Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kreditēšana kā lauksaimniecību tehniskais nodrošinājums

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Viens no jebkura lauksaimniecības objekta vai personīgā agrārā īpašuma veiksmīgas attīstības galvenajiem faktoriem ir savs pilnvērtīgs autoparks. Un no tā, cik tas būs bagāts un mūsdienīgs, ir atkarīgi lauksaimnieka ienākumi un tā darbības efektivitāte.

 

Lielākai daļai agrofirmu to “bruņojumā” vienkārši nav zemes apstrādei nepieciešamais traktoru daudzums, un vairākums šādu uzņēmumu nav spējīgi pilnvērtīgi apkalpot traktorus vai iepirkt jaunu tehniku lauksaimniecības objektu apstrādei.

 

Kāpēc šāda sarežģīta situācija izveidojusies tieši ar speciālo tehniku? Atbilde ir vienkārša: nelielie lauksaimniecības uzņēmumi nav spējīgi apmaksāt savas vajadzības, tādēļ tiem nākas būtiski samazināt saimnieciskās darbības efektivitāti, izmantojot sen nolietotus un novecojušus traktorus. Statistikas dati daudz attīstītākās un veiksmīgākās valstīs, piemēram, Japānā, ASV vai Vācijā, liecina, ka tur šāda problēma nepastāv, šo valstu iedzīvotājiem ir jauni un daudzfunkcionāli traktori, kas tiek izmantoti arī personīgiem mērķiem, tāpēc tieši no šejienes var vilkt paralēles arī par valstu attīstības tempiem.

 

Traktori ir kļuvuši par neatņemamu uzņēmumu autoparka sastāvdaļu daudziem saimniekošanas veidiem. Atkarībā no izmantošanas mērķa tehnika var darboties būvlaukumos, rūpniecībā vai apstrādāt zemi aršanas darbos, kas tiek izmantots biežāk kā pārējos darbos. Speciālais piekaramais aprīkojums parastu traktoru padara par universālu mašīnu, kas spējīga tikt galā ar jebkuru uzdevumu. Saprotams, ka nepārtrauktais naudas līdzekļu deficīts jaunu un mūsdienīgu traktoru iegādi padara praktiski neiespējamu, tāpēc katram racionālam vadītājam vienmēr ir iespēja iegādāties šādu tehniku kredītā.

 

Aizņēmēju priekšrocības, iegādājoties traktoru kredītā

 

Ja tomēr esat nolēmis iegādāties traktorus kredītā, tad jau darījuma noslēgšanas brīdī sapratīsiet savas priekšrocības. Viens no galvenajiem kreditēšanas nosacījumiem būs pirmā iemaksa, tās apmērs būs aptuveni 10% no viena jauna traktora vērtības. Tādējādi, samaksājot tikai viena traktora cenu, jūs varēsiet iegādāties kredītā vienlaicīgi līdz 10 traktoriem, bet jau pēc tam ķerties pie kredīta atmaksas. Ar šādu autoparku saimnieciskās darbības īstenošana būs daudz efektīvāka kā iepriekš, tāpēc jums neradīsies problēmas ar kredīta atmaksu.
Ja būs nepieciešamība iegādāties kredītā tikai divus, trīs traktorus, iemaksātā vienas mašīnas pilnā vērtība ļaus vēl 3-5 mēnešus pilnvērtīgi veikt kredīta maksājumus.

 

Viena vai vairāku traktoru iegāde kredītā ļauj tos iesaistīt darbā uzreiz, neveidojot naudas uzkrājumus vairāku gadu garumā. Ar šāda tehniskā aprīkojuma palīdzību, ražas ievākšana var vairākkārt palielināties, tāpēc uz šī fona ikmēneša maksājumi jums šķitīs pavisam niecīgi. Citiem vārdiem sakot, kredītā iegādātie traktori sevi pilnībā nodrošinās un varēs paši atmaksāt kredītsaistības.

 

Vēl viena traktoru kredīta priekšrocība– garantijas un pēcgarantijas apkope. Jo iegādājoties lietotu tehniku, jums noteikti remonts būs jāveic daudz biežāk nekā tas būtu bijis ar jaunām mašīnām, un jebkurā gadījumā visi līdzekļi tiks apmaksāti tikai no jūsu maciņa vai uzņēmuma budžeta. Bet iegādājoties jaunas mašīnas, jums nebūs jāpiedalās remontdarbos vai tie jāapmaksā, jo traktori tiks apkalpoti specializētās tehniskās apkopes stacijās, kas apkalpo konkrēto brendu.

 

Kāda ir traktoru iegādes prakse ar kredīta palīdzību

 

Samērā bieži mēs redzam dažāda veida paziņojumus, kas piedāvā mums iegādāties traktorus kredītā ar vienkāršiem un izdevīgiem nosacījumiem. Turklāt, izlasot visus galvenos nosacījumus, var nonākt pie secinājuma, ka saņemt kredītu ir iespējams pat, personīgi netiekoties ar investoru. Patiesībā mums ir jūs jāapbēdina – traktora kredītu nav iespējams noformēt attālināti. Tomēr iesniegt dokumentus izskatīšanai iespējams arī attālināti.

 

Ņemiet vērā, ka lēmuma pieņemšana prasīs ne vienu vien nedēļu, tāpēc jums ir jāiesniedz dokumenti vēl pirms sējas laika. Tāpat pievērsiet uzmanību, ka, iegādājoties traktoru kredītā, jums būs nepieciešami rezerves līdzekļi kredīta atmaksai periodā pirms jaunās ražas ievākšanas. Tas jums ir jāpārdomā vēl pirms kredīta noformēšanas, jo maksājumu kavēšanas gadījumā kreditors netērēs laiku, uzklausot jūsu paskaidrojumus.

 

Visā visumā, ja jūs esat veiksmīgs lauksaimnieks ar pienācīgu dokumentāciju un zemes platību, varat garantēti cerēt uz pozitīvu atbildi lielākajā daļā banku. Protams, ne katra banka var palielīties ar savu kredīta programmu traktoru iegādei, bet tādu ir pietiekami daudz.

 

Traktora kredīta priekšrocības

• Efektivitāte. Kredītlīguma parakstīšanas procedūra par traktoru iegādi ir samērā vienkārša un neprasa daudz laika abām pusēm. Lai noformētu kredītu, aizņēmējam nebūs jāsavāc apjomīga dokumentu pakete, pietiek vien iesniegt personu apliecinošus dokumentus, maksātspēju apliecinošus dokumentus un juridiskām personām - arī statūtu dokumentus.

• Ekonomiskums. Dažreiz bankas nāk pretī saviem klientiem, tāpēc kredīta pirmā iemaksa traktora iegādei var tikt samazināta vai nebūt vispār. Pirms kredīta līguma parakstīšanas pārliecinieties, ka jūsu reģions nepiedalās lauksaimniecības valsts vai budžeta programmās. Iespējams, jums būs tiesības uz izdevumu kompensāciju nelielā apmērā.

• Papildus privilēģijas. Ja esat nolēmis vērsties pēc kredīta pie bankas, ar kuru sadarbojoties ne pirmo reizi, un jūs jau esat sevi pierādījis no labās puses, tad, ņemot traktoru kredītā, varat cerēt uz nelieliem labumiem līgumā papildus punktu veidā par iespējamām kredītbrīvdienām, nelielu termiņa atlikšanu u.t.t.

• Juridiskie uzņēmumi, noformējot traktora kredītu, vienmēr var cerēt uz nodokļu atlaidēm, subsidēšanu.

• Aizņēmējs, noformējot kredītu traktora iegādei, saņem pilnu informāciju par to, kā tiek veidots ikmēneša maksājuma mehānisms.

• Tehnikas tūlītēja izmantošana. Kredītā paņemto traktoru jūs varēsiet izmantot uzreiz pēc darījuma noformēšanas, kas ievērojami paaugstinās jūsu darbības rentabilitāti un ļaus vēl ātrāk norēķināties par parādu.

 

Traktoru kreditēšanas nodrošinājums

 

Traktora kredīts ir tāds pats finanšu produkts kā visi pārējie bankas piedāvājumi. Tos atšķir tikai noformēšanas specifika, nosacījumi un nosaukumi. Bet ir arī galvenā iezīme – kreditēšanas priekšmeta apgrūtinājums. Citiem vārdiem sakot, traktora kredīts tiek noformēts pret ķīlu, un šī ķīla ir pati tehnika. Kamēr traktora kredīts netiks pilnībā izmaksāts, aizņēmējs nevarēs veikt nekādas darbības ar tehniku, tai skaitā pārdot, mainīt, dāvināt u.t.t. Daži apstākļi ir jau iepriekš jāapspriež ar kreditoru (vadītāja tiesību nodošana).

 

Ja aizņēmējam būs sarežģīta finanšu situācija, netiks atgriezta kredīta galvenā daļa, traktors var tikt izņemts, kaut arī situāciju vienmēr var glābt ar refinansēšanas un citu tamlīdzīgu risinājumu palīdzību.

 

Kredīta neatgriešanas gadījumā pastāv 2 situācijas:

• Aizņēmējs ir izmaksājis tikai kredīta mazāko daļu. Šajā gadījumā traktors tiks izņemts un pārdots, bet ar līdzekļiem, kas saņemti no pārdošanas, banka varēs atlīdzināt savus zaudējumus.

• Ja aizņēmējs ir dzēsis galvenā parāda lielāko daļu, tad traktors tiks pārdots, bet saņemtā naudas summa sadalīta: atlikušās parāda summas dzēšanai bankā un atlikušo līdzekļu nodošanai aizņēmējam kā kompensāciju.

 

Lielākā daļa kredītiestāžu nav ieinteresētas konfiscēt ķīlu, tāpēc katra no tām piedāvās visdažādākos radušās situācijas risinājumus, bet aizņēmējam jau pašā sākumā ir jānovērtē savas finanšu iespējas, ņemot vērā nepieciešamo kredīta summu un tās atmaksas termiņu.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem