Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kā ātri un viegli aprēķināt auto līzinga cenu

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Tomēr, ja esat nolēmis iegādāties automašīnu līzingā vai kredītā, tad bez finanšu aprēķiniem jums neiztikt. Ja jums nav pieredzes šajā jomā, uzzināt ikmēneša maksājuma apmēru nebūs viegli, jo pamatsummai būs jāpierēķina procentu likme un jāņem vērā papildus maksājumi. Online kalkulators līzinga vai kredīta maksājumu aprēķinam automātiski veiks visus nepieciešamos aprēķinus un palīdzēs pieņemt visprātīgāko lēmumu.


Pirmais, kas jums ir jāizdara, iegādājoties auto – jānosaka savs budžets, jāaprēķina, kas paliks pāri pēc visu nodokļu un obligāto maksājumu nomaksas. Izanalizējiet, cik daudz naudas jūs varējāt iekrāt pagājušajā gadā. Tāpat izanalizējiet savu kopējo izdevumu un ienākumu apmēru. Uzzinot aptuveno brīvās naudas summu, jums būs vieglāk saprast, vai varēsiet tikt galā ar līzinga atmaksu vai nē. Bet neaizmirstiet, ka līzinga vai kredīta atmaksa – tie vēl nav visi gaidāmie izdevumi. Reizē ar līzinga maksājumiem jums nāksies apmaksāt auto apdrošināšanu, apkopi, pildīt degvielu. Līzinga kalkulators palīdzēs attēlot visu izdevumu reālo cenu, izņemot degvielas uzpildi.


Līzinga kalkulatora izmantošana


Līzinga kalkulatora darbības princips auto iegādē ir līdzīgs kredītu kalkulatoram. Abas ierīces darbojas tiešsaistē un ir izvietotas oficiālajās līzinga devēju un kreditoru lapās. Lai izmantotu ierīci, tajā ir tikai jāievada vēlamie dati: atmaksas periods, procentu likmes apmērs, kredīta vai līzinga pamatsumma, kā arī pirmās iemaksas apmērs, ja līzinga vai kredīta programma paredz tādu maksājumu. Pēc tam līzinga kalkulators jums aprēķinās ikmēneša maksājuma apmēru un attēlos iegūto summu uz ekrāna. Zinot, cik daudz naudas jums nāksies atdot katru mēnesi līzinga atmaksai, jūs varēsiet viegli noteikt, vai būsiet spējīgs uzņemties tādus izdevumus vai nē.


Ar šāda kalkulatora palīdzību jūs varēsiet arī vienlaicīgi salīdzināt vairākas līzinga vai kredīta programmas, analizējot katras programmas izdevīgumu. Aprēķināt manuāli katru piedāvājumu, bet pēc tam salīdzināt rādītājus būs pārāk grūti, īpaši tiem, kas nav matemātiķi.


Kas ir jāņem vērā darbā ar līzinga kalkulatoru?


Lai kādu online kalkulatoru jūs neizmantotu (līzinga vai kredīta), jums ir jāņem vērā, ka visi iegūtie rezultāti būs tikai aptuveni. Kad tiks iesniegti visi dokumenti, kas apliecinās aizņēmēja maksātspēju, kreditors vai līzinga devējs noteiks individuālo procentu likmes apmēru.


Ko var atļauties līzinga lietotājs?


Galvenais fakts, ko nedrīkst aizmirst aizņēmējs, noformējot līzingu – viņš nebūs automašīnas juridiskais īpašnieks, bet tikai tās lietotājs. Iegūt autotransportu īpašumā aizņēmējs varēs pēc tam, kad tiks atmaksāts viss līzinga parāds. Līzinga cenā ietilpst ne tikai auto cena, bet arī kreditora procenti par naudas izmantošanu, kā arī papildus izdevumi.


Runājot par auto kredītu, neaprēķinot savas finansiālās iespējas, jūs riskējat pazaudēt ne tikai automašīnu, bet arī visu naudu, kuru samaksāsiet ikmēneša maksājumu veidā. Nereti aizņēmēji pat pēc tam, kad ir atvadījušies no sava auto, turpina atmaksāt kredītu. Tāpēc labāk vairākas reizes izanalizēt savus ienākumus un aprēķināt dažādus kredīta vai līzinga atmaksas variantus.


Līzinga kalkulators SEB bankā


Auto līzinga piedāvājumi Latvijas bankās atšķiras cits no cita, bet tai pat laikā visām programmām ir kaut kas kopīgs. Ja ar saviem dokumentiem griezīsieties pie dažādiem kreditoriem un painteresēsities, cik jums izmaksās konkrētais auto, tad kopējā auto cena līzingā būs aptuveni vienāda. Izņēmums būs tikai līzinga programmas, kurām ir papildus komforta nosacījumi vai nav standarta programmas (cena attiecīgi būs lielāka vai mazāka).


Mūs visvairāk ir ieinteresējis SEB bankas auto līzinga piedāvājums, kurš, lai cik dīvaini nebūtu, uzreiz piedāvā arī auto kredītu. Forma klienta datu ievadīšanai ir kopīga. Bet pats ikmēneša maksājuma aprēķins tiek veikts kā auto līzingam, tā arī auto kredītam.
Aprēķinam jāievada šādi parametri, precīzāk sakot, jāpārvelk slīdnis uz vajadzīgajiem rādītājiem:

 

  1. Auto cena (14 000 eiro),.
  2. Pirmās iemaksas apmērs (2 800 eiro).
  3. Kredīta atmaksas vai līzinga periods (5 gadi).
  4. Auto tips (jauns vai lietots).


Norādot, ka iegādājamies lietotu auto, mums tika sniegtas šādas ziņas:

 

  • Par auto līzingu mēnesī mums būtu jāmaksā 211 eiro.
  • Par auto kredītu mēnesī mums būtu jāmaksā 238 eiro.

 

Jāatzīmē, ka atšķirība starp šiem maksājumiem nav liela, tikai 27 eiro, bet auto līzings pieprasīja no mums papildus izdevumus par:

 

  1. KASKO polisi – 40 eiro mēnesī. Auto kredīts neuzliek par pienākumu noformēt šo apdrošināšanas polisi.
  2. Auto novērtēšanu – 35 eiro. Auto kredīta novērtēšana nav obligāta.
  3. Auto līzinga procentu likme ir 5%, auto kredītam – 10%.

 

Sākumā klients var izmantot vienkāršu līzinga kalkulatora formu, kur būs jāievada: auto cena, procentu likme, atmaksas periods, pirmās iemaksas apmērs un līzinga veids. Tiklīdz tiks aprēķināti sākuma dati, jūs varēsiet pievienot salīdzināšanai citus datus un lūgt līzinga kalkulatoram parādīt jums maksājumu grafiku.


Procentu likme – tā jums tiks noteikta individuāli, un paliks nemainīga visu auto līzinga atmaksas periodu.


Atlikusī vērtība – tā ir auto cena, par kuru līzinga devējs var pilnībā iegādāties transportlīdzekli, ja tas sākumā noformējis operatīvo auto līzingu (ilgtermiņa nomu).


SEB bankas vadības panelī viens no ielikumiem ar nosaukumu “Līzinga veidi” piedāvā uzskatāmi salīdzināt, cik klientam izmaksās operatīvais un finanšu līzings. Piemēram, banka piedāvā vienādus lielumus, norāda vienu un to pašu papildus maksājumu apmēru, atmaksas periodu. Rezultātā sanāk, ka finanšu līzings mēnesī izmaksās 161 eiro, savukārt operatīvā auto līzinga maksājums būs tikai 122 eiro. Bet ar finanšu līzingu jau pēc 5 gadiem auto būs pilnībā izpirkts, savukārt operatīvajā – klientam nāksies piemaksāt vēl 2500 eiro, lai automašīna pilnībā kļūtu tā īpašums.


Rezultātā auto pilna cena operatīvajā līzingā būs 10 970 eiro, bet finanšu – 10 810 eiro. Salīdzinot šīs summas, var teikt, ka atšķirība nav būtiska. Bet visi šie skaitļi, aprēķinājumi un salīdzinājumi jums būs pieejami tikai pēc tam, kad būsiet izmantojuši līzinga kalkulatoru. Ar tā palīdzību mēs varam saprast, cik izdevīgs ir auto līzings salīdzinājumā ar auto kredītu un kā atšķiras abi galvenie līzinga veidi.


Secinājums: līzinga kalkulators – jaudīgs instruments ikvienam, kas grib iegādāties auto ar līzinga vai kredīta palīdzību, tāpēc mēs silti iesākām izmantot šo ierīci, lai atrastu daudz izdevīgāku auto iegādes variantu.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem