Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kā ātri un viegli reģistrēt automašīnu online?

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Pēc auto iegādes vai iepriekšējā īpašnieka maiņas jaunajam īpašniekam būs dotas tikai 5 dienas, lai reģistrētu automašīnu. Pārkāpjot šo noteikumu, jauno īpašnieku sagaida administratīvais sods 140 eiro apmērā. Lai jūsu transportlīdzekļa reģistrācija noritētu ātri un bez problēmām, mēs nolēmām pastāstīt par visām šīs procedūras īpatnībām.


Cik ilgā laika periodā jāveic auto reģistrācija?


Transportlīdzeklis ir obligāti jāreģistrē ne vēlāk kā 5 dienas pēc:

 

 • Tā iegādes.
 • Īpašnieku maiņas.
 • Tehnisko parametru maiņas.
 • Auto importa (ievešanas no citas valsts).


Ir arī daži izņēmumi, piemēram, ja īpašnieks ir mainījis savu vārdu, uzvārdu vai īpašnieka statusu, kas ierakstīts esošajā reģistrācijas apliecībā, tad ar pārreģistrāciju var pagaidīt līdz nākamajai tehniskai apskatei vai kamēr neradīsies nepieciešamība ar iegādāto auto izbraukt ārpus Latvijas robežām.


Ja auto pieder ārvalsts pilsonim vai ārvalstīs reģistrētai juridiskai personai, bet piedalās Latvijas ceļu satiksmē, arī ir tas ir jāreģistrē 3 mēnešu laikā.


Kā reģistrēt auto un kļūt par tā pilntiesīgu īpašnieku?


Tiesības reģistrēt transportlīdzekli ir:

 

 1. pilngadīgām personām;
 2. personām, kas sasniegušas 16 gadu vecumu, ja transportlīdzekli var vadīt no 14 vai 16 gadiem;
 3. nepilngadīgām personām, kas mantojušas šo automašīnu;
 4. aizbildnībā esošām personām (aizbildņa dati tiek norādīti reģistrācijas apliecībā).


Reģistrēt auto uz sava vārda var uzņēmumi, kas ir reģistrēti LR teritorijā. Personas, kas nav LR pilsoņi vai citu valstu pilsoņi, kā arī personas bez reģistrācijas, bez pastāvīgās uzturēšanās atļaujas var veikt auto pagaidu reģistrāciju (tikai 6 mēneši).


Ja transportlīdzeklis ir kopīpašumā, tad par īpašnieku norāda vienu no tā īpašniekiem. Lai to izdarītu, CSDD tiek noslēgts līgums, kurā tiek noteikts, kurš no īpašniekiem tiks norādīts reģistrācijas apliecībā. Šī līguma vietā īpašnieki var paši uzrakstīt dokumentu, kurā tiek dota piekrišana auto reģistrācijai uz otro īpašnieku, bet šis gribas izpaudums ir notariāli jāapstiprina.


Kā veikt reģistrāciju?


LR automašīnu var reģistrēt jebkurā no 26 CSDD filiālēm neatkarīgi no dzīvesvietas jeb deklarētās dzīvesvietas adreses.


Lai reģistrētu transportlīdzekli CSDD, jums būs nepieciešami šādi dokumenti:

 

 • Reģistrācijas apliecība.
 • No ārvalstīm ievestam auto, kas ir reģistrēts citā valstī – citas valsts reģistrācijas apliecība.
 • Ja auto ir pilnīgi jauns un nav ticis iepriekš reģistrēts – auto ražotāja vai tā oficiālā pārstāvja izsniegtie dokumenti, kas apliecina transportlīdzekļa pastāvēšanas un tā pārdošanas faktu.
 • Dokuments par īpašumtiesībām, kas ticis saņemts ārvalstī. Šāds dokuments netiek uzrādīts, ja:

 1. Auto ir iegādāts no pārdošanas kompānijas LR.
 2. Transportlīdzeklis ticis atsavināts Latvijas teritorijā, un šo faktu ir apliecinājis notārs vai cita persona, kas noteikta Civillikuma 1474.pantā.
 3. Auto ir reģistrēts ārvalstīs uz īpašnieka vārda, kas norādīts ārvalstu dokumentā.

 • Īpašnieka pase vai cits personu apliecinošs dokuments (autovadītāja apliecība u.t.t.).
 • Ja īpašnieks ir juridiska persona, dokumenta kopija, kas apliecina juridiskās personas statusu, uzrādot dokumenta oriģinālu.


Lai reģistrētu transportlīdzekli, jums nenāksies uzrādīt oficiālu apliecinājumu par automašīnas īpašumtiesībām, ja puse, kas ir nodevusi automašīnu, ir izdarījusi atzīmi transportlīdzekļu un autovadītāju reģistrā par to, ka auto īpašumtiesības ir pārgājušas citai personai (tiesību pārņēmējam).


Kas var veikt reģistrāciju?


Uzrādot personu apliecinošu dokumentu, autovadītāja apliecību, kas izdota CSDD, kā arī skolnieka autovadītāja apliecību, transportlīdzekli var reģistrēt CSDD, saņemt savu unikālo reģistrācijas numuru un numuru zīmi ne tikai tā agrākais vai jaunais īpašnieks, bet arī:

 

 • līdzīpašnieks, kas ierakstīts reģistrācijas dokumentā;
 • īpašnieka pilnvarotā persona (pilngadību sasniegusi fiziska persona);
 • īpašnieka aizbildnis (fiziska persona);
 • transportlīdzekļa īpašnieka atbildīgā persona vai pilnvarotā persona (juridiska persona);
 • transportlīdzekļa ražotāja, tā pārstāvja LR vai pircēja pilnvarotā persona.

 

Jūs nevarēsiet mainīt transportlīdzekļa īpašnieku CSDD, ja:

 

 1. auto atrodas tirdzniecībā,
 2. ir norakstīts vai noņemts no reģistrācijas,
 3. īpašnieki ir vairākas personas,
 4. transportlīdzekļa reģistrācija ir apturēta,
 5. transportlīdzeklim ir sodi, kurus nav apmaksājis pircējs vai pārdevējs.


Auto reģistrācija CSDD attālināti jeb online


Ja jums ir nepieciešams reģistrēt transportlīdzekli, kas jau ir reģistrēts LR un ir saņēmis savu numura zīmi, atliek vien veikt 4 vienkāršus soļus.

 

 1. Automātiski noņemt no uzskates. Esošais īpašnieks noņem automašīnu no uzskaites CSDD, izmantojot elektronisko pakalpojumu sadaļu: noņemšana no uzskaites, atsavinot īpašumtiesības LR.
 2. Pircējs atzīmē auto reģistrā. Lai to izdarītu, viņam ir nepieciešams autorizēties CSDD elektroniskajos pakalpojumos un izdarīt atzīmi par vēlmi iegādāties konkrēto automašīnu.
 3. Pārdevējs apstiprina, ka īpašnieks ir mainīts. Ja iegādājaties automašīnu salonā, tad tirdzniecības vietai tiks dotas 5 dienas, lai veiktu pārreģistrāciju. Lai iekļautos plānotajā termiņā, mēs iesakām jau iepriekš informēt pārdevēju par nepieciešamību veikt norādītās atzīmes.
 4. Pircējs reģistrē auto CSDD. Pircējam ir jāreģistrē automašīna CSDD elektroniskajā servisā 5 dienu laikā un pēc tam jāvēršas apkalpošanas centrā, lai veiktu tehnisko apskati. Ja gribēsiet saņemt automašīnas tehnisko pasi ar piegādi uz mājām, jums nāksies papildus samaksāt 2 eiro.


Lai kļūtu par pilnvērtīgu ceļu satiksmes dalībnieku LR teritorijā, jums būs nepieciešama ne tikai auto tehniskā pase, bet arī OCTA apdrošināšanas polise. Šādu pakalpojumu no apdrošināšanas kompānijas var iegādāties vēl pirms tehniskās pases saņemšanas ar apstiprinājuma numuru no elektroniskās vēstules.


Ja esat nolēmis iegādāties auto ārpus ES teritorijas, jums nāksies apbruņoties ar pacietību un gatavoties papildus rūpēm saistībā ar transportlīdzekļa atmuitošanu. Lai saņemtu sīkāku informāciju par šīs procedūras norisi, kā arī pastāvošajiem izņēmumiem, iegādājoties automašīnu ārpus ES robežām un tās vēlāko reģistrāciju LR teritorijā, vērsieties CSDD.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem