Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Dzinēja automātiskās ieslēgšanas – atslēgšanas sistēma

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Lai ieviestu zināmu skaidrību un izglītotu īpašniekus, mēs nolēmām detalizēti izstāstīt par visām šīs auto sistēmas īpatnībām.


Start/Stop sistēmas priekšrocības


Saprotams, ka Start/Stop sistēma tika izstrādāta noteikta mērķa sasniegšanai, konkrēti, lai:

 

 • Samazinātu ogļskābās gāzes izplūdi automašīnās
 • Ekonomētu degvielu
 • Samazinātu trokšņa līmeni, ko izdod dzinējs, strādājot tukšgaitā


Visi šie mērķi ir labi zināmi ikvienam auto īpašniekam, tāpēc zinātnieki nepārtraukti izstrādā metodes šo primāro uzdevumu sasniegšanai. Kad pētnieki aprēķināja, ka 30% no visa ikvienas mašīnas darba laika ir dzinēja darbs tukšgaitā, zibenīgi parādījās ideja par motora automātiskas ieslēgšanas – izslēgšanas sistēmu! Kādā veidā veidojas lielākā daļa tukšgaitas – to zina visi auto īpašnieki: luksofori, sastrēgumi utt.


Start/Stop sistēma ir ideāli piemērota, lai atrisinātu vienu no smagākajām mūsu laikmeta problēmām (smogs), tomēr tā to atrisina nevis 100% apmērā, bet tikai daļēji. Ne tik sen visas ražošanai paredzētās hibrīda automašīnas zinātnieki nolēma aprīkot ar Start/Stop sistēmu, bet pēc kāda laika izstrādātāji nonāca pie secinājuma, ka šī ierīce ir nepieciešama arī automašīnām, kas darbojas ar ierasto benzīnu vai daudz smagāku degvielu. Kopš 2015.gada puse dažādu zīmolu automašīnu tiek laistas apgrozībā, aprīkotas tieši ar šādu aprīkojumu.


Start/Stop darba galvenais princips


Ja kāds pirms tam tā arī nespēja uztvert Starp/Stop sistēmas principu, tad pienācis laiks izprast šo jautājumu:


Tiklīdz automašīna beigs kustību (piemēram, pie luksofora), dzinējs automātiski izslēgsies. Lai iedarbinātu dzinēju, sākoties kustībai, pietiek atlaist bremzes pedāli (automātiskai transmisijai) vai nospiest “sajūga” pedāli (mehāniskai pārnesumkārbai). Lūk, tā pavisam vienkārši un ekonomiski, taupot degvielu, var gaidīt “zaļo” gaismu un stāvēt sastrēgumā.


Start/Stop aprīkojums sastāv no 2 elementiem:

 

 1. Vadības bloka.
 2. Ierīce, kas nepieciešamajā laika periodā vairākkārt iedarbina iekšdedzes dzinēju.


Start/Stop sistēma var strādāt pēc vairākiem apstāšanās un dzinēja iedarbināšanas principiem:

 

 1. Ar startera - ģeneratora (reversīvā ģeneratora) palīdzību.
 2. Ar pastiprinātā startera palīdzību.
 3. Izsmidzinot degvielu cilindros, lai tā aizdegtos

 

Vispopulārākie un pieprasītākie auto ražotāji savās automašīnās izmanto uzņēmuma Bosch Start/Stop sistēmu ar augstākminēto darbības principu. Piemēram, Bosch Start/ Stop sistēma BMW automašīnās izmanto speciālu starteri, kam rezervē ir milzīgs dzinēja iedarbināšanas reižu skaits, jā, arī izmantošanas potenciāls ir daudz lielāks. Šāds starteris strādā gandrīz bez skaņas un vienā acumirklī iedarbina dzinēju.


Kādas darbības var veikt Start/Stop sistēma:

 

 • Iedarbināt dzinēju.
 • Pārtraukt dzinēja darbu.
 • Kontrolēt uzlādes līmenī akumulatorā.


Kādas ierīces palīdz Start/Stop sistēmai netraucēti strādāt:

 

 • Sensori (sajūga pedāļa pozīcijas sensors “mehānikai” un bremzes pedālis “automātam”, akumulatora uzlādes sensors, sensors, kas skaita kloķvārpstas apgriezienus, un vēl daži papildus sensori).
 • Vadības bloks (elektroniskais) ar atbilstošu programmatūru.
 • Ierīces, kas izpilda sistēmas komandas (indukcijas spoles, starteris un sprauslas degvielas izsmidzināšanai).


Kā darbojas Start/Stop sistēma


Tiklīdz automašīna apstājas pie luksofora, tas nozīmē, veic pilnīgu apstāšanos, Start/Stop sistēmas sensori atpazīst, ka kloķvārpstas apgriezienu skaits ir 0. Tālāk dzinēja darbs tiek apturēts, bet visa ieslēgtā elektronika turpina darboties no akumulatora. Nospiežot bremzes vai sajūga pedāli (atkarībā no tā, kāda jums ir kārba – automātiskā vai mehāniskā), Starp/Stop sistēma sāk iedarbināt starteri. Starteris savukārt acumirklī iedarbina dzinēju. Šādu operāciju skaits nekādā veidā netiek ierobežots, tāpēc Start/Stop sistēma ieslēgsies tik reižu, cik jums būs nepieciešams.


Ja uzlāde akumulatorā pazemināsies zem normas, tad speciāls sensors par to paziņos sistēmai, un tā tūlīt tiks atslēgta. Tā ieslēgsies tikai tad, kad baterijā uzlādes līmenis pacelsies līdz noteiktam rādītājam. Ja jūs kāda iemesla dēļ gribēsiet patstāvīgi atslēgt Start/Stop, jums būs jānospiež tikai viena poga, kas atrodas uz iekārtu paneļa.


Kompānija Kia Motors ir radījusi savu Start/Stop sistēmu, bet uz automašīnas ģeneratora vadības pamata. Tiklīdz dzinējs tiek maksimāli noslogots, sistēma atslēdz ģeneratoru, samazinot dzinēja darba jaudu un ekonomējot degvielu. Iekārta var strādāt arī pretējā virzienā: nospiežot bremzes pedāli, mūs vairs neinteresē dzinēja jauda, tāpēc ieslēdzas ģenerators un uzlādē akumulatoru. Situācijās, kad akumulators ir izlādējies vairāk kā par 75%, sistēma pati pilnībā atslēdzas.


Vēl viena līdzīga sistēma ir kompānijai Valeo, bet šeit ierīce strādā uz reversīvā ģeneratora bāzes. Ar šādu Start Stop sistēmu ir aprīkotas Mercedes automašīnas. Degvielas ekonomija ir samērā jūtama – 10%.


Ja kāds nezina, kas ir reversīvais ģenerators, tad tā ir elektriska iekārta, kas rada maiņstrāvu. Citiem vārdiem, reversīvais ģenerators atkarībā no vajadzības var strādāt secīgi gan ar starteri, gan ģeneratoru. Ar dzensiksnas un spriegotāja palīdzību iekārtas spēks var tikt pārraidīts divos dažādos virzienos. Reversīvā startera darbs gandrīz nemaz nav dzirdams, bet tas tiek iedarbināts divas reizes ātrāk par parasto. Salīdzinājumam, reversīvais tiek iedarbināts 0,4 sekunžu laikā, parastais – 0,8.


Ja Valeo sistēmu salīdzina ar Bosch sistēmu, tad pirmajā gadījumā ierīcei ir savs atsevišķs vadības bloks. Pārējās daļas (sensori un citi elementi) ir ļoti līdzīgas.


Par pavisam svaigu izstrādi šādu sistēmu vidū kļuvusi ierīce, kas strādā no rekuperatīvās bremzēšanas. Tieši apstājoties, sistēma gūst enerģiju un, pateicoties tam, ekonomē degvielu: baterija uzlādējas no bremzēšanas spēka.


Un vēl viena Mazda sistēma – dzinējs tiek iedarbināts no benzīna izsmidzināšanas cilindrā ar tā tālāku aizdegšanos. Šīs sistēmas parasti tiek izmantotas benzīna automašīnās, piemēram, ar šādiem Start Stop ir aprīkota Honda.


Sistēmas ar degvielas izsmidzināšanu dzinējā, dzinējam apstājoties, fiksē cilindrus noteiktā pozīcijā, no kuras pēc tam būs atkal viegli iedarbināt dzinēju. Ja motors ir jāiedarbina uz neilgu brīdi, tad darbam pieslēdzas starteris. Šāds algoritms ļauj ieekonomēt līdz 9% degvielas. Vienīgais trūkums – ar ierīci var aprīkot tikai automašīnas ar mehānisko pārnesumkārbu.


Grūti iedomāties, ka tehnoloģiskais process jau ir sasniedzis šādu līmeni: auto patstāvīgi izslēdz degvielas padevi, lai ekonomētu jūsu naudu un atbalstītu ekoloģisko tīrību. Ja veic elementārus matemātiskos aprēķinus, tad 10% no kopējām degvielas izmaksām mēnesī – tas nav maz un to izjutīs jebkurš ģimenes budžets. Cerēsim, ka nākotnē jaunās tehnoloģijas palīdzēs ieekonomēt vēl lielākas naudas summas.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem