Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kā braukšanu ar automašīnu padarīt komfortablāku: padomi autovadītājiem

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.

Zinātnieki ir pierādījuši, ka risks iekļūt avārijā salīdzinājumā ar kaitējumu, ko automašīna nodara apkārtējai videi – tas ir “piliens jūrā”. Kas jāsaprot ar šo “kaitējumu”, mēs nolēmām pastāstīt šajā rakstā.


1. Braukšanas laikā autovadītāji elpo kaitīgus gāzes savienojumus, kas izplūst no automašīnas izplūdes caurules, tādējādi indējot savu organismu ar toksīniem.


Nevajag domāt, ka automašīnas kondicionieris jūs pasargās no izplūdes savienojumiem un jūs tos neelposiet. Lieta ir tāda, ka šī gāze sastāv no tādām mikrodaļiņām, kuras parastais kondicionieris nav spējīgs filtrēt. Tai pat laikā autobraucēji saskaras arī ar draudiem Nr.2 - auto riepām. Un tas nav atkarīgs no automašīnas stāvokļa: tā var būt kā pilnīgi jauna, tā arī lietota. Tas ir skaidrojams ar to, ka, nolietojoties auto riepām, riepas izdala kaitīgus putekļus, kas negatīvi ietekmē cilvēka gļotādu. Šīs kaitīgās vielas nokļūst acīs, degunā un attālākos elpošanas orgānos, nosēžas uz ādas, un tas tiek uzskatīts pat par daudz bīstamākām cilvēkam, kā gāzes, kas izplūst no izplūdes caurules. Šiem diviem riskiem mūsdienu auto rūpniecības pasaule pievienojumi vēl kādu problēmu – iekšējās apdares vinilu un plastmasu, kas aktīvi izstrādā vēl vienu toksisko vielu kategoriju.


Problēmas risinājums:


Vispirms veiciet regulāru tehnisko apskati un savlaicīgi novērsiet visus atklātos trūkumus. Ja jūsu auto ir iznācis no konveijera ne tik sen, tad braukt ar to ieteicams ne ilgāk kā 2 stundas dienā. Bet ja jums ir kāds brīvāks brīdis, veltiet to pastaigai svaigā gaisā.


2. Ilgstoši braucieni pie stūres svilinošā saulē var izraisīt ādas vēzi.


Un šie riski pastāv pat tad, ja jūsu auto logi ir pilnībā aizvērti. Kāpēc tā notiek: stikls absorbē ne visus ultravioleto staru tipus, bet tikai B kategoriju. No kancerogēnajiem A tipa stariem autovadītājs nav pasargāts. Tas attiecas arī uz tonētiem stikliem: UV staru priekšā tie ir bezspēcīgi.


Problēmas risinājums:


Ja ziniet, ka nāksies ilgi braukt pie stūres karstā laikā, pacentieties uzklāt uz ķermeņa saules aizsargkrēmu. Līdzeklis jāuzklāj tikai uz tām ādas daļām, kuras nenosedz apģērbs. Tāpat neaizmirstiet arī par brillēm: tās pasargās acs tīkleni un jutīgo ādu ap acīm.


3. Autovadītāji atrodas tiešā “osteohondrozes” ietekmē.


Pirmkārt, autobraucējiem tiek traumēts mugurkauls, jo cilvēks ilgu laiku atrodas saspringtā stāvoklī un viņam nav iespējas mainīt pozu. Visātrāk osteohondrozes simptomi ir novērojami autovadītājiem, kas no stūres brīvajā laikā tikpat kā nekustas.


Problēmas risinājums:


Paaugstiniet savu fizisko aktivitāti, nodarbojieties ar peldēšanu vai braucienu starplaikos veiciet vienkāršus vingrojumus:

 

  • Kājas plecu platumā, dūres atspiestas jostas vietā, ceļi mazliet ieliekti. Šādā pozīcijā izdarām nelielu atliecienu atpakaļ. Palieciet šādā pozā 10-15 sekundes, vienlaikus ieelpojiet, aizturiet elpošanu. Šai brīdī jums ir jāsaprindzina ķermenis tā, lai izjustu muguras, vēdera muskuļu vibrāciju un zem ceļiem.
  • Lai uzlabotu asinsriti mugurā, ieteicams karāties uz stieņa: mugura šai laikā izstiepjas un tiek atslogota.
  • Guļot uz muguras, saliecam kājas ceļos, apķeram tās ar rokām un sākam šūpoties līdzīgi laivai. Šāds vingrinājums labvēlīgi ietekmē mugurkaula stāvokli krūšu un jostas – krustu daļā.

 

4. Atsakieties no mūzikas klausīšanās mašīnā: tas ir kaitīgi!


Izraēlas zinātnieki ir veikuši pētījumu, kura laikā viņi atklāja, ka autovadītāji, kas pie stūres klausās ātru mūziku, avārijā nokļūst 2 reizes biežāk, kā tie, kas pieraduši klausīties daudz lēnākas melodijas. Paskatoties uz šo situāciju no otras puses, klausoties lēnu mūziku, autovadītājs var aizmigt pie stūres, ja viņš pirms tam nav varējis pilnvērtīgi atpūsties.


Problēmas risinājums:


Visdrīzākais, nav vērts vispār sēsties pie stūres, ja esat pārāk noguris vai neizgulējies. Ja jūtaties možs pēc pilnvērtīgas atpūtas, jums nevarēs kaitēt nekāda mūzika– ne ātra, ne lēna. Bet, ja lieliski jūtaties, tad, visticamāk, klausīsieties mūziku vidējā skaļumā. Kaut arī no otras puses, iemīļoto mūzikas kompozīciju klausīšanās stabilizē sirdspukstu ritmu.


Neapšaubāmi, viss ir labi, bet ar mēru! Tāpēc, ja jūsu darbs neuzliek jums par pienākumu 8 stundas dienā pavadīt pie stūres, centieties retāk vērsties pēc palīdzības pie sava dzelzs drauga un biežāk staigāt ar kājām. Auto vadīšanas komfortu un drošību ietekmē arī autobraucēja pieredze un pati automašīna, kuru viņš vada, tāpēc, izvēloties automašīnu, priekšroku dodiet tiem transportlīdzekļiem, kurus varēsiet viegli vadīt. Iesācējiem pie stūres ir jābūt maksimāli uzmanīgiem un pirmajā laikā auto vadīšanai jāveltī ne vairāk kā 2 stundas dienā.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem