Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kādas problēmas gadās ar auto kondicionēšanas sistēmu

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Sutoņa un paaugstinātā temperatūra automašīnā bieži vien atgādina īstu pirti. Vai tiešām šai problēmai nav kāda efektīva risinājuma? Neapšaubāmi ir, un tas ir atrasts jau samērā sen – auto kondicionieris. Bet šī ierīce bieži saplīst un tad, nospiežot A/C pogas, gaisa kondicionēšanas sistēma netiek iedarbināta, un mikroklimats salonā paliek tikpat neizturams.


Par šo problēmu visu zina auto darbnīcu speciālisti, kamēr parasti auto īpašnieki pat nenojauš, kas tieši varēja notikt ar viņu kondicionieri un pēc kāda principa ir jāstrādā visai sistēmai. Mūsu apskatam par tēmu “Gaisa kondicionēšana automašīnā” daži populāri auto speciālisti padalījās ar mums vērtīgā informācijā par to, kam vispirms jāpievērš uzmanība, ja ir salūzis auto kondicionieris, un kā vēlāk izvēlēties piemērotu meistardarbnīcu kondicioniera diagnostikai un tā remontam.


Kas visbiežāk noved pie auto kondicioniera salūšanas


Šobrīd mēs izskatīsim visbiežāk sastopamos auto defektus, kas noved pie tā, ka salonā nestrādā gaisa kondicionēšanas sistēma.

 

  • Salonā nepieciešams nomainīt gaisa filtru

 

Gadās arī tādas situācijas, kad pats auto kondicionieris strādā labi, bet ogles gaisa filtrs ir tik ļoti piesārņots, ka vairs nelaiž cauri svaigu atdzesētu gaisu. Rezultātā sanāk, ka auto kondicionēšanas sistēma pilnībā strādā, bet aukstā gaisa plūsma caur netīrumiem filtrā nevar iekļūt salonā. Šāda situācija noved pie paaugstināta mitruma lielā aukstā gaisa daudzuma dēļ, bet jau paaugstinātais mitrums provocē koroziju kondicionēšanas sistēmas caurulēs. Lai izvairītos no šādām sekām, gaisa filtru mašīnā ieteicams mainīt ik pēc 15 000 kilometriem vai vienu reizi gaidā.

 

  • Deformēti blīvēšanas gredzeni jeb blīvētāji


Gan blīvētāji, gan blīvēšanas gredzeni tiek izgatavoti no gumijas. Ar laiku gumija pāržūst un zaudē savu sākotnējo formu, tas ir, deformējas vai nodilst. Blīvēšanas gredzens, kas jau mainījis savu konstrukciju, nav spējīgs labi nodot spiedienu gaisa kondicionēšanas sistēmā automašīnā. Par laimi, šo remontu nevar nosaukt par dārgu, jums būs jānomaina tikai blīvēšanas gredzens, kas maksā aptuveni 5 eiro.

 

  • Kompresors


Kompresors – tā ir ierīce, kas izstrādāta gāzes samazināšanai šķidrumā. Ja, salūstot auto gaisa kondicionēšanas sistēmai, nestrādā tieši šis agregāts, tas būs vai nu jāsalabo vai jānomaina pret jaunu. Lai saremontētu kompresoru, auto īpašniekam būs jāved agregāts uz rūpniecisko restaurāciju (tas aizņems vairākas dienas). Lai nomainītu – jānoņem vecais un jāuzliek jauns (tāds pats, bet lietots, jauns oriģināls vai vecā kompresora analogs).


Salauzts kompresors visu kondicionēšanas sistēmu parasti piesārņo ar metāla skaidām. Tieši tāpēc, nomainot kompresoru, jums ir jāattīra no skaidām visa gaisa kondicionēšanas sistēma. Ja šis nosacījums netiks izpildīts, tad arī jauno kondicionieri sabojās atlikušās skaidas.

 

  • Radiators


Auto gaisa kondicionēšanas sistēma ir aprīkota ar savu radiatoru. Pēc visām ārējām pazīmēm šis radiators ir tāds pats, kā tas, kurš dzesē dzinēju, tikai mazāks. Parasti tas tiek uzstādīts auto priekšējā daļā pirms galvenā radiatora. Nodarīt bojājumus radiatoram gaisa kondicionēšanas sistēmā var parasti akmeņi vai ceļa seguma šķembas. Šādu bojājumu rezultātā kondicioniera radiators kļūst netīrs, aizsērē vai tā daļās sākas korozija. Dzesēšanas ierīci var nomontēt, bet visbiežāk tā ir vienkārši jānomaina. Jauna cena svārstās no 50 līdz 150 eiro, cena ir atkarīga no jūsu auto markas un modeļa.

 

  • Kondicioniera filtra bojājumi


Automašīnas kondicioniera radiatoram ir savs filtrs, kas pasargā kondicionēšanas sistēmu no netīrumu nokļūšanas tajā. Šādi filtri ir jāmaina pēc katra kondicioniera remonta vai ja esat nolēmuši automašīnai uzstādīt jaunu kondicionieri, jo iznīcinot veco sistēmu netīrumi tajā nokļūst samērā viegli. Filtra nomaiņa ir nepieciešama arī tad, ja kondicionierim tiek uzstādīts cits auto kompresors.

 

  • Elektroniskās sistēmas bojājumi


Modernākos auto modeļos gaisa kondicionēšanas problēma nereti ir saistīta ar bojātu elektroniku: bojāti vadi vai nav kontakta – tie ir divi galvenie iemesli, kāpēc jūsu kondicionieris nestrādā štata režīmā. Iespējams, ka gaisa kondicionēšanas sistēma ir vienkārši saņēmusi viltus signālu vadības bloka kļūdas dēļ vai arī nodotais signāls vispār nav nonācis līdz vadības sistēmai.


Kondicioniera bojājumu iemesli elektronikas vainas dēļ var būt dažādi, katram būs sava cena, tāpēc ir samērā sarežģīti pateikt, cik jums izmaksās visas gaisa kondicionēšanas sistēmas remonts. Var atzīmēt, ka klimata kontroles sistēmas lūst daudz biežāk par parastajiem kondicionieriem savas sarežģītās tehniskās iekārtas dēļ. Klimata kontrolē ir daudz vairāk sastāvdaļu un paša elektroniskā “pildījuma”.


Auto speciālistu padomi nevainojamam kondicioniera darbam


Ja katrs auto īpašnieks ievēros dažas auto dzesēšanas iekārtu ekspertu rekomendācijas, tad kondicionieri nelūzīs tik bieži, un to remonts neprasīs kapitālieguldījumus.

 

  • Izmantojiet laba tehniskā servisa pakalpojumus, kurā strādā speciālisti, kas orientējas pašā kondicionēšanas sistēmas darbā. Šādi meistari ne tikai veic kondicioniera uzpildi Rīgā, bet arī pilnu diagnostiku, atrod īsto iemeslu un tikai pēc tam ķeras pie remonta. Ja salona dzesēšanas sistēmu remontēsiet pakāpeniski un pie dažādiem speciālistiem, tad rezultāts var jūs neapmierināt.
  • Katru gadu veiciet savam kondicionierim tehnisko apkopi: diagnostiku, gaisa ceļu tīrīšanu, antibakteriālo apstrādi un dezinfekciju. Šādas pārbaudes palīdzēs ne tikai uzturēt komfortablu mikroklimatu salonā vasarā, bet arī pasargās jūsu pasažierus no infekcijām, kas var nokļūt sistēmā pa ventilācijas caurulēm.
  • Kondicionēšanas sistēma salonā strādās ilgāk un uzticamāk, ja jūs to šad un tad ieslēgsiet pat aukstajos ziemas mēnešos. Ilgstošā dīkstāvē blīves var sākt izžūt, un tad savienojuma vietās var sākties gāzes noplūde.
  • Karstā laikā pirms sistēmas ieslēgšanas pārliecinieties, ka zem dzinēja veidojas kondensāts no kondicioniera, tas ir, zem dzinēja ir jāredz mitrums. Ja kondensāta nav, dzesēšanas sistēmai draud salūšana.


Noslēgumā gribētos pieminēt, ka galvenie kondicionēšanas sistēmas rādītāji atrodas uz jūsu iekārtu paneļa, tāpēc pirmām kārtam sekojiet līdzi cipariem, un ja ir kaut mazākās novirzes, uzreiz vērsieties pēc tehniskās palīdzības pie laba speciālista.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem