Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Ko izvēlēties: auto ar nulles nobraukumu vai lietotu

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Protams, no vienas puses jauna mašīna – tas ir ārkārtējs jaunums un virkne priekšrocību, kuras iegūst īpašnieks. Bet no otras puses, kā gribētos iegūt pilnas komplektācijas auto, bet daudz lētāku. Kas atšķir abas šīs situācijas? Nobraukums (kaut arī neliels), bet jauna automašīna, kas izbraukusi ārpus salona durvīm uzreiz zaudē nereti pat 15% no savas sākotnējās vērtības. Tieši tāpēc daudzi dod priekšroku lietotam auto ar nelielu nobraukumu, nevis krietnas naudas summiņas pārmaksāšanai tikai par “pirmā īpašnieka” statusu.


Jauna mašīna: ar ko tā ir laba un kāpēc bīstama


Neapšaubāmi, viss jaunais mūs piesaista daudz stiprāk nekā ne tik veca, tomēr lietota manta. Daudzus apbur pati jaunas automašīnas smarža un neskartais salons, kā arī, protams, vēl dažas priekšrocības, kuras nedrīkst apstrīdēt:

 

 1. Jaunai mašīnai pienākas 3-5 gadu garantijas apkope, tāpēc šajā laikā jūs varat aizmirst par remontiem un bojājumiem. Šajā laikā auto var salūzt, bet to salabos speciālā tehniskās apkopes stacijā pilnīgi par velti.
 2. Jaunu mašīnu var iegādāties, izmantojot izdevīgu kredītprogrammu. Parasti šādus priekšlikumus piedāvā pats ražotājs. Ja kredīta atmaksas termiņš ir tikai 1-2 gadi, tad liela ir iespēja, ka gada laikā jums nāksies pārmaksāt tikai 3-5% no automašīnas vērtības.
 3. Privilēģijas auto apdrošināšanā. Pirmos 3 gadus apdrošināšana jums vispār nebūs vajadzība. Pārējā auto ekspluatācijas perioda laikā apdrošināšana tiek noteikta individuāli.
 4. Apdrošināšanas polises jaunai mašīnai būs lētākas nekā lietotai automašīnai.
 5. Ārēji jauna mašīna ir 100% pievilcīga, virsbūve un salons ir ideāli neskartā stāvoklī.
 6. Pienācīga uzticamības rezerve. Jaunai mašīnai ar nulles nobraukumu ir pilna “uzticamības” bagāža, tāpēc visi mehānismi un mezgli kalpos maksimāli ilgu laiku.
 7. Juridiski tīra. Šī priekšrocība nereti dominē pār visām pārējām, jo pircējs ir pārliecināts, ka viņš ir pirmais īpašnieks, bet mašīnai nav nekādu parādu apgrūtinājumu no iepriekšējiem saimniekiem.


Reizē ar “plusiem” jaunai mašīnai ir arī savi “mīnusi”, kas nereti biedē potenciālo īpašnieku:

 

 1. Cena ir daudz augstāka kā analogam, pat ar nelielu nobraukumu.
 2. Izdevumi, pērkot no salona, ievērojami palielina automašīnas cenu, parasti nauda ir nepieciešama papildus aprīkojuma iegādei.
 3. Īpašniekam par atsevišķu samaksu nākas iegādāties arī vēl vienu riepu komplektu (mainoties gadalaikiem), paklājiņus, paliktņus un signalizāciju.
 4. Visu garantijas periodu īpašniekam ir pienākums liet jaunā mašīnā noteikta zīmola eļļu, antifrīzu, kas paaugstina auto apkopes izmaksas.
 5. Drīkst izmantot tikai oriģinālās rezerves daļas un tehnisko palīdzību oficiālos servisos.
 6. Ja modelis ir populārs, jaunu mašīnu var nākties gaidīt autosalona rindā pat vairākus mēnešus.
 7. Jaunas automašīnas tiek aizdzītas daudz biežāk kā lietotas.
 8. Noformējot jaunu mašīnu kredītā, jums nāksies arī noformēt KASKO.


Lietotas automašīnas: PAR UN PRET


Protams, jaunas mašīnas priekšrocību saraksts ir iespaidīgs, un tās visas ir nozīmīgas autovadītājam, kam ir svarīgs imidžs, izvairīšanās no remonta un juridiskā “tīrība”. Pretējā auto mīļotāju auditorija uzskata, ka nav vērts izmest naudu tikai par vienu pazīmi “JAUNA”. Lietotu auto priekšrocības:

 

 1. Cena – daudz lētāka kā jaunai automašīnai.
 2. Komplektācija – lietotu auto var nopirkt pat labākā komplektācijā kā tās jauno analogu.
 3. Ja lietotai mašīnai ir tikai 1 vai 2 gadi, jūs vēl varēsiet izmantot garantijas apkopi.
 4. Mašīna uzreiz tiek nodota jūsu rokās, negaidot nekādās rindās.
 5. Nav nepieciešams iegādāties KASKO polisi.
 6. Reizē ar lietoto auto kā bonusu no iepriekšējā īpašnieka jūs iegūstat arī riepu komplektu, labu akustiku un citus nepieciešamus un ne lētus aksesuārus.
 7. Ja garantija ir beigusies, var izmantot daudz lētākus tehniskos servisus un izejmateriālus (eļļu un antifrīzu).
 8. Atkrīt nepieciešamība pirkt tikai oriģinālas rezerves daļas.


Tagad par lietotas mašīnas “zemūdens akmeņiem”, ar kuriem jūs varat saskarties nākotnē. Nereti to “masa” pārsniedz visas priekšrocības un pircējs atsakās no šādiem riskiem.

 

 1. Pat, ja mašīnai ir tikai 1 gads, tā jau var būt sista. Tieši tas nereti arī kļūt par pārdošanas iemeslu. Vizuāli jūs to nevarēsiet pamanīt, bet vēlāk varat saskarties ar daudzām niansēm, piemēram, sabojātu virsbūves ģeometriju.
 2. Lietotā mašīnā var būt detaļas, kas noņemtas no citas automašīnas, tādēļ pēc dažiem gadiem auto sāk brukt kopā.
 3. Lietota mašīna var būt uzskaitē kā aizdzīta, bet virsbūves numurs var būt vienkārši pārsists, un to jums izdosies konstatēt tikai vēlāk.
 4. Lietotai mašīnai var būt apgrūtinājumi (kredīts vai arests), par kuriem pārdevējs pārdošanas laikā noklusēs.
 5. Neliels nobraukums – iespējams, to vienkārši “uzgriezuši” un patiesībā agregāti un mezgli jau ir ļoti nonēsāti. Tas draud ar biežu salūšanu un remontiem nākotnē.
 6. Nekopts salons.
 7. Defekti, neoriģinālas rezerves daļas, nekvalitatīva apkope – tas viss novedīs pie lieliem remonta izdevumiem nākotnē.


Un atkal mēs neesam saņēmuši konkrētu atbildi uz jautājumu “Pirkt lietotu mašīnu vai jaunu?” Bet, ja jūs patiešām labi orientējaties automašīnās un varēsiet lietotu automašīnu maksimāli pārbaudīt pēc visiem augstākminētajiem punktiem, tad šāds variants jums noteikti būs izdevīgs. Pieprasījums pēc jaunām mašīnām patiešām ir, bet tai autovadītāju kategorijai, kas vai nu neorientējas automašīnas uzbūvē vai arī negrib saskarties ar neuzticamu auto. Jebkurā gadījumā, izvēle starp lietotu vai jaunu mašīnu ir jāizdara tikai jums.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem