Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Automašīnas identifikācija pēc VIN numura

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Šī numura nosaukums – „VIN”, bet šāda koda veicamie izpētes pasākumi tiek dēvēti par „VIN pārbaudi” (Vehicle Identification Number – pilns atšifrējums).


VIN pārbaudi veic, pētot ciparus un burtus, kas ietilpst šī koda sastāvā. Tam ir jāsatur 17 simboli, kur katrs konkrētais burts vai cipars raksturos mašīnu. Rezultātā jūs varēsiet saņemt detalizētu un ticamu informāciju par automašīnu kopumā. VIN pārbaudi parasti identificē ar cilvēka DNS, kas ļauj uzzināt par cilvēku pilnīgi visu, sākot ar ģenētisko informāciju.


Kā veidojas VIN kods un kā to izlasīt


Pamata informācija kodā tiek ielikta jau mašīnbūves rūpnīcā, neatkarīgi no tā, kādā veidā salikta mašīna (no gatavām daļām vai, speciāli ražojot katru detaļu). Jau izlaižot auto, tajā tiek ierakstīti visi 17 cipari. Tos var uzklāt tieši uz virsbūves vai iesist plāksnītē, kas vēlāk tiek stiprināta pie dažādām virsbūves daļām vai motora.

 

 VIN pārbaudeVIN pārbaude

 

Kādu informāciju var nolasīt VIN pārbaudē:

 

 1. Auto marku un modeli.
 2. Mašīnas izlaiduma gadu.
 3. Pārnesumkārbas veidu.
 4. Salona un papildus aprīkojuma komplektāciju.
 5. Krāsu.
 6. Dzinēja jaudu.
 7. Diskus.
 8. Drošības sistēmas kategoriju.

 

Lielākā daļa populāro automašīnu rūpnīcu jau ir parūpējušās par saviem klientiem un izveidojušas bezmaksas online bāzes patstāvīgai VIN pārbaudei, nepiesaistot maksas servisus. Izmantojot šādu sistēmu, jums būs jāievada tikai 17 cipari, kurus visvieglāk ir apskatīt tehniskajā pasē. Bet, ja neuzticaties pārdevējam un gribat uzzināt par automašīnu vairāk, jums būs patstāvīgi jāizpēta visas vietas, kur varētu būt noslēpts VIN kods.

 

Visbiežāk VIN kods tiek pieprasīts auto veikalos, pasūtot rezerves daļas. Zinot šo numuru, jūs varēsiet nomainīt salauzto detaļu uz oriģinālu.

 

Kāpēc VIN kodu nav viegli atrast

 

VIN pārbaudes sistēma izstrādāta ar mērķi novērst zagto vai ķīlā esošo automašīnu tirdzniecību. Bieži vien agrākie īpašnieki ne līdz galam atklāj visu informāciju par savu auto, cerībā to dārgāk pārdot, bet nereti finanšu grūtību dēļ vispār noklusē par šādiem faktiem.

 

Pastāv daudzas vietas, kur iespējams sameklēt VIN kodu. Katrs izgatavotājs rada savu numura izvietošanas sistēmu dažādiem vienas markas modeļiem. Tāpēc, lai atrastu visas vietas, kur atrodas VIN kods, jums nāksies izpētīt visas iespējamās atrašanās vietas:

 

 • Priekšējā stikla kreisā puse.
 • Uz vadītāja durvīm.
 • Pārsega iekšpuse, tuvāk pie priekšējā stikla.
 • Zem vadītāja sēdekļa, zem apšuvuma.
 • Bagāžniekā.
 • Pirms priekšējiem spārniem.
 • Plāksnītes veidā pašā dzinējā.
 • Uz stūres mehānisma.
 • Uz radiatora stiprinājuma.
 • Riteņa iekšpusē.


Viens no VIN pārbaudes galvenajiem mērķiem: uzzināt vai mašīna nav meklēšanā kā zagta. Parasti krāpnieki pārsit sākotnējo VIN numuru, lai mašīnu nebūtu iespējams identificēt, bet to nav tik vienkārši izdarīt, turklāt, krāpnieki ne vienmēr zina, cik vietās konkrētam modelim ir izvietots VIN kods. Tieši profesionālā VIN pārbaude var palīdzēt precīzi identificēt auto.

 

 VIN pārbaude

VIN pārbaudeVIN pārbaude

 

Zīmējums: Zem pārsega
Speciālā lodziņā uz priekšējā stikla
Zem grīdas apšuvuma pie vadītāja sēdekļa uz vadītāja durvīm


Vienā mašīnā VIN numurs nevar atrasties visās augstākminētajās vietās, un ja jūs to neatradāt zem pārsega, tas vēl neliecina par to, ka automašīna ir zagta, vienkārši kods ir jāmeklē mazāk redzamās vietās. Bieži, veicot rezerves daļu nomaiņu, VIN numurs tiek izgriezts vai mainīts, tādos gadījumos jums ir jābūt dokumentālam apstiprinājumam par šādi veiktu remontu vai arī nepiekrītiet šādai detaļu nomaiņai.


No kā sastāv VIN kods


VIN pārbaudē iesaistīti visi 17 identifikācijas koda cipari, kurus var iedalīt 3 daļās:

 

 1. Sadaļā Nr.1 ietilpst 3 pirmie cipari, kas nosaka izgatavošanas ģeogrāfisko joslu un valsti un attiecīgi pašu autobūves rūpnīcu.
 2. Sadaļā Nr.2 ietilpst nākamie 6 cipari. Šo simbolu grupu dēvē par aprakstošo, tā atklāj automašīnas kategoriju, tās pielietojumu un dzinēja tipu. Šo koda fragmentu katra izgatavotājrūpnīca šifrē atbilstoši savai sistēmai.
 3. Sadaļa Nr.3 sastāv no 8 pēdējiem cipariem. Tās galvenā nozīme: identificēt vienu automašīnu no otras, ja to marka un modelis, krāsojums un komplektācija ir vienāda. Šo simbolu grupa tāpat kā otrā tiek radīta pēc izgatavotāja ieskatiem, bet pirmajam ciparam ir obligāti jānorāda mašīnas modeļa gads.


Oriģinālā VIN koda saglabāšanas pasākumi

 

 • Atrast visas vietas automašīnā, kur norādīts VIN kods.
 • Gadījumā, ja remonta laikā tiek mainītas detaļas, autoservisa meistariem ir rakstiski jānorāda informācija par to daļu nomaiņu, uz kurām ir bijis VIN numurs.
 • Remonta laikā neaizvietot detaļas ar VIN kodu pret jaunām.
 • Neparakstīt autoservisā izpildīto darbu aktu, ja remonta laikā tikušas nomainītas detaļas ar VIN numuru.
 • Piespiedu kārtā, iespējams, tiesas ceļā, likt autoservisam apmaksāt zaudējumus, kas radušies, nomainot detaļas ar VIN numuru,.
 • Uzlikt par pienākumu savai apdrošināšanas kompānijai noņemt automašīnu no uzskaites vai to norakstīt, ja remonts nevar iztikt bez detaļu nomaiņas, uz kurām atrodas VIN kods.


Auto izgatavotāju piesardzības pasākumi


VIN kodu iesākumā izdomāja ražotāji ne tikai līdzīgu mašīnu identifikācijai, bet arī lai nodrošinātu maksimālu drošību saviem klientiem, pērkot lietotu mašīnu. Tāpēc šādi kodi parasti tiek uzklāti uz neizjaucamām daļām: tos būs grūtāk mainīt vai izbalināt. Izgatavotāji nereti neatklāj noslēpumu par kodu atrašanās vietām, kas neļauj krāpniekiem mainīt pilnīgi visas vietas ar mašīnā esošajiem numuriem.


Tomēr par galveno piesardzības pasākumi kļuvuši maksimāli piemēroti VIN numura cipari un burti. Piemēram, aizliegums iekļaut kodā burtus I, O un Q, jo tie ļoti līdzinās cipariem 1 un 0.


Vēl viena auto izgatavotāju viltība: katrā numurā obligāti ir kontrolsimbols. Pārsitot ciparus no 6 uz 8 vai 7 uz 1, tad veicot kontrolsimbola VIN pārbaudi, varēs noteikt, cik oriģināls ir viss numurs.


VIN koda maiņa ir kriminālsodāms tiesību pārkāpums, par ko draud brīvības atņemšana uz vairākiem gadiem.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem