Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kas ir jāzina, lai nekļūdītos auto riepu izvēlē

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Atšķirība Nr.1.: sastāvdaļas, kas tiek izmantotas gumijas maisījuma izgatavošanā.


Vasaras riepas ir mazāk elastīgas, tāpēc salā tās sacietē un nevar garantēt vajadzīgo saķeres līmeni ar ceļa virsmu. Šobrīd auto riepu ražotāji nepārtraukti strādā pie unikāla riepu sastāva izgudrošanas, kas varētu nodrošināt riepu elastīgumu pat zemās temperatūrās.

Stingrs noteikums visiem auto īpašniekiem no 1.decembra


Auto riepas – viens no jūsu automašīnas izejmateriāliem, uz ko nevajadzētu ekonomēt. Un lieta nav tikai par jūsu drošību, bet arī par citu satiksmes dalībnieku drošību. Lai pārliecinātos par šo aksiomu, pietiek noskatīties vairākus avāriju video, kur auto īpašnieki nav savlaicīgi nomainījuši vasaras riepas pret ziemas riepām, bet ārā ir sals vai pēkšņi uzkritis sniegs.


Svarīgi! Ceļu satiksmes negadījumā apdrošināšanas aģenti vispirms pievērš uzmanību riepu stāvoklim. Un ja tās neatbildīs gadalaikam vai būs pārāk nolietotā stāvoklī, tad apdrošināšanas izmaksas, iespējams, tiks ne tikai samazinātas, bet arī pilnībā atceltas.


Ziemas riepas ir paredzētas izmantošanai temperatūras režīmā, kas nepārsniedz +7°С. Riepu nomaiņa no vasaras riepām pret ziemas riepām Latvijā tiek veikta 1.decembrī. Ziemas riepu izmantošanas periods ilgst līdz 1.martam. Par šī noteikuma neievērošanu auto īpašniekam draud sods 30 eiro apmērā un 1 soda punkts.


Protams, nevajag atlikt riepu maiņu līdz 1.decembrim, jo ziema var radīt nepatīkamus pārsteigumus, tai skaitā arī ceļu dienestu darbiniekiem. Tāpēc jau savlaicīgi parūpējaties par savu drošību, kamēr ārā nav iestājies sals.


Auto riepu klasifikācija: kas būs piemērots tieši jums


Pastāv vairāki auto riepu veidi, turklāt ziemas riepas var būt ar radzēm vai bez tām. Īpaši ekonomiski auto īpašnieki situāciju risina šādi: iegādājas vissezonas riepas. Bet, ja gribat veikt racionālu un vērtīgu pirkumu, tad, lai izvēlētos vajadzīgo riepu kategoriju, jāņem vērā apvidus tips, pa kuru jūs brauksiet, un ceļu seguma īpatnības. Atbilstoši šiem parametriem nosakām, kādas riepas mums ir vajadzīgas: mīkstas vai cietas (pēc gumijas maisījuma sastāva).

 

  • Vissezonas riepas (universālas). Pirmajā brīdī šķiet visizdevīgākais variants: vienu reizi uzlikt un braukt visu gadu. Patiesībā tās ir tikpat vai vasaras riepas, kas ļauj jums lietot automašīnu arī ziemā, bet ne bieži un ne lieliem attālumiem. Izmantošanai visa gada garumā labums no tām ir minimāls, jo tās nolietojas ātrāk par parastajām. Tās identificē šādi uzraksti: AS – all seasons vai AW – any weather.
  • Riepas ar redzēm. Garantē maksimālu saķeri ar ceļa segumu pat kailsalā vai uz apsnigušiem ceļiem. Izmantojot pilsētā uz notīrītiem ceļiem, parādās troksnis un vibrācija. Dažas ES valstis ir aizliegušas izmantot šādas riepas, tāpēc, ja grasāties doties tālā braucienā pa Eiropu, jau iepriekš noskaidrojiet noteikumus valstīs, caur kurām brauksiet. No 1.maija līdz 30.septembrim šādas riepas izmantot ir aizliegts. Par pārkāpumu draud sods 30 eiro apmērā.
  • Cietas auto riepas. Paredzētas izmantošanai pa labi notīrītiem un līdzeniem ceļiem. Lieliska saķere ar slapju vai sausu asfaltu, bet necieš ledu, sniegu un zemas temperatūras. Šādas auto riepas mīl izmantot Eiropas iedzīvotāji, kas pieraduši izbraukt uz braucamās daļas tikai pēc tam, kad ceļi ir notīrīti.
  • Auto riepas, kas izgatavotas no mīksta maisījuma, pazīstamas kā “skandināvu” riepas. Optimālais variants ziemeļu reģioniem un mūsu klimatam. Pilsētas braukšanas laikā uzvedas klusi, kailsala laikā vai uz apsniguša ceļa nodrošina nepieciešamo saķeres līmeni. Tās var turpināt izmantot arī gada siltajā laikā, ja nav iespēja nomainīt riepas pret vasaras riepām.


Pievērsiet uzmanību, ka uz ikvienas riepas piestiprināts pieļaujamā maksimālā ātruma indekss drošai braukšanai, arī šī īpašība ir jāņem vērā, izvēloties ripas. Un kaut arī Latvijā diez vai izdosies pārbaudīt šos rādītājus reālajā dzīvē, jebkurā gadījumā tas ir vēl viens uzticamības rādītājs!

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem