Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Auto dzinēja izvēle: kura degviela izmaksās lētāk

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Šīs tēmas apspriešanas vēsturi var pielīdzināt jautājumam par to, kas radās vispirms: ola vai vista. Pēdējā gadījumā cilvēki var izdarīt tikai pieņēmumus, bet kas attiecas uz auto dzinēju, šeit visi argumenti ir pamatoti un apstiprināti. Turklāt Latvijā aptuveni 60% auto – tās ir mašīnas, kas aprīkotas ar dīzeļa motoru. Bet kāpēc? Vai tiešām tas ir tik izdevīgi?


Pēc CSDD datiem, kravas transporta segmentā 93,8% veido auto, kas brauc ar dīzeļdegvielu. Visi autobusi Latvijā ir tikai ar dīzeļa dzinējiem. Ar vieglo transportu situācija ir divējāda: mašīnas ar dīzeļa dzinējiem veido 54,1%, tā ir gandrīz puse. Ja salīdzina ar kopējo statistiku Eiropā, tad šeit vieglie auto, kas aprīkoti ar dīzeļa dzinēju, ir aptuveni 50%. No visiem rādītājiem visvairāk atšķiras Nīderlande – 19% dīzeļa auto no visām vieglajām automašīnām. Tālāk seko Norvēģija – aptuveni 31%, pēc tam Dānija ar saviem 36%. Bet liela dīzeļa mašīnu daļa ir sakoncentrēta Īrijā, šeit dīzeļa vieglo automašīnu īpatsvars ir 70%. Mazliet mazāk šādu transportlīdzekļu ir Portugālē un Luksemburgā: 65,1% un 65% attiecīgi. Rezumējot statistikas datus, varam teikt, ka Latvija atrodas “zelta vidusceļā”.


Pirms pieņemsiet galējo lēmumu par to, kāds auto jums ir nepieciešams: ar dīzeļa motoru vai benzīna, jums ir jāzina, kā tieši un kam jūs izmantosiet savu mašīnu. Jums būs aptuveni jāzina arī plānotās auto degvielas izmaksas. Žēl, ka ne visiem pietiek pacietības nonākt līdz šim posmam – cilvēki steigā nopērk ne to automašīnu, kas viņiem būtu optimāli piemērota.


Kādas lielas transporta firmas direktors Latvijā sniedza interviju žurnālā - katalogā “Latvijas automašīna 2017”, kurā stāstīja, ka dīzeļa dzinēja auto cena vienmēr būs augstāka par tādas pašas mašīnas cenu, kas strādā ar benzīna dzinēju. Šo cenu starpību kompānijas vadītājs skaidro ar to, ka dīzeļa transportlīdzekļu uzbūve ir daudz sarežģītāka, un detaļu izgatavošana prasa maksimālu precizitāti. Intervijas noslēgumā tika teikts, ka auto īpašniekiem nevajadzētu cerēt uz cenu samazinājumu dīzeļa mašīnām, jo tās vienmēr būs dārgākas par benzīna automašīnām. Dīzeļa dzinēja apkope un remonts arī nemaksās lēti, tāpēc nākamajiem īpašniekiem ir jābūt gataviem uz lieliem izdevumiem.


“Latvenergo” direktors aicina visus, kas vēlas iegādāties dīzeļa auto, vispirms parēķināt, cik kilometrus dienā jūs plānojat nobraukt ar savu automašīnu. Lai uzzinātu iespējamo ekonomiju uz degvielas patēriņu, katrs auto īpašnieks pats var veikt vienkāršus aprēķinus. Tipiskā situācijā starpība starp dīzeļa un benzīna auto sāk atmaksāties jau pēc tam, kad esat nobraucis 40 000 km. Aprēķini tika veikti, ņemot vērā ekspluatācijas apkopes izmaksas un izmaksas plānotajam automašīnas remontam. Tiem, kas uzreiz nesaprot, pēc cik ilga laika mašīna sāks atmaksāties, lielā transporta uzņēmuma direktors veica vienkāršu aprēķinu par vidēji statistisko nobraukumu: vidēji automašīna mēnesī nobrauks aptuveni 3300 km, ja ņem vērā, ka dienā tā nobrauks ne mazāk par 110 km. Turklāt īpašnieks brauks ar mašīnu pat brīvdienās un svētku dienās.


Vēl pirms pirkuma izdarīšanas pircējam ir jānovērtē savas braukšanas stils un iespējamie maršruti. Šiem diviem faktoriem ir jāatbilst dīzeļa dzinējam. Dīzeļa dzinējs ir izdevīgs un ekonomisks, ja tas strādā ilgi un intensīvi, braucot plūstoši. Tomēr, ja esat nolēmis nopirkt šādu auto, lai brauktu uz darbu un no darba pilsētas robežās, tad dīzeļa dzinējs pat nepaspēs uzsilt, lai nodemonstrētu savu degvielas ekonomiju.


Transporta eksperts un transporta firmas vadītājs vienā personā aicina nākamos dīzeļa mašīnas pircējus pievērst uzmanību vēl kādai niansei:

 

  • Bieža ogļu filtru maiņa.
  • Nav profesionālu meistaru – dīzeļa dzinēju remonta speciālistu.
  • Reti tiek atjaunotas interneta vietnes, no kurām ir atkarīgs diagnostikas aparatūras stāvoklis.
  • Kaitīgi izmeši atmosfērā.


Visas šīs dīzeļa dzinēja īpatnības spiež automīļus aizvien biežāk un biežāk apdomāt savu izvēli. Jo pat, ja dīzeļa auto var uzskatīt par ekonomisku un jaudīgu, tad benzīna auto tiek nepārtraukti pilnveidots: dzinēja svars samazinās reizē ar tā izmēriem, arī degvielas patēriņš kļūst daudz ekonomiskāks. Turklāt katram pašam ir jāizlemj, ko izvēlēsies tieši viņš: ekonomisko dīzeli vai mūsdienīgo benzīnu.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem