Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Jauni vai lietoti auto?

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Bet pirms izvēlēties marku vai modeli, pirmkārt, jāizlemj kādā stāvoklī atrodas vēlamā automašīna: jauna vai lietota.


Protams, vēlēšanās kļūt par jaunas automašīnas īpašnieku no autosalona kārdina daudzus, jo tieši jūs pirmo reizi iesēdīsieties tajā kā tās īstais īpašnieks un saņemsiet mašīnu ideālā stāvoklī bez nobraukuma. Tomēr salīdzinot jaunu un lietotu auto cenas, var nonākt pie secinājuma, ka par vienu un to pašu naudu var nopirkt lietotu mašīnu maksimālajā biznesa klases komplektācijā vai vienkārši zemākas klases “kailu” modeli, bet bez nobraukuma. Kas ir labāk – jālemj pircējam, bet mēs izskatīsim visus lietotu automašīnu iegādes “plusus”.


Attiecībā uz lietotu mašīnu priekšrocībām jāmin arī tas, ka, iegādājoties jaunu auto no salona, jūs pārmaksājat 5% no mašīnas vērtības tikai par pašas pārstāvniecības darbu, un ja jums vēlāk radīsies nepieciešamība pārdot mašīnu, šo naudu jūs vairs nekad nevarēsiet atgriezt. Auto vadītāja izvēle par labu lietotai automašīnai vienmēr būs pamatota ar vēlmi ieekonomēt, bet bieži no privātpersonas izdodas iegādāties arī gandrīz jaunu mašīnu, kas nobraukusi vairākus tūkstošus kilometru, bet vēlāk tās īpašniekam radušās akūtas finansiālas problēmas. Parasti šādu banālu apstākļu dēļ pircējiem izdodas saņemt lietotu automašīnu ideālā stāvoklī, bet jau par 30-50% lētāk kā salona cena.


Laba lietota auto meklēšana


Lai kā arī nežilbinātu auto saloni ar savām vitrīnām, katalogi ar lietotu auto sludinājumiem no īpašniekiem vienmēr būs pilnīgāki un bagātāki. Otrkārt, tieši šādos papīru vai virtuālajos tirgos var atrast ekskluzīvus modeļus, kas reti sastopami dīleru piedāvājumos vai jau noņemti no rūpnīcu ražošanas.


Vienīgajam faktoram, kas būtu jādara pircēju uzmanīgu, ir pārlieku samazinātā cena. Šajā gadījumā var pieņemt, ka lietota automašīna vēl ir kredītā un līdz tā atmaksai vēl ir tālu, vai arī mašīnai ir apšaubāmi dokumenti (iespējams, mašīna vienkārši bijusi aizdzīta, VIN kods pārsists, bet dokumenti tagad tiks uzskatīti par viltojumu). Tāpēc pirms darījuma lietotā automašīna jums vispirms ir jāpārbauda ķīlas īpašuma reģistrā vai VIN bāzē.


Lietotu automašīnu iegāde no privātpersonām tiem, kas prot labi tirgoties, visbiežāk izrādās par vēl vienu “ekonomijas punktu”. Ja zināt, kā ir pareizi jāapskata automašīna, kur tieši var atrasties tās defekti, tad nokaulēt cenu vēl zemāk jums nesagādās īpašās grūtības. Ja šādas kvalifikācijas nav, lietotu auto var iedzīt tehniskās apkopes stacijā, lai veiktu datordiagnostiku. Kad saņemsiet defektu sarakstu apskatāmajai automašīnai, jums būs nozīmīgi argumenti cenas samazināšanai. Protams, šādas apskates cena nevar būt tāda pati kā atlaide, kuru saņemsiet no pārdevēja, vai naudas summa, kas tiks iztērēta turpmākajam remontam.


Automīļotāji, kas vēlas iegādāties mašīnu ar maksimālu “pildījumu”, vēršas tikai pie privātajiem lietotu auto sludinājumiem, jo tikai šeit komplektācija var būt fantastikas līmenī. Ja par šo pašu naudu jums piedāvās jaunu auto no salona, nav vērts cerēt uz to labāko: automašīnā būs tikai salona un virsbūves bāzes komplekts, bet, iegādājoties jaunu mašīnu ar plašu papildus aksesuāru klāstu, cenai “pieaugs” vēl ne viens vien tūkstotis dolāru.


Lietotu automašīnu papildus plusi


Protams, ikviens pārdevējs, pārdodot automašīnu, no sava lietotā auto nenoņems papildus opcijas, jo pretējā gadījumā “dūjiņa” vairs nebūs tik pievilcīga un piedāvājumu katalogā nespēs konkurēt līdzīgu modeļu vidū. Tieši tāpēc, iegādājoties lietotu automašīnu, iespējams bez maksas saņemt uzreiz 2 riepu komplektus un veselu aksesuāru klāstu, kurus saņemsiet bonusa veidā.


Ja mašīnai būs tikai vasaras riepas, visdrīzāk to lietosiet tikai siltajā gada laikā un tas ir arī papildus pluss – automašīna nav redzējusi sniegu, mitrumu, temperatūras svārstības un ķīmikālijas, ar kurām nereti kaisa ceļus, lai efektīvi kausētu ledu.


Kopā ar “riepām” pastāv liela iespēja saņemt pilnu bagāžnieku ar rezerves daļām, kas būs jums noderīgas turpmākajiem remontiem. Agrākais īpašnieks padalīsies arī savu auto labošanas pieredzi un izstāstīs kā un kur pasūtīt oriģinālās detaļas, iedos nedārgu, bet uzticamu piegādātāju vai meistaru kontaktus.


Ja gribēsiet nopirkt nedārgu automašīnu, bet ar prātu reibinošu tūningu, vērsties auto salonos ir bezjēdzīgi. Nopirkt spožu ekskluzīvu, tādējādi akcentējot savu gaumi un reputāciju, var tikai, izmantojot privātos sludinājumus, kaut arī šādu modeļu cena gandrīz vienmēr pārsniedz pat jauna šāda auto cenu salonā.


Iegādājoties lietotu automašīnu, jāsalīdzina mašīnas vecums un tās cena, jo katrai markai un modelim ir savas ekspluatācijas slieksnis, kuru pārsniedzot, mašīnas cena gandrīz līdzināsies nullei.


Par niansēm


Ja tomēr esat nolēmis iegādāties pasaules līdera lietotu automašīnu, nevis jaunu pašmāju, tad painteresējieties par cenu politiku galvenajām rezerves daļām konkrētajam modelim. Ienāciet populārajos auto klubos un novērtējiet, cik jums izmaksās konkrēta mezgla vai agregāta remonts. Iespējams, jūs nevarēsiet tikt galā ar apkopi šo cenu dēļ, un tad mašīna tiks noparkota pie jūsu kāpņutelpas uz visiem laikiem.


Tomēr lietotu auto apkopē ir arī acīmredzami plusi:

 

  • Jūs varat patstāvīgi izvēlēties servisus, kuros tiks veikts remonts vai remontēt automašīnu patstāvīgi.
  • Jums ir pilnas tiesības neuzstādīt dārgas oriģinālas detaļas, bet izmantot lētākas, diemžēl, mazāk kvalitatīvas.
  • Jums nav obligāti jāizmanto tieši savas automašīnas zīmola servisi, un varat ieliet tādu mašīneļļu, kādu vēlaties.
  • Jūs vairs “necīnīsieties” ar defektiem, kuri visbiežāk izlien ārā, pirmo reizi lietojot jaunu auto, un tiek novērsti ar garantijas apkopes palīdzību, kas var jums atņemt mašīnu uz vairākām nedēļām.


Nepārtraukti sekojot līdzi automašīnu tirgum, jūs bez grūtībām varēsiet atrast arī lietotu automašīnu, kas ir glabāta garāžā un 5-7 gadu laikā nobraukusi vien dažus tūkstošus kilometru, tad to, protams, stāvokļa ziņā var pielīdzināt jaunai. Šādu ‘loterijas biļeti” iespējams laimēt, ja lietoto automašīnu iegādājušies, piemēram, pensionāri un nav to lietojuši, vai arī automašīna tikusi uzdāvināta sievietei, kas tā arī nav sadūšojusies kļūt par auto lēdiju.


Iesācējiem autovadītājiem lietotas automašīnas kļūst par “glābšanas riņķi”. Skrāpējumi un buktes būtiski samazinās mašīnas cenu, bet vadītājs bez pieredzes pārāk nesatrauksies, ja braukšanas procesā virsbūvei pievienosies vēl dažas buktes.


Pat ja šobrīd nevarat atļauties iegādāties lietotu automašīnu, jūs varat vērsties kādā no līzinga kompānijām, kas ar prieku piedāvās jums savu auto katalogu ilgstošai īrei par nelielu ikmēneša maksu. Iespējams noformēt arī kredītu: kredītu programmas bankās ir paredzētas ne tikai jaunu mašīnu iegādei no salona, tās var arī atvieglot lietotas automašīnas iegādi, kuras cenu varēsiet atmaksāt dažu gadu laikā.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem