Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Mašīnas virsbūves unikālā koda nozīme

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Šo numuru dēvē arī par “virsbūves numuru”. VIN numurs ir absolūti unikāls un ļauj atšķirt vienu automašīnu no otras, ja pēc ārējām pazīmēm tās ir pilnīgi identiskas.


Automašīnas VIN numuru bieži salīdzina ar cilvēka DNS: zinot šo numuru, jūs varat uzzināt par automašīnu pilnīgi visu, turklāt saņemtie dati būs visprecīzākie un patiesākie.


VIN numuru var atrast ne tikai vieglai automašīnai, bet arī jebkuram transportlīdzeklim: mopēdiem, piekabēm, spectehnikai, autobusiem utt.


No kā sastāv VIN numurs


Jebkurš automašīnas VIN numurs sastāv no 17 simboliem, šie simboli savukārt iedalās 3 grupās un atbild par šādiem raksturlielumiem:

 

  1. Pirmie trīs simboli norāda uz izgatavotāja atrašanās vietu un tā nosaukumu. Piemēram, pirmais cipars nosaka izgatavošanas valsti. Ja VIN koda sākumā ir “J”, tad automašīna izgatavota Japānā. VIN numurs, kas sākas ar 1, nozīmē, ka automašīna ražota ASV.
  2. Pēc nākamajiem 6 simboliem var noteikt transportlīdzekļa tipu, tā ārējās pazīmes, dzinēja tilpumu, krāsu utt.. Šo VIN numura daļu katrs auto ražotājs kodē pēc savas sistēmas, bet tā noteikti sastāda 4-9 simbolus. Zinot šo VIN numura daļu, var uzzināt, vai mašīnai ir drošības spilveni, tās virsbūves tipu un durvju skaitu, kā arī automašīnas klasi (kas tas ir: budžeta mazlitrāžas auto vai jaudīgs bezceļnieks).
  3. Pēdējie 8 simboli rāda, kurā rūpnīcā salikta automašīna, tās modeļu gadu un sērijas numuru, ar kuru auto izgājis no konveijera. Šī VIN numura daļa palīdz pārbaudīt visa koda īstumu: vai VIN numurs nav ticis nelikumīgi mainīts. Pēdējie 4 simboli noteikti būs cipari. Desmitais cipars no 17 apzīmē gadu, kurā automašīna tikusi ražota.


Kur uz automašīnas var atrast VIN numuru?

 

  • Apliecība par automašīnas reģistrāciju. Tas ir dokuments, kurā vispirms ir jānorāda VIN numurs. Kods tiek rakstīts “E” sadaļā. Lauks, kas paredzēts VIN numura norādīšanai, ir obligāti jāaizpilda, pretējā gadījumā jūs nevarēsiet uzlikt automašīnu uzskaitē. VIN numuram, kas ierakstīts apliecībā par automašīnas reģistrāciju, ir pilnībā jāsakrīt ar kodu, kas atrodas uz pašas mašīnas.
  • Priekšējais stikls. Mūsdienu automašīnām VIN numurs parasti tiek norādīts tieši uz šīs daļas – priekšējā stikla apakšējā daļā vadītāja pusē. Tas vienkāršo VIN numura atrašanu, iegādājoties automašīnu: pircējs var vienkārši salīdzināt kodu reģistrācijas apliecībā ar numuru uz stikla un noteikt automašīnas autentiskumu.
  • Virsbūves daļā. Arī automašīnas virsbūve uz savas virsmas “slēpj” VIN numuru, bet to ne vienmēr ir viegli atrast. Katrs ražotājs izsit VIN numuru noteiktās mašīnas vietās. Bet vairākumā gadījumos VIN numuru var atrast: uz virsbūves rāmja, zem pasažiera priekšējā sēdekļa, durvju eņģēs, zem pārsega un dzinēja starpsienas.


VIN numurs no 12 simboliem


Nereti uz automašīnas var sastapt VIN numuru nevis no 17, bet 12 simboliem. Un šis simbolu skaits būs patiess un īsts. VIN numurs no 12 simboliem tiek piešķirts noteiktai automašīnai, ja tās sākotnējais kods ticis pazaudēts virsbūves daļas nomaiņas rezultātā vai vienkārši bojāts remonta vai avārijas laikā. Automašīnas īpašniekam, kas ievērojis, ka VIN numurs ir slikti redzams vai pilnībā izzudis no automašīnas virsbūves, ir nekavējoties jāveic tā atjaunošana (saņemot jaunu simbolu kombināciju).


VIN numura standarta kombinācija no 17 cipariem kļuvusi par standarta tikai kopš 1981.gada. Ja jūsu automašīna ir ražota daudz agrāk, tad tās kods var sastāvēt no dažāda simbolu skaita. VIN numuru, kas nesastāv no 17 simboliem, var atrast uz “vecām” automašīnām, bet arī šāda kombinācija ir pilnīgi likumīga un ir īstais mašīnas virsbūves numurs.


Kāpēc nepieciešams atšifrēt VIN numuru?


Individuālais automašīnas kods var noderēt mašīnas īpašniekam vairākos gadījumos:

 

  • Pērkot oriģinālās rezerves daļas, jums būs jāpaziņo auto salona menedžerim īstais VIN kods. Tikai zinot to, jūs varēsiet iegādāties rezerves daļu, kas būs pilnīgi identiska tai, ko tika uzstādījusi rūpnīca - izgatavotājs.
  • Ja esat nolēmis iegādāties mašīnu, bet šaubāties par pārdevēja vārdu patiesumu – vienkārši pajautājiet automašīnas VIN kodu un veiciet bezmaksas VIN pārbaudi. Tādā veidā jūs uzzināsiet, vai jūsu izvēlētā automašīna neatrodas uzskaitē kā aizdzīta, pēc VIN koda iespējams arī uzzināt, vai automašīna cietusi CSN.


Atšifrēt unikālo auto kodu iespējams ar dažādu servisu un pielikumu palīdzību internetā. Daži piedāvās bezmaksas pārbaudi, citi – maksas, bet tad tie sniegs daudz plašāku informāciju.


Atšifrēt VIN kodu var būt nepieciešams arī tāpēc, lai uzzinātu, kādā komplektācijā mašīna ir bijusi tās pirmsākumos, ko tai ir paredzējusi rūpnīca – izgatavotājs, dzinēja jaudu, drošības sistēmas iespējas un papildus funkcijas.


VIN numurs retām automašīnām var būt īsāks par 17 simboliem. Tas ir saistīts ar to, ka simboli no 12 līdz 17 nosaka auto sērijveida izlaidumu. Ja daudziem auto īpašniekiem šie 6 cipari neizsaka neko, tad reto auto kolekcionāriem šai koda daļai ir izšķirošā nozīme: jo mazāk ciparu, jo augstāka būs automašīnas vērtība, kas tikusi izlaista ierobežotā tirāžā.


Automašīnas VIN numurs – tas ir pirmais, kas jums ir jāzina par savu auto, bet ne visi interneta resursi sniedz ticamu informāciju par šī koda atšifrējumu. Ja gribat uzzināt par savu automašīnu patiesu informāciju, apbruņojaties ar vairākām tabulām, un jums būs pieejams pilns jūsu mašīnas raksturojums.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem