Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kā pārdot lietotu automašīnu – no pirmā iespaida līdz darījuma noslēgšanai

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Ko darīt, ja jums nemaz nav laika, un kā rīkoties, ja pircējs jau ir atrasts? Lasīt tematiskos blokus un meklēt atbildes uz daudziem jautājumiem? Bet arī tam ir jāpatērē ne mazums laika.


Lai ieekonomētu jūsu spēku un laiku, mēs nolēmām vienā rakstā apkopot galvenās auto pārdošanas rekomendācijas, kas obligāti palīdzēs jums pārdot automašīnu ātri un izdevīgi!


1. Gatavojam auto pārdošanai


Pirmkārt, pārdevējam ir jānodarbojas ar savas automašīnas ārējo izskatu, jo pārdošanas ātrums un veiksmīgums būs atkarīgs no tā, kādu pirmo iespaidu auto atstās uz savu potenciālo pircēju. Tāpēc vajag likvidēt vai censties minimizēt visus virsbūves defektus. Izmantojot speciālus auto “kosmētiskos” līdzekļus, jūs varat piešķirt mašīnas laku un krāsu pārklājumam ideālu izskatu. Tātad, kas ir jāizdara:

 

 • Tehniskajā servisā jānomazgā automašīnas virsbūve, izmantojot līdzekļus, kas uzlabo auto izskatu. Turklāt ar šādu metodi iespējams noslēpt lielu daļu virsbūves defektu.
 • Izmazgāt dzinēju. Tīrs un sakopts dzinējs liecinās par to, ka visas detaļas un blīves kalpo pēc labākās sirdsapziņas, bet taukainu eļļas traipu vispār nav (eļļas traipi uz dzinēja vāciņa liecina par tā defektiem). Tomēr, ja esat ievērojis, ka jūsu automašīnas dzinējs patiešām ir sācis strādāt ne tā, kā vajag, tad nevajag par to noklusēt. Labāk uzreiz izstāstīt pircējam visu patiesību.
 • Sakārtot auto salonu un bagāžnieku. Ne tikai izmazgāt un iztīrīt, bet arī kārtīgi izsūkt ar putekļu sūcēju visas grūti aizsniedzamās vietas. Pēc tam salonu var apstrādāt ar speciālu atsvaidzinātāju vai šķidrumu, kas ir paredzēts nepatīkamu smaku likvidēšanai.
 • Izlabojiet sīkus defektus automašīnā: nomainiet izdegušās lampas, moldingus, krānus. Ja durvīs nav blīvējošās gumijas, tad parūpējieties, lai tā būtu.

 

2. Fotogrāfijas


Nu lūk, auto spīd un laistās – laiks ķerties pie fotoaparāta un uzņemt fotogrāfijas pārdošanai. Protams, ne visiem piemīt fotogrāfa talants, bet mūsdienu viedtālruņi ar dažādiem efektiem un aplikācijām palīdz uzlabot jūsu automašīnas ārējo izskatu. Ņemiet vērā: jo vairāk fotogrāfiju jūs izvietosiet sava sludinājuma lapā, jo vairāk būs iespēju veiksmīgi un ātri pārdot automašīnu.


Kādas automašīnas daļas ir obligāti jānofotografē un kā to labāk izdarīt:

 

 • Parastie automašīnas foto uzņēmumi no visām četrām pusēm.
 • 2 diagonāli foto – no priekšpuses un aizmugures.
 • Tuvplānā - problemātiskās vietas (sliekšņi, arkas), kā arī “zem pārsega” un “bagāžniekā”.
 • Jūsu auto tjūnings vai kādas citas nianses, kas padara jūsu mašīnu unikālu un atpazīstamu (ekskluzīvs panelis, diski, komforta elementi).
 • Salons – aizmugures sēdekļi, jumts (ja tas ir panorāmas jumts vai ar lūku), vadītāja un priekšējā pasažiera sēdekļi.

 

3. Auto cena


Protams, jūs nekādi nevarēsiet iztikt bez šī rādītāja, tāpēc šī tēma ir labi jāpārdomā un jānovērtē auto priekšrocības. No kā veidojas auto cena? Jo auto cenu bieži ietekmē tādi faktori, par kuriem parastais pārdevējs nav varējis iedomāties! Ātrāk un vieglāk ir pārdot tādas automašīnas, kurām nav maskētu vai slēptu defektu, kā arī automašīnas ar “tīru” vēsturi. Auto “tīrību” iespējams pārbaudīt, uzrādot servisa grāmatiņu vai auto servisa atskaites, kur regulāri veikta mašīnas apkope.


Kādi vēl faktori ietekmē cenu:

 

 • Nobraukums. Ja varēsiet pierādīt, ka odometrs rāda patieso nelielo kilometrāžu, tad liela ir iespēja, ka nenāksies piekāpties cenā.
 • Komplektācija. Jo vairāk jūsu auto ir “gadžetu” un citu papildus ierīču, kas nes labumu pasažieriem, jo automašīnas cenai ir jābūt augstākai. Lai salīdzinātu, atveriet sludinājumu portālu un iepazīstieties ar cenām šādam auto modelim, bet dažādās komplektācijās.
 • Dzinējs un pārnesumkārba. Ja jums ir dīzeļa auto vai automātiskā pārnesumkārba, tad šiem abiem faktoriem ir būtiski jāpaaugstina automašīnas cena. Dīzeļa dzinējs ir daudz izdevīgāk uzpildāms, nekā benzīna. Savukārt automātiskā pārnesumkārba atšķiras ar komfortu vadītājam braukšanas laikā.
 • Automašīnas ārējais izskats un tehniskais stāvoklis. Esiet godīgs pret sevi un uzdodiet sev jautājumu: “Vai es gribētu nopirkt automašīnu šādā stāvoklī?”
 • Auto riepas un/vai diski – šāds bezmaksas “bonusa” komplekts noteikti iepriecinās potenciālo pircēju, jo tas ir acīmredzams izdevīgums un ekonomija.
 • Tehniskā apskate. Pārdevējs un pircējs var novērtēt automašīnas stāvokli pēc tās izlaiduma gada, bet daudz objektīvāka kļūs mašīnas novērtēšana pēc kompleksās tehniskās apskates rezultātiem. Ja pēc šī pasākuma veikšanas izrādīsies, ka auto ir lieliskā stāvoklī un nav nepieciešamas papildus izmaksas, tad pārdevējs var pamatoti uzstāt uz savu sākotnējo cenu.
 • Tjūnings. Šī nianse ir jānovērtē samērā delikāti, jo, ja tas ir izdarīts harmonijā ar kopējo automašīnas izskatu un netraucē tās tehniskajiem parametriem, tad tas var sadārdzināt auto cenu.


Ja nesteidzaties ar auto pārdošanu, tad cenu var noteikt arī virs tirgus cenas. Iespējams, kādam tieši jūsu automašīna patiks labāk par konkurentu automašīnām un pircējs ar jums netirgosies, bet iegādāsies par pirmo cenu. Ja ilgāku laika periodu konkrēti pircēji jums nav parādījušies, tad cena, protams, ir jāsamazina.


No kā ir jāizvairās?


Lietota auto piedāvāšanu pārdošanai var salīdzināt ar veselu zinātni vai atsevišķu mākslas jomu. Lai apgūtu šādu meistarību, daudzi tam ir veltījuši ne vienu vien savas dzīves gadu. Nevajadzētu aizmirst, ka veiksmīgai pārdošanai svarīgi ir ne tikai tas, kā izskatīsies auto un kādas īpašības tas varēs nodemonstrēt, bet arī tas, kā jūs runāsiet ar potenciālajiem pircējiem!


Necentieties melot, lai iežēlinātu pircēju ar izdomātu skumju stāstu par sevi. Piemēram, daudzi raksta, ka pārdod savu absolūti ideālo auto tikai tāpēc, ka brauc dzīvot uz ārzemēm, auto tikpat kā nav lietots – jūs tikai braucāt ar to pēc piena uz tuvējo ielu. Šādu stāstu internetā ir pietiekami daudz, un tie uzreiz atbaida pircēju, jo “smaržo” pēc apmāna.


Ja uz auto virsbūves ir daži nelieli defekti, nevajag tos likvidēt – atstājiet tos tādā veidā, kādā tie ir. Šādi nelieli trūkumi palīdzēs noskaņot pircēju pret jums labvēlīgi, jo viņš jums ticēs un ticēs reālajam auto stāvoklim, kādu redz. Jebkuram auto ir defekti, kaut arī nelieli. Mašīna bez skrāpējumiem liek šaubīties par pārdevēja vārdu patiesīgumu.


Nemāniet! Auto pārdevējs ir viena no populārākajām un pieprasītākajām profesijām pasaulē, bet tikai tad, ja šis speciālists patiešām ir sava amata meistars. Īsti auto pārdošanas meistari nelolo ilūzijas un nemāna savus klientus par auto tehnisko stāvokli. Jo viņi zina, ka nepatiesas ziņas pēc darījuma noslēgšanas var izvērsties par globālām problēmām un skaidrošanos jau ar jauno pārdotā auto īpašnieku.


Esiet piesardzīgs attiecībās ar nepazīstamiem cilvēkiem, ja viņi grib iegādāties jūsu automašīnu. Ja neesat pazīstams ar nākamo pircēju un neko nezināt par viņa reputāciju, nevajadzētu uzticēties viņa vārdiem. Tiklīdz auto tiks reģistrēts uz jaunā īpašnieka vārda, uzreiz pieprasiet naudu un laicīgi noslēdziet līgumu, kas noteiks apmaksas nosacījumus.


Mūsu rakstā sniegtie padomi un rekomendācijas tikai palīdzēs jums veiksmīgāk realizēt pārdošanas procesu. Nevajag domāt, ka, izpildot visus augstākminētos padomus, pircējs uzreiz nokļūs “jūsu rokās”.


Kad būsiet atradis pircēju savam sludinājumam, jums atliks tikai doties ar to uz CSDD, lai pārreģistrētu automašīnu. Bet mēs jums gribam novēlēt veiksmīgas pārdošanas un izdevīgus pirkumus!

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem