Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kāds ir risks, pērkot automašīnu Vācijā?

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.

Tāpēc Vācijas auto labā stāvoklī maksā daudz lētāk, nekā tāds pats, bet Latvijas auto tirgū. Aviobiļetes cena līdz Vācijai maksā aptuveni 25€, un tieši par šo naudu jūs varat atgriezties Latvijā jau ar “riteņiem”.


Kā izdevīgi nopirkt auto Vācijā?


Teorētiski pati automašīnas iegāde Vācijā nav sarežģīts darījums. Vispirms mēs izskatām auto sludinājumus Vācijā un atrodam automašīnu, kas mums patiešām patīk. Vēlāk ar pārdevēju apspriežam auto cenu. Kad atrasta abām pusēm pieņemama cena, pārdevējs vēršas Vācijas transportlīdzekļu reģistrācijas birojā, lai noņemtu mašīnu no uzskaites.


No automašīnas tiek noskrūvētas agrākās numura zīmes un nodotas reģistrācijas birojā, automašīnas dokumenti tiek nodoti jaunajam īpašniekam. Vēlāk pircējs pārreģistrē dokumentus uz sava vārda un iegūst jaunas numura zīmes. Šiem pasākumiem tiek pievienota arī jaunās apdrošināšanas polises noformēšana.


Rezultātā Vācijas automašīnas reģistrācijas cena jaunajam īpašniekam izmaksā 100-150€. Ja pircējs nav uzreiz spējīgs samaksāt visus automašīnas pārreģistrācijas izdevumus, tad pastāvīgo “numuru” vietā viņš var iegādāties daudz lētāku variantu dzeltenā krāsā ar izmantošanas laiku ne vairāk kā 5 dienas. Ir arī mazliet dārgāks variants – īslaicīgie numuri sarkanā krāsā ar darbības periodu līdz 180 dienām.


Īslaicīgās numura zīmes tiek izsniegtas tikai ar nosacījumu, ka tiek izieta tehniskā apskate. Reizē ar to izsniegšanu auto īpašnieks iegūst sertifikātu par īslaicīgu reģistrāciju.


Ja auto jau atrodas Latvijā


Ne visiem ir iespēja atdzīt auto no Vācijas, tāpēc pircējs, kas meklē tieši tādu automašīnu, var to atrast arī savā valstī. Bet, lai automašīnu reģistrētu CSDD, būs jāsamaksā nodoklis. Šis maksājums tiek aprēķināts, pamatojoties uz automašīnas svaru un tās dzinēja tilpumu. Reģistrācija jaunajam īpašniekam izmaksās aptuveni 400-500€. Bet arī ar to izmaksas nebeidzas: jaunajam īpašniekam būs jāapmaksā auto piegāde no Vācijas uz abām pusēm, kā arī jāsedz visi tās personas izdevumi, kas atdzinusi automašīnu.

 

Kādi riski jūs sagaida, iegādājoties auto Vācijā


Pirms iegādāties automašīnu Vācijā, nākamajam īpašniekam ir jāiepazīstas ar dažām Eiropas automašīnas iegādes īpatnībām. Pretējā gadījumā viņš saņems nevis gandrīz jaunu auto par pievilcīgu cenu, bet pilnu tehniska un dokumentāla rakstura problēmu klāstu. Auto iegādes riskus Vācijā var iedalīt 5 kategorijās:


1. Vācijas auto patiesā “seja”.


Parasti pircējs, pirms iegādāties automašīnu Vācijā, izpēta tās fotogrāfijas interneta sludinājumos, salīdzina šī modeļa cenas ar Igaunijas un Francijas piedāvājumiem. Šāda pieeja ir nepieciešama, lai adekvāti novērtētu mašīnas cenu (vai pirkums ir jums izdevīgs vai nav). Bet neaizmirstiet par neatbilstībām, piemēram: ja Vācijas auto nobraukums ir tikai 50 000 km, tad vadītāja sēdeklis nedrīkst būt izsēdēts utt. Neatbilstības var atrast arī attiecībā uz Vācijas automašīnas tehnisko pusi: konkrētajam izlaidumam gadam neatbilstoša pārnesumkārba (tās tips) u.c. Ja esat ievērojis, ka sludinājuma fotogrāfijā Vācijas automašīnai ir redzamas šāda veida izmaiņas – palūdziet automašīnas VIN kodu. Šis numurs sniegs pilnu informāciju par automašīnas vēsturi. Pēc tās jūs varēsiet redzēt “radniecīgo” komplektāciju, kā arī uzzināt par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iekļuvis Vācijas auto.


2. Vizuāla apskate.


Pirms nolemsiet iegādāties automašīnu Vācijā, noteikti veiciet tās ārējo apskati diennakts gaišajā laikā un skaidros laikapstākļos. Nekādā gadījumā nedrīkst būt lietus: mitrs auto neatspoguļos Vācijas automašīnas detaļu reālo toni, kā arī padarīs neredzamus mazus skrāpējumus. Ja Vācijas auto esat izvēlējies izsolē, palūdziet dīlerim automašīnas vēsturi, kurā tiks norādīti visi defekti. Vēlāk šo dokumentu varēs pievienot pirkuma – pārdevuma līgumam.


3. Pārdevēja reputācija


Jūs nekad iepriekš neesat saskāries ar automašīnas iegādi Vācijā? Tad jums drošāk būtu izvēlēties oficiālo dīleri, kas piedāvā pilnu automašīnas vēsturi. Lieli auto saloni nav ieinteresēti bojāt savu reputāciju, tāpēc nesāks “grozīt” odometra rādījumus vai izkropļot automašīnas vēsturi. Vēl oficiālie pārdevēji nereti uzņemas arī garantijas apkopes saistības. Bet, lai iegādātos automašīnu Vācijā, līgumam ir jāpievieno automašīnas vēsture ar tās tehniskā stāvokļa aprakstu pārdošanas brīdī. Tomēr ne visiem Vācijas auto dīleriem ir licence savai uzņēmējdarbībai, tāpēc jums vispirms ir jāpainteresējas, vai viņam ir šāda atļauja vai nav.


Parasti Latvijas un Igaunijas auto žurnāli, kas publicē Vācijas auto sludinājumus, atsevišķā sadaļā sniedz pilnu informāciju par katru oficiālo dīleri. Jums atliek tikai salīdzināt dīlera adresi Igaunijas auto žurnālā ar tā faktisko vai paskatīties tā Google adresi.
Igauņu auto žurnālos var izlasīt arī atsauksmes par Vācijas vai Francijas automašīnām.


4. Darbderīguma pārbaude

 

Pirms iegādāties automašīnu Vācijā, noteikti veiciet iepatikušās automašīnas pilnu testa draivu. Saprotams, ka jūsu saprāts tajā brīdī tiks aptumšots ar vēlēšanos pēc iespējas ātrāk kļūt par izvēlētās automašīnas īpašnieku, tāpēc jūs varat neobjektīvi novērtēt situāciju. Ja jums ir izsniegta servisa grāmatiņa, apmeklējiet jebkuru neatkarīgu tehniskās apkopes staciju Vācijas teritorijā, lai adekvāti novērtētu mašīnas stāvokli.


5. Pirkuma – pārdevuma līgums


Riski šajā gadījumā ir tieši saistīti ar vācu valodas nezināšanu. Parakstot līgumu, negodprātīgs pārdevējs varēja mainīt dokumentu savā labā, bet par to jūs uzziniet mazliet vēlāk, kad esat saskāries ar konstatētajiem “zemūdens akmeņiem”. Tāpēc uz darījuma noslēgšanu labāk ņemt līdzi kādu, kas brīvi pārzina vācu valodu.


Kas attiecas uz auto iegādi Vācijā un PVN: ja mašīna tiks izvesta ārpus ES robežām, tad, reģistrējot to vēlreiz citā valstī, īpašniekam tiks izmaksāta nauda, kas vienāda ar PVN summu no automašīnas cenas. Atļauja šādām izmaksām vēl vairāk paaugstināja pieprasījumu ne tikai pēc Vācijas, bet arī Francijas mašīnām, bet franču auto žurnāli kļuvuši tikpat populāri kā vācu.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem