Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Vispieprasītākās automašīnas Latvijā

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.

Liela daļa auto tiek atdzītas no Vācijas. Šajā auto zīmolu un modeļu daudzveidībā Latvijas iedzīvotājiem ir parādījušies savi favorīti, kas kompakti izvietojušies savā popularitātes topā.


Auto tirgus attīstības tempi Latvijā


Auto tirgus Latvijā neapšaubāmi aug un attīstās. Ja aplūko statistiku par 2018.gadu, tad šī perioda laikā valsts teritorijā tika pārdoti un iereģistrēti 19 272 auto, kas ir par 1,7% vairāk nekā 2017.gadā. Ja izdala absolūto līderi populārāko Latvijas auto modeļu vidū, tad 2018.gadā tas bija Volkswagen Golf.


Jauno auto pārdošanas apjomi valstī aug reizē ar lietoto automašīnu realizāciju, bet noteikt konkrētu līderi automašīnu tirgū no konveijera pagaidām neizdodas. Vispopulārākos auto Latvijā sakārtojot topā, pirmā vieta (kā jau ir zināms) pieder Volkswagen Golf. Tālāk zīmoli un modeļi izvietoti šādā secībā reizē ar pārdošanas apjomu gadā:

 

 • Otrā vieta - Nissan Qashqai (894 gab.).
 • Trešā vieta - Toyota RAV-4 (680 gab.).
 • Ceturtā vieta - Volkswagen Tiguan (540 gab.).
 • Piektā vieta - - Toyota Auris (538 gab).
 • Sestā vieta - Skoda Octavia (513 gab).
 • Septītā vieta - Volkswagen Passat (460 gab).
 • Astotā vieta -Toyota C-HR (449 gab).
 • Devītā vieta - - Kia Sportage (363 gab).
 • Desmitā vieta - Toyota Avensis (290 gab.).

 

Kopējās auto tendences Eiropā


Eiropas Savienībā aizvien lielāku prioritāti iemantojušas automašīnas ar nelielu degvielas patēriņu un nelieliem gabarītiem, tāpēc arī šeit līderi ir jau Latvijā populārais Volkswagen Golf, kā arī Renault Clio. Tiem seko: Volkswagen Polo, Ford Fiesta, Volkswagen Tiguan, Nissan Qashqai, Peugeot 208, Toyota Yaris, Opel / Vauxhall Corsa un auto topu ar desmito vietu noslēdz - Renault Sandero.


Salīdzinot auto popularitātes kopējo topu ES un Latvijā, var novērot, ka saraksti ir ļoti līdzīgi, un tieši Latvija vistuvāk atspoguļo visas Eiropas automašīnu tendences. Vēl abos topos tieši VW ieņem līderpozīcijās kā Latvijā, tā arī ES.


Kāda situācija auto tirgū bija 2017.gadā un agrāk


2015. un 2016.gadu patiešām var nodēvēt par tirdzniecības apjomu lejupslīdes periodu Latvijas auto tirgū. Bet jau 2017.gadā vērojams efektīvs pārdošanas apjomu pieaugums. Salīdzinot ar 2016.gadu, 2017.gadā automašīnu realizācija palielinājusies par 71%. To var redzēt pēc CSDD reģistrēto automašīnu skaita. Bet tai pat laikā Latvijas auto tirgus ir būtiski “novecojis”, palielinoties ievesto importa auto vecumam.


Runājot par auto zīmolu topu 2017.gadā, tad pirmās trīs līderpozīcijas ieņēma:

 

 • Pirmā vieta – VW;
 • Otrā vieta – Audi;
 • Trešā vieta – Volvo.


Nepārspēts līderis jau 2017.gadā Latvijas auto tirgū bija VW ar 7800 automašīnām, kas veido 15,5% no valstī reģistrētā kopējā transportlīdzekļu klāsta. AUDI šis skaitlis bija mazliet mazāks – 7100 automašīnas, kas kopā veidoja 14%. Volvo – tie bija 6952 reģistrēti auto un 13,7% no kopējā transportlīdzekļu skaita valstī. Attiecīgi ceturto vietu ieņēma BMW un piekto – Opel.


Visi 5 augstākminētie auto zīmoli kopā sastādīja 63% no kopējā automašīnu klāsta Latvijā.


Pievērsīsim uzmanību visvairāk pirktajām automašīnām Latvijā. Un abas pirmās pozīcijas topā ieņem Audi 4 un 6 modeļi (A4 ieņem pirmo vietu, A6 – otro). Bet šie 2 modeļi sastāda 75% no visām šī zīmola automašīnām, kas atrodas Latvijā. Volkswagen šogad vēl ir trešajā vietā, kaut arī 2017.gadā tika pārdoti vairāk kā 2000 Passat modeļi.


Salīdzinot šos dažu “grūtos” gadus, var secināt, ka VW ir neapšaubāms favorīts. Un tas viss pateicoties tam, ka šī zīmola modeļu rindā atrodamas automašīnas jebkurai gaumei. Tās ir kompaktas, ir lieliski piemērotas braukšanai pilsētā, neprasa lielas degvielas izmaksas un var lepoties ar savu uzticamību. Kopumā auto telpa Latvijā nostājusies uz ekonomikas un taupības ceļa, pierādījums tam – aktuālais auto tops ar VW topa augšgalā.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem