Galvenā / Jaunumi auto līzinga

10 labākie elektromobiļi pasaulē. Kurš ir kļuvis par uzvarētāju?

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Un patiešām, pat ja benzīna auto pielūdzējiem šis fakts vēl nav acīmredzams, elektromobiļu klāsts paplašinās apskaužamos tempos. Atbildi uz jautājumu “Kurš elektromobilis izrādījies labākais?” noteikti gribēs uzzināt arī benzīna auto īpašnieks, tāpēc mēs izveidojām labāko elektromobiļu reitingu (desmitnieku), lai ne tikai paziņotu līderi, bet arī iepazīstinātu ar elektromobiļu īpatnībām!

 

Vieta Nr.10: Mini Cooper SE


Šis elektromobilis tiek uzskatīts par cenas ziņā vispieejamāko modeli. Bet minimālā gaita 183 kilometri ne vienmēr ir šķērslis, lai iegādātos automašīnu! Jo kādam ir svarīgs pats elektromobiļa iegādes fakts - viens iemesls padarīt mūsu planētu tīrāku, tātad – labāku. Tieši šis elektromobiļa modelis bija redzams filmā “Itālijas variants”. Sižets tika filmēts metro, pilsētas galvas negribēja elpot izplūdes gāzes un lūdza nomainīt automašīnas pret elektromobiļiem.


Ja agrāk Mini Cooper automašīna pārāk neizcēlās uz ceļa, pateicoties diskrētajam dizainam, tad tās uzlabotā elektromobiļa versija to ir pārspējusi! Minimālisms, kuba forma un 4-spieķu riteņu diski ir kļuvuši par galveno jaunajā formātā. Un pat radiatora reste, kaut arī imitēta, harmoniski iekļaujas dizainā par visiem 101%. Modeļa iekšpuse pārsteigs vēl vairāk: multimediju ekrāna apgaismojumus, kas it kā pārnes jūs uz hipertelpu. Kā arī 6 interjera apgaismojuma režīmi! Tieši ar to elektromobiļa modelis ir pierādījis savu oriģinalitāti, var teikt, pat ekscentriskumu.

 

 • Jauda – 181 zirgspēki.
 • Griezes moments – 259 Nm.
 • Brauciena ilgums ar 1 uzlādi – līdz 183 kilometriem.


Vieta Nr.9: Nissan Leaf


Iespējams, kāds jau ir paspējis aizmirst, bet tas ir tieši Nissan, kas 2010.gadā izlaida pirmo pieejamo elektromobili ar gaitas attālumu tikai 160 km. Bet, pateicoties šim solim, citi auto ražotāji pamanīja panākumus šajā attīstības virzienā. Šobrīd Nissan Leaf nesaglabā līdera pozīcijas, jo pirmais, kur tas zaudē, ir ieskriešanās: būs nepieciešamas 6,7 sekundes, lai uzņemtu 100 kilometrus stundā, kaut arī šis skaitlis tiek uzskatīts par vidēju, jo ir arī daudz lēnāki elektromobiļi.


Ārējais izskats paliek iepriekšējais: tieši tāds pats kā parastai automašīnai. Tas ir pretrunā mūsdienu elektromobiļu izgatavošanas tradīcijām, jo ražotāji elektromobiļiem izstrādā pompozus riteņu riskus vai atsakās no radiatora restes. Šai ziņā Nissan necenšas izcelties ar savu pretenciozitāti, bet tikai mēģina izgatavot kvalitatīvu automašīnu!

 

 • Jauda – 214 zirgspēki.
 • Griezes moments – 339 nm.
 • Brauciena ilgums ar 1 uzlādi – līdz 363 kilometriem.


Vieta Nr.8: Volkswagen ID.4


Šis modelis izgatavots vācu ieturētības un minimālisma garā, un to pa īstam ir novērtējuši iesācēji elektriskajā transportā. Tik izcili rādītāji, kādi ir TOP elektromobiļiem, šim VW nebūs. Bet, ja jūs iepriekš neesat braucis ar elektromobiļiem, būsiet patīkami pārsteigts. Elektromobilis būs lieliski piemērots tiem, kas jau sen ir sapņojuši par elektromobili, bet naudas trūkuma dēļ bijuši spiesti pārvietoties ar parastu automašīnu.


Elektromobiļa vadība notiek ar viena liela ekrāna palīdzību, kas atrodas uz iekārtu paneļa. Iekārtu rādījumi izgaismojas uz mazāka ekrāna zem stūres rata. Vadīt elektromobili ir viegli – ar viena vienīga roktura palīdzību. Nepieciešamie paziņojumi parādās uz ekrāna lielā izmērā, tāpēc tos nevar nepamanīt. Uz ceļa elektromobilis uzvedas tieši tāpat kā benzīna automašīna: bremzes nospiešana apstādina mašīnu, bet ātruma uzņemšana notiek automātiski. Ir pieejama pilnpiedziņas komplektācija, kur vēl viens dzinējs atrodas starp priekšējiem riteņiem.

Elektromobilī pastāvīgi darbojas funkcija – palīdzība uz ceļa, kas seko līdzi pretim braucošajai satiksmei un jūsu stūres stāvoklim. Iesākumā “cīņa” ar šādu kontroli jums nepatiks, bet vēlāk jūs sapratīsiet, ka tas viss tiek darīts tikai jūsu drošības dēļ.

 

 • Jauda – 201 zirgspēki.
 • Griezes moments – 310 nm.
 • Brauciena ilgums ar 1 uzlādi – līdz 522 kilometriem.


Vieta Nr.7: Polestar 2


Līdz 2017.gadam “Polestar” bija īpaša Volvo automobiļu ražotāja nodaļa, kur parastās automašīnās izgāja rūpnīcas tūningu. Vēlāk meitas uzņēmums atdalījās no automobiļu magnāta un uzsāka savu start up hibrīda spēka piedziņas automašīnu ražošanā. Tieši šāds bija pirmais izlaistais Polestar 1 modelis. Otrais Polestar modelis, bet jau elektriskais, pelnīja īpašu uzmanību elektromobiļu tirgū, jo necīnījās par pirmo pozīciju iegūšanu dinamikas ziņā, bet veltīja uzmanību bremžu sistēmai. Ikviens, kas izbrauks ar Polestar 2, būs patīkami pārsteigts, cik ideāli elektromobilis izbrauc asus pagriezienus pat ar lielu ātrumu. Šo efektu ražotājs varēja panākt ar rekuperatīvās Brembo sistēmas palīdzību. Ar ABS arī nav problēmu: elektronika tikpat kā neiejaucas bremzēšanas procesā.


Pārdomātā bremzēšanas sistēma šajā elektromobilī tiek dēvēta arī par “vadību ar vienu pedāli”. Citiem vārdiem sakot, nav bremzes pedāļa: ātrumu vadība notiek, nospiežot vai atlaižot gāzes pedāli. Iesācējus šāda sistēma var biedēt, bet realitātē tā ir nākotne.

 

 • Jauda – 231 zirgspēki.
 • Griezes moments – 329 nm.
 • Brauciena ilgums ar 1 uzlādi – 426 kilometri.


Vieta Nr.6: Ford Mustang Mach-E


Ne velti ražotājs izvēlējies šādu nosaukumu savam jaunajam elektromobiļa modelim: kulta vārds Mustang ir ticis visneparastākajam jaunumam, kas jau saņēmis daudzas pozitīvas atsauksmes. No priekšrocībām: 346 zirgspēki un 434 kilometri ar 1 uzlādi. Patīkami pārsteidz ieskriešanās līdz 100 km tikai 5 sekundēs, bet tas nekādi neietekmē komforta līmeni: elektromobiļa 2100 kg masa ļauj stabili turēties uz ceļa un nodrošināt drošību pat paātrinājumā.


Elektriskais krosovers iepriecinās ar telpu salonā un priekšējo bagāžnieku, tāpēc tagad to var piepildīt ar ledu un pat izmantot kā ledusskapi. Elektromobilim ir vairākas komplektācijas, kuru vidū ir arī pilnpiedziņa. Trūkumus, kuri neļauj elektromobilim līdzināties jaunajiem Tesla modeļiem, ražotājs sola novērst vēl šajā gadā.

 

 • Jauda – 346 zirgspēki.
 • Griezes moments – 580 nm.
 • Brauciena ilgums ar 1 uzlādi – līdz 434 kilometriem.


Vieta Nr. 5: Porsche Taycan


Ar šo modeli populārais auto zīmols ir iznācis jaunā līmenī. Precīza un atsaucīga vadība uz ceļa, un tas viss, neskatoties uz sedana riepu bāzi un masu virs 2 tonnām. Ar pedāļiem nav jāpiepūlas, bet dinamikas rādītāji elektromobilim ir vieni no labākajiem.


Elektromobilim ir vairākas versijas – komplektācijas, piemēram, RWD ir pati pieejamākā pēc cenas un TURBO – ieskrienas 3 sekundēs līdz 100 kilometriem stundā. Jebkurā gadījumā jūs patīkami pārsteigs gan 3, gan 5 sekundes elektromobilim, kas ieskrienas līdz 100 km. Dārgās Taycan komplektācijas ir cenas ziņā pietuvinātas Tesla, kas tradicionāli ir visu elektromobiļu kvalitātes etalons.


Ārējais izskats tiek piedāvāts jebkurai gaumei - 17 krāsu veidi eksterjeram un 5 interjeram. Īpaša uzmanība tiek veltīta sīkumiem: rokturi, pogas, konsoles – viss ir patīkams taustei un sagādā atsevišķu baudījumu. Multimediju ekrāns ir vienkārši vadāms un ar to 100% nerodas grūtības.

 

 • Jauda – 402 zirgspēki.
 • Griezes moments – 339 nm.
 • Brauciena ilgums ar 1 uzlādi – līdz 362 kilometriem.


Vieta Nr. 4: Tesla Model 3


Tesla – neapšaubāms līderis elektromobiļu tirgū, pirmkārt, tāpēc, ka tam ir visplašākais uzlādes staciju tīkls. Tie ir aptuveni 25000 uzlādes punkti, un puse no tiem atrodas ASV teritorijā, tāpēc, pērkot Tesla, jūs jau esat galvas tiesu augstāk par citu zīmolu elektromobiļu vadītājiem.


Tesla joprojām ir piemērs citiem elektromobiļiem (izņēmums ir tikai mūsu reitinga pikapi) ar gaitas attālumu – 568 km. Tāpat tieši šajā elektromobilī tika uzstādīts planšetes veida ekrāns, pēc šī parauga tika veidoti citu elektromobiļu zīmolu interjeri. Tesla salons – minimālisms tā labākajās izpausmēs. Tieši tā aprīko salonus arī citi elektromobiļu ražotāji.


Pēdējā versija nolēma tik ļoti vienkāršot un palielināt telpu, ka pat ātruma pārslēdzējs pārvērtās nelielā svirā uz stūres: uz leju – kustība uz priekšu, uz augšu – aizmugurējais ātrums.

 

 • Jauda – 221 zirgspēki.
 • Griezes moments – 409 nm.
 • Brauciena attālums ar 1 uzlādi – līdz 568 kilometriem.

Vieta Nr.3: Ford F150 Lightning


Ford F150 – pasaules leģenda, kas savas klases automašīnu vidū jau 40 gadus notur savas pozīcijas. Arī ar nosaukumu Lightning modelis joprojām paliek tas pats atpazīstamais modelis, bet ne vairs automašīna, bet elektromobilis. Neskatoties uz to, ka tagad 150.-ajā Fordā nav benzīna dzinēja, tā parametri, tieši otrādi, ir uzlabojušies. Par šādu grandiozu elektrouzrāvienu zina pilnīgi visi Ford rūpnīcas darbinieki. Elektromobiļu ražošanas nodaļas vadītājs publiski paziņoja, ka tieši no Lightning var saņemt to, ko benzīna Ford jums nekad nav varējis dot!


Un tā, līderis, kas iekļuvis labāko elektromobiļu desmitniekā, ieskrienas līdz 100 km stundā tikai 4 sekundēs. Par to var pateikties 775 nm griezes momentam un jaunai transmisijai (ar tās palīdzību ātruma uzņemšana notiek acumirklī). Elektromobilī ir uzstādīti 2 dzinēji, tāpēc tas nobrauc attālumu līdz 500 kilometriem, bet ir arī lētākas versijas, kas ar vienu uzlādi var nobraukt ne vairāk kā 370 kilometrus. Akumulatora uzlāde parastā režīmā līdz 100% prasa 8 stundas, bet ar Fast charge funkcijas palīdzību tikai 40 minūtes.


Globālie plusi šajā Ford F150 – milzīga brīvā telpa un iespēja vilkt 4,5 tonnu smagu piekabi. Vienā no elektromobiļa bagāžniekiem ir uzstādīti svari, kas jebkurā brīdī var pateikt jums konkrētu kravas svaru.


Salīdzinot ar citiem elektromobiļiem no mūsu topa, var teikt, ka šis modelis ir labs darba “zirgs” ar pietiekamu dinamiku!

 

 • Jauda – 563 zirgspēki.
 • Griezes moments – 775 nm.
 • Brauciena ilgums ar 1 uzlādi – 500 kilometri.
 • Kravnesība – 900 kg.
 • Velkamās kravas svars – 4500 kg.


Vieta Nr. 2: Rivian R1T


Šis ir pikaps, tikai daudz dārgāks par Ford F150 Lightning. Šī elektromobiļa galvenais mērķis: dot savam īpašniekam daudzas iespējas, meklējot piedzīvojumus, neprasot pretī neko īpašu. Tāpēc šis pikaps būs vislabākā izvēle, ja tuvākajās brīvdienās esat nolēmis iekarot bezceļus! Eksperti, kas pavadījuši šajā elektromobilī dažas dienas atklātā telpā, saprata, ka tas nav vienkārši milzīgs akumulators un 4 riepas, bet vēl arī: izbraukumu virtuve un pat telts uz jumta. Tehniski elektromobilis ir sagatavots jebkuriem “dzīves pavērsieniem”, piemēram, tā transmisijā ir ātrums braukšanai “pa dubļiem”.


Elektromobilim, kas spēj pieveikt bezceļus, patiešām ir jāpiemīt palielai jaudai. Tieši tāpēc tā akumulatori ir izvietoti zemu, gandrīz uz konstrukcijas rāmja, un tos baro uzreiz 4 motori. Svarīgi, ka katrs ritenis darbojas no sava atsevišķa dzinēja. Katra ass izdod vairāk kā 400 zirgspēku, bet, buksējot, speciāli izstrādāta diferenciāla imitācija, ļauj sadalīt jaudu katrai riepai atsevišķi: lielāko daļu uz to, kur spēcīgāka saķere. Ļoti uzticami un droši, jo riepa, kas uzkārusies gaisā, atslēdzas no barošanas avota.

 

 • Jauda – 835 zirgspēki.
 • Griezes moments – 1230 nm.
 • Brauciena ilgums ar 1 uzlādi – 500 kilometri.
 • Kravnesība – 770 kg.
 • Velkamās kravas svars – 5 tonnas.


Vieta Nr. 1: Audi RS E-Tron GT


Gandrīz Porsche Taycan dubultnieks, precīzāk sakot, abi izgatavoti uz vienas bāzes. Atšķirība ir tikai svarā: Audi – 2330 kg, Taycan – 2070 kg. Riteņu un bremzēšanas sistēma ir vienāda – pagriezienu izbraukšana ir ideāla. Ieslēdzot boost mode braukšanas režīmu, ieskrienas līdz 100 kilometriem stundā 2,5 sekunžu laikā.


Elektromobiļa ārējais izskats ļoti atšķiras no interjera: salons ne ar ko nepārsteigs, jo izstrādāts ātrgaitas automašīnu stilā. Salīdzinājumā ar spilgto ārieni, tas mazliet sarūgtina. Ierastais ekrāns, bet ir sensors klimata kontroles ieslēgšanai. Apšuvums – audums, bet var pasūtīt arī dabīgu ādu.

 

 • Jauda – 590 zirgspēki.
 • Griezes moments – 830 nm.
 • Brauciena ilgums ar 1 uzlādi – līdz 373 kilometriem.


Ir grūti objektīvi sakārtot visus modeļus reitinga pakāpēs, jo ikviens no mums dod priekšroku dažādiem parametriem, tomēr līderu pozīcijas ieņem visjaudīgākie elektromobiļi, kas ļauj nobraukt maksimāli garu ceļu!

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem