Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Automašīnas vadīšana ekonomijas paņēmieni

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Ja Jūs esat vēl jauniņais šajā tēmā, un šobrīd tikai domājat par to, kā ieekonomēt šajā jomā, tad tieši Jums mēs secīgi pastāstīsim par to, kā ietaupīt naudu. Padarīt auto vadīšanu lētāku var ar vairākiem paņēmieniem, bet, pirmais, kam būtu jāpievērš maksimālu uzmanību – autovadītāja apliecības iegūšana.


Jūsu autovadītāja tiesības


Iegūt autovadītāja tiesības Jūs varat trīs izplatītos veidos: vienkārši nopirkt apliecību, mācīties ar personīgo instruktoru, un pēc tam nokārtot eksāmenu CSDD vai iziet pilnu apmācību auto skolā. Katrai no šīm metodēm ir savi plusi un mīnusi, bet, ja vēlaties padarīt auto vadīšanu ekonomiskāku, Jums būs jāuzsāk oficiālo apmācību kādā no mūsu pilsētas auto skolām. Kāpēc tas ir izdevīgi:

 

 1. Izmaksu ziņā šis variants ir daudz izdevīgāks par abiem pārējiem.
 2. Jūs iegūsiet maksimālu priekšstatu par to, kā uzvesties uz ceļa, un nākotnē Jūs samazināsiet auto avāriju risku.
 3. Apmācības apmaksa tiek maksāta daļās, tāpēc nesajutīsiet finansiālo apgrūtinājumu.
 4. Pēc pilnīgas visu materiālu izpētes, un regulāri mācoties braukt ar instruktoru, Jums būs iespēja patstāvīgi nokārtot visus CSDD eksāmenus bez liekiem izdevumiem.
 5. Pēc apmācībām Jūs jau būsiet ieguvis pietiekamu braukšanas praksi, jo pilnajā auto vadīšanas kursā ir iekļautas 25 nodarbību stundas.


Tātad, uzsākot mācības auto skolā, Jūs iegūsiet iespēju ne tikai ieekonomēt, un samaksāt tikai daļu apmācības maksas, bet arī iegūt nepieciešamās zināšanas un prakses iemaņas.


Apdrošināšana


Tie, kas auto vadītāja apliecību ir saņēmuši pavisam nesen, un uzreiz ir iegādājušies automašīnu, saskaras ar sekojošo problēmu: apdrošināšana. Precīzāk, ar OCTA polises izmaksām. Šajā jomā jaunajam auto vadītājam rodas jautājums «Kā padarīt auto vadīšanu lētāku?», tas ir, ieekonomēt uz polises izmaksām.


Protams, Jūs varat iegūs savu auto vadītāja apliecību, nolikt to plauktiņā, un aizmirst par to vēl uz kādiem trijiem gadiem, bet, ja ir nepieciešamība vadīt auto uzreiz, tad pastāv daži paņēmieni, kā padarīt auto vadīšanu lētāku:

 

 1. Apdrošināšanas polisi var noformēt uz kāda tuvinieka vārda, kurš dzīvo laukos. Šajā gadījumā teritoriālais koeficients būs mazāks, tātad, apdrošināšanas polises cena samazināsies.
 2. Apdrošināšanas polisi noformēt uz kāda ģimenes locekļa vārda, kuram jau ir pietiekami ilgs auto vadīšanas stāžs (5 gadi un vairāk). Tādā veidā Jūs samazināsiet polises cenu, gandrīz, 2 reize. Mazliet vēlāk šo pašu polisi varēs izrakstīt arī Jums.


Abas metodes ir pilnībā legālas, ar iespēju izmantot abas iespējas vienlaicīgi. Kad Jūsu auto vadīšanas stāžs sasniegs noteikto atzīmi, šāda nepieciešamība atkritīs pati par sevi. Apdrošināšanas polises cena arī būs atkarīga no automašīnas dzinēja jaudas, bet ar šo rādītāju, diemžēl, neko nevaram iesākt. Ja Jūs jau iesākumā pārdomāsiet, kā padarīt auto vadīšanu lētāku, tad izvēlieties mazlitrāžas modeļus. Tā varēs sajust ne tikai finansiālo atvieglojumu saistībā ar OCTA izmaksām, bet arī saistībā ar mašīnas degvielas uzpildīšanu.


Saprātīga ekonomija ar jēgu


Šajā sadaļā ir ieteikumi saistībā ar “kā padarīt auto vadīšanu lētāku”, kas veltīti tieši automašīnai. Un, kā izrādījās, tērēt naudu mašīnai var daudz mazāk, ja tiek ņemti vērā daži noteikumi:

 

 • Gāze. Par to, ka uzpildīt automašīnu ar gāzi ir daudz lētāk, nekā ar benzīnu, zina visi. Bet, būs vēl ekonomiskāk, ja gāzes iekārtu neuzstādīsiet pats, bet iegādāsieties automašīnu jau ar šādu iekārtu. Iepriekšējais īpašnieks neiekļaus pārdošanas cenā to summu, kuru viņš iztērēja gāzes sistēmai, bet, tikai daļu, tāpēc Jums radīsies iespēja vēl vairāk ieekonomēt uz auto vadīšanu. Ir svarīgi, lai aprīkojums būtu pilnīgā tehniskā darba kārtībā, un būtu ierakstīts automašīnas tehniskajā pasē.
 • Ātrums – konstants. Iemācieties braukšanas laikā pieturēties pie viena un tā paša braukšanas ātruma. Tieši plūstoša pārvietošanās patērēs daudz mazāk degvielas. Ja regulāri spaidīsiet gāzes pedāli, degviela tiks patērēta daudz vairāk.
 • NAV neitrāla pārnesuma. Braukšana neitrālā ātrumā ir tiešs degvielas pārtēriņš, un samazināta pašas automašīnas reakcija. Izstrādājiet sev ieradumu pastāvīgi braukt ar ieslēgtu ātrumu, tādējādi Jūs ieekonomēsiet ne tikai degvielu, bet arī izvairīsieties no avārijas situācijām.
 • Spiediens. Šeit vajadzētu zināt zelta vidusceļu. Runa iet par gaisa spiedienu riepās. Ja tas būs mazāks par ietikto, tad automašīna pārvietosies, patērējot vairāk degvielas. Pārāk piepumpētas riepas ātrāk nodils, un Jums ātrāk būs jāiegādājas jaunu riepu komplektu.
 • Ekspluatācijas noteikumu ievērošana. Pēc iespējas biežāk veiciet automašīnas tehnisko apskati. Ja pamanāt vismazāko bojājumu – salabojiet to uzreiz, lai nākotnē tas nenovestu pie apjomīgākiem remontdarbiem vai avārijas uz ceļa. Regulāri sekojiet eļļas, antifrīza un citu šķidrumu līmenim, kā arī savlaicīgi mainiet filtrus.
 • Rīkojieties pats. Lielāko daļu bojājumu Jūs varat salabot pats:lampiņu, drošinātāju, logu tīrāmo birstīšu, utt. nomaiņu. Ja Jūsu pieredze ir pavisam neliela, līdzīgu video instrukciju Jūs varat pavisam viegli atrast internetā. Visi šie pasākumi pavisam nav sarežģīti, veicot šo procedūru vienu reizi, bez pūlēm un interneta Jūs jau to varēsiet atkārtot no jauna.
 • Mazāk ekspluatējiet automašīnu. Dažreiz mēs nemaz nepamanām, чka dēļ mazākās atlaides lielveikalā mēs pārvaram palielus attālumus, nobraucot vairākus desmitus kilometru turp un atpakaļ. Patiesībā, mēs nemaz negūstam labumu, tieši pretēji, mēs iztērējam vēl vairāk naudas. Salīdziniet, kādu summu Jūs iztērēsiet degvielā un kāda ir atlaides summa. Ja tas patiešām ir izdevīgi, droši brauciet. Ja, nē, labāk nopērciet nepieciešamo preci tuvākajā veikalā. Tieši šādi būtu jārīkojas arī ar braucieniem uz sporta nodarbībām vai darbu: kad Jums ir izdevīgāk izmantot sabiedrisko transportu, atstājiet automašīnu garāžā vai autostāvvietā. Minimāla automašīnas ekspluatācija ļauj padarīt auto vadīšanu ekonomiskāku ne tikai pateicoties degvielas ekonomijas, bet arī amortizācijas izmaksu ziņā. Jo mazāks nobraukums, jo mazāk nolietojas katra detaļa Jūsu automašīnā.
 • Kopā jautrāk. Maksimāli izdevīgu auto vadīšanu padara ceļa biedri. Un tas skar ne tikai lielus attālumus. Uzziniet, varbūt kāds no Jūsu kaimiņiem mēro to pašu maršrutu ko Jūs, bet ar autobusu. Tad piedāvājiet kaimiņam par nelielu samaksu kļūt par Jūsu ceļa biedru. Nauda nav liela, bet dažu mēnešu laikā Jūs varēsiet iekrāt pieklājīgu summu.
 • Lojalitāte degvielas uzpildes stacijās. Protams, mēs dažreiz diezgan haotiski uzpildām degvielu kādā no uzpildes stacijām, bet, ja piemeklēsiet staciju, kas par Jūsu uzpildīšanos piešķirs papildus punktus par katru apmeklējumu – tas ir vēl viens iemesls kā padarīt auto vadīšanu izdevīgāku.


Lūk, šādi ērti un likumīgi Jūs vienkārši varēsiet padarīt savu auto vadīšanu izdevīgāku. Izmantojot, kaut, dažus no minētajiem ieteikumiem, Jūsu ietaupījums būs ievērojams jau pēc dažām nedēļām. Bet, par ietaupīto naudu Jūs varēsiet iepriecināt savu dzelzs draugu ar jauniem aksesuāriem vai kvalitatīvām rezerves daļām.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem