Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Vai ir vērts pirkt auto ar lielu nobraukumu

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Bet kādi odometra rādītāji liecinās par lielu auto nobraukumu? Pietiks, ja ierīce rādīs 250-300 tūkstošus km. Tomēr Latvijā ir pieņemts uzskatīt, ka automašīna, kas ir aptuveni 10 gadus veca, nevar nobraukt vairāk kā 200-250 tūkstošus km. Lai izvēlētos konkrētu automašīnu, jums nāksies izanalizēt ne tikai odometra rādītājus.


Tradicionālais uzskats par to, ka auto ar nobraukumu līdz 200 000 km ir jāpērk nekavējoties, var novest jūs pie vēl lielākiem zaudējumiem, nekā automašīna ar lielu nobraukumu. Ja jums nav reāla priekšstata par iepatikušās transportlīdzekļa, tas ir pat sliktāk, nekā automašīna ar 300-600 tūkstošiem km lielu nobraukumu, kurai ir detalizēta apkopes vēsture.


Tehniskā apkope


Ja varat pārbaudīt konkrēta auto tehniskās apkopes vēsturi pie oficiāla dīlera vai populārā tehniskā servisā, tad nobraukumam ir primārā nozīme. Ginesa pasaules rekordists Ērvs Gordons ar savu 1966.gada Volvo P1800S ir nobraucis vairāk kā 5 miljonus kilometru un pat izticis bez oriģinālā dzinēja nomaiņas. Šobrīd viņa automašīna atrodas labā tehniskā stāvoklī, tas viss pateicoties tam, ka ritošā daļa tiek regulāri apkopta, tāpēc tā darbojas.


Automašīnas ar mazu nobraukumu ne vienmēr tiek apkalpotas, vadoties pēc ražotāja rekomendācijām, bet pilsētas braukšanas režīms ļauj nobraukt nelielus attālumus, patērējot palielinātus degvielas apjomus un nolietojoties ātrāk dzinēja lielā darba stundu skaita dēļ.


Pilsētas režīms ietekmē arī pārnesumkārbu, dzinēju: nepārtraukta ātrumu pārslēgšana, bremzēšana un bieža ātruma uzņemšana bēdīgi ietekmē mehānismus.


Riski, kas jūs sagaida, pērkot automašīnu ar lielu nobraukumu

 

  1. Automašīnā nav mainītas detaļas, kas pēc izgatavotāja rekomendācijām būtu jāmaina pēc noteikta nobraukuma perioda.
  2. Auto varēja kalpot kā taksis, kas nozīmē, ka ar tā apkopi neviens nav nopietni nodarbojies – tas strādās, kamēr nolietosies.
  3. Automašīnai var būt fiktīvi dokumenti. Iegādājoties šādu automašīnu, no agrākā īpašnieka tiek pilnībā noņemta jebkura atbildība par transportlīdzekļa stāvokli.


Kādas automašīnas ar nobraukumu mēs būt izdevīgas?

 

  • Ja automašīna ir piederējusi uzņēmumam. Šajā gadījumā transportlīdzeklis ir saņēmis visu nepieciešamo tehnisko apkopi.
  • Ja automašīna ir tikusi atdzīta no ārzemēm, piemēram, no Vācijas, tātad automašīnai ar lielu nobraukumu ir minimāls dzinēja darba stundu skaits, pateicoties braukšanai galvenokārt pa automaģistrālēm.


Ērvs Gordons ir uzskatāms, bet ne vienīgais piemērs, kad mehānika būs jums pateicīga: izturieties pret tehniku saudzīgi un ar cieņu, un tā noteikti kalpos jums daudz ilgāk par noteikto ekspluatācijas laiku.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem