Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Gatavojam automašīnu vasarai

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.

Galvenais un vissvarīgākais brīdis šajā sagatavošanā ir riepu nomaiņa: ziemas riepas maina pret vasaras riepām. Bet tas ir tikai pirmais pasākums no visiem, ko noteikti jāpaspēj izdarīt pirms vasaras iestāšanās, lai karstajā tveicē braucieni būtu daudz patīkamāki un komfortablāki.


Auto riepu nomaiņa


Raksta sākumā mēs jau pastāstījām, ka daudziem autovadītājiem auto sagatavošana vasaras sezonai – tā ir tikai ziemas riepu nomaiņa pret vasaras, jo tieši riepas ir kvalitatīvas saķeres galvenā sastāvdaļa. Riepas veido lakonisku mijiedarbības ķēdi starp ceļa segumu un automašīnu, tāpēc no automašīnas riepu kvalitātes ir atkarīga arī braukšanas drošība un pasažieru komforts, nokļūstot dažādos laikapstākļos.


Pirms dodaties uz tehnisko servisu, lai nomainītu ziemas riepas pret vasaras riepām, noteikti pārbaudiet vasaras riepu komplekta stāvokli, vai:

 

  • Vai uz riepām nav caurumu nepareizas glabāšanas dēļ? Ja riepas ilgāku laiku atradušās augstās temperatūrās zem nulles grādiem, tās varēja zaudēt savas sākotnējās īpašības un vienkārši sasalt.
  • Vai protektors ir pietiekami biezs? Saskaņā ar ES normatīvajām prasībām riepu protektors nedrīkst būt mazāks kā 1,6 mm.
  • Vai balansēšanas atsvari ir uz vietas?
  • Vai riepām ir vienmērīgs nodilums?
  • Kādā stāvoklī ir rezerves ritenis? Cik stipri tas ir piepumpēts ar gaisu?


Vienlaicīgi neaizmirstiet pārbaudīt arī ritošās sistēmas, bremžu tehnisko stāvokli un bremžu šķīduma līmeni.


Bremžu pārbaude un to apkope


Pārbaudīt bremzes un veikt laicīgu apkopi – diemžēl šiem pasākumiem lielākai autovadītāju daļai nepietiek laika. Tāpēc par bremžu kļūmēm mēs esat spiesti uzzināt pēc nokļūšanas avārijā vai tehniskās apskates laikā. Ziemas laikā bremzes tiek ekspluatētas ar lielāku spēku, jo kustības ātrums apledojuma dēļ ir minimāls, bet bīstamos ceļa posmos autovadītājam ir jābūt uzmanīgam un jābremzē daudz biežāk nekā vasarā.


Tāpat ziemā bremzes negatīvi ietekmē temperatūru svārstība. Tikai iedomājieties vien, kā bremzēšanas laikā bremžu kluči uzkarst un tūlīt pat nonāk auksta ūdens peļķē. Neatšaubāmi šādas krasas temperatūru svārstības nenāk par labu. Tas viss noved pie tā, ka bremžu kluči sāk plaisāt.


Bremžu šķidrums: autovadītājam vienmēr ir jābūt pārliecinātam par to, ka šis izejmateriāls automašīnā ir pietiekamā daudzumā. Mūsdienu automašīnām šis nosacījums ir obligāts, ja gribat pārvietoties ar mašīnu ne tikai komfortabli, bet arī droši. Īpaši tas attiecas uz tiem auto, kas aprīkoti ar automātisko pārnesumu kārbu. Jo kad šāds auto bremzē pilsētā ar lielu ātrumu, bremžu sistēma izjūt maksimālu slodzi.


Pārbaudot bremžu šķidrumu, svarīgs ne tikai tā līmenis, bet arī koncentrācija. Ja bremžu šķidrumā ūdens daudzums ir 3% un vairāk, tad tas var būtiski samazināt bremzēšanas efektivitāti un detaļu korozijas, kas saistītas ar bremžu sistēmu. Rezultātā par neliels dažu auto rezerves daļu bojājums var novest pie bremžu remonta vai nomaiņas.


Automašīnas iekšējo sienu mazgāšana un žāvēšana


Ziemas laikā jūsu automašīnu pastāvīgi ietekmē sliktie laikapstākļi. Dubļi uz ceļiem veido uz automašīnas virsbūves sāls nogulsnes. Un tās parādās ne tikai uz auto apakšas, tās var sastapt visur: uz durvju ailēm, uz bremzēm, uz motora un pat visgrūtāk aizsniedzamajās vietās.


Pastāvīgais mitrums ziemā pakāpeniski uzkrājas arī auto salona iekšpusē, kas noved pie sēnītes izveidošanās uz paklājiņiem un durvīs. Visas iekšējās virsmas, tai skaitā arī bagāžnieka vāks ir rūpīgi jānomazgā ar speciālu mazgājošu šķidrumu un pēc tam kārtīgi jānoslauka.


Neaizmirstiet savest kārtībā arī logu iekšējo daļu, par kuru ziemā mēs parasti aizmirstam. Nereti kārtīgi nomazgāt logus no iekšpuses neļauj laika apstākļi. Bet, tuvojoties vasarai, tas ir obligāti jāizdara, un jūsu rokas šeit būs vislabākie palīgi.


Dzinēja mazgāšana – arī viens no galvenajiem pasākumiem, kas jāizdara, iestājoties pirmajām siltajām dienām. Notīrot dzinēju, jūs ne tikai radīsiet vislabākos nosacījumus tā darbam, bet arī varēsiet pārbaudīt blīvju stāvokli: varbūt kāda no tām laiž garām eļļu?


Sekojiet līdzi eļļas līmenim


Lai izanalizētu eļļas stāvokli auto dzinējā, nepietiek vienkārši sekot līdz tā līmenim. Lai veiktu pilnu motoreļļas analīzi, nepieciešams analizēt tās krāsu. Ja sekojat līdzi eļļai nevis pēc nobrauktā attālumā, bet pēc krāsas, tad melna eļļas krāsa liecinās par to, ka tā ir jānomaina pēc iespējas ātrāk.


Pārbaudām dzesēšanas šķidrumu


Lai dzesēšanas sistēma jūsu auto darbotos nevainojami, tai ir ne tikai jāseko līdzi, bet arī jāveic regulāra apkope. Visas nepieciešamās procedūras automašīnas īpašnieks var veikt mājas apstākļos. Dzesēšanas šķidrums ir jāpārbauda, ne tikai novērtējot tā līmeni, bet arī, pievēršot uzmanību šķidruma stāvoklim.


Eļļas pārbaude pārnesumu kārbā


Ja jūsu auto ir aprīkots ar automātisko pārnesumu kārbu, tad daudz vieglāk būs novērtēt eļļas stāvokli. Vismaz jums nenāksies līst zem mašīnas. Pārbaudīt auto ar automātisko pārnesumu kārbu iespējams vairākos veidos. Ar kādām metodēm jūs to pārbaudīsiet, atkarīgs no jūsu auto markas un modeļa.


Lai veidu pārbaudi, jums būs jāizmanto speciāls irbulis. Maiņas regularitāte un eļļas tips būs norādīts automašīnas ekspluatācijas instrukcijā. Šos datus jau sākotnēji nosaka pats ražotājs. Ja nevarat noteikt precīzu attālumu, kādu nobraucis jūsu auto ar esošo eļļu, tad novērtēt tās stāvokli nāksies pēc krāsas un smaržas. Gandrīz melna eļļas krāsa un deguma smaka liecina par to, ka eļļa ir jau savu nokalpojusi.


Šķidruma pārbaude stūres rata hidropastiprinātājā


Daudzi vienkārši aizmirst par to, ka stūres hidropastiprinātājā ir speciāls šķidrums, diemžēl daži par to pat nenojauš. Bet tāpat kā citi šķidrumi, kas darbojas automašīnā un uztur to darba stāvoklī, arī šis izejmateriāls laiku pa laikam ir jānomaina. Ja šī šķidruma pietrūkst, tad, griežot stūres ratu, sajutīsiet nepatīkamu troksni. Tas būs trauksmes signāls, lai papildinātu šo šķidrumu speciālā bākā.


Šķidruma trūkuma ignorēšana novedīs pie tā, ka nedarbosies hidropastiprinātāja sūknis, un jūs varēsiet aizmirst par vieglu un komfortablu stūres rata kustību.


Akumulators


Akumulatoriem ir savs šķidrums (destilēts ūdens), kura līmenis laiku pa laikam samazinās: par to liecinās zems uzlādes līmenis. Lai izlabotu situāciju, jums nepieciešams pievienot destilētu ūdeni speciālā akumulatora nodalījumā.


Stikla tīrītāju slotiņu nomaiņa


Stikla tīrītāju slotiņas – tā ir auto rezerves daļa, kas tiek mainīta visbiežāk un regulāri, jo stikla tīrītāji darbojas visu gadu neatkarīgi no sezonas. Ziemas laikā slotiņas tiek pakļautas paaugstinātai slodzei: logs bieži apledo, reizē ar sliktajiem laikapstākļiem uz tā nokļūst arī netīrumi.


Rūpīgi auto īpašnieki ziemas laikā stikla tīrītāju slotiņas pa nakti ņem nost, lai novērstu to sasalšanu nakts laikā. Ja šāda slotiņa pārklājas ar ledu, jums nāksies pielikt daudz pūļu, lai panāktu, ka stikla tīrītājs, tātad arī logs ir darbderīgā stāvoklī.


Jaunas slotiņas būtiski uzlabo redzamību uz ceļa. Īpaši par to jāatceras, ja plānojat doties tālā ceļā, jo, braucot kilometru pēc kilometra, vecās slotiņas nevar tikt galā ar visiem netīrumiem, kas nokļūst uz stikla. Šāds ieguldījums ir neliels, bet vairākkārt spēj paaugstināt auto vadīšanas kvalitāti.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem