Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Kas nepieciešams driftam

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.

Vispirms mēs jums atklāsim visu patiesību par driftu, kādi tā veidi pastāv Latvijā, pēc tam pastāstīsim par LAF (Latvijas Automobiļu Federāciju) un tās biedru maksām.


Drifts kā autosporta sacīkstes


Un tā, drifts – tas ir automašīnas vadības stils, ko nevar atstāt bez uzmanības! Tas ne tikai vilina, bet arī iedvesmo jebkuru auto īpašnieku uz atbrīvotāku braukšanu ar filigrānuma iezīmēm. Parasti drifts – tās ir automašīnas sānslīdes pa precīzi ieplānotu trajektoriju un trases ietvaros. Drifta meistarību katrās sacīkstēs novērtē tiesneši. Sacīkstēs ir jāpiedalās trīs neatkarīgiem tiesnešiem, kas savas kompetences ietvaros analizēs automašīnas kustības trajektoriju, tās kustības leņķi, dzinēja jaudu un braukšanas ātrumu.


Autosporta - drifta pirmsākumi aizsākās pirms 20 gadiem Japānā. Latvijā šis sporta veids kļuvis populārs tikai pēdējos 5 gados. Tieši tāpat drifta attīstība notika Eiropā un ASV: tur tas kļuva populārs pavisam nesen.


Pirmās autosporta sacīkstes Latvijā norisinājās 2006.gadā. 2008.gadā sacīkstes norisinājās ar LAF atbalstu. Savukārt 2009.gadā Latvija ieguva licenci organizēt drifta čempionātu.


Drifta kategorijas


Katru gadu drifta sacīkstes Latvijā norisināsies trīs kategorijās:

 

  1. Pro,
  2. Street,
  3. ProAm.


Divu pēdējo sacīkšu laikā Latvija ieguva kausu. Šobrīd tikai sākas sagatavošanās darbi sacīkstēm Pro kategorijā.


Street klases sacīkstēs var piedalīties automašīnas ar derīgu tehnisko apskati. Starta brīdī mašīnai ir jāatrodas ideālā darba stāvoklī. Automašīnai, kas grasās piedalīties sacīkstēs, ir jābūt pilnam attiecīga aprīkojuma klāstam, tomēr balstiekārtai ir jāpaliek savā vietā. Šī drifta kategorija būs piemērota sacīkšu braucējiem ar dažādu profesionālisma līmeni: piedalīties varēs gan autosporta iesācēji, gan meistari, kas jau iepazinuši drifta mākslu uz autoceļiem.


Šogad Pro klases sacīkstēs varēs piedalīties pilnīgi visi gribētāji: mašīnas bez tehniskās apskates, street klases automašīnas un Pro mašīnas. Šo sacīkšu klasi patiešām var dēvēt par “atklāto” klasi. Pēdējo trīs gadu laikā tieši Pro klase kļuvusi par vispopulārāko: katrās sacīkstēs uz starta līnijas nostājas vairāk kā 40 automašīnas.


2014.gadā drifta braucieni notika 6 etapos. Pirmie no tiem aizsākās 9. un 10.maijā. Sacīkstes norisinājās vienā no Rīgas trasēm – Biķernieku trasē. Vēlāk sacīkstes notika Ropažu novadā, Ventspilī, Jelgavā un Daugavpilī.


Ja jūs ir ieinteresējusi sacīkšu dalības maksa, tad ar pārliecību var teikt, ka “cenas ir vairāk kā pieejamas”. Gadījumā, kad sacīkšu braucējs pieņem lēmumu nostāties uz “starta līnijas” ProAm un Street braucienu klasē, viņam nāksies iegādāties licenci uz gadu 57 eiro vērtībā. Visa no sacīkšu braucējiem iegūtā nauda tiek pārskaitīta uz Latvijas Automobiļu Federācijas (LAF) fondu. Lai būtu par noteikta drifta kluba biedru, sacīkšu braucējam būs jāsamaksā gada maksa 5 eiro vērtībā. Ja gribat piedalīties tikai dažos pirmajos sacīkšu etapos, licenci uz gadu nav nepieciešams iegādāties. Pietiks, ja samaksāsiet 7 eiro par dalību katrā braucienā.


Lai iegūtu licenci par dalību sacensībās, sacīkšu braucējam būs jāapdrošina arī sava dzīvība. Ja apdrošināšanu noformēsiet ar LAF starpniecību, tā jums izmaksās tikai 32 eiro. Šajā cenā ietilpst arī ģimenes ārsta pakalpojumi, kam ir jāapliecina, ka jūsu veselības stāvoklis ir labs un jūs drīkstat piedalīties braucienā.


Kas nepieciešams jūsu auto, lai drifts būtu pilnīgs

 

  1. Konversijas komplekts. Šāds aprīkojums dod iespēju sacīkšu braucējam pārvietot dzinēju uz priekšu, bet degvielas bāku un izplūdes sistēmu – uz aizmuguri. Tieši tādā veidā automašīna sasniedz maksimālo līdzsvaru un manevrētspēju, kas tad arī nepieciešams drifta braukšanā.
  2. Driftam optimāli piemērots virsbūves tips. Tā kā autosports iesākumā ir radies Japānā, sacīkstēm visbiežāk izmanto automašīnas ar virsbūvēm, kas vizuāli atgādina japāņu mašīnas. Un tomēr, nevajag aizmirst par “eiropiešiem” un “amerikāņiem”, jo arī šajās valstīs jau ir parādījušies auto ar samērā nopietnām ambīcijām. No savām automašīnām neatpaliek arī paši sacīkšu braucēji. Un tomēr dalībai sacīkstēs iespējams izmantot automašīnu ar jebkuru virsbūvi.
  3. Stilīgas uzlīmes. Neapšaubāmi, drifta automašīnai ir jāizceļas visu parasto auto masā. Par laimi, drifta uzlīmju daudzveidība palīdzēs jums radīt jūsu unikālo auto tēlu.
  4. Riteņi – bez sporta riteņiem jūsu auto diez vai varēs izskatīties kā drifta auto. Tāpēc vieglmetāla diski ar spilgtu krāsojumu – tas, kas nepieciešams, lai jūsu mašīnai piešķirtu sacīkšu izskatu.
Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņematies nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem