējums nenonāks no stikla, to nepārtraukti atverot un aizverot.
 • Uzklāšanas laikā uz stikla plēve nedeformējas pat tad, ja to ir nepieciešams piegriezt.


Vispopulārākās kompānijas, kas nodarbojas ar stiklu tonēšanu, pagarina garantiju savam darbam līdz auto ekspluatācijas termiņa beigām. Citiem vārdiem sakot, auto stiklu tonēšanai piemīt “mūža garantija”.


Pirms tonējuma uzklāšanas uz stikliem, attiecīgo kompāniju speciālisti jūs konsultēs un konsultācijas laikā jūs varēsiet izšķirties par:

 

 1. Plēves nokrāsu.
 2. Aptumšošanas līmeni.
 3. Plēves veidu un tās ražotāju.


Ar kvalitatīvu stiklu tonējumu uzturēšanās automašīnas salonā kļūs daudz komfortablāka, drošāka, bet pati mašīna izskatīsies daudz krāšņāka un stilīgāka.


Kompānijas – ražotāji piedāvā šādu garantijas periodu stiklu tonēšanas plēvei:

 

 • LLumar -10 gadi.
 • 3M, Crystalline – 10 gadi.
 • Sun-Gard – 6 gadi.


Ja rūpējaties par savu drošību, tad stiklu tonēšanai var izmantot speciālu plēvi, kas noturēs stiklu pat tad, ja tas saplīsīs (stikls nesašķīdīs gabaliņos un turēsies kopā). Šāda plēve garantēs drošību arī jūsu mantām, kas atrodas automašīnas salonā, ja pie jums mašīnā gribēs iekļūt ļaundari: lai iekļūtu automašīnas salonā, viņiem būs nepieciešams daudz ilgāks laiks.


Automašīnas iekšpusē tonēšanas plēve ir pilnībā caurspīdīga, tāpēc jums nebūs jāuzklausa CSDD pretenzijas tehniskās apskates laikā.


Gaiša tonējuma īpatnības uz auto stikliem


Tonēšanas plēvju sortimentā ir arī ļoti gaiši toņi, tikpat kā pamanāmi. Parasti gaišs tonējums tiek uzstādīts uz priekšējiem sānu stikliem un rada plūstošu pāreju no pārāk aptumšotajiem aizmugures stikliem. Skaidrās dienās gaišo tonējumu uz stikliem būs grūti pamanīt, tas būs redzams tikai drūmā un lietainā laikā. Bet vadītājam automašīnas salonā šī plēve būs redzama: stikla rāmi būs īpaši apstrādājis speciālists.


Gaišais tonējums tikai mazliet atvairīs saules starus, bet ultravioletie stari 99% gadījumos neiekļūs automašīnas salonā.


CSDD prasības attiecībā uz tonēšanas plēvi


Saskaņā ar normatīvajiem aktiem automašīnas stiklus var tonēt, ja gaismas caurlaidības līmenis nepārsniedz 79%. CSDD noteikumi nosaka, ka ir aizliegts tonēt priekšējos stiklus. Saskaņā ar likumu automašīnas stikla tonējums ir pieļaujams tikai 3-10% robežās, atkarībā no paša auto modeļa. Izmērot jaunas automašīnas stiklu gaismas caurlaidīgumu bez plēves, tad rādītāji pietuvojas 70%. Ja šādu rūpnīcas tonējumu salīdzina ar visgaišāko 5%, var teikt, ka stikls ir aptumšots tikai teorētiski un nav pretrunā CSDD normatīvajiem aktiem.


Kā noņemt auto stikla tonējumu


Stikla tonējumu visvieglāk ir noņemt tad, ja logi ir tonēti ar plēvi. Izmantojot speciālu reaģentu, jūs ātri noņemsiet šo pārklājumu, nesabojājot pašu stiklu un nemazinot tā caurspīdīgumu. Ja tonējums nav bijis uzklāts ar plēves palīdzību, tad nāksies pilnībā mainīt stiklus. Lai noņemtu plēvi, būs nepieciešamas vien dažas stundas un dažas sastāvdaļas:

 

 1. Papīra dvieļi.
 2. Stiklu tīrītājs.
 3. Skuvekļa asmens.
 4. Maza metāla birstīte.
 5. Skrūvgriezis, nazis.

 

Kas attiecas uz aizmugures stiklu: noņemot tonējumu, var sabojāt aizmugurēja stikla apsildes dzīslas vai radio antenu. Šāda deformācija var notikt neatkarīgi no tā, kas tieši nodarbosies ar tonējuma noņemšanu: speciālists vai pats autovadītājs. Ja tonējuma noņemšanai būsiet vērsies tehniskajā servisā, šādu bojājumu gadījumā jums tiks atlīdzināti zaudējumi.


Stikla tonējuma noņemšanu apgrūtina tas, ka tonēšanas materiāls sastāv no 2 slāņiem, tāpēc, atdalot augšējo slāni, apakšējais paliek nenoņemts. Turklāt tas var arī ieplīst. Lai noņemamā plēve būtu vienā gabalā, pieturiet tās augšējo daļu un aizķeriet malu ar nazi. Iespējams, ka tonējumu nevarēs noņemt vienā gabalā, bet 2-3 piegājienu laikā jūsu auto stikls pilnībā tiks attīrīts no plēves.


Kad pati plēve no auto stikla tiks noņemta, jums atliks attīrīt virsmu no līmes paliekām. To var izdarīt ar ziepju šķīdumu vai stiklu tīrītāju. Ja rodas problēmas, var izmantot žileti vai mazu metāla birstīti.


Pabeidzot tonējuma noņemšanu, noslaukiet lieko šķidrumu no stikla ar papīra dvieli un vēlreiz pārbaudiet virsmu, vai uz tās nav līme: tā ir gandrīz caurspīdīga un to ir ļoti grūti ieraudzīt. Stikls ir jānoslauka ar papīra dvieli vēl pirms tas ir izžuvis.


Kad tonējums no auto stikliem tiks noņemts, izbrauciet uz ielas un novērtējiet, cik labi esat ticis galā ar uzdevumu. Ja tomēr vēl redzamas plēves atliekas, izmantojiet skoču vai notīrāmu marķieri, lai tās iezīmētu.


Pastāv vēl viens paņēmiens, kā ātri noņemt tonējošo plēvi: izmantojot tvaiku ģeneratoru. Ar šo aprīkojumu plēve tiks noņemta daudz ātrāk un drošāk pašiem stikliem. Kā tas notiek: tvaika plūsma vairākas sekundes tiek virzīta uz nelielu stikla virsmu, bet plēves malu piepaceļ ar žileti. Plēve ir jānoņem nesteidzoties, virzot tvaika plūsmu uz noņemamo zonu.


Kas attiecas uz tonētas plēves trūkumiem, var teikt, ja tā ir labas kvalitātes plēve, trūkumu nebūs vispār. No visām tonēšanas priekšrocībām pirmajā vietā tomēr ir drošība:

 

 • Vadītāja un pasažieru drošība stikla sasišanas gadījumā.
 • Automašīnas salona drošība (tonējums saglabā nevainojumu automašīnas salona izskatu).


Ja esat nolēmis vērsties speciālā servisā stiklu tonēšanai, iesakām vispirms iepazīties ar atsauksmēm - tonet.ru atsauksmes un paskatīties sludinājumus par tēmu: auto stiklu tonēšana Jelgavā un auto stiklu tonēšana Rīgā.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem