Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kādu auto salona apdari izvēlēties?

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Un parasti abas puses pieliek milzum daudz pūles, lai pierādītu taisnību, min tūkstošiem pierādījumu savai taisnībai. Uzklausot katru pusi pēc kārtas, tu patiešām sāc atbalstīt piedāvāto viedokli, bet tikai uz laiku, kamēr neuzklausi pretējo. Tieši šādā formātā auto mīļotājiem patīk strīdēties par to, kāds dzinējs tomēr ir labāks – benzīna vai dīzeļa. Un tieši tāpat “neatdziest” diskusijas par auto salona tēmu, precīzāk sakot, par sēdekļu pārvalku kvalitāti. Vieni apgalvo, ka nav nekā labāka par ādas salonu, citi min dažādus pierādījumus tam, ka auduma auto salons ir daudzkārt labāks un praktiskāks.


Neapšaubāmi, ikvienam, kurš lasa šo rakstu, par to ir savs viedoklis, bet ko jūs domāsiet pēc tam, kad izlasīsiet mūsu nelielo apskatu, kurš, pamatojoties uz reāliem faktiem, palīdzēs jums salīdzināt vienu auto sēdekļu apdari ar otru?


Ziema un āda


Daudzi ādas salona pielūdzēji ar ne pārāk dārgu auto komplektāciju, no rīta iekāpjot savā neuzsildītajā automašīnā, atceras par to, ka sēdēt uz auksta ir ļoti kaitīgi, un ilgstoša sēdēšana uz aukstas virsmas diez vai beigsies ar ko labu. Tieši tā notiek arī ar jums, ja ziemā sāksiet sildīt savu automašīnu, apsēžoties uz gandrīz ledainiem auto sēdekļiem. Un ja salons nav aprīkots ar speciālu apsildes sistēmu, tai skaitā arī auto sēdekļu apsildes sistēmu, tad diskomfortu aukstuma dēļ jūs izjutīsiet vēl ļoti ilgi, kamēr āda neuzsils mašīnas kopējās temperatūras ietekmē.


Protams, ja jums ir iespēja atstāt savu auto apsildāmā garāžā, jūs šī problēma neskars. Bet visi pārējie šajā gadījumā var tikai priecāties par tiem, kam sēdekļi ir aprīkoti ar auduma pārvalkiem, kas uzsilst daudz ātrāk par ādas, kā arī neatdziest līdz kritiskām temperatūrām.


Fiksācija


Pat ja jūsu auto ir aprīkots ar lielisku apsildes sistēmu, un ādas salons ar savu aukstumu jūs nebiedē, cik labi tas fiksē vadītāju sēdeklī? Ļoti bieži gadās, ka, intensīvi bremzējot vai strauji pagriežot sēdekli, kas nav aprīkots ar sānu aizsardzību, tas vienkārši “izmet” savus īpašniekus uz priekšu vai uz sāniem. Parasti šāda aina novērojama amerikāņu automašīnām. Auduma pārvalki tā neuzvedas, tāpēc autovadītājs tiek lieliski nofiksēts ērtā pozīcijā bez mazākās slīdēšanas pa sēdekli.


Tāls ceļš


Ja esam nolēmuši pārvarēt ne vienu vien simtu kilometru, ir obligāti jāņem līdzi nelielas uzkodas, piemēram, termoss ar kafiju un sviestmaizes. Kas notiks ar sēdekļu ādas pārvalkiem, ja uz tiem pēkšņi izlīs kafija? Pilnīgi nekas. Dzēriena piles var ātri notīrīt ar salveti, un pēc tam uz tiem nepaliks ne mazāko pēdu no šī negadījuma. Ar auduma pārvalkiem tā neizdosies. Ja jūs tos pirms tam nebūsiet apstrādājis ar speciāliem līdzekļiem, kas neļauj audumam iesūkt mitrumu, tad traips jums ir nodrošināts.


Bet arī izlieta kafija uz auduma pārvalka – tas nav pats sliktākais, kas var notikt ar jūsu sēdekļiem ceļā. Pieļausim, brauciena laikā jūsu bērns ir spēcīgi sašūpots un viņam ir kļuvis slikti, jūs nepaspējāt noreaģēt, un mazulis ir izvēmies tieši uz jūsu auto sēdekļu auduma apšuvuma. Tas ir viens no smagākajiem gadījumiem, kad jums atliks vien noplātīt rokas, jo diez vai jums izdosies atbrīvoties no nepatīkamās smakas uz pārvalka un sēdekļa.


Runājot par ādas apšuvumu, der atcerēties arī par sniega nokļūšanu uz sēdekļa ziemā. Iedomājieties, cik viegli jūs atbrīvosities no sniega uz ādas sēdekļa, un cik ātri auduma apšuvums paspēs iesūkt sevī izkusušās sniegpārslas. Pie visa vainīgs auduma higroskopiskums (īpašība iesūkt sevī mitrumu), kas absolūti nepiemīt ādas apšuvumam.


Dzīvnieki jūsu automašīnā


Tas ir vēl viens arguments par labu sēdekļu ādas apšuvumam, jo iztīrīt garu spalvu no auduma pārvalkiem tikpat kā nav iespējams. Kaut ko jūs, protams, varat savākt ar putekļsūcēju, bet visgarākās spalviņas tomēr paliks un to tām varēsiet atbrīvoties tikai ar rokām. Šai ziņā auduma apšuvums bieži izraisa alerģiskas saslimšanas autovadītājiem. Tieši tāpēc auduma apšuvums tik viegli uzsūc sevī visas smakas, īpaši tabakas smaku. Ja esat kaislīgs smēķētājs, ādas sēdekļi būs jums optimālais risinājums, pretējā gadījumā mašīnā visu laiku būs jūtama cigarešu smaka. Turklāt ādas sēdekli ir daudz grūtāk izdedzināt ar cigarešu pelniem, nekā auduma.


Noslēgumā, var teikt, ka no higiēnas viedokļa ādas auto sēdekļiem nav līdzinieku.


Pievilcīgs ārējais izskats


Neapšaubāmi, ādas auto sēdekļi izskatās dārgāk un reprezentablāk, bet nekas nav mūžīgs, tāpēc nodiluša apšuvuma gadījumā vieglāk ir atjaunot auduma apšuvumu. Turklāt daudzi auto īpašnieki ir pārliecināti, ka auduma apšuvums izskatās samērā pievilcīgi un pat sportiski. Pie tam tehnoloģijas nestāv uz vietas un tās ir skārušas tieši auduma apšuvumu: tagad to iespējams atjaunot gandrīz līdz ideālam stāvoklim, patērējot minimālus līdzekļus un laiku.


Velkot paralēles ar ādas sēdekļiem, var atzīmēt, ka to remontam ar būt nepieciešama pat dažu detaļu nomaiņa.


Gaisa necaurlaidīgums


Šī īpašība piemīt tikai sēdekļu auduma pārvalkiem, ādas apšuvums nelaiž cauri gaisu, tāpēc nereti apšuvums no iekšpuses tiek aprīkots ar papildus ventilācijas ierīci. Auduma pārvalkiem nekas tāds nav vajadzīgs, pat, ja tas būtu vajadzīgs, šāda ventilācijas ierīce izmaksātu samērā dārgi. Auduma apšuvuma īpašniekiem tas nav pieņemams, jo viņi saviem sēdekļiem izvēlējušies tekstilu lielā mērā ekonomisku apsvērumu dēļ.


Un tā, rezumēsim. Ādas apšuvums auto sēdekļiem ir piemērots tiem, kurus nebiedē šādu pārvalku cena, kā arī to uzturēšanas izmaksas. Atliek vienīgais mīnuss – lēna uzsilšana ziemas laikā, bet ja jūsu automašīna ir “piebāzta” ar dažnedažādām mūsdienīgām tehnoloģijām, jūs to nejutīsiet.


Auduma apšuvums ir piemērots lētākām automašīnām, tas atšķiras ar savu praktiskumu, vieglu kopšanu, kā arī akūtas nepieciešamības gadījumā jūs varēsiet samērā lēti pilnībā nomainīt auduma pārvalkus pret tieši tādiem pašiem, bet jauniem.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem