Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Rūpes un uzmanība: lūk, kas vajadzīgs jūsu auto!

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Vadīt pievilcīgu un tīru auto ir tīrā bauda, tāpēc pēc tā tiecas pat tie, kam pagaidām vēl nav savas automašīnas. Bet vai tas ir tik vienkārši būt par īstu un apzinīgu autovadītāju, kā mums tas šķiet pirmajā acumirklī? Protams, nē! Auto, tāpat kā jebkurai sarežģītai mehāniskai iekārtai, ir nepieciešama īpaša uzmanība un kopšana. Un runa nav tikai par virsbūves mazgāšanu vai sēdekļu tīrīšanu. Galvenais ir detaļu, rezerves daļu un mezglu stāvoklis. Ja visas šīs daļas ir koptas un lieliski darbojas, tad izbaudīt auto vadīšanu jūs varēsiet ļoti ilgu laika periodu.


Lai jūsu auto strādātu bez defektiem un traucējumiem, pietiek ievērot dažus auto padomus, par kuriem mēs šeit nolēmām pastāstīt.


1. Reizi gadā jāveic auto tehniskā apskate


Jebkuram auto, pat ja par to rūpējas pareizi, vismaz reizi gadā ir jāiziet tehniskā apskate. Nevis tā apskate, kas tiek veikta atzīmei CSDD, bet pilnvērtīga automašīnas izpēte, ko veic meistars tehniskā servisa teritorijā, izmantojot mūsdienīgu diagnostikas aprīkojumu. Kam tieši jāpievērš vislielākā uzmanība: balstiekārtai, dzinējam, sajūgam, bremzēm, amortizācijas sistēmai un dzesēšanas un kondicionēšanas sistēmai.


Šo detaļu pārbaude ir obligāta – tas garantēs ne tikai braukšanu bez problēmām, bet arī jūsu drošību. Apskate ir jo īpaši ieteicama automašīnām pirms došanās tālā ceļā. Turklāt, ja rūpēsieties par savu auto tieši tādā veidā (atradīsiet defektu vēl pirms salūšanas), tad auto remonts jums izmaksās daudz lētāk.


2. Auto riepu nomaiņa, spiediena pārbaude


Cerēsim, ka par tik elementāru lietu, kā riepu nomaiņa 2 reizes gadā, zina pilnīgi visi auto īpašnieki. Bet diemžēl ne visi zina, ka ir jārūpējas ne tikai par pašu riepu nomaiņu, bet arī par spiedienu tajās. Ja auto riepās būs pietiekams spiediena līmenis, tas ļaus ne tikai droši vadīt automašīnu, bet arī radīt maksimālo saķeri starp auto riteņiem un ceļa segumu.


Iespējams, jūs esat no tiem automobilistiem, kas bieži uzdod sev jautājumu “kā ieekonomēt degvielu?”. Tad pirmais, kas jums ir jāizdara, lai samazinātu degvielas patēriņu – jāseko līdzi gaisa spiedienam riepās. Tāpat neaizmirstiet sekot līdzi protektora dziļumam: pārāk nolietotas riepas nevar nodrošināt drošu un ekonomisku braukšanu.


3. Sekojam līdzi eļļas un citu auto šķidrumu līmenim


Auto vadītājs, kurš rūpējas par savu auto, obligāti pārbauda eļļas līmeni un nepieciešamības gadījumā maina veco pret jaunu. Jebkurā automašīnā vienmēr ir jābūt visiem izejmateriāliem nepieciešamajā daudzumā, īpaša uzmanība ir jāpievērš tieši eļļai. Eļļas un citu šķidrumu nomaiņa katrā automašīnā tiek veikta pēc individuāla grafika. Bet eļļas daudzumam un kvalitātei var sekot līdzi ar eļļas filtra palīdzību. Parasti eļļa tiek ielieta, tiklīdz automašīna nobrauc noteiktu kilometru daudzumu. Bremžu šķidrums jāatjauno ik pa 2 gadiem, dzesēšanas – ik pa 5 gadiem.


Uz izejmateriālu nomaiņu jāattiecina arī stikla tīrītāja slotiņas (jāmaina katru gadu), ģeneratora siksna – katrus 5 gadus, akumulators – nomaiņa jāveic ik pa 3-5 gadiem.


4. Ejiet ar līkumu degvielas uzpildes stacijām, kas tirgo “kreiso” degvielu


Netuvojieties mazpazīstamām un uzticību neizraisošām degvielas uzpildes stacijām. Nekvalitatīva degviela var nodarīt kaitējumu jūsu dzinējam, kā rezultātā būs nepieciešams dārgs remonts. Izvēlieties degvielas uzpildes stacijas, kurās nekādā gadījumā netirgos “kreiso” degvielu. Labāk atdot vairāk naudu par labu degvielu bez piemaisījumiem, nekā remontēt dzinēju.


5. Pasargā sava auto krāsu


Automobilisti, kas zina, kā pareizi rūpēties par savu auto, noteikti dara visu, lai mašīnas krāsa neizbalētu, bet krāsas kvalitāte būtu tāda pati kā tikko no konveijera iznākušam auto. Tieši tāpēc auto īpašnieki izmanto vasku (nav svarīgi kādas izcelsmes) – tas lieliski rūpējas par automašīnas krāsu un saglabā tās pievilcīgu izskatu. Īpaši svarīgi šo nosacījumu ievērot ziemā, kad ir paaugstināti atmosfēras nokrišņi. Vasaras laikā vasks pasargā krāsas augšējo slāni no uzmācīgiem kukaiņiem.


6. Kā rūpēties par auto, kas tiek reti izmantots


Auto, kas tiek reti ekspluatēts vai ilgāku laiku stāv stāvvietā, prasa vēl lielākas rūpes, nekā parastais “zirdziņš”. Tāpēc neaizmirstiet veikt šādas procedūras:

 

  • Pēc iespējas biežāk novērtējiet eļļas stāvokli, jo, ja auto tiek minimāli izmantots, tā savas īpašības zaudē vēl ātrāk.
  • Parūpējieties par savām auto riepām – mašīnai, kurai trūkst kustības, riepām ir jābūt pilnībā uzpumpētām.
  • Bākai jābūt 100% piepildītai ar degvielu. Ja šis nosacījums netiks izpildīts, tukšā telpā savāksies kondensāts, kas turpmāk novedīs pie korozijas.
  • Rūpēties par savu auto, kas vairāk stāv, nekā brauc – tas nozīmē izbraukt ar to vismaz vienu reizi nedēļā, lai pagarinātu akumulatora mūža garumu un to pilnībā nenosēdinātu.
  • Automašīnai ir jābūt kvalitatīvi nokrāsotai, kas pasargās metālu no korozijas.


Kopsavilkums


Ne visi automobilisti rūpējas par savu auto tāpat kā par savu bērnu. Bet viņi pat nestādās priekšā, ka viņu nevērība atspoguļosies uz to labklājību. Ar ko automobiļa īpašniekam var izvērsties nerūpēšanās par savu auto: pēkšņas avārijas uz ceļa, problemātiska gara ceļa pārvarēšana, milzīgs degvielas un citu izejmateriālu patēriņš. Turklāt daudzi automašīnu īpašnieki automašīnas ir saņēmuši samērā nesliktā stāvoklī, bet jau pēc gada automašīnu vairs nevar pazīt, un tikai tāpēc, ka vadītājs nav novērtējis mašīnas sākotnējās īpašības un vienkārši pārstājis rūpēties par to! Un runa nav tikai par ritošo daļu, bet arī par mašīnas ārējo tēlu.


Pilnībā novērtēt savas rūpes par automašīnu jūs varēsiet tad, kad gribēsiet to pārdot. Šajā gadījumā jūs sapratīsiet, cik daudz jūsu automašīna ir zaudējusi cenā jūsu nevērības un elementāras apkopes trūkuma dēļ. Tāpēc, lai pārvietotos bez problēmām un kārtīgi ieekonomētu uz degvielas rēķina, veltiet savai “dūjiņai” pēc iespējas vairāk laika, un tā noteikti atbildēs jums ar pretmīlestību.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem