Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Automašīnas sagatavošana ziemai

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Un jo ātrāk mēs sāksim nodarboties ar attiecīgajiem pasākumiem, kas sagatavo mašīnu ziemai, jo lielāka iespēja, ka aukstā laikā mēs brauksim, nevis iesim ar kājām.


Lai nopietni izturētos pret šo procesu un godprātīgi sagatavotu savu auto ziemai, jums būs nepieciešams patērēt mazliet laika un naudas. Toties tie autovadītāji, kas jau iepriekš parūpēsies par sava “uzticamā dzelzs zirga” stāvokli vēl pirms sala iestāšanās, saskarsies ar minimālu problēmu skaitu un ieekonomēs nesliktu naudu uz remontdarbiem. Jebkurš auto īpašnieks var viegli paredzēt augstākminēto likumsakarību. Ja ievērosiet visus ziemas braukšanas noteikumus un radīsiet savai automašīnai ideālus nosacījumus, tad obligāti izbaudīsiet šo burvīgo gada periodu, pat atrodoties pie savas automašīnas stūres.


Automašīnas sagatavošanu ziemai var iedalīt 2 kategorijās:

 

 1. Pasākumi, kurus mēs varam veikt saviem spēkiem.
 2. Pasākumi, ko spēj paveikt tikai profesionāli meistari tehniskajā servisā.


Bet katru auto mīļotāju noteikti iepriecinās arī fakts, ka lielāko daļu sagatavošanās darbu mēs varam veikt paši.


Kā pašam sagatavot savu automašīnu ziemai?

 

 1. Stikla tīrītāja birstes. Nevienam nerodas šaubas par to, ka tieši ziemā mūsu automašīnas pārcieš maksimālo sniega un citu nokrišņu daudzumu, atšķirībā no siltākiem gadalaikiem. Tāpēc stikla tīrītāja birstītēm ir jāpievērš maksimāla uzmanība un vienkārši jānomaina vecās pret jaunām vēl pirms sala iestāšanās.
 2. Stiklu tīrīšanas šķidrums. Tieši šo šķīdumu vasarā izmanto ne tik bieži un ne tādos apmēros, kā ziemā. Turklāt vasaras stiklu tīrīšanas šķidrums mīnus grādos vienkārši sasalst, un jūs nevarēsiet to ne tikai izmantot, bet arī nomainīt pret ziemas analogu. Ņemot vērā to, ka ziemā šo šķīdumu jūs izmantosiet daudz biežāk, neaizmirstiet nopirkt rezerves flakoniņu un iemest to bagāžniekā visādam gadījumam.
 3. Tekstila paklājiņu nomaiņa pret gumijas. Līdz ar ziemas atnākšanu strauji palielinās mitruma daudzums automašīnā, tāpēc, lai salona iekšpuse paliktu silta un sausa, paklājiņi ir jānomaina: auduma paklājiņi pret gumijas paklājiņiem. Ja neievērosiet šo noteikumu, mitrumu no automašīnas varēsiet iztīrīt daudz vieglāk. Ar auduma paklājiņiem sasalušais ūdens jums zem kājām pārvērtīsies ledū, no kā atbrīvoties būs daudz sarežģītāk. Paaugstinātais mitrums salonā izveidos ledus kārtiņu uz mašīnas logiem, kad aizdedze būs izslēgta. Lai pilnībā novērstu ūdens uzkrāšanās iespēju automašīnā, starp gumijas paklājiņiem un automašīnas grīdu ir jānoklāj avīzes vai papīra dvieļi.
 4. Aizsarggumijas uz durvīm. Tieši šīs durvju daļas apstrādā ar speciālu šķidrumu, kuru var viegli iegādāties jebkurā auto veikalā. Ziemā jums vienmēr ir jātur pa rokai baloniņš ar šo šķīdumu, jo gumijas aizsardzība uz durvīm ir jāapstrādā regulāri. Lieliski, ja šāds instruments būs arī jūsu bagāžniekā. Izpildot šo rekomendāciju, ne jūs, ne arī jūsu pasažieri nesaskārsies ar durvju atvēršanas problēmu, precīzāk, to piesalšanu.
 5. Durvju slēdzeņu sagatavošana. Rūpēties par durvju slēdzenēm ziemā jūs varēsiet tikai ar speciālu līdzekļu palīdzību, kas iespiedīs ūdeni no atslēgas cauruma un aizkavēs ledus veidošanos uz slēdzenes detaļām. Šī rekomendācija ir obligāti jāievēro tiem auto vadītājiem, kam mašīnas degvielas vāciņš nav aprīkots ar speciālu aizsardzības slēdzeni.
 6. Akumulatora stāvoklis un to kontaktu tīrīšana. Netīrumi uz akumulatora un tā spailēm kavē pilnvērtīgu elektriskās strāvas novadīšanu. Tāpēc elektrosistēmas pārbaude jūsu automašīnai ziemā un, attiecīgi, detaļu tīrīšana ir jāveic vēl biežāk. Aukstajā laikā jūsu automašīnai ir daudzreiz grūtāk strādāt, bet ar piesārņotu elektrosistēmu – vēl jo vairāk, tāpēc šo niansi nedrīkst atstāt bez ievērības.
 7. Kvalitatīva degvielas uzpilde. Tieši ziemā un pirms aukstā gada laika iestāšanās automašīnai jāizvēlas paaugstinātas kvalitātes degviela. Šī rekomendācija īpaši attiecas uz dīzeļa automašīnu īpašniekiem. Laba degviela ziemā – tā ir kvalitatīva braukšana un plūstoša transportlīdzekļa gaita.


Kādi darbi ir jāuztic auto servisa meistaram, lai sagatavotu automašīnu ziemai?

 

 1. Riepu montāža. Tiklīdz temperatūra uz ielas nokrīt zem atzīmes -70C, nepieciešams pēc iespējas ātrāk doties uz tehnisko servisu, lai nomainītu auto riepas (noņemt vasaras, uzlikt ziemas riepas). Laba saķere – tas ir pirmais jūsu drošības garants uz ceļa, tāpēc šo procedūru nedrīkst atlikt.
 2. Aizdedzes sistēmas apskate. Ja jūs esat benzīna automašīnas īpašnieks, tad pirms aukstā laika iestāšanās aizvediet savu automašīnu pie speciālista, lai tas kvalitatīvi apskatītu aizdedzes sveces. Dīzeļa automašīnu īpašniekiem nepieciešams steigties uz tehnisko servisu vēl pirms temperatūra uz ielas noslīdēs zem nulles, lai kontrolētu kvēlsveču un citu apsildes elementu stāvokli.
 3. Akumulatora un ģeneratora stāvokļa pārbaude ilgtspējīgam darbam. Šī nepieciešamība ir saistīta ar to, ka ziemā akumulators ātrāk izlādējas, tāpēc svarīgi, lai ģenerators to pareizi uzlādētu. Pasliktinoties ģeneratora stāvoklim, automašīna kustībā var iztērēt visu bateriju, un nākamajā dienā automašīnu vienkārši nevarēs iedarbināt. Lai šādas situācijas nenotiku, apmeklējot tehnisko servisu, noteikti palūdziet meistaru pārbaudīt akumulatora stāvokli.
 4. Dzesēšanas šķidrums. Parasti mēs esam pieraduši šī šķīduma stāvokli novērtēt tikai pēc tā ārējā izskata (krāsas), bet auto servisa speciālisti var veikt arī detalizētāku šī šķīduma analīzi un novērtēt tā atbilstību (blīvuma līmeni). Ideāls risinājums pirms ziemas iestāšanās ir dzesēšanas šķīduma pilnīga nomaiņa jūsu radiatorā.
 5. Bojājumu novēršana apkures sistēmā. Ja jūs vēl siltajā gada laikā esat ievērojis, ka automašīnas apkure nestrādā kā nākas, tad uzreiz nepieciešams noskaidrot bojājuma iemeslu un to novērst. Vērsties ar šo problēmu auto servisā jums vajag vēl pirms ziemas atnākšanas. Iespējams, noskaidrosies, ka vaina ir filtrā, ko vienkārši ir nepieciešams nomainīt, bet nereti problēma ir daudz nopietnāka. Ja apkures sistēma strādā pareizi, auto vadīšana ziemā sagādās tikai prieku. Tieši tāpēc apkures kvalitāti automašīnā var novērtēt pēc tā, cik ātri nozūd mitrums uz logiem.


Patiesībā dzesēšanas šķīduma kvalitāti, tas ir tā blīvumu, iespējams pārbaudīt arī pašam, ja jums ir speciāla ierīce ar nosaukumu “areometrs”. Arī kontrolēt ģeneratora darbību iespējams, neapmeklējot auto servisu, izmantojot speciālu testeri. Lai pats veiktu šīs pārbaudes, jums ir tikai jāiegādājas šīs ierīces un jāiemācās tās pareizi izmantot.


No tā visa var izdarīt secinājumu: ja nebūsiet slinks un darīsiet visu iespējamo, lai pasargātu mašīnu no mitruma un aukstuma, tad sagatavot automašīnu ziemai iespējams gandrīz saviem spēkiem. Jums atliek tikai 2-3 iemesli vizītei pie auto meistara. Tāpēc mūsu auto stāvoklis ir atkarīgs tikai no mūsu darbības vai bezdarbības. Esiet izlēmīgs, aktīvs, mobils un jūsu automašīna jūs nepievils pat visneparedzamākajos laika apstākļos.


Ja “apbruņosities” ar visiem iepriekšminētajiem punktiem, tad jūsu automašīna “pārdzīvos” ziemu uz 5 ballēm no 5 iespējamām, jūs un jūsu pasažieri auto salonā jutīsies pietiekami komfortabli, dodoties iepirkties uz pilsētu vai tālā auto ceļojumā kopā ar draugiem.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem