Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Nosaukta labākā valsts lietotu automašīnu eksportam

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.

Galvenā priekšrocība automašīnu iegādei Holandē – to ideālais stāvoklis, pateicoties kvalitatīvam ceļa segumam un pārdomātai ceļu infrastruktūrai. Turklāt Holandes iedzīvotāji atšķiras no citu valstu iedzīvotājiem ar samērā augstu pirktspēju, kas dažus gadus vecai automašīnai ļauj izskatīties kā jaunai.


Ja jau sen gribat atdzīt lietotu auto no Holandes, bet joprojām nezināt, kā to izdarīt, speciāli jums mēs nolēmām pastāstīt par galvenajām priekšrocībām auto eksportam no Nīderlandes un par pirkuma noformēšanas specifiku.


Automašīnas no Holandes ir lieliskā stāvoklī


Holandes autoparks ir lieliskā stāvoklī 2 būtisku iemeslu dēļ:

 

 1. Ideāli ceļi, kas saudzē automašīnas ritošo daļu.
 2. Nīderlandes automašīnām ir izdevīga ģeogrāfiskā atrašanās vieta. Valsts virsma ir samērā līdzena, nav krasu nogāžu un pacēlumu, līkumotu ceļa serpentīnu, tāpēc auto neizjūt papildus slodzi uz bremžu sistēmu, transmisiju un pašu dzinēju.


Bez šiem diviem galvenajiem faktoriem katram auto īpašniekam Holandē ir pienākums reizi 2 gados veikt sava transportlīdzekļa tehnisko apskati. Un pārbaude tiek veikta samērā rūpīgi: tiek izmantots ne tikai testa stends, bet pārbaudīti arī visi automašīnas svarīgie mezgli un detaļas. Informācija par izietajām tehniskajām apskatēm tiek uzglabāta speciālā datu bāzē un to var izsniegt ikvienam, kas nolēmis iegādāties konkrēto lietoto automašīnu. Nīderlandieši arī pastāvīgi fiksē katras automašīnas odometra rādītājus.


Ar šādu datu bāzi lietota auto iegāde Holandē tiek būtiski atvieglota: jūs vēršaties valsts autoparka nacionālajā dienestā pēc automašīnas vēstures un saņemat visu nepieciešamo informāciju.


Auto iegādes nianses Holandē


2014.gada sākumā auto pārreģistrācija Holandē tika vienkāršota likumdošanas līmenī. No šī brīža auto iegāde salonā var izvērsties par maksimāli vienkāršu mašīnas pārreģistrācijas pasākumu – visas formalitātes jūsu vietā izdarīs automašīnas pārdevējs. Iegādājoties auto no privātpersonas, jums būs jāvēršas RDW. Šajā gadījumā noformēšanas process būs atkarīgs no automašīnas pirmās reģistrācijas gada.


Lietotiem auto, kas reģistrēti pēc 2014.gada janvāra un jaunākiem, jau ir jaunas reģistrācijas apliecības. Visām automašīnām, kas uzskaitē pirmo reizi bija uzliktas līdz 2014.gada janvārim, ir novecojis reģistrācijas apliecības paraugs, kuru nepieciešams noformēt uz jaunu. Jaunā apliecība ir samērā kompakta un ērta, kas pēc saviem gabarītiem atgādina kredītkarti.


Kā pārdzīt lietotu automašīnu no Holandes uz Latviju?


Ja esat nolēmis iegādāties lietotu automašīnu no privātpersonas, jums nāksies apmeklēt RDW un uzrādīt šādus dokumentus:

 

 • Pasi vai jebkuru citu personu apliecinošu dokumentu.
 • Auto numura zīmi.
 • Apliecību par transportlīdzekļa pirkšanu – pārdošanu.
 • Reģistrācijas apliecību (A daļa un 1B daļa).
 • 2014.gada izlaiduma un jaunākām automašīnām transportlīdzekļa reģistrācijas kartītes kopiju (II daļa).


Ja pircējs ir juridiska persona, tam nāksies iesniegt paplašinātu dokumentu klāstu. Papildus augstāk minētajiem:

 

 1. Pilnvaru (rakstiski).
 2. Tirdzniecības – rūpniecības palātas izraksta kopiju.


Kad visa dokumentu pakete tiks nodota RDW darbiniekiem, jums būs jāsamaksā valsts nodeva par eksperta pakalpojumiem 10 eiro apmērā. Pēc tam RDW jūsu iegādāto automašīnu noņems no uzskaites Nīderlandē.


RDW ir pienākums izsniegt jums šādus dokumentus:

 

 • Izziņu, kas apliecina reģistrācijas atcelšanu.
 • Reģistrācijas apliecību (1B daļa) vai nogrieztu stūri (reģistrācijas karte).
 • Otro reģistrācijas apliecības daļu auto eksportam (papīra formātā). Šis dokuments jums būs nepieciešams Latvijas teritorijā reizē ar kodu vai reģistrācijas karti uzlikšanai uzskaitē.


Saņemot visus augstākminētos dokumentus, jūsu rīcībā būs 14 dienas, lai nokļūtu līdz Latvijas Republikas robežai. Visu šo laika periodu automašīna skaitīsies apdrošināta (RDW datu bāzē). Jums nevajadzēs maksāt ceļa nodokli, dažos gadījumos tas tiks atgriezts.


Pievērsiet uzmanību, ka pēc automašīnas noņemšanas no uzskaites Nīderlandē jums nebūs pagaidu numura zīmes. Zīmi varēs nopirkt Holandē speciālā kompānijā, kas nodarbojas ar to izgatavošanu, vai izgatavot to pašam. Izgatavojot pašam, nāksies ievērot vairākas obligātas prasības:

 

 1. Burtu daļai un cipariem ir jābūt attēlotiem ar melnu krāsu uz balta fona.
 2. Materiāls, no kura jūs esat nolēmis izgatavot numura zīmes, nedrīkst būt pakļauts apkārtējais vides iedarbībai, tāpēc parasts kartons tam nebūs piemērots.


Kompāniju sarakstu, kas nodarbojas ar šādu numuru izgatavošanu, jūs varat uzzināt RDW.


Rezumējot, gribas rekomendēt ikvienam, kas vēlas iegādāties auto no Holandes, uzmanīgi izturēties pret auto apskati un pārbaudi. Neskatoties uz to, ka Holande ir izslavēta ar saviem ideālajiem ceļiem un daudzi šīs valsts iedzīvotāji pa to pārvietojas ar velosipēdiem, auto piedāvājumā jūs varat saskārties arī ar izņēmumiem no noteikumiem. Tāpēc pievērsiet uzmanību ne tikai automašīnas vēsturei, bet arī tās reālajam tehniskajam stāvoklim, jo fotogrāfijas var neatspoguļot dažus defektus vai var tos nomaskēt.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem