Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Fakti par mašīnām, par kuriem jūs pat nenojautāt

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.

Mēs vienkārši pieņemam šīs tehnoloģijas kā dzīves normu un pierodam tās izmantot. Autobūves nozare ir tieši šāds izstrāžu segments, kurā nav iespējams noteikt nepieciešamo jauninājumu robežas. Vajadzības auto industrijā ir tik lielas un plašas, ka to inovāciju apjomu var salīdzināt ar bērnistabu, ko aprīko kā veselu rotaļlietu veikalu.


Šai rakstā mēs gribam atklāt jums visu patiesību par jau zināmām un noderīgām lietām, atkājot to no citas puses.


“Zirdziņi”


Populārā automašīnas dzinēja jauda parasti tiek mērīta zirgspēkos. Tomēr patiesībā šis rādītājs nemaz nelīdzinās viena zirga spēkam. Šo vienādību ieviesa 20.gs beigās skotu inženieris (Džeimss Vats), kurš eksperimentēja ar zirgu vestspēju. Pētījumos viņš salīdzināja zirgspēku ar tvaika dzinēja jaudu.


Pamatojoties uz reāliem pētījumiem, inženieris noteica, ka viens zirgspēks atbilst jaudai, kas 1 minūtes laikā var pacelt 15 kg 30,5 cm augstumā. Īsta zirga spēks līdzinās aptuveni 0,7 zirgspēkiem, bet cilvēka spēks – 0,1 zirgspēkam.


Saķere ar ceļa virsmu


Automašīnas īpašniekam ir pilnas tiesības ekonomēt uz 95.-tā benzīna iegādi, auto mazgāšanu, speciālo aprīkojumu vai lētām rezerves daļām, bet nekādā gadījumā ne uz riepām. Lieliska riepu kvalitāte – tas ir pirmais, ar ko būtu jānodrošina jūsu automašīna. Tāpēc nepievērsiet uzmanību vislētāko riepu reklāmas lozungiem, tam, ka viņu zīmols ir visuzticamākais utt.


Automašīnas riepas garantē katram autovadītājam galveno – automašīnas saķeri ar ceļa virsmu, un šī rādītāja kvalitāte ir daudz svarīgāka, nekā jūs varētu iedomāties.


Ja aplūkojam vidēji statistiskos rādītājus, tad jūsu auto riepu un ceļa seguma saķeres platība ir mazliet lielāka par to, kāda ir vienam 43.izmēra apavu pārim. Ja gadās, ka sliktā laikā jūs dažreiz paslīdat uz asfalta, kas noklāts ar slapjām lapām, jāatceras, ka jūsu automašīnai ir tikpat liela saķeres virsma ar ceļu kā jums.


Elektromobiļi


Daudziem var likties, ka ultraekonomiskie elektromobiļi 21.gadsimtā ir pārvērtuši autorūpniecības pasauli. Bet arī šis viedoklis ir maldīgs. Elektromobilis dienas gaismu pirmo reizi ieraudzīja 19.gs beigās – 20.gs sākumā, un tobrīd tie bija daudz populārāki, nekā automobiļi ar iekšdedzes dzinēju. Visbiežāk tie tika izmantoti autoparkos, kas piedāvā takšu pakalpojumus.


Viens no tā laika taksistiem, kas brauca ar elektromobili, pat nopelnīja administratīvo sodu cietumsoda veidā. Lai saņemtu tik skarbu spriedumu, viņam vajadzēja vien pārsniegt ātrumu: atļauto 13 km/h vietā viņš traucās ar ātrumu19 km/h. Apstādināt pārkāpēju varēja policists, kurš sekoja taksistam ar motociklu. Pēc tam lieta tika izskatīta tiesā.


Auto krāsošana


Konveijera ražošana un inovatīvas izstrādes robototehnikas jomā ļāvušas maksimāli atvieglot automobiļu izgatavošanas procesu. Tāpēc vidējās klases automašīnu var salikt burtiski 25 stundu laikā. Mazliet mazāk kā puse no šī laika aiziet automašīnas krāsošanai. Un šeit neko nepadarīsi, jo mašīnas krāsošana ir pārāk darbietilpīgs process ar savām niansēm.


Alerģija


Pēdējo gadu laikā krasi pieaudzis to cilvēku skaits, kas hroniski cieš no respiratorām alerģijām. Bet lai kāda iemesla dēļ jums arī nerastos alerģija, ziniet, ka mūsdienīgs auto salons – tā ir drošākā vieta cilvēkiem, kas cieš no dažādiem alerģiju veidiem.


Augsto tehnoloģiju gaisa filtri auto salonā palīdz attīrīt mikroklimatu ne tikai no kaitīgiem savienojumiem, kas ienāk salonā, sadegot degvielai, bet arī pasargāt no dažādu augu ziedputekšņiem.


Citi interesanti fakti par populārām automašīnām


Reizē ar interesantiem faktiem, par kuriem automašīnu īpašnieki nav pat nojautuši, ieskatīsimies auto industrijas vēsturē, jo šeit ir atrodami vēl daudz citi interesanti fakti. Piemēram:

 

  1. Austin Maestor. Šī automašīna bija pirmais “runājošais” dzelzs “draugs”. Tās digitālais iekārtu panelis brīdināja un informēja par visiem trūkumiem slavenās aktrises – Nikoletas Makenzi balsī. Kad Austin-Rover tika ražots eksportam uz Spāniju vai Vāciju, ieraksts skanēja jau vīrieša balsī. Angļi uzskatīja, ka šo valstu vīrieši diez vai ieklausītos sievietes viedoklī, tāpēc visus balss brīdinājumus paziņoja vīrieša balss.
  2. SAAB. Nekad nezināsi, kāds pārsteigums vēl ir paslēpts tavā automašīnā. Tieši tā notika ar SAAB 9-3 SS īpašniekiem. Inženieri – programmētāji nolēma pajokot un automašīnas elektrisko aprīkojumu klāstā ieviesa arī galda tenisa spēli. Pēc ekspertu domām, ar šādiem izklaidējošiem aksesuāriem apveltītas 2003.-2007. izlaiduma gada automašīnas.
  3. Cenas automašīnām Malaizijā. Tam ir grūti noticēt, bet, ja konkrēts automašīnas modelis sāk gūt paaugstinātus panākumus, tā cenas uzreiz sāk celties. Cenu politiku nosaka valsts. Kā tas notiek: auto ražotāja konkurenti ievēro, ka svešais modelis sāk pārspēt viņu mašīnu popularitāti, un vēršas ar sūdzību pie valdības. Tie, savukārt, piespiedu kārtā ceļ mašīnas cenu līdz “konkurētspējīgai” cenai.
Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem