Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Automašīnas virsbūves korozija: cīņas metodes

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Ja rūsa ir tikko parādījusies un atrodas izplešanās sākuma etapā, tad jūs ar to varat cīnīties pats. Ielaistas situācijas labāk uzticēt pieredzējušiem speciālistiem, īpaši ja korozija jau paspējusi parādīties uz lielām auto daļām.


Cīnāmies ar rūsu no auto iegādes brīža


Mēs visi zinām vienkāršo patiesību par to, ka nepatikšanas labāk novērst, nevis pēc tam cīnīties ar to sekām. Mūsu gadījumā ar rūsu mēs vadīsimies pēc šī noteikuma, tāpēc sāksim kontrolēt nepatīkamās izpausmes jau kopš auto iegādes dienas. Ja jūs esat laimīgais jauna auto īpašnieks tieši no auto salona, tad varam jūs apsveikt, jo tuvākos 5-7 gadus problēma ar nosaukumu “rūsa” jūs neskars. Bet nesteidzieties uzreiz atslābt: mūsdienu auto ražotāji bieži ekonomē uz antikorozijas metodēm un līdzekļiem, tāpēc jums ir patstāvīgi jākontrolē situācija.


Ja esat nolēmis iegādāties lietotu auto, tad, pētot automašīnu tirgu, cītīgi izpētiet arī esošo īpašnieku atsauksmes par jūsu izvēlēto auto. Ja lielākā atsauksmju daļa piemin ātru metāla sairšanu, tad labāk neizvēlēties šo modeli, jo iespējams, ka iegādāsities jau rūsas skartu mašīnu.


Veicot izpēti, iespējams noteikt tās automašīnas, kas sarūsē daudz ātrāk par citām, piemēram:

 

  1. Dacia – katram auto ir problēma ar koroziju uz durvīm, pārsega un degvielas bākas.
  2. Ford – šīm automašīnām rūsa pirmām kārtām parādās uz durvīm, aizmugures sēdekļiem un riteņu arkām.
  3. Mercedes-Benz – rūsa var parādīties tikai automašīnām, kuras ir vairāk kā 10 gadus vecas.


Vismazāk cīnīties ar rūsu nāksies Volvo, VW un Skoda īpašniekiem.


Pievērsiet uzmanību, ka rūsa uz auto var parādīties pat tajās vietās, kur metāls ir visvairāk pasargāts no korozijas. Šādi gadījumi ir sastopami, ja automašīna nav pareizi kopta. Tāpēc, iegādājoties automašīnu “no rokām”, pret rūsas izpausmēm ir jāizturas ar paaugstinātu uzmanību. Tāpat neaizmirstiet par to, ka grandiozs darbs cīņā ar rūsu sagaidīs tos īpašniekus, kas iegādāsies automašīnu pēc ceļu satiksmes negadījuma. Šādos gadījumos mašīnu pārdevēji pirms pārdošanas ir maz ieinteresēti mašīnas stāvokļa uzturēšanā, kas nozīmē, pastāv iespēja nopirkt automašīnu ar ielaistu rūsu.


Ikdienas cīņa ar rūsu


Neatkarīgi no tā, cik lielā mērā konkrēta automašīna ir pakļauta rūsēšanas riskam, automašīnas vadītājs var aizkavēt rūsas parādīšanos, ja izpildīs galvenos mašīnas kopšanas noteikumus. Tas, pirmkārt, attiecas uz auksto gada laiku. Sēžoties pie mašīnas stūres ziemā, vispirms jānopurina kājas no sniega un tikai pēc tam tās jāliek uz paklājiņa. Ziemā un starpsezonas laikā labāk izvēlēties nevis auduma, bet gumijas paklājiņus. Ja uz paklājiņa nokļūst sniegs vai ūdens, tad mitrums ir jānovāc pēc iespējas ātrāk.


Ja mašīna ir ļoti netīra, auto mazgāšanu labāk atlikt, ja gaisa temperatūra ir zem nulles. Tāpat nevajadzētu mazgāt mašīnas tekstila elementus, ja ārā ir auksts, jo tie var neizžūt un sasalt. Runājot par auto mazgāšanu, neaizmirstiet katru reizi pasūtīt pakalpojumu “pārklāšana ar vasku”, jo tieši šis slānis palīdzēs pasargāt mašīnas virsbūvi no rūsas parādīšanās.


Patstāvīga cīņa ar rūsu


Ja uz jūsu auto vizuāli rūsas perēkļi pagaidām nav parādījušies, mašīnas īpašniekam ir vērts arī turpmāk uzturēt auto labā stāvokli, izmantojot dažādus virsbūves aizsardzības līdzekļus. Šie līdzekļi ir jāiedala divās grupās: vieni palīdz novērst rūsu automašīnas iekšpusē, otri – ārpusē.


Parasti salonam izmanto ķīmiskās vielas aerosolu veidā ar speciāliem uzgaļiem, kas ieslēpti vāciņā. Aizsardzības līdzekļi pret rūsu uz auto ārējām daļām tiek uzklāti tieši uz pašām detaļām: riteņu arkām, riteņiem, šasijām, sliekšņiem un citiem virsbūves elementiem, kas visvairāk ir pakļauti rūsēšanai. Šādām vietām ideāli piemēroti ķīmiskie aerosoli.


Ja jūs tikai tagad esat ievērojis rūsas parādīšanos, un tās perēklis ir pavisam mazs, var mēģināt ar to cīnīties patstāvīgi. Pirmkārt, automašīna ir kārtīgi jānomazgā, pēc tam jāizžāvē. Pēc tam korozijas neskartā virsbūves virsma tiek pārklāta ar jebkādu aizsargslāni, bet rūsas skartā daļa jānoslīpē. Uz attīrītās virsmas tiek klāts attaukotājs.


Nākamais posms – uz tīrajām virsbūves daļām ar špakeļlāpstiņas palīdzību klājam speciālu pārklājumu. Šim pārklājumam ir precīzi jāatbilst mašīnas modelim un tās īpašībām. Tādā veidā attīrītā virsma tiek pilnībā izlīdzināta vienmērīgā slānī ar pārējo virsbūvi. Lai noskaidrotu precīzu jūsu automašīnas krāsu, pietiek vien atvērt mašīnas lietošanas instrukciju.


Tomēr auto īpašniekiem ir jāatceras, lai cīnītos ar koroziju, būs nepieciešams noteiktas iemaņas un meistarības līmenis. Nereti tieši nemācēšanas dēļ mašīnas īpašnieks nevis uzlabo auto stāvokli, bet tieši otrādi, padara to vēl sliktāku. Tāpēc, ja neesat 100% pārliecināts par saviem spēkiem, labāk vērsties pēc palīdzības pie speciālista.

 

Profesionāla cīņa ar rūsu


Rīgā un Latvijas Republikas teritorijā var atrast desmitiem specializētu auto servisu, kas piedāvā mašīnas remonta un krāsošanas pakalpojumus. Šie daudzie piedāvājumi atšķiras ar kvalitāti un cenu. Lai lasītājam būtu saprotamāk, minēsim piemēru:


Pilna aizsardzība no rūsas, kas tiek uzklāta ar izsmidzināšanas palīdzību, var izmaksāt no 120 līdz 250 eiro.


Tāpēc var droši apgalvot, ka aizsardzība pret koroziju nav pārāk lēts prieks, bet cīnīties ar rūsu tomēr ir daudz dārgāk, nekā to novērst.


Uzmanīgi, ziema!


Ziema ir rūsas “savairošanās” sezona. Pastāvīgais mitrums sniega un ledus veidā nekādi nevar pozitīvi ietekmēt jūsu automašīnu. Lai meistarīgi tiktu galā ar ziemas izpausmēm, mēs jums dosim dažus vērtīgus padomus.

 

  1. Automašīnā nav ieteicams atstāt atvērtas pudeles, traukus ar šķidrumiem, ja gaisa temperatūra ir zem nulles.
  2. Iegādājieties nelielu iepakojumu ar kaķu tualetes granulām un ieberiet to zeķē. Šo mitrumu uzsūcošo materiālu atstājiet automašīnā visu ziemu, bet nepieciešamības gadījumā – nomainiet zeķes pildījumu pret svaigu.
  3. Ja jums šķiet, ja jūsu stikli pārmērīgi svīst, ierīvējiet tos ar skūšanās putām.
  4. Sasalusi slēdzene. Šī “katastrofa” parasti vismaz vienu reizi ziemā noteikti piemeklē katru auto īpašnieku. Un pats nepatīkamākais, ka tieši šajā brīdī slēdzenes atkausēšanas līdzeklis visbiežāk ir palicis automašīnā. Bet ir izeja, kas jums neradīs gandrīz nekādus izdevumus:

 

Pie slēdzenes tiek pielikts kokteiļu salmiņš, un jūs tajā elpojat tik ilgi, kamēr slēdzene pilnībā sasilst. Ja smēķējat vai ļoti rūpējaties par higiēnu, varat izmantot piesmēķētāju vai antibakteriālo roku želeju.


Un tā, cīņa ar rūsu automašīnā – tas ir ilgs ikdienas process, kas jūs pavadīs visu automašīnas lietošanas laiku. Patstāvīgas procedūras jums būs jāveic tikpat bieži, kā maksas procedūras tehniskajā servisā. Bet, ja gribat, lai jūsu automašīna jums kalpotu pēc iespējas ilgāk vai vēlāk to gribat izdevīgi pārdot, visas esošās procedūras jums ir obligātas, bet to cena ir daudzkārt zemāka par korozijas seku likvidēšanas izmaksām.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem