Galvenā / Jaunumi auto līzinga

10 biežāko bojājumu reitings BMW E46

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Modeli raksturo veiksmīgs virsbūves dizains un komfortabli pārdomāts salons. Nākamajiem īpašniekiem E46 tika piedāvāts dažādās variācijās atkarībā no dzinēja jaudas un tam bija plaša interjera komplektācijas izvēle.


BMW E46 jeb “Kompakts” tika izstrādāts, lai izspiestu tā laika galveno konkurentu – VW Golfu. 1998.gadā pasaule ieraudzīja jaunu slavenā zīmola ražojumu. Jaunizceptais bavārietis tika aprīkots ar Z veida aizmugures asi, kas raksturīga daudz gabarītākajiem, bet vecākajiem “brāļiem” un “māsām”. Par automašīnas otro iezīmi kļuva daudz pilnveidotāks un ērtāks salona priekšējais panelis, tieši ar tādu tika aprīkoti visi sērijas E46 modeļi.


BMW E46 atšķīrās arī ar jaunu transmisijas veidu – kārbu ar nosaukumu “Steptronic”. Kopš 2000.gada automašīna tika nepārtraukti pilnveidota un 2003.gada beigās ieguva jaunus lukturus, buferi un paplašinātu krāsojuma diapazonu.


BMW zīmolam modelis E46 kļuva par lielu izrāvienu auto rūpniecības pasaules tirgū. Visi pārējie konkurenti – ražotāji līdzinājās šai automašīnai kā ideālam mašīnu vidējā klasē. Vispārdotākais gads bija 2002.gads, šajā periodā tika pārdoti 561 249 E46.


Tipiskākās E46 problēmas: Top 10


Lai cik populārs arī nešķistu BMW E346, tā īpašniekus paspējušas sarūgtināt arī automašīnas vājās vietas. Gandrīz visām šī modeļa automašīnām to saimnieki ir atklājuši vienas un tās pašas problēmas, tāpēc šo lietošanas gadu laikā E46 īpašnieki ir izstrādājuši nevainojamas labošanas metodes. Lai atvieglotu BMW E46 vadīšanu un palīdzētu to īpašniekiem objektīvi paskatīties uz visām iespējamām “niansēm”, mēs sastādījām pašu tipiskāko TOP 10 tieši šai mašīnai.

 

  1. Transmisija. Tālāk aprakstītā problēma ir sastopama visiem 98-00 izlaiduma gada BMW, un ja jūs esat sadzirdējis kādu klaudzoņu automašīnas aizmugurējā daļā, pārslēdzot pārnesumus, nepārdzīvojiet, tā ir konstruktīva E46 īpašība. Šādu diskomfortu var novērst, tikai nomainot E46 pārnesuma kārbu uz daudz progresīvāku no jaunākās BMW automašīnu rindas. Tāpat mēdz gadīties arī problēmas ar pārslēgšanu uz pirmo ātrumu – problēmas risinājums ir tāds pats.
  2. Vēl viens pašas konstrukcijas defekts: uzsākot bremzēšanu, mašīna pati ieslēdz pirmo ātrumu, kā rezultātā ir jūtams spēcīgs grūdiens. Palīdzēt šajā gadījumā var tikai BMW E46 elektronisko smadzeņu pārprogrammēšana, bet izmantot var tikai dažas versijas (ne pašas pēdējās).
  3. Ja jūsu BMW E46 ir ražots 01-03.gados, jūs varat saskarties arī ar to, ka bez uzkaršanas automašīna D režīmā nepārvietosies “tukšgaitā”. Lai to izdarītu, nāksies mazliet pagaidīt – uzsildītā automašīnā šis trūkums vairs nebūs jūtams. Ko darīt: pirmkārt pārprogrammēt “smadzenes”, jo mākslīgā intelekta kļūdas dēļ vārsts uz sūkņa paliek atvērts – spiediens krīt, bet transmisija no dzinēja vienkārši nav.
  4. N režīmā dīzeļa dzinējs dod jūtamas vibrācijas. Bet ar šo problēmu neko nevar darīt – nāksies samierināties, jo tas ir viens no daudziem konstrukcijas trūkumiem.
  5. Ja jums ir benzīna BMW E46 ar 6 cilindriem, tad eļļas līmeņa sensors var jūs bieži izvest no līdzsvara. Tas izskatās aptuveni tā: jūs iedarbināt motoru un tūlīt pat iedegas eļļas līmeņa dzeltenā lampiņa. Ko darīt: ar mērstieni pārbaudām eļļas līmeni, ja eļļas daudzums ir normāls, mainām sensoru. Ja nav slinkums, varat arī iztīrīt, bet efekts no tīrīšanas nebūs ilglaicīgs.
  6. BMW E46 īpašniekiem ar benzīna motoru M52TU bieži pazīstama problēma pēc automašīnas ilgas dīkstāves: spēcīga vibrācija, iedarbinot dzinēju. Kā novērst: turklāt, lai spēcīgāk uzsildītu mašīnu, jūs neko ar šo tipisko problēmu nevarat izdarīt, jo piektais cilindrs (nepilnīgi uzsildīts) vienmēr atpaliks no pārējiem. Tā ir šī modeļa konstruktīva īpatnība, tāpat kā visas augstākminētās, tāpēc atliek tikai gaidīt un sildīt.
  7. Vēl viena tipiska problēma, kas saistīta ar pašas konstrukcijas īpatnībām: uzsildītā stāvoklī dzinēja temperatūras bultiņa nestāv tieši uz 12, bet ir mazliet novirzījusies pa labi. Turklāt tas ir sastopams gandrīz visiem BMW E46. Ko darām: vērojam tālāk bultiņas uzvedību, ja tā nenosveras uz labo pusi vēl vairāk, vienkārši aizmirstam par to un braucam tālāk. Bet patiesībā defekts var slēpties 1 no 3 variantiem: vadi, kas iet uz termostatu, kaut kur nav kontaktā, iespējams, salūzis pats sensors, vai arī bultiņa.
  8. Dzesēšanas sistēmas hermetizācija ir atnākusi vaļā: tek izplešanās tvertne, tek no īscaurulēm vai tās vienkārši pārrauj pušu. Ko darīt: nākas nomainīt tvertnes vāciņu, jo tajā ir iebūvēts spiediena izvades sensors, kas bieži lūzt. Lai kas tāds turpmāk nenotiku, vienkārši katru gadu nomainiet izplešanās tvertnes vāciņu.
  9. Rūsa. BMW E46 ir raksturīga rūsēšana, tāpēc pirmās pēdas paliek uz virsbūves jumta un ap numura zīmi, tālāk rūsē vietas zem lukturiem un “nāsīm”. Ja necīnās ar pirmajām pazīmēm, tad korozija var sasniegt arī slieksni. Pretdarbības metodes: lietot līdzekļus, kas pasargā metālu no korozijas. Ja lieta aizgājusi pārāk tālu, tad atliek vien nomainīt detaļas.
  10. Kustības laikā lūka BMW E46 salonā sāk iestrēgt. Kā tikt galā ar šo problēmu: tīrām slieces. Ja tas nepalīdz, tad problēma slēpjas vadības panelī. Tas ir saistīts ar pārāk plāniem sviras kontaktiem.


Un tā, kā mēs redzam, BMW E46 ir pietiekami daudz problēmu, bet ja automašīnai pievērš uzmanību jau pašā sākumā un rūpējas par to, tiklīdz “uzpeld” pati mazākā problēma, tad lielus bojājumus no bavārieša nevajadzētu gaidīt. Lielākā daļa šī modeļa tipisko problēmu ir saistītas ar pašu automašīnas konstrukciju, tāpēc “pretindi” šīm problēmām tikpat kā neizdodas piemeklēt.


Par BMW E46 spēcīgāko posmu var dēvēt salonu – tas ir uzticams un komfortabls, nav ko pārmest. Vistipiskākās BMW E46 problēmas visbiežāk ir sastopamas pirmajām šīs sērijas mašīnām. Ja esat nolēmis iegādāties BMW E46, tad pirms pirkuma noteikti izstudējiet mašīnas iekārtu, pārbaudiet vai tai nav iepriekšminētās tipiskās problēmas, un tikai tad pirkumu varēs nosaukt par veiksmīgu.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem