Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Vai iespējams pagarināt auto riepu ekspluatācijas laiku

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Tāpēc auto vadītāji ir spiesti braukt pa tiem lēni, lai priekšlaicīgi nenodiltu auto riepas. Bet kā nobraukt ar auto riepām maksimālo kilometrāžu, un ko darīt, lai minimizētu bojājumus?


Galvenie auto riepu “ienaidnieki”


Lielākās briesmas automašīnai un tās riepām rada bedres uz ceļiem. Ja redzat, ka priekšā ir milzīga bedre, kuru jūs nevarēsiet apbraukt vai izlaist caur sava auto riteņiem, jums nākas piebremzēt un braukt pa šo bedri tā, lai asfalta asās malas nepieskartos riepām. Uzbraucot ar riepām uz nelīdzenām vai reljefainām ceļa malām, pastāv liela iespēja sagriezt vai pārdurt riepu. Šādu situāciju rezultāts ir atkarīgs arī no gaisa spiediena auto riepā. Ja riepa nebūs pietiekami piepumpēta, tad transportlīdzekļa svars no protektora tiks pārnests uz riteņa ārējo malu. Riteņa sānu malas ir visjutīgākās daļas un tās ir visvieglāk sabojāt, bet kad gaisa spiediens sakrājas tieši tajās, ritenis uzreiz deformējas un it kā “izplūst” uz malām.


Zems spiediens riepās noved pie tā, ka gumija nevienmērīgi saskaras ar ceļu. Protektors, kas atrodas uz riteņa virsas, pārstāj pilnībās saskarties ar asfaltu, tāpēc riepa sāk nolietoties ne tā, kā paredzēts tās ekspluatācijas instrukcijā. Zems spiediens riepās traucē kvalitatīvai riteņu saķerei ar ceļu, īpaši ja automašīna ir smaga un vadīšanas kvalitāte ir atkarīga ne tikai no autovadītāja pieredzes, bet arī no paša transportlīdzekļa vadīšanas īpatnībām. Pārāk augsts vai pārāk zems gaisa spiediens riepās – tas ir automašīnas stāvoklis, kura parametrus noteikusi rūpnīca – izgatavotājs.


Neatbilstošs spiediens riepās ne tikai liek tām ātri nonēsāties, bet arī noved pie tā, ka autovadītājs var iekļūt bīstamā avārijas situācijā uz ceļa, jo bremzēšanas ceļš sliktās riepu saķeres dēļ ar asfaltu palielinās, tāpēc pagriezienos transportlīdzeklis tikpat kā nav kontrolējams.


Katram vadītājam ir jāatceras par to, ka spiediena normu riepās automašīnai nosaka rūpnīca – izgatavotājs. Auto īpašniekam ir ideāli jāpārzina šī informācija, jo drošu sasveri automašīna var veikt tikai tajā gadījumā, ja gaisa spiediens riepā atbilst rekomendētajam. Ja jūs vēl neesat iepazinies ar sava transportlīdzekļa ekspluatācijas instrukciju, tad šādu informāciju var atrast vadītāja durvju nodalījumā vai cimdu nodalījumā, kas atrodas pie pasažiera sēdekļa.


Pārbaudīt spiedienu riepās ieteicams, kad būsiet nobraucis aptuveni 2 km vai kad riepas ir pilnībā atdzisušas. Tikai šajā gadījumā iegūtie rādītāji būs patiesi. Turklāt nereti nākas rīkoties arī otrādi – samazināt spiedienu riepās, lai palielinātu riteņu un ceļa saķeres virsmu. Kāpēc tā notiek: daži vadītāji maldas, uzskatot, ka pārpumpētas riepas mazāk nodils, jo samazināsies to saķeres virsma ar ceļu. Bet patiesībā tas tā nav: ritenis vienkārši nonēsāsies centrā, bet daudz stiprāk, kā tas būtu nodilis ar optimālu riepu spiedienu.


Kādi faktori palīdz nonēsāt riepas


Riepas var deformēt arī citi faktori, ne tikai bedres vai neatbilstošs spiediens riepās. Piemēram, mēs piebraucam pie ceļa apmales: šajā brīdī var deformēties kā riepas, tā diski. Nereti, nepareizi parkojoties, šie divi elementi kļūst pilnībā nederīgi. Bet arī ar to nebeidzas faktoru uzskaitījums, kas ietekmē riepu stāvokli. Vēl viens iemesls, kāpēc jūsu riteņi var būt sliktā stāvoklī – tā ir balstiekārta. Arī slikts riteņu sāngāzums – savirze negatīvi ietekmē transportlīdzekļa manevrētspēju uz ceļa, kā arī jūsu drošību.


Ja, aplūkojot riepu protektoru, jūs ievērosiet, ka tas ir nodilis nevienmērīgi – tikai no vienas puses ar būtiskiem padziļinājumiem, tas nozīmē, ka ātrajā nodilšanā būs vainojami bojājumi balstiekārtā. Saprotams, ka riepām, kas atrodas uz vienas ass, ir jābūt vienādiem protektoriem (zīmējumiem). Tāpat jāatzīmē, ja jūsu riepas jau ir 6 gadus vecas, bet to nolietojums ir pavisam nenozīmīgs, tās tomēr rada bīstamību un var pārplīst uz ceļa bez redzama iemesla vai būtiskas iedarbības. Tāpēc, lietojot šādas auto riepas, jūs nevarat garantēt sev drošību uz braucamās daļas.


Lai auto riepu nolietojums būtu maksimāli vienmērīgs, riepas ar laiku ir jāsamaina vietām. Piemēram, automašīnām ar priekšējo piedziņu priekšējās riepas tiek pārliektas uz aizmuguri tādā pašā secībā. Transportlīdzekļiem ar aizmugurējo piedziņu riteņi no aizmugures tiek pārcelti uz priekšpusi pa diagonāli.


Lietie diski


Daudzi autovadītāji uzskata, ka aukstajā gada laikā automašīna ir jāsargā vēl vairāk, precīzāk – jāsargā savas riepas un jānoņem no riteņiem lietie diski. Bet patiesībā šis spriedums neatbilst patiesībai. Lai lietie diski ziemas laikā netraucētu jūsu riepām, tos vispirms ir pareizi jāizvēlas, bet pēc tam – pareizi jāizmanto. Nav īsti korekti šādus diskus dēvēt par “alumīnija” diskiem, būs precīzāk, ja mēs dos dēvēsim par “lietajiem” vai “vieglmetāla” diskiem.


Vēl joprojām, izvēloties lietos diskus savam transportlīdzeklim, daudzi vadās no savas estētiskās gaumes. Bet tas nav vienīgais faktors, kas jums būtu jāievēro, iegādājoties šos aksesuārus. Riteņi, precīzāk sakot, auto riepas – tas ir vienīgais transportlīdzekļa elements, kas nepārtraukti saskaras ar braucamo daļu, tāpēc no riepu stāvokļa ir tieši atkarīga jūsu drošība un komforts uz ceļa.


Lietie diski var ne tikai uzlabot automašīnas vadīšanas kvalitāti, tie veicina arī daudz efektīvāku bremzēšanas un dzesēšanas sistēmas darbu. Tāpēc, izvēloties lietos diskus, skatieties ne tikai uz to pievilcīgumu, bet arī uz tehniskajiem parametriem. Vislabāk šos aksesuārus iegādāties autosalonā reizē ar jauno transportlīdzekli.


Lieto disku pārdošanas konsultants noteikti piedāvās jums vispiemērotāko modeli, kas pilnībā atbildīs jūsu automašīnai. Jebkuru lieto disku modeli raksturo sava kravnesība, vadoties no šī rādītāja, iespējams viegli piemeklēt šādu aksesuāru tieši jūsu automašīnai. Lietos diskus ieteicams uzstādīt oficiālos tehniskās apkopes servisos, jo tieši šeit profesionāli speciālisti varēs uzstādīt un noregulēt diskus jūsu auto riepām atbilstoši auto ražotāja rekomendācijām.


Ja lietos diskus jūsu automašīnai uzstādījusi pati rūpnīca – izgatavotājs, tad nepieciešamības gadījumā jaunos aksesuārus varēs pasūtīt turpat.


Paši automašīnu ražotāji jau sen piedāvā plašu lieto disku izvēli, kas izstrādāti katram zīmola modelim. “Skoda” autorūpniecība katrai savai modifikācijai ir radījusi atsevišķu lieto disku līniju. Pat vismazākajam modelim Citigo auto ražotājs piedāvā savu lieto disku klāstu ar 10 dizainiem, kuru izmēri ir no 14 līdz 16 collām. Virkne lieto disku ir izstrādāti arī Fabia modelim. Šai gadījumā nākamie īpašnieki varēs izvēlēties piemērotu lieto disku variantu no 13 esošiem dizainiem.


Rezumējot, var teikt, ka lietos diskus ne tikai var, bet arī vajag izmantot 365 dienas gadā. Vieglmetāla diski ne tikai ļauj efektīvāk darboties dažiem automašīnas mezgliem, bet arī regulēt vienmērīgu auto riepu izmantošanu.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem