Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kā sniegt palīdzību avārijā cietušajiem

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Autoskolu studentiem noteikti jāapgūst neatliekamās palīdzības sniegšanas metodes avārijā cietušajiem, jo tā ir neatņemama ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas daļa. Tieši tāpēc, lai ikviens mūsu lasītājs varētu pareizi un ātri sniegt medicīnisko palīdzību uz ceļa, mēs apkopojām īsu jūsu darbību plānu ceļu satiksmes negadījuma situācijā.


Autoskolas programmā studenti pirmām kārtām mācās ātri reaģēt tai vai citā ārkārtas situācijā. Galvenais avārijā iesaistīto cilvēku uzdevums – palīdzēt cietušajam sagaidīt glābšanas dienestu, nereti arī sniegt pirmo palīdzību. Jebkurā gadījumā, ja esat kļuvis par ceļu satiksmes negadījuma liecinieku, nekavējoties izsauciet medicīnisko palīdzību pa mobilo tālruni (numurs 112). Šādā situācijā katrai sekundei ir milzīga nozīme, tāpēc glābšanas darbības ir jāuzsāk uzreiz.


Kaut arī autoskolas studenti lielāko daļu jautājumu detalizēti izskata kopā ar savu instruktoru, vienmēr paliek nianses, kas atklājas tikai reizē ar pieredzi, piemēram:

 

 1. Vienmēr ievērojiet ceļu satiksmes noteikumus. Ja noticis ceļu satiksmes negadījums, nekādā gadījumā nesēdieties pie stūres, ja esat cietusī persona. Par šādu neapdomīgu rīcību jums var draudēt pat brīvības atņemšana.
 2. Pirmās četras minūtes pēc avārijas tiek uzskatītas par visizšķirošākajām. Šai laikā jūs, atrodoties blakus, varat paspēt kādam palīdzēt vai izdzīvot, vai vismaz sniegt pirmo palīdzību, lai vēlāk cietušajam nebūtu nopietnas problēmas ar veselību.


Galvenais rīcības plāns kā sniegt pirmo palīdzību cietušajiem avārijā.


Ceļu satiksmes negadījums – tie nav tikai sasisti auto vai upuri, bet arī notikumi, ko raksturo stresa izjūta pat tiem, kas sniegs pirmo palīdzību. Šai situācijā galvenais – neapjukt, turēt pie rokas telefonu, lai izsauktu ārstus, kā arī nodrošināt brīvu piekļuvi neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnai. Šādās situācijās saglabāt mieru – tas ir īsts pārbaudījums katram avārijā iesaistītajam un tiem, kas gadījušies tuvumā.


Ja esat apstājies uz ceļa, lai sniegtu pirmo palīdzību cietušajiem ceļu satiksmes negadījumā, jums, pirmkārt:

 

 1. Jānovieto savs auto tā, lai tas netraucētu pretim braucošai kustībai.
 2. Jāieslēdz avārijas gaismas.
 3. Jānovieto auto uz rokas bremzes.
 4. Ja ceļu satiksmes negadījums ir noticis diennakts tumšajā laikā, tad jūsu auto ir jāatrodas stāvvietā vai ceļa malā tā, lai jūsu mašīnas lukturu gaisma apspīdētu cietušos. Tas jums atvieglos pirmās palīdzības sniegšanu.
 5. Jums obligāti jāuzvelk gaismu atstarojošā veste, kas ne tikai nodrošinās jūsu drošību, bet arī brīdinās pārējos autovadītājus. Viņi no tālienes varēs paredzēt savu bremzēšanas ceļu un jau zinās, ka uz ceļa noticis ceļu satiksmes negadījums.
 6. Jūsu automašīnā vienmēr ir jāatrodas avārijas apstāšanās zīmei. Labākā vieta, kur to novietot – tas ir bagāžnieks. Ātri to sameklējiet un novietojiet zīmi aiz savas mašīnas atbilstošā attālumā (pilsētā – 60 metru attālumā no auto, ārpus pilsētas – no 100 līdz 150 m).
 7. Kad auto jau novietots stāvvietā atbilstoši visiem noteikumiem, lai sniegtu pirmo palīdzību, jums nepieciešams paņemt aptieciņu, ugunsdzēšamo aparātu un nazi (šķēres), žņaugu un kādu cietu priekšmetu, lai nepieciešamības gadījumā jūs varētu sasist stiklu.


Jūsu darbības pirms tuvojaties avarējušajam auto

 

 1. Pirms iesiet pie cietušajiem, kas vēl joprojām atrodas savā automašīnā, pārliecinieties, ka ap mašīnu nav izlietas degvielas pēdas. Neuztraucieties, auto uzreiz sprāgst tikai Holivudas filmās! Zinātniski pierādīts fakts: liesmas nevar uzspridzināt visu degvielas bāku, īpaši, ja mašīna pildīta ar dīzeļdegvielu.
 2. Ja sākusies aizdegšanās, tad ar vienu ugunsdzēšamo aparātu neiztikt. Jums nepieciešams pēc iespējas ātrāk apziņot arī citus vadītājus, lai arī tie atnestu savus ugunsdzēšamos aparātus.
 3. Ja uz avārijas vietu esat atbraucis ar savu auto, tad, tuvojoties katastrofas epicentram, noslāpējiet dzinēju un izņemiet atslēgu no aizdedzes atslēgas. Bet neaizmirstiet, ka mašīnas atslēgas ir jums kabatā.


Ko darīt tālāk?


Nav vēlams pasažierus vilkt ārā no automašīnas, ja nevarat pilnībā novērtēt to stāvokli. Ja mašīna nedeg, tad cietušie var atrasties auto līdz brīdim, kad ierodas medicīnas dienests. Iespējams, pasažieriem var būt traumēts mugurkauls vai ir citi nopietni veselības bojājumi, kā rezultātā viņus labāk nepārvietot.


Esiet piesardzīgs un vispirms novērtējiet situāciju no tālienes. Iespējams, sniedzot palīdzību jūs pats nokļūsiet šoka stāvoklī, tad palīdzība var būt nepieciešama arī jums pašam.


Ja auto ir apgāzies un guļ uz jumta, nekādā gadījumā necentieties to apgriezt normālā stāvoklī. Šādi jūs pakļausiet briesmām ne tikai sevi, bet apdraudēsiet arī cietušo dzīvības. Lai cik jums arī nebūtu grūti, pacentieties nesmēķēt avārijas vietā. Protams, aizdedzināta cigarete neizraisīs cietušā auto sprādzienu, kā tas ir filmās, bet var sagādāt problēmas.


Ja ceļu satiksmes negadījums ir noticis ziemā, esiet uzmanīgs: jo laiks uz ceļa gada aukstajā laikā mainās ik katru stundu. Ne līdz galam novērtējot savus spēkus, jūs varat ciest arī pats, mēģinot palīdzēt citiem.


CSN profilakse


Ja esat kļuvis par sava auto īpašnieku, tad jums, pirmkārt, ir jāzina, kā pareizi rīkoties CSN gadījumā. Ja jūsu darbības tiks veiktas pareizajā secībā, tad, iespējams, varēsiet izglābt citu cilvēku dzīvības, adekvāti sakārtot prioritātes ar apdrošināšanas kompāniju un pat būt par liecinieku tiesā, ja tāda notiks.


Vispirms gribētos atgādināt visiem auto vadītājiem, ka, lai izvairītos no CSN, tie nedrīkst aizmirst par nepārtraukto bīstamību uz ceļa. Tāpēc katram vadītājam ir jāvada savs auto, stingri ievērojot drošības normas un ceļu satiksmes noteikumus. Katru reizi, izbraucot no auto stāvvietas vai garāžas, vispirms veiciet vizuālu mašīnas apskati un novērtējiet tās stāvokli. Ja šķiet, ka ar mašīnu viss ir kārtībā, varat izbraukt uz ceļa braucamās daļas. Tiklīdz ievērosiet kaut mazāko defektu vai neadekvātu automašīnas uzvedību, tūlīt apstājieties ceļa malā vai tuvākajā stāvvietā, lai izlabotu bojājumu. Ja šī bojājuma novēršana jums nav pa spēkam, vērsieties tehniskās apkopes stacijā.


Lai vēl drošāk pasargātu sevi no iekļūšanas CSN, nesēdieties pie stūres, ja jūtaties slikti vai esat lietojis alkoholu. Pat, ja nebūsiet CSN vaininieks, bet tā dalībnieks, un avāriju nebūsiet izraisījis jūs, jūs noteikti padarīs par vainīgo. Šajā situācijā jūs varat nonākt uz tiesa sola vai uz ilgu laiku pazaudēt autovadītāja tiesības.


Sēžoties pie savas automašīnas stūres, katram atbildīgam autovadītājam ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, jo tikai šī nosacījuma izpilde var mazināt risku nokļūt CSN. Tomēr pat ja brauksiet pēc noteikumiem, jūs nevarat sevi 100% pasargāt no iekļūšanas ceļu satiksmes negadījumā. Šodien uz auto ceļiem var sastapt daudzus jaunus cilvēkus, kas ne tikai necenšas ievērot noteikumus, viņi vienkārši tos nezina vai ignorē. Tāpat, atrodoties pie stūres, jums ir jāveltī maksimāla uzmanība ceļam. Palūdziet savus tuviniekus nerunāt ar jums, noregulējiet savu telefonu uz klusuma režīmu. Ja jums gribas uzsmēķēt, tad to ieteicams darīt, apstājoties tuvākajā autostāvvietā vai ceļa malā.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem