Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kā droši vadīt mašīnu miglā: 8 profesionāļu padomi

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Tieši miglas dēļ notiek vissmagākās avārijas, turklāt tās notiek regulāri. Lai auto vadīšana miglas apstākļos būtu maksimāli droša, vadītājam ir jāievēro vispārzināmi profesionālu autovadītāju padomi un vispārīgā drošības tehnika uz ceļa.


Laiks un vieta


Uz šosejas migla visbiežāk ir sastopama agri no rīta vai vēlu vakarā. Tieši tāpēc šai diennakts laikā labāk atturēties no auto vadīšanas un pagaidīt, kamēr migla izklīdīs. Vai nesteigties ar braukšanu, līdz nebūsit pārliecinājies, ka šāda parādība uz ceļa šodien nav bijusi.


Reizē ar ierasto miglas parādīšanos uz ceļa, jāmin arī vieta, kur tā visbiežāk mēdz “parādīties”. Parasti šādas vietas ir nelieli ciemati pie jūras, upes vai ezera. Tieši šādas vietas vadītājam ir burtiski “jāsaož”, lai biezas miglas izveidošanās gadījumā vismaz zinātu, kur visdrošāk nobraukt no ceļa, lai pagaidītu, kamēr migla mazliet izklīdīs.


Attālums


Sliktas redzamības apstākļos miglas dēļ uz ceļa attālums starp jūsu auto un mašīnu, kas brauc jums priekšā, mainās (samazinās) gandrīz 2 reizes vizuālā apmāna dēļ. Jebkurā gadījumā, nekad nemēģiniet izbraukt pēc iespējas ātrāk no miglas. Lai pilnībā minimizētu avārijas risku, samaziniet ātrumu un brauciet pa savu kustības joslu, ievērojot maksimālo attālumu no priekšā braucošajiem auto.


Miglas lukturi


Daudzi mūsdienu auto nonāk no konveijera jau aprīkoti ar miglas lukturiem, turklāt ar šādiem lukturiem aprīkota gan automašīnas priekšējā, gan aizmugurējā daļa. Parasti miglas lukturi tiek uzstādīti samērā zemu, zem paša bufera, un šī vieta nav izvēlēta nejauši: zem leņķa, kas izveidojies, gaisma izkliedējas tā, izgaismotu ceļu no apakšas vēl vairākus metrus uz priekšu.


Ja miglas laikā uz ceļa pastāv liela varbūtība bieži sastapt kājāmgājējus, tad labāk atlikt braucienu un pagaidīt, kamēr migla mazliet izklīst. Nav ieteicams vadīt auto miglas laikā ar tālās gaismas lukturiem. Tiklīdz ievērosiet, ka migla uz ceļa vairs nav tik bieza, reizē ar miglas lukturiem varat mēģināt ieslēgt tuvās vai tālās gaismas. Izvēloties sev vispiemērotāko gaismas (tālo vai tuvo) variantu kopā ar miglas lukturiem, jūs varat nodrošināt vēl labāku redzamību uz ceļa.


Kondensāts


Pievērsiet uzmanību izgarojumiem, kas sakrājas uz jūsu auto priekšējā stikla. Tas pārvērš miglu ūdenī, tāpēc jums nekādi neiztikt bez stikla tīrītājiem un stikla apsildīšanas. Ja gaisa temperatūra būs zema, kondensāts var sasalt uz priekšējā stikla, ja savlaicīgi neieslēgsiet stikla apsildi un stikla tīrītājus.


Brauciet tikai pa savu joslu


Sliktas redzamības apstākļos autovadītāji sāk braukt uz ceļa vidējās daļas pusi, bet to nekādā gadījumā nedrīkst darīt – noteikti ievērojiet savas joslas robežas. Tā uzvedas autovadītāji arī stipras snigšanas vai nakts laikā. Arī šādi apstākļi attiecas uz bīstamiem laikapstākļiem uz ceļa braucamās daļas, tāpēc šajos gadījumos jums vienmēr ir jābūt ļoti uzmanīgam.


Esiet uzmanīgs: uz ceļa ir meža dzīvnieki


Miglas laikā meža dzīvniekus mēs ievērojam uz ceļa jau pēdējā brīdī, tāpēc mums vairs neatliek laika, lai paspētu izdarīt jebkādus manevrus. Migla ir dabas fenomens. Tieši miglā dzīvnieki sāk justies daudz drošāk (īpaši zālēdāji), tāpēc bez bailēm iziet uz braucamās daļas. Secinājums: miglā autovadītājam ir jābūt maksimāli uzmanīgam un jebkuru brīdi jāgaida dzīvnieka parādīšanās uz ceļa.


Melnais ledus


Migla – tas ir tas pats ūdens, kas veidojas zem zemes, dažus centimetrus no asfalta vai augsnes. Ja gaisa temperatūra ir zemāka par 00C, tad migla var izveidot melnā ledus kārtiņu uz miglas lukturiem. Ja brauksiet pa šoseju, kur pārvietošanās ātrums ir daudz lielāks, tad risks iekļūt avārijā īpaši paaugstināsies, ja miglas lukturi būs pārklāti ar melnā ledus kārtu. Šāda parādība ir sastopama uz Jūrmalas, Jelgavas un Vidzemes šosejas. Parasti melnais ledus veidojas uz ceļiem, kas atrodas netālu no meža ieskautām ūdenstilpnēm.


Ceļa labā puse


Lai skaidri saprastu, kurā ceļa pusē jūs atrodaties, vienmēr turaties braucamās daļas labajā pusē. Šis padoms palīdzēs jums ne tikai palikt savas kustības joslas robežās, bet arī nepieļaus sadursmes iespēju ar pretī braucošajām automašīnām.


Latvijā šādas situācijas (slikta redzamība biezās miglas dēļ) ir sastopamas ļoti reti, bet ja laikapstākļi neļauj jums redzēt ceļu vairāk kā dažus metrus uz priekšu, labāk apstāties ceļa malā, ieslēgt avārijas gaismu un sagaidīt, kamēr migla kļūst retāka.


Miglas psiholoģiskā ietekme autovadītājam


Miglu uz ceļa autovadītājs pārcieš ļoti smagi un sarežģīti: nebeidzama nervu spriedze, nogurums un acu asarošana, slikta redzamība no visām pusēm, pēkšņa gājēju, dzīvnieku un citu automašīnu parādīšanās. Visi šie faktori ietekmē pat ļoti pieredzējušus autovadītājus. Cilvēks pārstāj orientēties telpā, tāpēc sāk pieņemt nepareizus lēmumus. Nepārtrauktā nervu spriedze liek autovadītājam neadekvāti reaģēt uz notikumiem, kas notiek uz braucamās daļas. Tieši tāpēc panākt drošību, vadot automašīnu miglas laikā, var tikai tai gadījumā, ja izvēlēsities rekomendēto auto vadīšanas tehniku.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem