Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Gatavojam mašīnu vasarai

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Īpaši uzmanīgi pret mašīnu ir jāattiecas pavasarī, siltās sezonas – vasaras priekšvakarā. Šai rakstā mēs apskatīsim, kā pareizi sagatavot mašīnu vasarai, neaizmirstot par svarīgiem sīkumiem, nevis vienkārši nomainot ziemas riepas pret vasaras. Auto veiksmīga sagatavošana vasarai sagādās savam īpašniekam maksimālu komfortu, nepiespiesti vadot automašīnu viskarstākajā sezonā – vasarā. Vēl vairāk savas rūpes varēsiet novērtēt, ja esat ieplānojis doties tālā ceļojumā ar savu auto.


Riepu nomaiņa


Auto riepām ir galvenā nozīme tajā, cik droši būs jūsu braucieni: tās nodrošina tieši automašīnas saķeri ar asfaltu. Lai saķere būtu kvalitatīva un maksimāla, kailsalam adaptētās ziemas riepas ir jānomaina pret vasaras riepām, jo vasarā jūs noteikti saskarsieties ar sakarsētu asfaltu un biežām lietusgāzēm.


Tiklīdz nolemsiet, ka pienācis laiks gatavoties vasarai, jums, pirmkārt, ir steidzami jānomaina riepas. Pārliecinieties, kādā stāvoklī ir vasaras riepas:

 

  1. Uz riepām nedrīkst būt plaisu. Šādi bojājumi parasti rodas nepareizas glabāšanas rezultātā vai, ilgu laiku uzturoties salā.
  2. Riepas protektoram ir jābūt pietiekamam. Saskaņā ar ES normatīvajām prasībām, protektora biezums nedrīkst būt mazāks kā 1,6 mm.
  3. Balansējošie atsvari atrodas savās vietās.
  4. Riepu noberzumam ir jābūt vienmērīgam.
  5. Pārbaudīt, vai ir rezerves ritenis, kāds ir tā stāvoklis.


Bremžu stāvoklis un bremžu šķidruma līmenis


Daudzi vienkārši nepievērš uzmanību bremžu stāvoklim, kamēr situācija kļūst nekontrolējama. Tikai pēc ceļu satiksmes negadījuma auto īpašnieki sāk pārbaudīt bremzes un sekot līdzi to stāvoklim.


Bremzēšanas sistēma ziemā un bremzēšanas sistēma vasarā ir divas dažādas lietas, jo ziemā slideno ceļu un sliktas saķeres dēļ bremzes tiek izmantotas biežāk.


Tāpēc vienas ziemas laikā tās var pamatīgi nonēsāties. Turklāt bremzes var reaģēt uz krasām klimata maiņām – temperatūras svārstības noved pie tā, ka bremžu kluči tiek piesārņoti.


Bremžu šķidrumam bremzēšanas sistēmā vienmēr ir jābūt pietiekam daudzumā, īpaši, ja jūs bieži pārvietojaties pilsētu (ar šādu braukšanu bremzes tiek izmantotas daudz biežāk, nekā braucot pa trasi).


Paaugstināta uzmanība bremžu šķidrumam jāpievērš arī tiem, kuru auto ir aprīkots ar automātisko pārnesumu kārbu, jo tādās mašīnas bremzes nepārtraukti izjūt paaugstinātu slodzi.


Ja bremžu šķidrumā ūdens piemaisījums būs vairāk kā 3%, tas var izraisīt visas bremžu sistēmas koroziju. Protams, sabojāta bremžu sistēma – tas ir ne tikai risks uz ceļa, bet arī dārgs remonts. Pēc nekvalitatīva bremžu šķidruma izmantošanas bremžu sistēma būs pilnībā jāremontē, ja jums paveiksies, tad daļēji.


Auto mazgāšana un tīrīšana


Ziemā mašīna visu laiku tiek pakļautas sāls, netīrumu, mitruma un kaļķu iedarbībai. Tāpat mašīna nepārtraukti saskaras ar ķīmiskajām vielām, ar kurām tiek nokaisīts ceļš, lai izvairītos no kailsala. Dziļi maldās tie, kas domā, ka ar to visu saskaras tikai auto apakšējā daļa. Kaitīgās atkritumu, ūdens un citu vielu daļiņas iekļūst durvju ailēs, dzinējā, bremžu sistēmā un pat tur, kur jūs pat iedomāties nevarat.


Ziemā salonā pie durvīm nepārtraukti sakrājas mitrums, tāpēc paklājiņi ir jāmazgā biežāk, lai izvairītos no mašīnas inficēšanas ar sēnīti. Īpaša uzmanība ir jāpievērš statņiem. Šī jau tā ir jebkura auto vājā vieta, tā visvairāk tiek pakļauta korozijai, tāpēc tai ir jāpaliek sausai visu laiku.


Pavasaris – tā ir arī logu tīrīšanas sezona pēc garās ziemas. Logiem mašīnā vienmēr jābūt tīriem, jo tas ir viens no drošas auto vadīšanas noteikumiem. Ziemas laikā uz tiem ir sakrājušies daudzi netīrumi, tāpēc netraucētu rūpīgi nomazgāt logus arī no salona puses. Un, protams, neaizmirstiet par galveno savas automašīnas “darbinieku” – dzinēju. Tas ir jānomazgā ne tikai tāpēc, lai mašīnas nodalījums būtu tīrs, bet arī, lai jūs varētu pamanīt, ja uz starplikām ir eļļa.


Eļļas līmenis


Ja auto ir nostāvējis pietiekami ilgu laiku, tad dzinēja vāks ir kļuvis mazliet vājāks. Tāpēc pirms brauciena nepieciešams pārbaudīt eļļas līmeni un stāvokli. Ja eļļas līmeni mēs varam pārbaudīt ar taustes palīdzību, tad eļļas kvalitāti – pēc tās krāsas. Gaiši brūna eļļa liecinās par to, ka tā ir laba un ar to pagaidām var braukt. Melnai eļļas krāsai ir jādara jūs piesardzīgu: eļļa ir nekavējoties jānomaina!


Dzesēšanas šķīdums


Mums visiem patīk, ja dzesēšanas sistēma mūsu auto strādā plūstoši un bez traucējumiem. Lai tā notiktu, vajag tikai sekot līdzi dzesēšanas sistēmas tehniskajam stāvoklim, precīzāk sakot, pārbaudīt dzesēšanas šķīduma līmeni. Nomainīt šķīdumu nav sarežģīti, to var izdarīt arī mājas apstākļos. Bet reizē ar šķīduma līmeni svarīgi neaizmirst pārbaudīt arī tā stāvokli, kvalitāti.


Eļļas līmenis pārnesumu kārbā


Ja jums ir automātiskā pārnesumu kārba, tad pārbaudīt eļļas līmeni kārbā būs daudz vieglāk kā mehāniskajā: jums nebūs jālien iekšā apskates bedrē. Turklāt katram auto modelim, kas aprīkots ar automātisko pārnesumu kārbu, šī pārbaude tiek veikta dažādi.


Ja ir zonde, eļļas pārbaude jāveic regulāri un nepieciešamības gadījumā jāpalielina šķidruma tilpums. Auto izgatavotāji auto vadītājiem eļļas nomaiņu iesaka veikt pēc iespējas biežāk un tāpat regulāri mainīt arī pašas eļļas tipu.


Ja tā ir noticis, ka jūs nezināt, cik bieži jāmaina eļļa jūsu mašīnā vai arī agrākais īpašnieks ir aizmirsis pateikt, pirms cik kilometriem viņš to ir mainījis – atliek vien paļauties tikai uz krāsu un smaržu. Ja no eļļas nāk spilgti izteikta deguma smaka, tā nav caurspīdīga un nav dzintara krāsā, šī eļļa ir jānomaina.


Pastiprinātāja šķidruma līmenis stūres statnī


Šī ir tā detaļa jūsu auto, par ko gandrīz nekad neviens neatceras. Bet tiklīdz stūres rata kustību sāk pavadīt čīkstēšana un nepatīkams troksnis, mēs atceramies, ka steidzami jāpārbauda pastiprinātāja šķīdums stūres hidropastiprinātāja izplešanās tvertnē. Bet ja jūs nesatrauc šādas stūres rata skaņas, tad visdrīzāk jums drīz nāksies aizmirst par to, ka jūsu mašīnu vada stūres rats, jo stūres vadības sūknis vienkārši pārstās darboties.


Akumulatori


Mainoties uzlādes līmenim, baterijas potenciāls būtiski samazinās. Bet uzlāde noteikti mainīsies, pārejot no aukstā gadalaika uz silto. Lai akumulators neilgā laika periodā pilnībā nezaudētu savu efektivitāti, tam ir jāpievieno destilēts ūdens un tālāk jāseko līdzi tā līmenim.


Logu tīrītāji


Slotiņas – logu tīrītāji ir viens no svarīgiem mašīnas elementiem, kaut arī izmēru ziņā pavisam neliels. Bet, ko jūs darīsiet lietusgāzē, ja pat viena no slotiņām pārstās darboties vai savāks mitrumu, bet neefektīvi? Šo detaļu mēs izmantojam visas 4 sezonas gadā, bet visvairāk tā nonēsājas ziemā, jo ar to ir jāskrāpē aizledojis logs.


Salīdzinājumā ar citām detaļām, kas ir jāmaina katru sezonu, jauni logu tīrītāji maksā pavisam nedaudz. Bet ar jaunām slotiņām jūs uzreiz ievērosiet, ka uzlabojies skats pa logu, tāpēc arī jūsu drošība jau vairs nebūs atkarīga no stikla tīrītājiem.


Mašīnas sagatavošana vasarai pavasarī – tas nav vienkāršs, bet ļoti vajadzīgs process, kas jāveic auto vadītāja un pasažieru drošības dēļ, kā arī, lai jūsu automašīna kalpotu jums pēc iespējas ilgāk bez nopietnām problēmām.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem