Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Ceļojums ar mašīnu: lietas, kas jāņem ceļā

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Runa nav par braucienu uz ezeru vai pikniks uz tuvējo mežu, runa ir par ilgstošu auto ceļojumu. Un lai paredzētu visas neplānotās situācijas, kas ar jums var notikt pa ceļam, jums ir jābūt 100% gatavam ceļam. Pirmkārt, jāizdomā, kādas pirmās nepieciešamības lietas un priekšmeti ietilpst jūsu mašīnā, pat ja tā nav pārāk liela.


Automašīnas stāvoklis


Tā ir jūsu komfortablās atpūtas pirmā sastāvdaļa. Ja esat nolēmis izbraukāt vairākus simtus kilometru, savai “dūjiņai” uzreiz veiciet rūpīgu tehnisko apskati. Īpašu uzmanību pievērsiet riepām: labāk piepumpēt tās nevis ar parasto gaisu, bet slāpekli. Neviens nezina, kurp jūs aizvedīs ceļa piedzīvojums, bet kalnos krasu temperatūras svārstību dēļ spiediens riepās var samazināties, savukārt slāpeklis visus rādītājus uzturēs normas robežās jebkuros laikapstākļos. 100% jāatjauno visi nepieciešamie līdzekļi (eļļas, tosols un stiklu tīrītājs).


Jūsu mašīnai ir ne tikai tehniski jāatbilst visām prasībām, bet tai nedrīkst būt likumīgu ierobežojumu pārvietoties. Tāpēc jums līdzi vienmēr ir jābūt pilnīgi visiem automašīnas dokumentiem: apdrošināšanai, tehniskai pasei, apliecībai par uzlikšanu uzskaitē. Ja bez vadītāja kādam no kompānijas arī ir autovadītāja tiesības, lai paķer tās līdzi visādam gadījumam. Iespējams, jūs gribēsiet atpūsties vai slikti jutīsities, tad vadītāja sēdekli viegli varēs ieņemt kāds no jūsu draugiem vai tuviniekiem.


Ja brauciens automašīnā tiek plānots ar bērnu, tad viņam ir obligāti jāuzstāda vecumam atbilstošs krēsliņš ar iespēju mainīt tā stāvokli. Pieaugušajiem, dodoties tālā ceļā, ir obligāti jāpiesprādzējas ar drošības siksnām.


Dokumenti


Šī bagāžas daļa aizņem maz vietas, bet tai ir jāveltī īpaša uzmanība, sevišķi, ja automašīnā brauks arī bērns. Pirmkārt: pases, veselības apdrošināšana, bērnu dzimšanas apliecības.


Pirmās medicīniskās palīdzības līdzekļi


Jebkurā automašīnā jau ir standarta aptieciņa, kurā ietilpst marles, žņaugi, šļirces un citi līdzekļi, kas nepieciešami ceļu satiksmes negadījuma gadījumā. Tomēr, ceļojot grupā, ar vienu aptieciņu uz visiem var izrādīties par maz, īpaši, ja pasažieru vidū būs bērni vai grūtnieces. Tāpēc katram brauciena dalībniekam ir jāpadomā par savu medikamentu klāstu, kas viņam varētu būt nepieciešams (pretsāpju, pretdrudža, alerģijas līdzekļi, tabletes pret sliktu dūšu un grēmām, pret saaukstēšanos, absorbenti pārtikas saindēšanās gadījumiem).


Tehnika un aprīkojums


Kas attiecas uz mašīnu, līdzi būs jāpaņem vairākas rezerves lampiņas (tālajai un tuvajai gaismai), sūknis, ugunsdzēšamais aparāts, domkrats un balons, avārijas zīme, rezerves stikla tīrītājs.


Telefoni un uzlādes ierīces – tas ir atsevišķs jūsu bagāžas punkts, kas ir maksimāli jāpārdomā. Labāk, ja katrs no pasažieriem paķers līdzi rezerves telefonu vai vismaz vēl vienu akumulatoru savai ierīcei. Telefona uzlādēšanai mašīnā var izmantot automašīnas uzlādes ierīci ar universālu ligzdu skaitu (jebkuram telefonam) vai power bank.


Tāpat padomājiet, kura mobilā operatora pakalpojumi jums būs jāizmanto, un jau iepriekš (vēl mājās) uzziniet par pieslēgumu, ja nepieciešams – uzreiz aktivizējiet.


Navigatori – labāk ņemt uzreiz divus, jo ja viens saplīsīs, tad nokļūt galamērķī būs problemātiski. Nav obligāti pirkt otro navigatoru, to var īslaicīgi aizņemties no draugiem. Bet noteikti tieši pirms izbraukšanas atjaunojiet kartes abās ierīcēs. Un labāk, ja mašīnā būs arī parastais autoceļu atlass.


Vēl no līdzīgām ierīcēm, kas nodrošinās komfortablu pārvietošanos, var paķert līdzi parkošanās zīmi, rācijas (ja brauciens tiks veikts ar vairākām automašīnām), portatīvo datoru, video reģistratoru, vairākus lukturus.


Nauda


Skaidra nauda ir nepieciešama katram pasažierim. Bet ja runa iet par tālu braucienu ar automašīnu, tad jums nekaitēs paņemt līdzi arī vairākas kredītkartes. Kaut arī uz katras būs neliela naudas summa, tikpat liela ir iespēja, ka kādu no tām jūs varat vienkārši pazaudēt un tad viegli pāriet pie pārējo karšu izmantošanas.


Personīgā higiēna


Tā ir visnepieciešamākā sadaļa, lai sagatavotos braucienam ar automašīnu: salvetes (papīra un mitrās), zobu birste un pasta, ziepes, šampūns, ausu kociņi, vates plāksnītes, antiseptiķis, dvielis, sūklis, gumijas iešļūcenes (čības), šķēres, kosmētikas līdzekļi, nagu vīlīte, pincete, ķemme, dezodorants, skuveklis. Augstākminētais higiēnas līdzekļu komplekts ir standarts, personīgo komplektu jūs varat paplašināt, bet ņemiet vērā, ka šādu komplektu gribēs paņemt līdzi ikviens, bet mašīnā nav nemaz tik daudz vietas.


Apģērbs


Pirmkārt – apakšveļa, būs nepieciešami vairāki komplekti. Veste – bez tās neiztiks neviens brauciens ar automašīnu, jo funkcionalitātes ziņā tai nav līdzinieku. Vienlaicīgi jums ir jāpaņem līdzi minimāls daudzums silto drēbju, kā variants, sporta kostīms un lietas, kas atbilst tās vietas temperatūrai, uz kurieni dodaties.


Ēdiens


Pirmais, kam jābūt mašīnā – termosam ar karsto dzērienu, iespējams, ne vienam vien, un vadītājam noteikti būs jāuzmundrina sevi ar karstu kafiju. Nelielu produktu daudzumu ātri pagatavojamo zupu un konservu veidā var veiksmīgi paslēpt zem sēdekļa ārkārtas situācijai. Pārējo ēdienu sarakstu jūs varat izdomāt paši. Ja esat nolēmis brauciena laikā ēst automašīnā un neapmeklēt kafejnīcas, tad vislabāk sagatavotos ēdienus ievietot lielā termosā vai automašīnas ledusskapī. Pārvadāšanas laikā centieties izmantot ilgstoši uzglabājamus produktus, lai izvairītos no saindēšanās ar pārtiku.


Ar ko nav vērts piekrāmēt mašīnas bagāžas nodalījumu


Garā braucienā ar automašīnu vienkārši nav vērts turēt rezervē vairākas degvielas kannas, jo benzīna uzpildes stacijas jums būs pieejamas samērā bieži. Tāpat neņemiet līdzi lielu daudzumu ūdens. Ja esat nolēmis atpūsties teltī svaigā gaisā, ūdeni un citus dzērienus varēsiet nopirkt uz vietas.


Neapšaubāmi, tas nav pilns komplekts ar visu to, kas jums būs nepieciešams braucienā ar automašīnu, bet tas ir standarts, bez kā dodies tālā ceļā vienkārši nav ieteicams. Ja iespējams, varat paķert līdzi lietussargus, pledus, guļammaisus, prīmusu, izklaidējošas nodarbes bērniem, saliekamās mēbeles, bet tam visam jums būs nepieciešams daudz brīvas vietas mašīnā.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem