Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kā pareizi pārdot savu auto

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Citiem vārdiem sakot, jauns auto jau ir, bet vecais jāpārdod pēc iespējas izdevīgāk un ātrāk. Bet kā to izdarīt īsā laika periodā un ar minimālām izmaksām? Tomēr, ievērojot dažus auto ražotāju padomus, jums neradīsies problēmas ar sava auto pārdošanu.


Ātri un veiksmīgi pārdodam automašīnu


1. Pirmais, kas ir jāzina – tā ir tirgus analīze ar auto piedāvājumiem.


Lai to izdarītu, atveriet jebkuru auto tirdzniecības online žurnālu un atrodiet tāda paša izlaiduma gada analoģisku modeli gandrīz ar “jūsu” nobraukumu. Tālāk pievērsiet uzmanību aprīkojumam – cik lielā mērā izvēlētā automašīna pēc komplektācijas līdzinās jūsu auto. Izpētot un izmantojot šādu informāciju no auto žurnāliem, uzziniet, vai jūsu auto ir vājās vietas. Iespējams, dažos gadījumos dažādi defekti vienkārši netiek pieminēti, jo pārdevējam pietrūcis vietas tos visus aprakstīt. Bet vienu var teikt pilnīgi droši, ja jūsu automašīna ir reti sastopams modelis, kas raksturojams tikai no pozitīvās puses, tad jūs to varēsiet pārdot dažu dienu laikā. Visproblemātiskāk ir pārdot retus sportkārus, kas nav varējuši iekarot daudzu cilvēku atzinību, jo auto tirgū nav pārāk pieprasīti.


2. Auto nevainojama sagatavošana pārdošanai.


Pirms izliksiet pārdošanā savu mašīnu auto žurnālā vai parastā auto tirgū, pārbaudiet tās iespējamos defektus: sakārtojiet mehānismu pie stikla pacēlējiem, nomainiet stikla tīrītājus, ideāli iztīriet auto salonu. Kaut arī tie ir sīkumi, tie var pamatīgi atbaidīt potenciālos pircējus, bet jums taču vajag tos piesaistīt.


Pašu automašīnas salonu var izsūkt ar putekļu sūcēju, bet pārvalki un citi tekstila materiāli noteikti jāizmazgā. Piedāvāt auto pārdošanai, ja jums uz grīdas un sēdekļiem mētājas maizes drupačas vai dzīvnieku spalvas – bezcerīgs variants. Šādi jums diez vai izdosies pārdot auto par labu cenu. Tāpat pievērsiet uzmanību salona apšuvumam (ja jums ir bērni), iespējams, arī šeit nāksies papūlēties. Vadības panelis – tā ir vēl viena jūsu auto daļa, kam nepieciešamas rūpes un kārtība. Un tas ir jāattīra ne tikai no putekļiem augšpusē, bet arī no putekļiem un netīrumiem radiatora spraugās un restēs.


Uzkopjot automašīnas salonu, neaizmirstiet arī par to, ka jums ir jāpārskata visas savas personīgās mantas, kas atrodas auto, un jāaizvāc tās, kuras jūs negribētu uzdāvināt jaunajam īpašniekam (talismani no spoguļiem, aromatizētāji, pelnu trauki un citi vajadzīgi aksesuāri). Tāpat pārbaudiet bagāžnieku, vai tur nav palikušas personīgās mantas.


Lai veiksmīgi pārdotu savu automašīnu, nepietiks tikai ar automašīnas salona izmazgāšanu. Lai pārdošana būtu ātra, nāksies piestrādāt arī pie tās eksterjera. Labāk šo darbu, protams, uzticēt profesionāļiem, bet, ja vēlaties, jūs pats varat kārtīgi nomazgāt savu auto no ārpuses tā, ka tas spīdēs kā jauns. Tieši šāds automašīnas tēls piesaista maksimāli daudzus skatījumus auto tirdzniecības žurnālos. Tikai tad, kad būsiet izpildījis visas augstākminētās rekomendācijas, automašīnu var fotografēt un pēc tam izstādīt pārdošanā.


3. Auto fotogrāfijām ir jābūt kvalitatīvām un veiksmīgām.


Lieliski, ja varat uzaicināt profesionālu fotogrāfu, kas specializējas tieši šajā profilā. Bet ja pats nodarbojaties ar fotografēšanu, jums ir obligāti jāzina dažas viltības, kā uzņemt veiksmīgu automašīnas fotogrāfiju: automašīnu nedrīkst fotografēt uz daudzstāvu mājas, autostāvvietas fona vai starp citām automašīnām. Vislabāk izvēlēties dabas fonu: mežs, klajums, lauku ceļš vai vismaz uz vienkrāsaina pamata vai sienas fona.


Automašīna ir jāfotografē no dažādiem rakursiem, no visām pusēm. Īpaša uzmanība jāpievērš defektiem: ja auto ir skrāpējumi vai citi bojājumi – noteikti fotografējiet tos tuvplānā un ievietojiet auto žurnālā. Nevajadzētu maldināt potenciālos pircējus: nepatiesas ziņas neļaus jums ātri pārdot savu automašīnu.


Neaizmirstiet nofotografēt arī auto salonu: kādā stāvoklī atrodas automašīnas interjers. Sēdekļi, pārvalki, paneļi, bagāžnieki – potenciālajam pircējam tas viss ir ļoti svarīgi. Ja kadrā iekļūst automašīnas numura zīme, bet jūs negribat to rādīt, varat izmantot speciālas programmas, lai tās nomaskētu. Un neaizmirstiet, ka vislabākās jūsu automašīnas fotogrāfijas izdosies tikai skaidrā un saulainā dienā: ideāli nomazgāts auto staros un laistīsies saules staros. Kas attiecas uz foto kvalitāti – tām ir jābūt precīzām, ar mērenu asumu.


Ja gribat pārdot savu automašīnu ātri un izdevīgi, uz mašīnas pārsega nefotografējiet modeles peldkostīmos. Tas pats atticas arī uz bērniem, kas no visām pusēm ielenkuši mašīnu. Šādas fotogrāfijas pircējus atbaida, nevis piesaista.


4. Labi pārdomājiet sludinājuma tekstu un automašīnas aprakstu.


Ne visiem lietotu auto pārdevējiem ir automašīnu pārdošanas pieredze un to uzreiz var redzēt pēc sludinājuma teksta auto žurnālā. Daži auto īpašnieki savos sludinājumos norāda tikai automašīnas izlaiduma gadu, nobraukumu, nu un, protams, marku – modeli. Bet vai ar to pietiks potenciālajam pircējam? Līdzās īsam auto aprakstam noteikti norādiet arī sīkāku raksturojumu. Protams, ieinteresētam pircējam nebūs grūti piezvanīt un uzdot jums dažus jautājumus par detalizētu auto stāvokli. Bet jūsu kā pārdevēja tiešais pienākums ir ievietot auto žurnālā maksimāli daudz informācijas par savu auto. Ar šādu pieeju jūs uzreiz atsijāsit tos zvanītājus, kas zvanīs “ziņkārības pēc”. Jums zvanīs tikai tie cilvēki, kas patiešām gribēs nopirkt jūsu automašīnu. Tādējādi jūs pamatīgi ieekonomēsiet savu laiku un netērēsiet to nevajadzīgām telefonsarunām.


Pareiza sludinājuma piemērus meklējiet auto plaču sludinājumos – tur automašīnu apraksti vienmēr ir sniegti ļoti detalizēti.


5. Pirkuma – pārdevuma līguma sagatavošana


Pirkuma – pārdevuma līgumu sagatavo tieši pārdevējs. Dokumenta šablona formai, kurā tiek ierakstīts automašīnas izlaiduma gads, marka, modelis un pirmās reģistrācijas datums, pārdevējs var pievienot ziņas par sevi (īpašnieku). Ja auto atrodas daļējā valdījumā, tad līgumā ir jāieraksta visi automašīnas īpašnieki. Tāpat līgumā ir jānorāda arī visi esošie mašīnas defekti, kam steidzami nepieciešams remonts. Par defektiem pircējs ir jāinformē jau iepriekš. Ja defekts kļūs redzams uzreiz pēc līguma parakstīšanas, pircējs var lauzt darījumu un pieprasīt atpakaļ savu naudu.


Pirkuma – pārdevuma līgumā ir jānorāda ne tikai datums, bet arī parakstīšanas laiks. Tas ir nepieciešams tajās situācijās, kad pircējs jau ir saņēmis auto, bet ceļā uz mājām, piemēram, pārsniedzis ātrumu, un novērošanas kameras ir fiksējušas šo pārkāpumu. Kamera nevar atpazīt, kurš tajā brīdī ir braucis pie stūres, bet fiksējošā fotogrāfijā tiks norādīts pārkāpuma izdarīšanas laiks. Pēc šī laika varēs viegli noteikt, kurš no īpašniekiem ir pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus (kad tieši tas ir noticis: pirms līguma parakstīšanas vai pēc).


Auto pirkuma – pārdevuma līgums ir jāparaksta divos eksemplāros, ja katra puse ir pārstāvēta tikai vienā personā. Ja pircējs vai pārdevējs ir 2 cilvēki un vairāk, tad dokuments būs jāparaksta 3 un vairāk eksemplāros. Citiem vārdiem sakot, katram īpašniekam (vienalga, vai tas ir bijušais vai topošais) ir jāsaņem uz rokām savs līguma eksemplārs.


6. Darījuma noslēgšana


Tiklīdz visi līguma eksemplāri tiks parakstīti un jūs saņemsiet naudas summu, kas līdzvērtīga mašīnas cenai, varat nodot jaunajam īpašniekam atslēgas un pavaddokumentus. Neaizmirstiet visu pārbaudīt vēl vienu reizi: vēlreiz paskatieties visas vietas, kur varētu atrasties jūsu personīgās mantas: bagāžnieks, cimdu nodalījums. Pārbaudiet, vai ir rezerves ritenis, un tikai pēc tam varat atdot mašīnas rezerves atslēgas.


Ja pagaidām jaunās automašīnas iegāde jums rada pārāk lielus izdevumus, pamēģiniet noformēt auto kredītu. Tiklīdz pārdosiet savu veco auto, uzreiz varēsiet nosegt zināmu kredīta daļu, bet pārējo – izmaksāt pa daļām. Bankas un kredītorganizācijas atļauj iegādāties auto no fiziskām personām un auto saloniem, tāpēc jūs varat nopirkt kā lietotu, tā arī pilnīgi jaunu automašīnu.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem